Tutorial (atacuri la secunda)

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Consider ca discutiile de la suport au fost suficiente, cu toate dovezile aferente puse punct cu punct.

Oricum tema asta nu este pentru aceste discutii, ar trebui sa le mutam in privat sau in alta sectiune.

Pai are legatura ... nu e vorba de atacuri la secunda?
Daca un jucator aflat pe sitter trimite atacuri folosind mijloace ilegale si regulamentul spune ca ambii trebuiesc pedepsiti ... de ce imi spui mie ca 1 + 1 = 1?
Chiar crezi ca prostesti pe toata lumea?
Nu mai incerca sa o dai pe langa ... pur si simplu ai comis o "infractiune" prin neaplicarea regulamentului si nu ai nici o justificare.
Nu stiu ce motiv ai avut ... dar clar nu a fost din "mila si bunatate" pentru un cont de push aflat pe sitter permanent.

Nu vezi cat de PENIBIL esti ... imi dai mie in cap cu regulamentul ... dar pe de alta parte treci cu vederea prevederile regulamentului cand e vorba de "altii" ... chiar tu ai zis: "asa am hotarat eu ca omul sa nu fie sanctionat pentru modificarile aduse in browser de catre sitterul respectiv, punct." ... chiar nu iti dai seama ca te contrazici de 3 ori in 2 fraze?

Pentru mine nu esti decat un INFRACTOR de rand!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Sa inteleg ca nu mai esti prieten cu persoana la care erai sitter si vrei neaparat sa il tragi in jos?:p
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
@rookmaster.

Daca tot esti atat de suparat ca x nu a primit o sanctiune, poate ai face bine sa il intrebi pe cel la care ai stat sitter si pentru care ai fost inchis, ce sanctiune a primit ( informativ asa ).
 

DeletedUser

Rookmaster daca ai nelamuriri sau nu-ti "plac" santiunile sau deciziile date de rakanishu faci un ticket si spui acolo tot ce nu iti convine, nu stai si il provoci pe forum te rog. Pentru astfel de discutii exista suportul
 

DeletedUser19202

Rookmaster daca ai nelamuriri sau nu-ti "plac" santiunile sau deciziile date de rakanishu faci un ticket si spui acolo tot ce nu iti convine, nu stai si il provoci pe forum te rog. Pentru astfel de discutii exista suportul

numai pacali lumea :D
 

DeletedUser37616

Rookmaster daca ai nelamuriri sau nu-ti "plac" santiunile sau deciziile date de rakanishu faci un ticket si spui acolo tot ce nu iti convine, nu stai si il provoci pe forum te rog. Pentru astfel de discutii exista suportul

si acolo cine raspunde? :D
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
E ca si cum m-as duce eu la X sa-i spun ca m-a batut fisu...normal ca X ii tine partea lui fisu :D :))

PS : Glumetilor :D
 

DeletedUser8140

n-aveti ce face, nu castigati deloc, nu o sa le pese daca tu nu mai joci triburile sau faci scandal pe forum, nu-i pasa nimanui, te agiti degeaba, fiecare admin trateaza cazurile dupa cum crede el, de aceea nu se aplica tot timpul pedepse standard, unii sunt blocati pt o anumite chestie iar altii pentru aceeasi chestie si in aceeasi postura primeste alta pedeapsa sau e iertat...totul e relativ
 

DeletedUser

Daca pot fi nitel circotas in regulile prezentate in mod extrem de sumar in RO (parca pe .net sunt mult mai extinse si mai bine explicate) la comunicare e o chestie pe care cineva "rauvoitor" o poate aplica in modul in care l-am boldat:

Acuzaţiile nefondate aduse echipei de admini ( atât pe forumul extern cât şi către suport), pot duce la excluderea din joc a respectivilor jucători. Orice aţi scrie poate fi folosit ca mijloc de probă împotriva dumneavoastră în cadrul unei contestaţii. Noi nu vom accepta dacă mai târziu veţi spune că a fost o glumă.

Si oare cine decide daca o acuzatie e fondata sau nefondata? ;)
 

DeletedUser38023

Asta-i o intrebare buna, dar as paria pe curtea constitutionala .. :D
 

DeletedUser39777

Trofee zilnice obţinute
1x Agresorul zilei
Ai învins în 28.03.2011, ca agresor, cel mai mare număr de trupe de pe lumea aceasta (7.097 de trupe)!
18x Jefuitorul zilei
Ai jefuit în 28.04.2011 cele mai multe sate de pe lumea aceasta (16.960 de sate)!

Pe L24,la primul jucator din clasament...doar nu credeti ca a stat sa dea 16960x3 click-uri pe atac inseamna 50880 click-uri pe zii...nu stiu ce script are,dar sunt sigur ca nu este legal!
 

DeletedUser28264

Recititi acest anunt si reconsiderati aceste tehnici, ele sunt ilegale iar folosirea si promovarea lor este drastic sanctionata !!!

Text original lamine
Din data de 14.02.2011, pe toate lumile de joc se va seta automat, de catre server, distanta (gap-ul) intre atacuri/suport, la 100 ms (in cazul in care pe anumite servere gap-ul este mult mai mare decat 100ms, nu se va modifica).

In acelasi timp venim cu atentionarea urmatoare in privinta modificarilor efectuate in browser si anume ca:
este interzis a se modifica setarile de browser pentru a se trimite atacuri sub 100 ms si la interval de timp regulat.
Focalizarea si navigarea pe anumite functii printr-o singura apasare de buton este strict interzisa.
Utilizarea acelor scurtaturi poate duce la sanctiuni drastice.
In acelasi timp promovarea unor asemenea practici este strict interzisa, persoanele depistate pot fi la fel sanctionate.



Am rugamintea sa aflu de la o persoana autorizata despre legalitatea modificarilor facute pe browser. La un jucator vad ca sunt considerate legale, iar la altul nu.
Macar sa le foloseaca toata lumea, iar de beneficiile lor sa aiba parte si cel ce ataca si cel ce se apara.
 

DeletedUser34265

Text original lamine
Din data de 14.02.2011, pe toate lumile de joc se va seta automat, de catre server, distanta (gap-ul) intre atacuri/suport, la 100 ms (in cazul in care pe anumite servere gap-ul este mult mai mare decat 100ms, nu se va modifica).

In acelasi timp venim cu atentionarea urmatoare in privinta modificarilor efectuate in browser si anume ca:
este interzis a se modifica setarile de browser pentru a se trimite atacuri sub 100 ms si la interval de timp regulat.
Focalizarea si navigarea pe anumite functii printr-o singura apasare de buton este strict interzisa.
Utilizarea acelor scurtaturi poate duce la sanctiuni drastice.
In acelasi timp promovarea unor asemenea practici este strict interzisa, persoanele depistate pot fi la fel sanctionate.



Am rugamintea sa aflu de la o persoana autorizata despre legalitatea modificarilor facute pe browser. La un jucator vad ca sunt considerate legale, iar la altul nu.
Macar sa le foloseaca toata lumea, iar de beneficiile lor sa aiba parte si cel ce ataca si cel ce se apara.

Setarea aceeea NU este ilegala, anuntul a fost scos ( cel postat acum ceva timp ), serverul aseaza automat atacurile date sub 100ms, la exact 100ms.

Se pot da atacuri folosind doar 2+enter si la mai putin de 100ms, dar repet, serverul le aseaza automat la 100ms.
Asta e raspunsul unui admin!
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Mai sus in acest thread s-a specificat ca acest anunt NU mai exista, a fost scos.

Tasta T este o setare inclusa in Opera, nu este nici o modificare ulterioara facuta browserului.
Drept urmare interzicerea tastei T ar duce automat la interzicerea browserului Opera in sine.


Autoclick-ul sau alte automatizari sunt subiectul altor discutii. Lista de scripturi permise este pusa pe forum in sectiunea specifica, tot ce nu este acolo NU este permis sau trebuie aprobat in prealabil de Team.
 
Ultima editare:

DeletedUser28264

Mai sus in acest thread s-a specificat ca acest anunt NU mai exista, a fost scos.

Tasta T este o setare inclusa in Opera, nu este nici o modificare ulterioara facuta browserului.
Drept urmare interzicerea tastei T ar duce automat la interzicerea browserului Opera in sine.


Autoclick-ul sau alte automatizari sunt subiectul altor discutii. Lista de scripturi permise este pusa pe forum in sectiunea specifica, tot ce nu este acolo NU este permis sau trebuie aprobat in prealabil de Team.

Cred ca ma exprim mai greu..... si inteleg si mai greu ....

Poate folosi toata lumea T TRAIN sa trimita atacuri? DA sau NU.
 

DeletedUser19202

da se poate

oricum doar desteptii credeau ca se poate bana t train din moment ce putea fi identificat doar in mintea unora mai ales ca e imposibil sa stie vreun admin ce setari are fiecare pe browserul lui (ei banau alte lucruri ca in mod cert setarea nu aveau de unde sa aiba siguranta ca e folosita de vreun jucator)

ma bucur ca in sfarsit mai le vine si unora mintea la cap
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus