WaRooM official thread

  • Autor subiect DeletedUser4920
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

mai pici. tu stii sa citesti? pai eu ce ziceam? daca ii sprijineau aliatii acum waroom avea si alte razboaie. asa le-au intors oamenii spatele si i-au lasat s-o ia la vale. MT poate sa se declare multumit ca nu au avut razboaie si cu ei insa.
si nu, nu am ce face, azi sunt liber si-mi pierd timpul pe net si implicit si aici pe forumul extern. tu cum vrei sa te las cu <<faza asta " ca am rupt alianta intr-un mod ... sau altul ? ">> ??? sa te las cumva insarcinat cu alta faza? :D
nu a zis nimeni ca nu e un joc de razboi si ca nu e bine sa fii smecher. dar tu crezi ca degeaba vi se spune tradatori atata timp cat voi demonstrati in felul asta ce mult tineti la o alianta?

Amice...daca MTul nu a fost ajutat arata ce fel de oameni au fost...ei pe toti iau tratat ca niste prosti...
Alianta cu MT a fost rupta pentru ca mirificul Bumblee nea tot vorbit pe la spate... Sa iti zic MT planifica atacuri asupra noastra cu mai multe triburi? Eh am fost mai inspirat si le-am luato inainte...
Cand restul au vazut cum e treaba au stat potoliti e logik...

Cat despre tradatori...eu stiu sigur 2 triburi care nu se tem deloc de faptul ca noi am putea rupe alianta si asta pentru ca alianta e facuta in Real Life lucru care cei din MT nu si-au permis pentru ca sunt niste pusti care nu se misca din orashul in care s-au nascut...

Hai succes si mai baga 2-3 prostii pacilea... Atata timp cat eu exist nimeni nu se poate coaliza impotriva WaRooM asa ca scoateti-ma de pe harta si mai vorbim.... Succes. Asta ca sa sune a ingamfare ca ** aia imi permit.. locu 1 trib pe locu 1...

Bravo WaRooM! Si MT sigur nu mai revine...
 

DeletedUser6843

Cat despre tradatori...eu stiu sigur 2 triburi care nu se tem deloc de faptul ca noi am putea rupe alianta si asta pentru ca alianta e facuta in Real Life



Sa zicem ca iti spun 5 playeri ca pleaca daca nu declari razboi la un trib N.(adica sa rupi o diplomatie)-pentru ca ei numai au ce ataca
Ei fiind super de treaba,super activi,superi buni ca jucatori(rang) si au demonstrat loialitatea lor pe parcursul fiecarui razboi.
 

DeletedUser4920

Sa zicem ca iti spun 5 playeri ca pleaca daca nu declari razboi la un trib N.(adica sa rupi o diplomatie)-pentru ca ei numai au ce ataca
Ei fiind super de treaba,super activi,superi buni ca jucatori(rang) si au demonstrat loialitatea lor pe parcursul fiecarui razboi.



Eterna ta problema Waroom vs +SAS+ ti-ai avut sansa stranutelule asta e vin peste tine acum :D
 

DeletedUser

Sa zicem ca iti spun 5 playeri ca pleaca daca nu declari razboi la un trib N.(adica sa rupi o diplomatie)-pentru ca ei numai au ce ataca
Ei fiind super de treaba,super activi,superi buni ca jucatori(rang) si au demonstrat loialitatea lor pe parcursul fiecarui razboi.

Nu cred ca imi cere nimeni asta stranu pentru ca nu e nimeni blocat :) PS: si eu vin spre noi ;) da te atac cu tine la o bere ma jur :p
 

DeletedUser6843

Eterna ta problema Waroom vs +SAS+ ti-ai avut sansa stranutelule asta e vin peste tine acum :D

1.ai uitat sa te loghezi cu nick-ul lui rainn.Baga user si parola(eu am adresat intrebarea lui rainn (nu te simti in umbra WaRooM)
2.(peste mine poti veni numai unde stau in chirie) daca te referi la triburile,deja mi se pare absurd.Nu ca nu s-ar putea asta(eu cel mai probabil o sa mai ma joc doar 2 saptamani poate treci pana atunci pe la capitala)
3.Nu are legatura alba cu neagra.Vroiam si eu un raspuns de la cineva care face parte din conducerea locului 1 chiar si raspuns de la tine,asa ca idee pentru tine si ca raspuns pentru mine(deoarece e un lucru pe care nu stiu cum il interpreteaza altcineva).
4.Da....un razboi Waroom vs +SAS+ ar fi interesant,nu am negat mai :).
Stiu ca am avut sansa sau oportunitatea,trist este ca am pierdut-o acum na...
 

DeletedUser6843

Nu cred ca imi cere nimeni asta stranu pentru ca nu e nimeni blocat :) PS: si eu vin spre noi ;) da te atac cu tine la o bere ma jur :p

Daca prin absurdul la infinit si dincolo de infinit :)) ti-ar cere,ce ai face?
Specific ca nu este nici o manevra,dar ma gandesc ca tribul din care faci parte cat si membrii sunt pe primul loc.
Nu?
 

DeletedUser4920

1 A schimbat parola :( mai scriam si eu de la el ca eu am deja prea multe postari :(

2 Facem jumi juma chiria pai se poate :D

3 Asta cu mai joc 2-3 saptamani o aud de multisor de la tine stranu si chiar ma amuza subiectu deja :D

4 Prin capitala mai vin sa mai iau si eu contact cu lumea de pe acolo :rolleyes:

5 Odata poti sa prinzi porumbelu norocos si erai "preocupat" cu altii porumbei sorry :D
 

DeletedUser

Daca prin absurdul la infinit si dincolo de infinit :)) ti-ar cere,ce ai face?
Specific ca nu este nici o manevra,dar ma gandesc ca tribul din care faci parte cat si membrii sunt pe primul loc.
Nu?

Daca acei membrii mi-ar cere asta in functie de cum sta tribul meu pe fronturi as decide...

Daca acei membrii m-ar presa le-as zice sa isi caute alt trib...pentru ca daca conducerea tribului considera ca nu e un moment bun pentru un razboi...atunci nu va fii nici makar daca eu sau oricine altcineva cere asta.
Toate la timpul lor...usor si cu cap...

Ti-am raspuns la intrebare?
 

DeletedUser6843

1 A schimbat parola :( mai scriam si eu de la el ca eu am deja prea multe postari :(

2 Facem jumi juma chiria pai se poate :D

3 Asta cu mai joc 2-3 saptamani o aud de multisor de la tine stranu si chiar ma amuza subiectu deja :D

4 Prin capitala mai vin sa mai iau si eu contact cu lumea de pe acolo :rolleyes:


1.inca 2 post-uri de la el si ajunge GoldMember
2.Dap! Eu iti trimit cati bani trebuie pentru chirie si tu platesti.Jumatate-jumatate.
3.Stiu :)).Trist e ca tura asta e pe bune,plec din tara :(. (aici vroiam sa injur dar nu am voie :(( ).Poate imi dai si mie invite pe lumea 54 am auzit ca o sa aive viteza 3.
4.Nu e problema.

spor
 

DeletedUser

nu am spus k MT nu i-a tratat pe ceilalti nici asa nici altfel. poate ai dreptate aici :D
si poate ca da, MT urmarea sa dea in Waroom.
dar nu crezi ca daca ii anuntai din timp de schimbarea relatiilor diplomatice aveati mai mult de castigat? poate acum nu mai spunea nimeni cuvinte precum "tradatori" iar teama si/sau respectul fata de Waroom ar fi fost mult mai mari din partea tuturor.
ziceam asa ca idee ;)
 

DeletedUser

nu am spus k MT nu i-a tratat pe ceilalti nici asa nici altfel. poate ai dreptate aici :D
si poate ca da, MT urmarea sa dea in Waroom.
dar nu crezi ca daca ii anuntai din timp de schimbarea relatiilor diplomatice aveati mai mult de castigat? poate acum nu mai spunea nimeni cuvinte precum "tradatori" iar teama si/sau respectul fata de Waroom ar fi fost mult mai mari din partea tuturor.
ziceam asa ca idee ;)

Tradatori zic cei care au fost in MT pentru ca nu le convine situatia... iar de anuntat...deja stiau baietii ca aveau granitele blindate...

Eu nu imi aduc aminte ca Nemtii sau Rusii sa fii zis vreodata... Venim Peste Voi... E un joc de strategie have fun si ganditi
 

DeletedUser6843

Daca acei membrii mi-ar cere asta in functie de cum sta tribul meu pe fronturi as decide...

Daca acei membrii m-ar presa le-as zice sa isi caute alt trib...pentru ca daca conducerea tribului considera ca nu e un moment bun pentru un razboi...atunci nu va fii nici makar daca eu sau oricine altcineva cere asta.
Toate la timpul lor...usor si cu cap...

Ti-am raspuns la intrebare?

Daca gasca nebuna iti spune:"rupi toate diplomatiile si ne batem cu toti,daca nu
noi plecam",ce faci?

specific ca nu am nici o treaba cu ei sau ceva de genul,sunt curios ce decizie ai lua.
Repet ca totul e "prin absurd"
 

DeletedUser

Daca gasca nebuna iti spune:"rupi toate diplomatiile si ne batem cu toti,daca nu
noi plecam",ce faci?

specific ca nu am nici o treaba cu ei sau ceva de genul,sunt curios ce decizie ai lua.
Repet ca totul e "prin absurd"

Acest lucru a s-a intamplat odata... :) Gasca a vrut capul lui Michelle l-au pierdut o perioada... acum unde e capul lui ? Repet.... Rabdare si TImp :) si putina incredere in fortele tale stranu de conducator :)

le:
Eu m-am carat.....ca ** aia mai am si viata reala....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18462

"Setzel Triburile: pai nu ma fxxx
Setzel Triburile: innobilez tot intern"


waroom a fost frumos, odata...

din pacate, va salut, waroom nu mai e tribul meu, pentru care am luptat de vreun an de zile, din prima zi de L5...

a inceput cu vsALL... trib cu care am maturat pe jos cu nbz, desi multi nu recunosc asta... l'am pus p herifle intemeietor, langa mine... m'am inconjurat de o conducere buna.... dupa ce cativa din nbz s'au refugiat in Doomed, trib care a facut niste fuziuni, pt a rezista in fata noastra, vsALL a fuzionat cu GD *** THOR, formand Silent; am ucis tot... eram p culmi... dupa care, pt multzi, a intervenit plictiseala.... atunci, i'am zis lui herifle sa'l aduca p setzel, din doomed, pt a reimprospata conducerea...

c nu stiu multi e ca waroom s'a creat din crema silentului, la opunerea mea de a innobila intern... (cei pragmatici vor zice c s'a procedat corect... eu zic ca nu...)

c a mai ramas din Silent, l'am redenumit vsALL, si am luptat contra waroomului, care ne pusese deja la innobilari "interne"... in ultima instanta, neputand face fata razboiului incorect, supravietuitorii au trecut in waroom... am intrat *** eu, dar fara nici un drept *** nemaimplicandu'ma in conducere....

eu i'am propus, *** chiar l'am convins, pe herifle, sa creeze cea mai tare alianta din L5... WaRooM *** MT, 2 triburi care ar fii trebuit sa inkeie L5 spate in spate, *** puteau rupe toata harta, inclusiv unele triburi care erau conduse de admini *** fosti admini...

dar, s'a facut fuziunea cu tribul TT si s'a fortat razboiul cu MT

din pacate, o practica veche, cea a innobilarilor interne... a revenit... dupa ce mt'ul a inceput sa se clatine...

au inceput sa se recruteze playeri activi, unii mari, chiar cu un punctaj de 2kk, uitandu'se ca sunt veterani si au pierdut multe nopti p jocul asta, care faceau legea in K65 de pe timpurile cand fostul TT, de prin K35, nici macar nu aveau sat in L5

toate astea fara a se vota daca restul tribului e de acord cu innobilarea acelui player, sau macar sa se dea vreun preaviz, innobilatului...

mai mult de atat, s'a recrutat masiv din MT, ca si cum se incerca o inlocuire a unor playeri vechi, din waroom, cu altii din MT

in timp ce unii se lupta pe granite, cativa playeri grasi isi fac nobilii doar in interiorul tribului, luand sate mult mai rapid si anormal d usor... unde mai e farmecul jocului ?!?

am incercat sa trag un semnal de alarma, pe forum... imediat, tema a fost inchisa, desi cativa colegi apucasera deja sa'mi dea dreptate...

cu parere de rau... excursia mea in L5, se apropie de final... la mai putin de 12 ore dupa ce am parasit un trib pentru care onoarea nu ma mai lasa sa lupt pentru el, vechiii mei "prieteni", cu care am luptat atata timp, in L5... au trimis nobilii...

le transmit un ultim mesaj... NICI EU NU SUNT INACTIV !!! trimiteti nobilii cum trebuie, ca am timp sa bag o caruta d sprijin intre nobilii vostrii... sunteti niste jucatori d plastilina, care inca nu ati invatat sa dati un atac, cum trebuie... stiu ca v'ati invatat sa luati sate moca, dar eu NU STAU sa fiu innobilat... am atacuri cu cate 30 de secunde, diferenta, intre nobili....

da, ma laud... dar, nu o sa fiti niciodata la fel d bun ca mine !!!

adio L5... pacat...

multa bafta.



(sper ca postul asta va ramane un timp... sau, poate se vor grabi rapid sa m'il inkida si aici, la fel ca pe forumul tribului...)
 

DeletedUser

Somax cand tipai dupa sprijin cum era? Cand iti dadea lumea sprijin cum era? Baga de seama ca acel sprijin era venit de la plyeri care vorba ta inobileaza intern....

De ce l-am dat pe omul ala la inobilari interne... pentru ca are 1.9 mil de puncte si ultimul sat a fost luat in data de

ady88reli [WaRooM] dan--ppj [WaRooM] 2009-01-14 17:35:19

La cate circulare am dat nici una nu a citi-o
 

DeletedUser18462

Lol... Serios ???

Si, restul ? Nici ei nu citeau circularele ?

Shtii foarte bine ce ziceai aseara, pe mess...

Ca el tau... Sa nu se bage nimeni, ca nu o sa tii cont d rezervari...

Sigur e inactiv ? Sau, nu iti placea d fata lui ?

Stii bine ca nu e primul ""innobilat intern", doar pt ca asa aveti voi chef....
 

DeletedUser

Lol... Serios ???

Si, restul ? Nici ei nu citeau circularele ?

Shtii foarte bine ce ziceai aseara, pe mess...

Ca el tau... Sa nu se bage nimeni, ca nu o sa tii cont d rezervari...

Sigur e inactiv ? Sau, nu iti placea d fata lui ?

Stii bine ca nu e primul ""innobilat intern", doar pt ca asa aveti voi chef....

Tu stii la cate k-uri diferenta sunt eu ?? dohhhh e inactiv in joc...fata nu i-am vauzto ca daca as fii vazut-o in joc sigur nu era bagat la inobilari.... Pt ce sa tin oamenii Somax de dragul punctelor?
 

DeletedUser18462

hah... ciudat este ca multi inactivi tipa ca sunt luati intern...

"inactivii" astia faceau legea in K65, cand tu probabil nici nu aveai sat, in L5....

dar, e mai usor sa ajungi din K35, in mijlocul hartii, daca ei intern...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus