Pentru divertisment :(

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

buna ziua
desi sunt mici in acest joc ,dar totusi observ ca de ceva timp acest joc nu mai este jocul unde sa te distrezi ci este O PROBLEMA PERSONALA ptr uni membri din aceasta lume.Nu zic ca suntem toti perfecti poate uni suntem mai temperamentali poate uni suntem mai linistiti,dar totusi este un joc care eu cred ca nu ar trebui sa fie jucat din distractie.
cer scuze daca am deranjat pe cineva dar asta e opinia mea si o sustin.
cu respect si stima alexcobra
 

DeletedUser4663

Pt faimosul lider revolutionar: eu tot nu inteleg de ce sunteti atat de lasi incat sa nu postati pe forum sub numele jucatorului.:) A trebuit sa iti faci cont nou, te-ai omorat sa declari si conexiune multipla (sper ca ai facut asta) etc etc.

cred ca ma confunzi, nu ma cunosti , nu trebuie sa declar nimic, asta este singurul cont, faci acuzatii publice si din cate stiu eu pe nici un forum al TW nu ai voie sa faci asa ceva, cat de mult te mai injosesti????lasul esti tu, si esti las in fata ta, in fata celorlalti .....nu are rost sa zic nimic, ma mir ca ai ajuns diplomat al unei familii, ca sa nu mai zic, ca ma mir ca mai ai sate.
macar sa revii cu picioaele pe panat, daca tu foloseti asa ceva nu toti se injosesc ca tine sa faca mai multe conturi.
unii chiar stiu ce inseamna demnitate si decenta, si cateodata isi mai si dau seama cand devin ridicoli, .....nu este cazul tau:) esti prea tare si pea mare, declara-ma si pe mine persona nongrata si cucereste-mi satul:)
 

DeletedUser4663

De unde sti??uscatelul are acelasi nume si pe joc

isi dau cu presupusul si incearca sa divagheze de la subiect, sa distraga atentia de la esential, nimic mai mult.....toti sunt lasi, mai putin barony care acuza pe forum....nici nu ma obosesc sa depun tichet pentru ca un astel de individ nu merita, lasa-l sa creada ce vrea, sa aduca dovezi si vorbim dupa, nu acum....sa depuna tichet.

ce alt lider care vbeste mai vezi?
nu trebuie sa fiu lider ca sa postez si sa imi zic parerea, nu trebuie as fiu lider ca sa citesc o discutie si sa realizez cum stau lucrurile, nu terbuie as fiu lider sa vin cu argumente, nu este un forum exclusivist, facut numai pentru lideri, daca pe .net forumurile sunt pline....aici....ar vrea liderii sa aibe ei monopol, pe forum, pe sate, pe joc....nu prea se poate...depuneti tichet inainte sa acuzati, altel va faceti e ras.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

isi dau cu presupusul si incearca sa divagheze de la subiect, sa distraga atentia de la esential, nimic mai mult.....toti sunt lasi, mai putin barony care acuza pe forum....nici nu ma obosesc sa depun tichet pentru ca un astel de individ nu merita, lasa-l sa creada ce vrea, sa aduca dovezi si vorbim dupa, nu acum....sa depuna tichet.

Ce ticket? ... Ma mir ca stii atatea lucruri si ai contul proaspat infiintat. Sau si tu te uiti in globul de cristal?

Si nu, sigur nu e uscatelu. Prietenii stiu de ce ...
 

DeletedUser

tiket e cuvantul magic, daca tot mi-ati adus aminte ia sa depun si eu cateva :)):D:D:D
 

DeletedUser

de la un jucator care sustine clauza lui USCATELUL care merita sa fie ajutat deoarece nu merita sa fie alungat sa n zic mai rau trimis la marginea hartii din niste anumite probleme personale.
dezamagirea e f mare nu ma asteptam sa se ajunga asa lumea 1 e o dezamagire totala.Ce pateste acua USCATELUL poate pati oricare jucator al acestei lumi.GANDESTE-TE BINE CEL CE CITESTI ACTE CUVINTE.POTI SA FI U URMATORUL PE LISTA NEAGRA
Sunt profund dezamagit , lumea 1 este a lui barony ?
Toata lumea joaca dupa cum canta acest jucator , impreuna cu alte cateva personaje care practica jocurile de culise ... luebeast , SirSoreen etc. ;
Declar din toata inima ca sunt scarbit de joc , de "pestii mari" ai acestui joc care au lucrat tribul Leon si acum se amesteca si in TLD;
Daca subiectul inca nu v-a prins ... cititi , mirati-va si intrebati-va dupa o buna lectura pe forumul extern al lumii 1;
Acum a fost randul lui uscatelul , poate va venii si randul vostru , atunci nu cred ca o sa mai fiti asa nepasatori ;
Am decis sa nu-mi vad interesul personal , ci sa incerc sa ajut un om care nevinovat a ajuns carne de tun dupa ce tribul ia fost batjocorit pe acel forum extern de insusi partenerii (aliatii) de joc ; chiar daca acest lucru ma va face sa-mi pregatesc "bagajele" pt marginea hartii .... poate e mai bine asa -> sa mor cu demnitate , decat sa ma las calcat de unii carora li sa umflat capul de prea multa ingamfare ;
Conculuzionez : daca cineva are sa-mi dea 1 raspuns pertinent la ceea ce i sa intamplat lui uscatelul , il rog sa o faca ; in caz contrar pe aceasta cale anunt : astazi - 04.02.2008 la ora 22:00 voi parasii tribul TLD
Tribul acesta are jucatorii cei mai buni , si asta cred ca o recunosc toti jucatorii de pe lumea 1 , imi face placere sa stau alaturi de voi .... sau depinde de situatie .. mi-a placut primirea si sedearea desi scurta in TLD ; NU va lasati atrasi in jocurile de culise ale unor afaceristi cu cacao , fiti onesti si respectati-va partenerii de joc ;
au trecut 9 luni de cand a inceput acest joc in .ro , unii stau in banca lor siisi vad umil de joc , iar unii darama muntii ... stiu ca poate suna populist dar eu sunt de partea "pestilor mici" si voi sta alaturi de partenerii mei de joc chiar daca asta duce spre o infrangere inevitabila.

Cu deosebit respect si stima pt cel mai tare trib ever ,
silica


a fost singurul si ultimul meu post pana la o clarificare a lucrurilor sau pana la o eventual despartire ... nu uitati de reclama care am postat-o ... va astept la munte :D
 

DeletedUser4663

Ce ticket? ... Ma mir ca stii atatea lucruri si ai contul proaspat infiintat. Sau si tu te uiti in globul de cristal?

joc de mult mai multa vreme tw decat iti imaginezi, doar pentru ca nu mi-am facut cont aici pana acum....tu alergi dupa vrajitoare, nu eu, tu faci acuzatii nefondate, nu eu, daca mai joc 3 saptamani, iti arat cate stiu despre tw.....fara globuri de cristal...asu poate o sa sari sa pui tot CA pe mine????
nu reprezinti nimic, nici familia de triburi, nici vreo personalitate, nimic, sunt altii mai cunoscuti pe .net( chiar si uscatelul) si care stiu mult mai multe, dar au capacitatea si modestia sa nu inceapa ca tine sa faca pe inteligentii si pe atotstiutorii.... asadar d-l ebarony, rusine pentru postul tau, rusine pentru ceea ce faci si rusine pentru ca folosesti "familia" si membrii ei ca sa rezolvi ceea ce tu nu esti in stare, atat, daca te simit sau nu, este treaba ta:), a nimanui in rest:), dar ar terbui sa stii ca rufele nu se spala in public, si unui "frate de arme" nu ii se acorda un asemenea tratament.
si cum iti lpace tie sa zici: "scurt pe doi"
nu zici nimic important doar incerci sa zici, si te afunzi in ridicol
 

DeletedUser

nu am urmarit toata discutia, dar daca se presupune ca, cheguevarra e uscatelul atunci va inselati. am stat destul de mult de vorba cu uscatelul si are multe clase sub cheguevarra.

in primul rand cheguevarra e coerent si ceea ce spune e destul de pertinent.
 

DeletedUser

nu am urmarit toata discutia, dar daca se presupune ca, cheguevarra e uscatelul atunci va inselati. am stat destul de mult de vorba cu uscatelul si are multe clase sub cheguevarra.

in primul rand cheguevarra e coerent si ceea ce spune e destul de pertinent.

Eu cand am zis de lider ma refeream la celebrul lider revolutionar nu la lider de trib. :) De aici cred confuzia. Si stiu si eu cum vorbeste si cum scrie uscatelul.
 

DeletedUser

joc de mult mai multa vreme tw decat iti imaginezi, doar pentru ca nu mi-am facut cont aici pana acum....tu alergi dupa vrajitoare, nu eu, tu faci acuzatii nefondate, nu eu, daca mai joc 3 saptamani, iti arat cate stiu despre tw.....fara globuri de cristal...asu poate o sa sari sa pui tot CA pe mine????
nu reprezinti nimic, nici familia de triburi, nici vreo personalitate, nimic, sunt altii mai cunoscuti pe .net( chiar si uscatelul) si care stiu mult mai multe, dar au capacitatea si modestia sa nu inceapa ca tine sa faca pe inteligentii si pe atotstiutorii.... asadar d-l ebarony, rusine pentru postul tau, rusine pentru ceea ce faci si rusine pentru ca folosesti "familia" si membrii ei ca sa rezolvi ceea ce tu nu esti in stare, atat, daca te simit sau nu, este treaba ta:), a nimanui in rest:), dar ar terbui sa stii ca rufele nu se spala in public, si unui "frate de arme" nu ii se acorda un asemenea tratament.
si cum iti lpace tie sa zici: "scurt pe doi"
nu zici nimic important doar incerci sa zici, si te afunzi in ridicol


Pai nu pot rezolva pentru ca un "aliat" ne-a snipuit un sat fara nici o urma de jena. Ii prezint faptele, dovezile si el e tare si smecher. Foarte bine.
"Frate de arme"? Ala? Cu noi? Daca mi-ar fi tratat jucatorii cu respect cand vorbea cu ei, daca nu snipuia, daca facea si el macar o data o rezervare atunci ne aratat respect si puteam sa il numim macar aliat.
 

DeletedUser

barony daca spui ca nu esti asa de bun la joc si ai ce ai cu uscatelul de ce nu te duelezi numa tu cu el fara sa se implice nimeni din nici un trib
 

DeletedUser

barony daca spui ca nu esti asa de bun la joc si ai ce ai cu uscatelul de ce nu te duelezi numa tu cu el fara sa se implice nimeni din nici un trib

Sa inteleg ca pana acum uscatelul a luat sate fara ajutorul celor din tribul lui? :))
Daca doreste un duel ii stau la dispozitie pe prima lume ce va incepe. Intram amandoi odata si in aceeasi zona si vedem care il innobileaza primul pe celalalt. Conditiile mi se par egale.
 

DeletedUser

Eu cand am zis de lider ma refeream la celebrul lider revolutionar nu la lider de trib. :) De aici cred confuzia. Si stiu si eu cum vorbeste si cum scrie uscatelul.

eu nu am facut referire la discutia dintre tine si cheguevarra. cred ca nu isi au rostul rply-urile voastre. mai bine ne ocupam de altceva.

am spus ca nu am citit posturile si daca cineva crede ca cheguevarra e uscatelul se inseala (nu faceam referire la tine colega)

deja am ajuns la prea multe posturi si pt ce? din pacate black leon a renuntat la joc si uscatelul nu era pregatit sa fie lider... tribul a cazut, a intrat si intr-un razboi cu SH (tot pe lider dau vina... adica uscatelul). acum s-a refugiat cand a vazut ca se scufunda corabia! ma mir ca nu sunt toti jucatorii din LEON calare pe el!

oricum sfatul meu pt uscatelul e urmatorul: "dupa ce ajungi la marginea hartii, te sfatuiesc sa trimiti sute de invitatii catre liderul ABC... ca sa te primeasca in trib. ai nevoie de educatie! nu ajunge sa ai zeci de sate ca sa castigi respectul nostru!"
 

DeletedUser4645

De ce sa rupem trupele intre noi aliati. Mai bine evitam pierderile masive atacandul pe uscatelul.
Ceea ce a facut isi merita soarta ... cel putin daca avea bunavointa sa isi ceara scuze si sa inapoieze satul proprietarului de drept.

* uscatelu daca nu avea trib in momentul acesta era la marginea hartii ...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus