Solicitare sprijin

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

sa se bage o limita minima de 1273 de membri in trib, cu conditia ca fiecare sa trkmita la ceilalti lancier de veghe. Tribul va aparea ca intemeiat abia cand apar minimul de membri ce vor sa adere, iar lancierul se va trimite automat! Pai daca tot modificam, sa modificam!

Nu stiati pe ce server ati intrat, sau ce? Nu va convine, stergere cont si fuguta pe o lume ce va convine... plangaciosilor!
 

DeletedUser

am fi fost incantati sa ne onorezi cu o postare care sa ne arate si nick-ul cu care joci ( daca nu te rusinezi cu el )
 

DeletedUser201

sa se bage o limita minima de 1273 de membri in trib, cu conditia ca fiecare sa trkmita la ceilalti lancier de veghe. Tribul va aparea ca intemeiat abia cand apar minimul de membri ce vor sa adere, iar lancierul se va trimite automat! Pai daca tot modificam, sa modificam!

Nu stiati pe ce server ati intrat, sau ce? Nu va convine, stergere cont si fuguta pe o lume ce va convine... plangaciosilor!

cu o conditie, sa fie numar prim, numarul de membri.
 

DeletedUser39591

Nonenone,
Tu vrei ca sa fie numarul de membri mic...
De ce ?
Sa-ti faci vreo 10-20 academii sau ce ?
Mie lene sa citesc cele 3 pagini...ca poate ai scris de ce (voi citi mai tarziu)
Daca ai scris...citat si sa vad :)
Raspunde la intrebare
DE CE DORESTI NUMARUL DE MEMBRI MIC ???
 

DeletedUser201

este de bun simt sa nu schimbi regulile in timpul jocului.
daca Hulio27 a propus ceva, am zis ca pot si eu propune ceva, probleme?
 

DeletedUser39591

Zi motivul
Si zi-i normal nick-ul !
Nu`l schimonosi !
Iti zic si eu cum pot eu
mnonemoiu

A mai zis ca cand era tabara militara...
S-a scos...ca nu era buna...
Deci zi-le chestia asta adminilor care au scos tabara :)

este de bun simt sa nu schimbi regulile in timpul jocului.
 

DeletedUser

este de bun simt sa nu schimbi regulile in timpul jocului.
daca Hulio27 a propus ceva, am zis ca pot si eu propune ceva, probleme?

si tot de bun simt este sa discutam si sa incercam sa imbunatatim calitatea jocului. mai ales ca regulile vor fi aceleasi pentru toti.
 

DeletedUser31011

Il apreciez pe Tullio25 ca om chibzuit si decent in ganduri si exprimari, de aceea nu ma simt in apele mele contrandu-i propunerea. Mai demult l-am sustinut pe extern la o propunere spre moderatori.
Argumentele mele:
1. regulile nu se schimba in timpul jocului
2. era obvioasa deficienta cu impiedicarea de sprijin spre tinta de cucerire, de la startul lumii. La plecarea lumii 28 s-a acceptat contractual ca omleta cerea sa se sparga si oul asta.
Acum, vor fi favorizate grupurile active, bine organizate. Este rau, este bine?...
pe alte servere sunt mai putin favorizate asemenea grupuri, pe 28 au un avantaj comparativ...
Adminii daca accepta asa schimbare ar trebui sa lase gust amar multora: "facem setari temporare si suntem incapabili sa ne tinem de roadmap".
Daca deranjeaza problema sprijinului pe tinta, atunci inca de la inceput adminii sa fi pus setare tintita, medicament specific...nu un medicament cu efecte secundare=generale. Daca trimit atac cu nobil/i, sa mi se fi permis sa pot trimite si sprijin pe tinta, cu sosire dupa...dar cu anunt preliminar la setari.
 

DeletedUser14364

Eu cred ca este foarte bine asa cum este. In primul rand s-a stiut de la inceputul lumii care sunt setarile, in al 2-lea rand aceasta setare poate face lumea mai atractiva (tinand cont ca este momentan singura lume cu aceasta setare) pentru jucatorii care cauta altceva.
Cei ce vor sa schimbe setarile sunt cei care sunt obisnuiti sa joace in alt stil... Daca esti bun te adaptezi oricaror setari, schimband stilul vei rezista, nu trebuie sa se schimbe setarile pentru ca asa vor unii care nu stiu sa joace decat intr-un singur mod( cu sprijin de la oricine, mai putin cu al lor).
Fata de L1 unde am debutat este 70% diferit, dar orice setare este o noua provocare...
 

DeletedUser41917

De acord cu samura , nici mie nu imi convine aceasta propunere a lui Tullio25 , s-a dat startul , sa terminam asa , cine nu sa se inregistreze pe L29 poate setarile de acolo ii vor placea mai mult.
 

DeletedUser

Las-o-n saramura. Cam de maro sa vii acum si sa ceri modificari dupa ce stiai setarile lumii inainte de a incepe.
Ori te-ai uitat ca broasca-n teava la setari si acum tragi ponoasele ori esti magar.
 

DeletedUser42028

Cei care sunt împotriva schimbării acestei reguli absurde sunt cei speriați de triburile mamut.Dar triburile e un joc de echipă și fiecare joacă în funcție de cât poate.Dacă ei sunt mai mulți nu înseamnă că sunt și mai buni.
Sunt PRO pentru scoaterea acestei reguli absurde și ar fi frumos ca înaintea implementării unor setări noi,să se facă și sondaje de opinii,nu să se facă teste pe jucători ca pe hamsteri.:cool:
 

DeletedUser41700

Eu zic ca totul este democratic si fiecare are dreptul sa isi spuna punctul de vedere cand vrea si cum vrea (in limita bunului simt).

Nu va mai dati mari gameri si hai sa ne respectam intre noi.

Ideea cu sprijin dat si de aliati nu cred ca este la subiect, se vrea sa se poata trimite sprijin pe satul pe care doresti sa il cuceresti, la o secunda dupa ce ajunge nobilul, asta ar fi ca o solutie de mijloc dar dupa cum am spus sunt pro in totalitate cu propunerea lui tulio.
 

DeletedUser31011

Cei care sunt împotriva schimbării acestei reguli absurde sunt cei speriați de triburile mamut.Dar triburile e un joc de echipă și fiecare joacă în funcție de cât poate.Dacă ei sunt mai mulți nu înseamnă că sunt și mai buni.
Sunt PRO pentru scoaterea acestei reguli absurde și ar fi frumos ca înaintea implementării unor setări noi,să se facă și sondaje de opinii,nu să se facă teste pe jucători ca pe hamsteri.:cool:

Stimate postator...ti-am apreciat judecatile de valoare la o alta tema de pe forum, tradeaza om cult.
Regret sa vad insa o slabiciune intelectuala in judecata emisa la aceasta tema. Slabiciunea intelectuala se refera la generalizarea ....toti cei care sustin A sunt din clasa X.
Logica formala ne impiedica sa formulam asemenea enunturi, si ne pastram onestitatea neformuland asa generalizari.
Chiar daca, prin cercetare stiintifica, ar rezulta ca toti cei care se opun schimbarii regulii sunt speriati de triburile mamut, emiterea judecatii fara a respecta criteriile logice iti slabeste serios credibilitatea ca unul dintre postatorii de buna-credinta ori de bun simt. Si nu spun ca iti lipsesc aceste virtuti ci doar ca o asa enuntare iti slabesc imaginea in ochii unora. Altii poate nu percep implicatia logica...sau nu le pasa.

Clasa generalizarii pe baza unui mod tollendo-ponens sau mod ponendo-ponens poate sa sune asa: cei care merg pe trotuarul stang sunt stangaci. Caci superficialitatea in catalogarea oamenilor ne poate baga in greseli.
 

DeletedUser201

Cei care sunt împotriva schimbării acestei reguli absurde sunt cei speriați de triburile mamut.Dar triburile e un joc de echipă și fiecare joacă în funcție de cât poate.Dacă ei sunt mai mulți nu înseamnă că sunt și mai buni.
Sunt PRO pentru scoaterea acestei reguli absurde și ar fi frumos ca înaintea implementării unor setări noi,să se facă și sondaje de opinii,nu să se facă teste pe jucători ca pe hamsteri.:cool:
Napoleoane ai 23 de lumi cu setari diverse din care poti alege, de ce sa fi hamster si sa joci in cusca cu triburi mici si sa nu joci cu mamutii?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus