Utopic

  • Autor subiect DeletedUser4195
  • Data de început

DeletedUser4195

Da, este posibil..
In conditiile in care la 5 luni ii furi de la masa, ii tii nemancati si ii convingi ca satele si farmul le pot linisti foamea, ii biciuiesti cand nu le intra nobilii bine si le implementezi ideea ca succesul in viata coincide cu succesul contului de pe triburile.

p.s. cand pe un forum comun cineva va deschide un topic idiot "cu ce va ocupati", cand membrii triburilor de acolo vor spune cu jumate de gura "frizer, doctor, inginer", ai tai vor striga de se va cutremura threadul: "razboinici!!!!!!!! hau hau hauuuuu!!!!"

sarcasmul tau ar fi amuzant daca te refereai strict la topicul idiot :p:p
daca erai un pic atent iti dadeai seama ca eu nu faceam referire la ion iliescu ,traian basescu,gigi becali ,monica irinuca,si alte genii cu burtile pline ,cred ca la aste te-ai referit cind vorbeai de succes in viata nu!!???ci strict la playeri de exceptie,oameni fara nici un viitor dupa parerea ta,care au jucat si vor juca triburile cite 7-10 ore pe zi lesinati de foame:p:p:p
ai ramine suprins dragul meu daca ai stii citi oameni cu adevarat valorosi au jucat sau joaca triburile destul de bine,cine stie poate ai sa intilniesti si tu unul intro zi :
auuuu! auuuuu!auuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!:p:p:p:p
 

DeletedUser24788

unui jucator ii trebuie cam 100 000 000 milioane de taleri ca sa cuceresca 75% din harta lumii necesar pt a se da reset poti bate tu 100 kk (aprox) taleri intr un an ???
 

DeletedUser38023

unui jucator ii trebuie cam 100 000 000 milioane de taleri ca sa cuceresca 75% din harta lumii necesar pt a se da reset poti bate tu 100 kk (aprox) taleri intr un an ???

Daca ar fi o lume clasica si fara limita de nobili pe sat, s-ar putea inchide in mai putin de un an... De ce?
Pentru ca pe o astfel de lume, rank 1 este cel care innobileaza cel mai repede, spre deosebire de lumile cu taleri pe care rank1 este cel care economiseste cele mai multe resurse ..
 

DeletedUser

Sa fie viteza 2, triburi slabe in rest, impartiti in toate cele 4 zone si lansati la sfarsitu K`urilor 65 si 56 in arc de cerc si echivalentele lor pe fiecare parte si cealalta transa in urmatorul rand de K`uri tot la sfarsit, prima transa sa cucereasca spre centru, ceialalti spre exterior.

Numai asa s-ar putea si totusi 100 de conturi sunt putine sa acopere toata zonele cum trebuie, ar veni 4 directii adica 25/directie, 10 pe K`urile prima transa, 15 pe a doua transa, 5 oameni pe fiecare K.

Sa incepi dintr`o singura directie sau 2 directii nu ar fi suficient sa fie inchisa lumea intr-un an, s-ar forma rezistenta prea mare in directia cealalta si s-ar plafona, razboi de uzura.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Nu e vorba de asta, dar nu iti inchide nici un admin o lume intr-un an de zile . Trebuie stoarsa vreo 3-4 ani de cont premium :D ihi :cool:
 

DeletedUser

Iti inchide, nu e asta problema, dar na', totusi e totu' "utopic".
 

DeletedUser

credeti ca e posibil ca un grup format din cei mai buni 200 de playeri jucind pe 100 de conturi sa inchida o lume in mai putin de un an???
NU

e usor sa gasesti 200 de playeri de exceptie
cand ii gasesti, sa le ceri autografe

de ce te joci????? la intrebarea asta raspund si eu
am jucat ca sa ajung cel mai bun
table, remmy, septica, boltz?

iata de ce ar merita sa joci un an de zile cite 12 ore pe zi triburile
cine ne plateste pt asta?

modestia e pt prostii
modestule :p
 

DeletedUser

aaa - pai degeaba sunt cei mai buni 200 de jucatori (desi nus cum ii alegi) - degeaba sunt activi din momentul 1 pana la final - degeaba

pentru ca progresia matematica e destul de simpla - tre sa tii cont de costul talerilor - numarul de jucatori activi - rata de innobilare a acestora - si numarul de sate de pe harta.

zicem o medie de 200.000 mii de sate - cu o medie de 1 sat/zi/jucatori iti trebuie 1000 de zile ca sa innobileze cei 200 toata harta - adica 3 ani - adica media unui server dupa cum zice innogames :)...
 

DeletedUser11365

vorbind strict de jucatori(nu conducatori,nu caractere,nu diplomati..etc),imi vine in minte un singur jucator de exceptie din cati stiu eu..un jucator "de exceptie" iti da recuperare fara sa aiba atacuri pe un sat,anticipand un interval de ore la care ar urma sa atace dusmanu,stie cand sa dea 100 lance si cand sa dea 100 spada la split..is o gramada de chestii..nu mai dezvolt ca tre sa plec..nu esti jucator daca dai un trenulet in 100 de miimi..nu esti jucator daca dai un backtime..nu esti jucator daca dai o recuperare....am plecat..
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai ce ai spus tu acolo cu anticiparea , se incadreaza perfect la acest topic : Utopie
 

DeletedUser11365

Pai ce ai spus tu acolo cu anticiparea , se incadreaza perfect la acest topic : Utopie

cu mana mea am dat astfel de recuperari cand trebuia sa plec de acasa si nu aveam cui sa las sitter pe l8 de exemplu...a nu se intelege ca eu is acel jucator de exceptie..ti-am dat un exemplu..nu-i o utopie..intotdeauna se poate mai bine,si pe jocu asta se pot face multe desi multi zic ca-i limitat..gata,gata..am plecat..
 

DeletedUser33975

si unde-i exceptia aici?
o dai in ghicitori?
daca doar aia sunt jucatori atunci acest joc ar fi numai pntru nostradamus si pntru vrajitoare:))
eu oricum m-am lasat de joc,dar ar trebui sa o faceti si voi( cei care nu sunteti ghicitori) altfel ce rost are sa mai desenati pe aici?:D
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
pai ideea e ca ghicitul si datul in carti nu te face jucator de exceptie .

Ala e noroc purr sa faci o recuperare pe neve , cum se zice la poker :D :)

Daca nu te ataca nimeni ce faci? Te ataci ca nebunu singur mereu si te innobilezi? :))
 

DeletedUser33975

din plictiseala mai faci si din astea,sau cu ajutorul "spionilor" dar daca intervin cartitele deja nu mai esti jucator.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Jucatorul de exceptie este jucatorul care se adapteaza cel mai rapid pe harta, oriunde l-ai pune.
 
Sus