ZEN F. vs ALL

  • Autor subiect DeletedUser41742
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Salutare,

Am si eu cateva nedumeriri si ceva concluzii ale mele din ultimele zile si lansez aici niste discutii:

1. Principalul dusman al familiei Norok este NRV, o statistica dintotdeauna spune ca avem 1363 sate pe plus in conditiile in care familia Norok are 8000 si ceva de sate in plus ...

2. NRV isi vede de harta si joc, este evident ca suntem o echipa bine inchegata si superioara lor, rangul de inamici invinsi ca si agresor in raport direct cu dusmani este net superior tutoror, atitudinea noastra corecta fata de joc a dus sau va duce probabil la destramarea faimoasei familii Norok:

zemraime astăzi la ora 01:35
Buna seara ,

Incepand de sambata ora 22:00 familia [ally]NoRok[/ally] se va retrage de pe lumea 26 !
Membrii kare nu sunt de akord ku aceasta decizie si vor sa kontinue pe aceasta lume sunt rugati sa aleaga un trib aliat !

Motivele kare au dus la aceasta hotarare sunt urmatoarele :

1- Prea multe sittere (in momentul de fata am 15, si la nici un atak organizat nu am apukat sa lansez tot atakul de pe kontul meu deoarece era imposibil sa nu am un sitter atakat )

2 - ff putini jukatori (este imposibil k jukator pe lumea 26 sa nu sti sa dai un trenulet ,sa faci un split etc ,etc ...si apropo este praktik inadmisibil k intro familie ku 200+ membrii sa nu fie nici makar un sitter de zi kapabil !)

3 - Frate jukam impotriva adminilor kam kate sanse de reusita kredeti k puteti sa aveti ?!? :))
adika noi jukam un jok impotriva oamenilor kare *** regulile jokului si tot ei ne judeka dupa regulile fakute de ei ...haide sa fim seriosi ;)
...si k sa fie takamul komplet cei din nrv kumpara si konturi ...am zeci de mesaje de la membri nrv pe konturile unde eram sitter ,in kare se incerca preluarea konturilor pe puncte premium!




Hotararea este definitiva ,astfel tin sa va multumesc tuturor pentru participare si sper sa ne auzim ku bine!



Cu respekt,
[player]Zemraime[/player]


3. ce nu inteleg eu acum de ce recurgeti la acuzatii nefondate in loc sa va vedeti de joc pe harta, este asa greu sa va recunoasteti neputinta si ca suntem mai buni ca voi, sa-mi dea si mie pe private cine cumpara conturi cu puncte premium pentru ca va fi innobilat intern de catre noi la prima confirmare

4. de ce recurgeti la gesturi care nu fac altceva decat sa arate cat de slabi sunteti ca si caractere, va faceti conturi fantoma cereti sitter si apoi goliti conturi si dati atacuri, nu va este clar ca acele conturi ce lanseaza atacuri vor fi acuzate de abuz in sitting si vor pierde mai multe sate decat vor cuceri?


Extracti0n point astăzi la ora 19:16
Va rog sa imi dati sitter toti membri care primesc acest mesaj.(urgent)
Sunt cativa spioni in trib care trebuie eliminati.

-cei care nu dati sitter voti fi bagati la interne.

Lasi sitter aici (toata lumea)
Extracti0n point


Nu retragi cerea de sitter, cand termin o intrerup eu !


DarkWtch astăzi la ora 20:12
Vreau sitter urgent de la tot tribu doarece avem ceva spioni.

Cum deschideti mesaju va rog sa dati sitter asfel riscati mult.

sitter dati aici
DarkWtch

5. Decat sa va injositi in asemenea hal cei ce faceti astfel de manevre mai bine dati mass delete pentru ca oricum veti pierde satele/ conturile/ razboaiele/ va luati adio de la L26, nu de alta dar decat sa fiti atat de stresati de grija altora ( dusmani, sittere, atacuri ) mai bine luati-va o vacanta binemeritata la plaja/ munte etc..si pana la iarna poate va reveniti si va apucati din nou, acum sunteti in plus majoritatea dintre voi si mai ales cei ce fac astfel de lucruri
 

DeletedUser16195

Probabil e prea mult sa-ti cer sa fi mai respectuos si sa-ti vezi lungul nasului . Probabil nu ti-ai mai vazut "mataranga" din clasa a 5-a cand ai infulecat prima shaorma dar lungul nasului ar trebui sa ti-l vezi .

Imi pare rau sa aflu de familia Norok ca se destrama dar greseala facuta acum ff mult timp cand s-a optat pentru fuziunea tribului condus de Nashu , cu familia Norok a dus la o scadere drastica a valorii in trib si o decadere la statistici . E corect faptul ca nu trebuie sa vi se "stirbeasca" meritul acelor sate luate de la familia Norok , cu toate ca sunt luate de la un trib ce n-ar fi meritat mai mult de o innobilare interna (daca nu ma credeti , faceti o statistica fara acel trib buclucas si vedeti care e rezultatul) . Faptul ca jucati "acasa" si aveti acel 1 % din partea adminilor e ceva firesc in toate sporturile dar nu suficient incat sa castigi un razboi .

Nu va mai bateti in piept ca sunteti mai buni ca cei ce au reprezentat tribul Norok , ca nu sunteti mai "luminati" ca ei , diferenta a fost facuta de acei 10-15 jucatori activi si cu experienta in plus in partea de Sud a hartii .... Toata Familia Norok n-a avut atatia jucatori de baza pe toata harta lor

Cat despre familia Clasic/Moh de cand o stiu e o turma de lei condusa de oi . Altfel nu-mi explic de ce le fug jucatorii si trec prin atatea dezbinari/scandaluri .
 

DeletedUser

Imi pare rau sa aflu de familia Norok ca se destrama dar greseala facuta acum ff mult timp cand s-a optat pentru fuziunea tribului condus de Nashu , cu familia Norok a dus la o scadere drastica a valorii in trib si o decadere la statistici . E corect faptul ca nu trebuie sa vi se "stirbeasca" meritul acelor sate luate de la familia Norok , cu toate ca sunt luate de la un trib ce n-ar fi meritat mai mult de o innobilare interna (daca nu ma credeti , faceti o statistica fara acel trib buclucas si vedeti care e rezultatul) . Faptul ca jucati "acasa" si aveti acel 1 % din partea adminilor e ceva firesc in toate sporturile dar nu suficient incat sa castigi un razboi .

Nu va mai bateti in piept ca sunteti mai buni ca cei ce au reprezentat tribul Norok , ca nu sunteti mai "luminati" ca ei , diferenta a fost facuta de acei 10-15 jucatori activi si cu experienta in plus in partea de Sud a hartii .... Toata Familia Norok n-a avut atatia jucatori de baza pe toata harta lor

Apreciez foarte mult postarea pentru ca a fost facuta dintr-un punct de vedere pur obiectiv, ba mai mult decat atat, realist :) Numai bine ! ^^
 

DeletedUser

ovidiu ai dreptate dar doar partial

poate nu avem jucatori mai luminati caei daar sigur iiavem mai deterninati si o conducere mai bun carea stiut cum sa-si gestioneze resursele umane si unde sa pluseze si unde sa lase loc de cedare

oricum imi place la nebunie ce a zis despre moh

este demential
 

DeletedUser

Personal (desi nu am nici o informatie din interior) nu cred ca este vorba de conducerea tinuta in frau de niste OI ,ci doar caracterele unor anumiti playeri care dupa parerea mea au unele probleme emotionale in anumite momente si actioneaza total gresit. Alta explicatie nu gasesc,tinand cont ca de fiecare data este vorba cam despre aceleasi 4-5 persoane.

Mai au de lucrat la capitolul psihic . Restul colegilor mei mi se par ok din toate punctele de vedere si de aceea vom continua sa dam tot ce putem pana in ultima clipa.

ON: dupa acea circulara a lui zemraime,sunt curios in ce fal se va retrage familia Norok. Un delete in masa,sau cedarea satelor celor ce vor sa continue?:rolleyes:
 

DeletedUser16195

ovidiu ai dreptate dar doar partial

poate nu avem jucatori mai luminati caei daar sigur iiavem mai deterninati si o conducere mai bun carea stiut cum sa-si gestioneze resursele umane si unde sa pluseze si unde sa lase loc de cedare

oricum imi place la nebunie ce a zis despre moh

este demential

Iti multumesc pentru apreciere dar imi mentin parerea . Mai bine putini da' buni decat multi si prosti . Cand am intrat pe aceasta lume si am vazut ce e in familia Norok mi-am pus mainile in cap dar totusi am incercat sa redresez treaba pana in mom. in care m-am lovit de nepasarea unora , sunt constient ca nu mi-am facut mai multi fani ca Hitler dar era nevoie de o taiere in carne acolo pentru ca f. multi erau degeaba . In familia Norok eram maxim 10 jucatori care tineam tot tribul (in brate si in sitter juma' de familie) de aceea tot primeati zvonuri cum ca se incearca infuzii de jucatori in Norok . Cu toate astea conducerea s-a zbatut si sunt sigur ca altii ar fi renuntat mult mai rapid .
 

DeletedUser

Buna seara!

Colegul meu va intreba ceva si in loc de un raspuns pertinent a primit: "Probabil e prea mult sa-ti cer sa fi mai respectuos si sa-ti vezi lungul nasului . Probabil nu ti-ai mai vazut "mataranga" din clasa a 5-a cand ai infulecat prima shaorma dar lungul nasului ar trebui sa ti-l vezi ."

Revin si eu cu intrebarea: Cine cumpara conturi din familia Norok? Daca-mi demonstrati cu mesaje(postate aici ca nu am de ce sa ma ascund) ca aveti un singur mesaj de genul va promit eu ca acel jucator va fi innobilat intern! Pana la proba contrarie nu mai aduceti acuzatii nefondate ca nu e frumos! Stiti foarte bine, chiar daca nu recunoasteti ca de-a lungul timpului s-a incercat sa se joace corect, din partea noastra. Ce faceti voi sau altii aruncati in ograda noastra? De ce este jucatorul pretorianus inchis? De ce a fost cont banat "Mrele Grivei"? De ce primim mesaje in care ni se cere sitter(de pe conturi fantoma)? De corectitudine? Nu spun ca voi sau MoH sunteti responsabili dar cert e ca sigur nu noi facem asta...nu noi golim conturile ca sa fie atacate dupa. Nu noi suntem aceia care cerem satele jucatorilor cand acestia incep sa piarda. Noi cand avem colegi atacati ii sprijinim, nu le cerem contul.
Am vazut mai jos ca vorbesti de tribul lui nashu ca nu trebuie pus la socoteala. Dar de ce nu ar trebui pus? Noi cand am facut recrutarile ne-am gandit de 2 ori inainte nu am luat ca sa fie la numar. Am preferat sa-i lasam in rosu si sa ii atacam. Voi ati preferat sa-i aveti cu albastru si rezultatul se vad acum. Spui ca nu e vina ta ca doar 10 jucatori joaca si restul sunt pe sitter. Pai sa iti raspund eu, din exterior ca nu e nici treaba mea ce e la voi in interior si nici nu stiu exact, dar se vede. De ce nu va joaca colegii? De buni sefi ce sunt unii? E usor sa se faca unele conturi gigantice si altii sa fie luati doar intern. Daca ati ales varianta cu "ne facem mari" atunci suportati consecintele. La noi nu exista oameni care nu joaca. Tot ce avem joaca asa ca jucati si voi si nu va mai plangeti!
Placa cu adminii o auzim de fiecare data cand nu reusiti ceva. Aveti dovezi in acest sens? Avem un coleg ce a fost admin si s-a lasat de adminat tocmai ca sa nu mai fie acuzat ca face si drege cu toate ca el nu avea nicio legatura cu L26.
Legatura voastra cu MoH nu a facut decat sa fiti carne de tun si asta se vede cu ochiul liber. Trebuie sa pun pariu cu cineva ca MoH-ul a fost cel ce v-a facut sa ramaneti?:p Era normal ... nu a dorit sa ajungem asa repede langa ei si au preferat sa va mai sacrifice nitel, dar asta nu se va mai intampla mult fiindca nu aveti rezistenta ZEN si vom reusi sa va scapam de chin!
Mai ziceati mai sus ca razboiul adevarat se va vedea cand ajungem langa jucatorii adevarati. Ceva nume ne dati? Macar sa stim cand ar trebui sa contabilizam si ce tel sa avem.

O seara placuta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Buna seara!

Colegul meu va intreba ceva si in loc de un raspuns pertinent a primit: "Probabil e prea mult sa-ti cer sa fi mai respectuos si sa-ti vezi lungul nasului . Probabil nu ti-ai mai vazut "mataranga" din clasa a 5-a cand ai infulecat prima shaorma dar lungul nasului ar trebui sa ti-l vezi ."

Revin si eu cu intrebarea: Cine cumpara conturi din familia Norok? Daca-mi demonstrati cu mesaje(postate aici ca nu am de ce sa ma ascund) ca aveti un singur mesaj de genul va promit eu ca acel jucator va fi innobilat intern! Pana la proba contrarie nu mai aduceti acuzatii nefondate ca nu e frumos! Stiti foarte bine, chiar daca nu recunoasteti ca de-a lungul timpului s-a incercat sa se joace corect, din partea noastra. Ce faceti voi sau altii aruncati in ograda noastra? De ce este jucatorul pretorianus inchis? De ce a fost cont banat "Mrele Grivei"? De ce primim mesaje in care ni se cere sitter(de pe conturi fantoma)? De corectitudine? Nu spun ca voi sau MoH sunteti responsabili dar cert e ca sigur nu noi facem asta...nu noi golim conturile ca sa fie atacate dupa. Nu noi suntem aceia care cerem satele jucatorilor cand acestia incep sa piarda. Noi cand avem colegi atacati ii sprijinim, nu le cerem contul.
Am vazut mai jos ca vorbesti de tribul lui nashu ca nu trebuie pus la socoteala. Dar de ce nu ar trebui pus? Noi cand am facut recrutarile ne-am gandit de 2 ori inainte nu am luat ca sa fie la numar. Am preferat sa-i lasam in rosu si sa ii atacam. Voi ati preferat sa-i aveti cu albastru si rezultatul se vad acum. Spui ca nu e vina ta ca doar 10 jucatori joaca si restul sunt pe sitter. Pai sa iti raspund eu, din exterior ca nu e nici treaba mea ce e la voi in interior si nici nu stiu exact, dar se vede. De ce nu va joaca colegii? De buni sefi ce sunt unii? E usor sa se faca unele conturi gigantice si altii sa fie luati doar intern. Daca ati ales varianta cu "ne facem mari" atunci suportati consecintele. La noi nu exista oameni care nu joaca. Tot ce avem joaca asa ca jucati si voi si nu va mai plangeti!
Placa cu adminii o auzim de fiecare data cand nu reusiti ceva. Aveti dovezi in acest sens? Avem un coleg ce a fost admin si s-a lasat de adminat tocmai ca sa nu mai fie acuzat ca face si drege cu toate ca el nu avea nicio legatura cu L26.
Legatura voastra cu MoH nu a facut decat sa fiti carne de tun si asta se vede cu ochiul liber. Trebuie sa pun pariu cu cineva ca MoH-ul a fost cel ce v-a facut sa ramaneti?:p Era normal ... nu a dorit sa ajungem asa repede langa ei si au preferat sa va mai sacrifice nitel, dar asta nu se va mai intampla mult fiindca nu aveti rezistenta ZEN si vom reusi sa va scapam de chin!
Mai ziceati mai sus ca razboiul adevarat se va vedea cand ajungem langa jucatorii adevarati. Ceva nume ne dati? Macar sa stim cand ar trebui sa contabilizam si ce tel sa avem.

O seara placuta!


Am un singur paragraf cu care nu sunt deacord.
Legat de admini,aveti in familia unul care s-a lasat,si doi in activitate: pandorra si nixe+un moderator forum in persoana lui ingerasa.Asa ca nu mai vinde gogosi in aceasta privinta...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8343

Am un singur paragraf cu care nu sunt deacord.
Legat de admini,aveti in familia unul care s-a lasat,si doi in activitate:pandorra si nixe+un moderator forum in persoana lui ingerasa.Asa ca nu mai vinde gogosi in aceasta privinta...

Eu nu mai sunt moderator de forum de aproape un an de zile de cand am renuntat eu sa fac parte din team. Mai mult decat atat cand am inceput L26 nu mai faceam parte din team nici ca admin si nici ca moderator de forum.
Faptul ca pandorra este admin de joc nu inseamna ca are asta vreo legatura cu l26. Te asigur ca pe l26 nu are niciun fel de drepturi. Mai mult decat atat, Pandorra a fost si in Moh. Ai impresia ca i-a ajutat pe cei de acolo cu ceva faptul ca era admin?
Comentezi aiurea in tramvai si aduci acuze nefondate doar de dragul de a mai scrie ceva...ca altfel nu vad in afirmatiile tale vreun sens.
 

DeletedUser

Eu nu mai sunt moderator de forum de aproape un an de zile de cand am renuntat eu sa fac parte din team. Mai mult decat atat cand am inceput L26 nu mai faceam parte din team nici ca admin si nici ca moderator de forum.
Faptul ca pandorra este admin de joc nu inseamna ca are asta vreo legatura cu l26. Te asigur ca pe l26 nu are niciun fel de drepturi. Mai mult decat atat, Pandorra a fost si in Moh. Ai impresia ca i-a ajutat pe cei de acolo cu ceva faptul ca era admin?
Comentezi aiurea in tramvai si aduci acuze nefondate doar de dragul de a mai scrie ceva...ca altfel nu vad in afirmatiile tale vreun sens.

Postarea mea a venit ca replica la spusele Melaniei:"Avem un coleg ce a fost admin si s-a lasat de adminat tocmai ca sa nu mai fie acuzat ca face si drege cu toate ca el nu avea nicio legatura cu L26.",care incearca sa ascunda realitatea:rolleyes:
Asa ca nu te mai baga in seama...
 

DeletedUser

Scuze, cred ca eu nu am fost cea explicita. Vorbeam de NRV nu de familia ZEN. Eu cu pandorra am discutat prea putin iar nixe habar nu am cine e asa ca nu pot spune nimic despre ei daca nu-i stiu.
Referirea mea era pentru extraction point, nu spre cele doua/trei conturi de pe nord.
 

DeletedUser

Singura realitate pe care o ascund adminii se afla in mintea voastra, atunci cand refuzati sa constientizati neputinta voastra pe unele zone si sa acceptati adevarata natura a problemei. O sa vedem ce se va intampla cand lucrurile se vor alinia sub forma razboiului final :)
 

DeletedUser16195

Buna seara!

[...]

O seara placuta!

Aceeasi cu nasul pe sus din vremea in care inca jucam (deci , nimic nu s-a schimbat p'aci) . Si nu-mi explic de ce , suntem cu totii oameni

O sa te rog sa-mi arati ce propozitie ai citit tu in postarea mea , din care ai rezumat ca as fi zis ca tribul N0r0k (al lui nashu) n-ar trebui pus la socoteala/statistica . Am zis doar ca au gresit cei ce conduceau at familia Norok , prin cooptarea acelui trib (Ce-i mult strica , iar aici ma refer la academii) . Ma simt nevoit sa repet ca meritul este al vostru pentru ca ati profitat .

Pe Nashu il stiu de pe 17 , lume pe care imi era spion . Deci , mare afacere n-a facut Zemra , pentru ca n-a avut ce salva de acolo , decat ferme si noobi .

Pentru cei ce n-au inteles sau au inteles cu totul si cu totul altceva decat a vrut textul si autorul sa transmita ii rog sa foloseasca Google translate (Ma gandesc ca poate vorbesc o alta limba)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Oare ce spune google-ul? Neputinta se traduce prin ironii? Si nici macar alea sa fie fine...
Prin privat spuneai altceva, pe extern vrei sa arati alta latura a ta? De cand e "cu nasul pe sus" o persoana care saluta? In fine, nu conteaza...o sa intelegi intr-un tarziu ca poate si salutul tine de cei 7 ani.
Revenim la subiect.
Reciteste si ce am scris eu si ce ai scris tu si o sa intelegi., sau poate, da, vorbim limbi diferite dar nu e bai ca vorbim separat si poate pana la urma ne intelegem.
 

DeletedUser

Oare ce spune google-ul? Neputinta se traduce prin ironii? Si nici macar alea sa fie fine...
Prin privat spuneai altceva, pe extern vrei sa arati alta latura a ta? De cand e "cu nasul pe sus" o persoana care saluta? In fine, nu conteaza...o sa intelegi intr-un tarziu ca poate si salutul tine de cei 7 ani.
Revenim la subiect.
Reciteste si ce am scris eu si ce ai scris tu si o sa intelegi., sau poate, da, vorbim limbi diferite dar nu e bai ca vorbim separat si poate pana la urma ne intelegem.

bla bla ,mergi la un suc la OK ?
 

DeletedUser16195

Oare ce spune google-ul? Neputinta se traduce prin ironii? Si nici macar alea sa fie fine...
Prin privat spuneai altceva, pe extern vrei sa arati alta latura a ta? De cand e "cu nasul pe sus" o persoana care saluta? In fine, nu conteaza...o sa intelegi intr-un tarziu ca poate si salutul tine de cei 7 ani.
Revenim la subiect.
Reciteste si ce am scris eu si ce ai scris tu si o sa intelegi., sau poate, da, vorbim limbi diferite dar nu e bai ca vorbim separat si poate pana la urma ne intelegem.

De ar fi cum ai spune tu , referitor la ironii , am fi amandoi in aceeasi tabara ;)

"Neputinta se traduce prin ironii?" Neputinta la ce ? De vreme ce nu mai joc nnu poate fi vorba decat de ceva din RL .
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: NRV
Parte 2:
Triburi: NoR0k., NoRok, NoRok., N0R0k.

Timeframe: Ultimele 3 luni



chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,368
Tabăra 2: 363
Diferență: 1,005




sau per total

Parte 1:
Triburi: NRV, ZEN, SMURD, Zezeni
Parte 2:
Triburi: NoR0k., NoRok, NoRok., N0R0k., MoH, -MoH-

Timeframe: Ultimele 3 luni

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 25,603
Tabăra 2: 31,987
Diferență: 6,384

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,720
Tabăra 2: 2,003
Diferență: 717



sau nordul:

Parte 1:
Triburi: ZEN, Zezeni, SMURD
Parte 2:
Triburi: MoH, -MoH-

Timeframe: Ultimele 3 luni

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 17,893
Tabăra 2: 17,240
Diferență: 653

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,241
Tabăra 2: 1,515
Diferență: 274
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus