Master, Official Thread

  • Autor subiect DeletedUser5970
  • Data de început

DeletedUser

Zat (asta ca sa nu ma adresez precum unui caine).
Nu esti tu in masura sa-ti dau cu parerea despre cine e Master ;) E un trib pe care probabil ti-l doresti de cand te joci triburile, un trib cu oamenii cu sange nobil... cei patati, ajung doar prin filtru de sate in Master.

ultima oara cand m-am taiat aveam sange rosu.
Oare ma mai lasa astia sa stau in trib? :eek:
 

DeletedUser

Cand o sa ai si tu un trib pe locul 1 dupa 4-5 ani de munca, un trib pe care l-ai condus timp de doi ani, atunci o sa ma intelegi, atunci o sa fii si tu mandru de tine si de trib, asa cum sunt eu de Master ;)

Vrei info despre istoria Master ? Te platim sa ne scrii o carte

Amice, nu te mai da in barci ca faci valuri. Sa te lauzi de unul singur atunci cand o sa ridici un trib de la zero si ajungi cu el in TOP pe lumea respectiva, nu cand primesti mura-n gura jucatori activi si foarte buni de la vreo 4 triburi importante: DEF, Raflo, Armada si DiViN. Recunoaste ca ai stiut sa fii smecher, sa profiti de naivitatea unora si de frustrarile altora. Apoi, au mai fost si anumiti indivizi ce te-au ajutat, indirect, prin actiunile lor. Si ma refer la "omul cu o mie de conturi", teague. :) Repet: s-o pupati pe talpi ca a distrus DEF-ul, altfel impartaseati soarta tribului -=Q=-. :)

Apoi, aici nu-i vorba de mandrie, e treaba ta cu ce te mandresti in viata. Oamenii normali stiu ca se mandresc pentru ce au realizat intr-o viata: familie, copii, etc. Intr-adevar, "oamenii cu sange nobil" nu stiu cu ce se mandresc. N-am avut fericirea sa cunosc astfel de mandrete de oameni. :)
Probabil pentru ei conteaza foarte mult sa fie pe primul loc iar toata lumea sa-i proslaveasca de parca ei ar fi liderii universului. Pana la ei n-au mai existat alti lideri, istoria lumii 4 incepe cu ei si se termina tot cu ei. Ei sunt cei ce au castigat toate razboaiele posibile, cu toate ca n-au luptat in ele. Dar, asta conteaza mai putin, important este ca da bine la curriculum vitae. :)
Daca asta este o realizare pentru tine....atunci nu ma mai surprind multe. :)

Am auzit de la adminii din master ca liderilor tribului castigator al acestei lumi li se vor ridica statui in Piata Victoriei. :D :D :D
Nu conteaza provenienta tribului, ca a luat nastere in urma unor fuziuni sau ca e "ingrasat" cu jucatori din vreo 6-7 triburi, conteaza sa fie trib. Asa ca, dati-i bice!!! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"Marile idei se nasc intr-o incapere cu 4 pereti si un tavan numita "baie" iar ganditorului care sta pe "tron" ii vine o idee cand se aude un mare "PLEOSC"

am o intrebare,exista camere cu mai mult sau mai putin de 4 pereti ,sau cu mai mult sau mai putin de 1 tavan?

Intrebarea ta e una seaca ... nu m-am putut opri din ras cand am citit asta . Acum il aprob pe cel care a spus ca prostia umana nu are limite , sau pe Creanga , cand recunoaste ca e prost , dar cand se uita in jur prinde curaj!!!
Deci sa iti raspund eu tie....
1) UITA-TE LA TITLU!!!aici nu discutam de semnatura mea ci de Master!!!!
2)Piramidele au cate 3-4 tavane deasupra camerei mortuare , deci da , exista camere cu mai mult de un tavan...
Camera de la Casa Alba , unde are biroul presedintele americii se numeste camera ovala deoarece... e ovala , PRACTIC nu are pereti....
Oamenii care sunt destepti si vor ca sa le reziste casa la cutremure isi fac casa cu cat mai putine colturi deoarece la colturi se poate rupe peretele , daca nu ar fi puse racordurile la colturile casei ar cadea fara nicio problema....

Si acum sa fiu on-topic : Master daca o sa continue tot asa , o sa cada , nu neaparat sa scada din puncte , dar in ochii multora , poate si din tribul Master , care nu se comporta ca si GabbY-Ghost o sa ii vada ca si pe nimeni

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".

Aluzia este evidentă, te rog modifică-ți mica pildă
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Jignirea e arma omului slab ;) esti doar inca o confirmare pentru "Master, semper superiores"
te simti inferior si iti exteriorizezi frustrarile pe aici

Zat (asta ca sa nu ma adresez precum unui caine).
Nu esti tu in masura sa-ti dau cu parerea despre cine e Master ;) E un trib pe care probabil ti-l doresti de cand te joci triburile, un trib cu oamenii cu sange nobil... cei patati, ajung doar prin filtru de sate in Master.

Acesta este un om cu 2 sau 3 masti, se comporta dupa cum are interesul. El are un limbaj dualist si nu este cine pretinde ca este. Asa ca, va rog sa va uitati prin propria ograda si sa nu mai faceti acuzatii fara acoperire.

Sters TT
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Unde nu e, nici Dumnezeu nu cere. :)
In cazul acesta te sfatuiesc sa te intorci la activitatile tale din agricultura iar pe noi sa ne lasi. N-are sens sa ne plictisesti cu ce visezi tu noaptea, despre omuleti verzi transformati in master superiores. :)
Asa ati facut intotdeauna, niciodata nu ati venit cu argumente, doar cu acuzatii si jigniri. De cand am ajuns sa-i cunosc pe cei "trei crai de la rasarit", am inceput sa gasesc scuze liderilor din GTC pentru fuziunea cu Armada. Nu a fost un lucru normal, nu am acceptat niciodata asa ceva, insa daca acesti minunati lideri master au avut acelasi comportament duplicitar si i-au tratat cu aroganta, atunci au facut ce trebuia. Oricum, dupa discutiile avute cu Cgal pot confirma ca era mult mai matur in gandire decat ...copiii astia. ;)
 

DeletedUser

La sapa te duci tu babacule...ca ti-a trecut vremea de femei sau alte distractii :D

Moama , zici esti Gigi Duru'.....
Oricum , Master ar trebui sa le pupe picioarele celor ce au sters contul , ca daca nu , jumatate din Master disparea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

//
//

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".

PS 1. Nu stiu daca ar fi disparut cineva din master daca nu apareau din senin satele barbare. Nu stiu nici cat adevar exista in acuzatiile celor din master, insa cred un lucru: cei ce si-au dat stergere cont au demonstrat ca atat satele cat si mirajul locului 1 nu-i incanta asa cum s-ar fi crezut. Triburile ramane doar un joc iar pentru oamenii de caracter conteaza foarte mult nu numai victoria, ci si modul in care o obtii.

PS 2 Daca era cazul sau la nevoie merg si la sapa, nu-i nicio rusine sa muncesti. E rusinos atunci cand ai in cap doar femei, distractii si manele la maxim.
Vai de capul vostru!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

Topicul a fost deschis pentru ca membrii conducerii Master sa prezinte anunturi oficiale, nu sa fie patat de astfel de personaje total lipsite de viziune, total rupt realitate, asa ca rog un moderator sa ia atitudine si sa mentina topicul curat.

Merciii
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Rog si eu un moderator sa-l trimita la sapa pe the patriot ca abereaza cam mult aici :D
 

DeletedUser5970

Patriotule, toata lumea e la plaja, bikinei, *****, *****,******, bere... alea alea... pastreaza-ti ideea pana vine iarna, atunci o sa-ti acordam atentie si scrie dragule mai putin, ca sa am si eu rabdare sa citesc

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Topicul a fost deschis pentru ca membrii conducerii Master sa prezinte anunturi oficiale, nu sa fie patat de astfel de personaje total lipsite de viziune, total rupt realitate, asa ca rog un moderator sa ia atitudine si sa mentina topicul curat.

Merciii

Gresit! ;) Acest topic a fost deschis pentru ca "membrii conducerii Master", ceea ce nu mai e cazul tau, sa se ridice in slavi! De cand chiar tu ai deschis acest topic eu n-am vazut mai mult de 4 anunturi importante. Si retineti, acest topic a fost deschis in data de 23.04.2009, de mai bine de 3 ani!

1.
MAGIA SARBATORILOR a spus:
COMUNICAT - 25 aprilie 2009
-Relatiile diplomatice cu tribul k85 si academia cestuia au incetat.

2.
MAGIA SARBATORILOR a spus:
Comunicat - 26 aprilie 2009
Tribul Master a declarat razboi tribului K85

3.
bisquit a spus:
27.04.2009 tribul Master urca pe locul 3 in ierarhia triburilor de pe lumea 4

4.
GabbY-Ghost a spus:
Comunicat - 14 mai 2009

In urma atacurilor primite, Tribul Master declara razboi tribului DEF si colegilor lor: Raflo; DiViN; DEF2.
Am mica rugaminte catre colegii mei, ca, in caz de provocari, pe acest topic, sa nu dea curs acestora si sa isi vada linistiti de treaba.
Uram multa bafta celor din DEF.

Atat si nimic mai mult. In rest, doar laude si preamariri nejustificate. Cu totii folosim manipularea intr-o anumita masura, mai mica sau mai mare, dar unii indivizi se bazeaza pe ea pentru a-si hrani egoul si a-si atinge scopurile narcisiste.
Sunt inca 26 de lumi in derulare, insa eu inca n-am mai pomenit ca pe extern, un trib sa-si faca o tema speciala, chiar si pentru anunturi. Sa ne anunte ce? Ca au castigat unele razboaie prin manipulare, fuziuni, inselarea aliatilor, recrutari de la dusmani, de la aliati, sau ce? Haida, de! Fara master nu poate trai comunitatea externa! :)

Cum bine spunea:
Ovidius Maximus a spus:
Așa că te rog să scoți fumurile astea de trib învingător din cap.

GeoDaSilva a spus:
master este un trib care stie sa profite

cdef a spus:
...)..noi avem rabdare...)..RABDARE..??..Pt ce rabdare..??>--sa se lase de joc si ultimii juc de TRIBURI din ARMADA, adevarata ARMADA, sa puteti spune ca a-ti invins ARMADA..??..luind sate de la un trib care are eticheta ARMADA, asta da VICTORIE.
]CEva, cum i-as trage-o la un manechin caruia ii pun eticheta Claudia Carddinalle....si apoi. ma laud ce mascul feroce sunt..
:D :D :D Asta a fost tare de tot! :D

GabbY-Ghost a spus:
Prin diverse strategii aplicate si printr-un sistem verificat si bine pus la punct, au ajuns la pierire triburi precum: K.A; ~bubu~; DILEPV; »MaSoN; ~NOA~, DTR.

Gura pacatosului adevar graieste! :) "Diverse strategii"? Manipulare, inselatorie, amagire, intriga, minciuna, recrutarea aliatilor, recrutarea dusmanilor. Acestea sunt strategiile.
In cazul acesta mai bine lipsa!

GabbY-Ghost a spus:
Master, un trib cu o istorie frumoasa, scrisa in urma a multe sacrificii.

Istorie frumoasa? :D :D :D Un trib nascut din fuziuni, acuzat deopotriva de aliati si de dusmani de practici murdare, josnice, si nu de azi, de ieri, ci de la inceputul existentei lor (vezi acuzele de pe extern), cu un comportament obraznic si sfidator, cu o atitudine de mandrie dispretuitoare.
Si-acest trib are o istorie frumoasa? :) Hai, plimba ursul!

In consecinta, cred ca e cazul ca acest topic sa fie inchis si mutat la cosul de gunoi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

GabbY-Ghost a spus:
adica, e doar o rugaminte catre moderatori, acum ca, GTC a dat stergere si nu mai exista pe l4, vreau ca voi, moderatorii, sa rasfoiti postul si sa stergeti orice postare a celor din GTC, nu vreau spam din partea unor necunoscuti, nu vrem impresii din partea lui nimeni.

Va multumesc frumos pentru atentie si colaborare.

Pai atunci astept sa imi stearga si mie posturile , ca sunt membru GTC , si daca te uiti bine pe harta , va luptati cu GTC... Dar daca totusi noi nu mai suntem pe harta , de ce nu va dati stergere la cont , ca sa poata inchide adminii lumea...
 

DeletedUser

Vai ce vad pe aici...unu si unu....pacat pt ca forumul era altceva acum 2-3 ani. Pacat de voi care inca mai jucati....aruncati cu noroi unii in altii, inutil.
 

DeletedUser

*Ghost*, am vazut si eu cererea aceea stupida si nu mi-a venit sa cred. Asa ceva nu s-a mai pomenit pe forumul extern.... si crede-ma, am mai bine de 5 ani de cand il vizitez.
La fel, n-am mai pomenit nici ca un trib sa-si faca thread propriu, de parca ar fi tribul mileniului, tribul planetei! :)
Iti dai seama cat de narcisist poti fi pentru a avea astfel de actiuni? :)

Tu astepti sa-ti fie sterse mesajele? :) Mie deja mi-a fost sters un mesaj, fara niciun motiv. Altul mi-a fost trunchiat, la fel, fara motiv, Aici nu mai pun la socoteala mesajele pentru care am fost sanctionat, drept urmare devenind infractor. ;)

Sunt de acord cu tine, xenimus, pacat ca s-a ajuns aici. Daca al tau coleg ar fi avut bun simt si masura, cred ca am fi discutat despre altceva. O mare vina o aveti si voi deoarece atunci cand l-ati vazut ca o ia pe aratura nu l-ati tras de maneca: "Hei, Pufi, s-a terminat tarlaua!" :)
In urma cu 2-3 ani toata lumea se pupa cu toata lumea. Daca stai sa rasfoiesti forumul o sa gasesti o gramada de "pupaciuni" dinspre master catre GTC. Asa dicta interesul in acel moment. Cand GTC si-a dat seama de tot circul si a intors macazul, in scurt timp nu-i mai putea spala nici apa Prahovei! Ce era la gura lui GabbY-Ghost....valeu! Spume, nu alta. :)

Hai c-am pus-o, cred ca mai pierd 5 puncte. :(
 

DeletedUser

Lasati oameni buni ironiile si treceti sa mai cuceriti niste sate ca sunt destule pe harta, asta daca nu v-ati sters contul. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dupa ce i-ati banat din motive ilare pe cei ce va contesta, acum e usor sa fii ironic. Painea si cutitul e la voi, vad ca le folositi cum trebuie.

Imi place semnatura ta, spune totul. Da, aplica regulamentul....in mod subiectiv!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

El si altii. ********************************************************************************* Pe moment nimeni nu le-a facut nimic, au stat mesajele pe forum cate 2-3 zile. Intr-un final cineva i-a trimis in vacanta. Unele din ele erau conturile lui musiu Gaby ghost. Are experienta. :)
Aseara am aflat cine era in spatele contului invitat in Master pentru 3 ore numai si numai sa ma injure pe mine pe forumul comun. Acelasi musiu Gaby ghost. Tot despre el am aflat (de la fostii lui colegi, dar asta nu m-a surprins) ca foloseste in mod regulat un vocabular de mahala. Inseamna ca pe extern mai exerseaza, sa nu-si iasa din mana. :)

PS. Acum de ce nu dati comunicat ca master a rupt alianta cu DiViN si in timp ce jucatori DiViN au trupe in sprijin in master sunt atacati?

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:
Sus