Pentru divertisment :(

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

barony daca spui ca nu esti asa de bun la joc si ai ce ai cu uscatelul de ce nu te duelezi numa tu cu el fara sa se implice nimeni din nici un trib

aici ne jucam triburile nu one on one!

poti sa vezi lucrurile asa:
- LEON era membru CA si un trib puternic
- uscatelul a facut praf tribul
- puterea CA a scazut prin pierderea tribului LEON
- uscatelul a facut rau CA
- CA elimina uscatelul

daca stam sa ne gandim, tampeniile lui uscatelul au facut mai mult rau CA decat toata echipa anti-CA in ultimele luni. academia LEON nu mai e! LEON a ramas fara jucatori si fara sate in ultimele saptamani!

deci daca tragem linie nu cred ca e un lucru asa de exagerat ca barony vrea eliminarea uscatelului!
 

DeletedUser4663

Pai nu pot rezolva pentru ca un "aliat" ne-a snipuit un sat fara nici o urma de jena. Ii prezint faptele, dovezile si el e tare si smecher. Foarte bine.
"Frate de arme"? Ala? Cu noi? Daca mi-ar fi tratat jucatorii cu respect cand vorbea cu ei, daca nu snipuia, daca facea si el macar o data o rezervare atunci ne aratat respect si puteam sa il numim macar aliat.

din discutia postata, reiese clar, el a lasat un sat sniperrd de voi, tu ai sarit direct chitit sa iei satul , fara bunavointa fara nimic, el a vorbit calm, tu ai folosit majuscule, dorind sa te impui, tu l-ai desconsiderat pe el ca si aliat si ca si "frate de arme"ca si membru al familiei si nu el pe tine sau pe jucatorii tai(cu jucatorii nu ai postat nici o discutie).
el si-a pastrat identitatea si demnitatea si nu a iesit pe forum sa "tipe" ca s-a hotarat "sa fie lasat la vatra" ci tu ai veint si ai deshis tema, ba mai mult un alt jucator din avalon a deschis alta tema, ca sa fiti siguri ca sunteti remarcati pe forum, totul s-a intors impotriva voastra si nu din cauza lui uscatelul ci din lipsa de "diplomatie" de care dai tu dovada, mai multe nu am de zis, ti s-a urcat la cap ca esti tare si mare si acum, imbatat de aburii puterii" incerci sa faci tu "legea" ca-n curtea scolii, sa decizi tu cine este bun si cine nu, tu lupti contra dusmanilor numai pe forum, si mai nou si contra aliatilor, in joc.....nu faci nimic, postezi ca nu stiu altii sa atace, dar tu nu arati ce ce esti in stare, acuzi pe altii ca "snipuiesc" si ca se fac calcule pe tw-tools, dar ma intreb pentru ce folosesti tu ala.....sa te uiti ce inobilari interne mai ai de facut??? sau ce???
accepta provocarea, lupta contra lui, 1 contra 1 fa-ti dreptate, arata ca esti capabil ca si jucator.
dupa posteaza un anunt diplomatic, in care sa nu mai acuzi si as arunci cu noroi in dusmani, cereti scuze de la aliati pentru postul de azi si arata ca stii sa fii corect si diplomat, nu sa arnci cu noroi in stanga si in dreapta, sa inobilezi numai sate goale ale prietenilor si sa faci pe durul.
dupa mai vorbim,pana atunci, eu as sta in umbra sa vad parerea celorlalti si sa imi dau seama daca am gresit, cum sa repar si sa dau dovada de inteligenta si demnitate.


aici ne jucam triburile nu one on one!

poti sa vezi lucrurile asa:
- LEON era membru CA si un trib puternic
- uscatelul a facut praf tribul
- puterea CA a scazut prin pierderea tribului LEON
- uscatelul a facut rau CA
- CA elimina uscatelul

daca stam sa ne gandim, tampeniile lui uscatelul au facut mai mult rau CA decat toata echipa anti-CA in ultimele luni. academia LEON nu mai e! LEON a ramas fara jucatori si fara sate in ultimele saptamani!

deci daca tragem linie nu cred ca e un lucru asa de exagerat ca barony vrea eliminarea uscatelului!

primul post arata ca nu uscatelul a dus de rapa nici un trib, totul este o dorinta de razbunare, am citit pe undeva de asemenea ca Black leon nu lasase drepturi nimanui si de aceea a pierdut leon 83 de sate intr-o zi, nu el este de vina pentru asta ci cel care a plecat,
2. intr-un trib nu este de vina numai un jucator pentru ascensiunea/caderea lui si toti membrii, pentru ca nu s-au sesizat.
daca tot este o familie mare si unita cum se face tamtam pe forumul acesta, nu renunti la un "frate" pentru un sat, mai ales cand pretinzi ca iti este frate de arme.
observ acum ca nu este singurul trib care a patit asa ceva.....ramane sa va decideti voi ce este cu familia voastra si cei care sunt mai slabi din familie, daca nu or sa pateasca acelasi lucru.
pana atunci nu mai am nimic de comentat. postul o face in locul meu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"MANEVRA ... propietarul de drept nu are nici o pretentie , este doar o vendetta pusa la punct de barony .... respectul ar trebuii sa ni-l castigi tu noua ... musca pe ...."
 

DeletedUser

Pai nu pot rezolva pentru ca un "aliat" ne-a snipuit un sat fara nici o urma de jena. Ii prezint faptele, dovezile si el e tare si smecher. Foarte bine.
"Frate de arme"? Ala? Cu noi? Daca mi-ar fi tratat jucatorii cu respect cand vorbea cu ei, daca nu snipuia, daca facea si el macar o data o rezervare atunci ne aratat respect si puteam sa il numim macar aliat.

Am citit mesajele dintre tine si uscatelul si am observat ca uscatelul nu a luat nici un sat de care vb tu.Cum poti sa-l acuzi pe el de tradare,pt ca l-a sustinut pe colegul lui de trib?
Deci acum e clar,uscatelul nu a facut nimic din acuzatiile care i le aduce barony,dar e vinovat pt ca si-a aparat colegul de trib.Daca si lucrul acesta incalca legile C.A,atunci aveti grija membrii C.A!!! S-ar putea ca la un moment dat sa va ceara ajutor un prieten sau coleg de trib...NU-L AJUTATI ! fiindca incalcati regulamentul familiei :eek:
 

DeletedUser

Am citit mesajele dintre tine si uscatelul si am observat ca uscatelul nu a luat nici un sat de care vb tu.Cum poti sa-l acuzi pe el de tradare,pt ca l-a sustinut pe colegul lui de trib?
Deci acum e clar,uscatelul nu a facut nimic din acuzatiile care i le aduce barony,dar e vinovat pt ca si-a aparat colegul de trib.Daca si lucrul acesta incalca legile C.A,atunci aveti grija membrii C.A!!! S-ar putea ca la un moment dat sa va ceara ajutor un prieten sau coleg de trib...NU-L AJUTATI ! fiindca incalcati regulamentul familiei :eek:

Normal ca nu va fi nimeni ajutat cand incalca regulile. Am eliminat si eu din Avalon la viata mea membri care au acordat suport inamicilor TLD de exemplu.
 

DeletedUser

Si tu vrei vreun sat de la uscatelul?
Si eu vreau...:D

nu vreau sate de la el... eu nu am mai luat sate de mult timp pt ca nu fac parte din categria disperat pt sate. ultimele sate le-am primit.

nu am mai luat sate pt ca nu ma mai atrage lumea 1 si colegii de trib nu ma lasa sa renunt.

pe mine nu ma intereseaza satele luate de uscatelul, eu vreau sa il vad pedepsit pt ce a facut tribului leon. satele lui toate sunt ale tribului LEON pt ca fara sustinerea tribului era ZERO!
 

DeletedUser4663

Normal ca nu va fi nimeni ajutat cand incalca regulile. Am eliminat si eu din Avalon la viata mea membri care au acordat suport inamicilor TLD de exemplu.

la viata ta.....de parca joci de cand te-ai nascut triburile....wwaaaaawwww....ce mare lider si ce mare luptator....luati toata familia CA si jucati pe .net, puneti individul de aici diplomat, vorbim dupa 2 saptamani, cati or sa planga....uimeste-ne in continuare d-l e barony, ca nu a ajuns pentru o zi:) continua circul.....dupa cum ai deschis tema, nu cred ca ai facut asta vreodata si nici ca o sa o faci.....iar faci afirmatii care mai tarziu o sa le contrazici prin fapte...( faza cu familia) sau viceversa....
continua razbunarea si araa cat esti de tare....sper doar ca leonul sa isi sprijine jucatorul asa cum si el a sprijinit tribul si jucatorii lui.


nu vreau sate de la el... eu nu am mai luat sate de mult timp pt ca nu fac parte din categria disperat pt sate. ultimele sate le-am primit.

nu am mai luat sate pt ca nu ma mai atrage lumea 1 si colegii de trib nu ma lasa sa renunt.

pe mine nu ma intereseaza satele luate de uscatelul, eu vreau sa il vad pedepsit pt ce a facut tribului leon. satele lui toate sunt ale tribului LEON pt ca fara sustinerea tribului era ZERO!

intra pe L9 pe .net, vezi si acolo ce fel de jucator este uscatelul, informeaza-te si dupa spune ce fel de jucator este. ai sa vezi diferenta dintre unul si celalalt( uscatelul si barony), uite-te si la momentul inceputului lumii, ai sa vezi care a inceput mai devreme, si stilul de joc de pe .net, cam asta este....diferenta dinre cei doi( daca ai avut bunavointa sa te uiti putin la statusul jucatorului ep .net)
whatever....
keep playin', I'm just passin'
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Unii parca ar fi la gradinitza sau mai rau! Pe la clasele primare ce mai auzi persoane care isi masoara 'puterea' duelandu-se:rolleyes:...aici nu e vorba de 'care e mai tare' sau mai puternic:rolleyes:...

Asadar pregatiti-va galerie!:rolleyes: care striga 'barony' si care 'uscatelul'?!:D

Dar multi n-au auzit in viata lor de valori morale...ce poti sa le ceri?:confused:

gata,scoateti topoarele si cavaleria la inaintare! sa vedem care e mai 'jmecher':D :rolleyes:


Sa revenim la tema discutiei si sa lasam laudele si tzaranismele astea:D chiar nu-si au rostul!

ps: unor barbati ar trebui sa le mai aminteasca cineva din cand in cand ca...they also have a brain, not only muscles! :rolleyes:...or not!:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu vreau sate de la el... eu nu am mai luat sate de mult timp pt ca nu fac parte din categria disperat pt sate. ultimele sate le-am primit.

nu am mai luat sate pt ca nu ma mai atrage lumea 1 si colegii de trib nu ma lasa sa renunt.

pe mine nu ma intereseaza satele luate de uscatelul, eu vreau sa il vad pedepsit pt ce a facut tribului leon. satele lui toate sunt ale tribului LEON pt ca fara sustinerea tribului era ZERO!

Sunt extrem de curios sa-mi spui ce a facut uscatelul impotriva ~Leon~.Toti vb de tradatorul uscatelul,dar nimeni nu a adus dovezi clare.Poate daca posteaza un membru ~Leon~ ca uscatelul e tradator atunci ati putea sa vb despre tradare.
Poate tu stii mai multe...spune-ne!
 

DeletedUser

@cheguevarra: ai gresit cu rply-ul la postul meu! black leon nu mai juca de mult. avea sitter si urcatelul era lider atunci desi in descreire inca aparea nr 2 dupa black leon.

cand black leon s-a intors tribul era deja in razboi si s-a intors doar ca sa anunte ca nu mai joaca... sa fie ceva oficial.

uscatelul era lider cand cei din sh se plangeau ca sunt atacati si ca se incalca pna-ul si nu a facut nimic sa puna capat acestei situatii neplacute!
uscatelul era lider cand si-a zis "mai bine fug la tld si nu-mi mai bat capu' cu prostii care au ramas in LEON"

pana acum ai vorbit de onoare si demnitate si acum uiti de tot ce ai postat!
 

DeletedUser

@cheguevarra: uscatelul de aici a facut-o lata. o sa ma uit pe .net
@pirhania: cred ca ti-am spus ce a facut. nu-mi place sa ma repet!
 

DeletedUser4645

Chiar nu va inteleg, uscatelu a dat si circulara daca vor sa mearga dupa el in TLD :))

*** astãzi la ora 14:58
pai asa era vorba..ni s-a spus....care vrem sa mergem cu lideru nostru in TLD sa ceara invitatie..si asa am facut

******* astãzi la ora 14:37
nimic, doar intrebam ...
in TLD sunt cumva invitatiile pt tot tribul LEON ?!
 

DeletedUser4645

DISCUTIII F INTERESANTE
Codreanu Dan: Lue Luican: salutare
Codreanu Dan: sal
Lue Luican: ce faci?
Lue Luican: ce se întâmplã cu voi?
Codreanu Dan: dc?
Lue Luican: e haos total în Leon
Lue Luican: uscatelul vrea sã intre în TLD
Codreanu Dan: de unde stii?
Lue Luican: ºtiu
Lue Luican: sunt destul de bine informat
Lue Luican: nu aveþi conducere
Lue Luican: ºi aþi supãrat multã lume cu mesajele alea aiurea
Lue Luican: invitaþii trimise inclusiv oamenilor mei
Lue Luican: destul de urât
Codreanu Dan: nu stiu ce sa zic
Codreanu Dan: adevarul e ca a plecat multa lume din leon
Codreanu Dan: a plecat si black leon
Lue Luican: ºtiu
Codreanu Dan: de atunci e cam nasol
Lue Luican: ºi idiotul ãla stã ºi ia la sate
Lue Luican: în loc sã facã treabã
Codreanu Dan: care idiot?
Lue Luican: uscatelul
Lue Luican: m-am certat
Codreanu Dan: Lue Luican: uscatelul
Lue Luican: m-am certat de vreo 3-4 ori cu el
Codreanu Dan: pe ce tema?
Lue Luican: pe câte teme
Lue Luican: a luat refugiaþi în trib
Lue Luican: de vreo 2 ori
Lue Luican: ºi a refuzat sã-i dea afarã
Lue Luican: mã rog, nu de asta te-am contactat
Lue Luican: nu vreau sã-þi pierd prea mult timpul
Lue Luican: când Leon se va desfiinþa, te vreau alãturi de noi
Lue Luican: putem colabora excelent
Codreanu Dan: am multi prieteni in leon
Lue Luican: îi iei ºi pe ei
Lue Luican: Leon era o marcã
Lue Luican: acum nu mai e
Codreanu Dan: la mine nu prea conteaza tribul
Lue Luican: acum e o ruºine
Lue Luican: SH v-a declarat rãzboi ºi timp de 3 zile voi n-aþi ºtiut
Codreanu Dan: ma inteleg bine si cu persoane di tld
Lue Luican: am luat lista de membri de la u
Codreanu Dan: Lue Luican: uscatelul
Lue Luican: m-am certat de vreo 3-4 ori cu el
Codreanu Dan: pe ce tema?
Lue Luican: pe câte teme
Lue Luican: a luat refugiaþi în trib
Lue Luican: de vreo 2 ori
Lue Luican: ºi a refuzat sã-i dea afarã
Lue Luican: mã rog, nu de asta te-am contactat
Lue Luican: nu vreau sã-þi pierd prea mult timpul
Lue Luican: când Leon se va desfiinþa, te vreau alãturi de noi
Lue Luican: putem colabora excelent
Codreanu Dan: am multi prieteni in leon
Lue Luican: îi iei ºi pe ei
Lue Luican: Leon era o marcã
Lue Luican: acum nu mai e
Codreanu Dan: la mine nu prea conteaza tribul
Lue Luican: acum e o ruºine
Lue Luican: SH v-a declarat rãzboi ºi timp de 3 zile voi n-aþi ºtiut
Codreanu Dan: ma inteleg bine si cu persoane di tld
Lue Luican: am luat lista de membri de la u

ma faci sa citesc de 2 ori acelasi msg ?! :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4663

@cheguevarra: ai gresit cu rply-ul la postul meu! black leon nu mai juca de mult. avea sitter si urcatelul era lider atunci desi in descreire inca aparea nr 2 dupa black leon.

cand black leon s-a intors tribul era deja in razboi si s-a intors doar ca sa anunte ca nu mai joaca... sa fie ceva oficial.

uscatelul era lider cand cei din sh se plangeau ca sunt atacati si ca se incalca pna-ul si nu a facut nimic sa puna capat acestei situatii neplacute!
uscatelul era lider cand si-a zis "mai bine fug la tld si nu-mi mai bat capu' cu prostii care au ramas in LEON"

pana acum ai vorbit de onoare si demnitate si acum uiti de tot ce ai postat!

ba deloc, totul trebuie sa aibe si o baza, nu doar afirmatii, asa cum nu am postat decat dupa ce am vazut discutia dintre barony si uscatelul, daca aveti de asemenea discutiii in care uscatelul confirma cele zise de tine, dap, este corect sa plateasca in fata celor din leon, dar nicideacum sa vina "razboinicul luminii" sa decida el soarta unui trib si a unui membru al tribului care face parte din familie....apoi daca s-a decis ca leon sa intre in celelalte triburi membre ale familiei, este si dreptul lui sa intre in ce trib vrea, fara discutii, mai intru aici pe forum, citesc si ...
voi ati fost dusmani candva, dupa aliati, acum parte din familie,
leonul au fost aliati din totdeauna, acum nu mai sunt buni si sunt dispensabili, o greseala cel putin tactica daca nu strategica.
apoi daca se face un astfel de post ca cel de aici tebuie sa aibe baze solide, nu doar rabufnirea "razboinicului luminii"( a se citi barony)
de asemenea daca erau cazuri repetate de snipuire si lipsa de comunicare se poate vorbi de "tradare" si lipsa de bunavointa, de asemenea un alt argument este:
cand s-a declarat razboi contr TLD au intrat toti in razboi, avalonul cik mai tarziu, dar cand s-a declarat unui "fratior" mai mic s-a facut totul declarativ, pentu ca observ ca nu este razboi intre SH si celelalte triburi membre ale CA, nu vad cuceriri puternice impotriva unui inamic comun, doar declaratii si apoi inevitabilul, am vazut o parere intr-un post ...care ii declara pe leon cel mai slab trib din familie si nu-i dadea importanta, declarativ s-a sarit in apararea LEONULUI, dar la nivel de fapte s-a facut contrariul( conform discutiei postate de barony) s-a decis stergerea de pe harta a acestiu trib, la discutie vad numai 3 jucatori, unde este restul familiei???
iar cel chitit pe uscatelul este barony. atat.
 

DeletedUser4663

@ alexcobra- nu este frumos sa postezi pasaje si discutii avute cu cineva pe forum,
@ luebeast- de ce nu a-ti sarit in sus cand au fost luati jucatori din GD de catre TLD??? a-ti sarit la gatul leonului si a lui uscatelul penru ca a luat refugiati, dar vad pe forum, vad si pe tw-tools lucruri de pe L1 care ma uimesc:
avalon: mladie a fost in GD
TLD: zuper;h3r0 au fost in GD
acestea sunt exemple, refugiati din triburi inamice in triburile familiei, nimeni nu a comentat nimic, desi se recrutau dusmani, acum se vrea capul unui aliat, unui prieten....pentru ce?
ca a invitat de la dusmani??? pastrati o linie o regula nu facei regulile pentru cei puternici si separat pentru cei slabi din familie.
mi-a luat mai mult timp sa citesc pe forumul L1 decat mi-ar lua pe 3 forumuri de pe .net....va complicati aiurea si o faceti in defavoarea voastra, in loc sa puneti un jucator capabil ca dilpomat a-ti pus pe "razboinivul luminii" sa taie si sa spanzure....
sariti ca a luat el refugiati dar cand au luat cei mai puternici refugiati( o as ma uit si la membrii vostrii) ati tacut si nu ati zis nimic....avalonul era pe 4 fara mladie,
TLD avea acum cu 2mil de puncte mai putin.... RIp nu am apucat sa vad inca...dar ca exemple...sunt destule....cel fara de pacat sa arunce primul piatra....nu asa se face intr-o familie de triburi...
 

DeletedUser4645

mladie nu a facut nimic gresit ... anuntase cu 2 saptamani inainte ca va pleca in Avalon dupa Gebelitza. Intrand in Avalon a luat intreaba haita cu ea.
cheguevarra, consulta un psiholog. Daca e prea tarziu merge si un psihiatru
 

DeletedUser

gata, au inceput discutiile neterminabile cu scop inutil ... compuneri de acuma sunt:D:D:D

(dak am reface gd-ul am ajunge primii.. toti care au plecat sau dezvoltat si mai mult :)))))) )
 

DeletedUser

tribul leon a fost bun cand a tacut din gura si a facut ce i se spunea de cei din CA cand nu a mai vrut a faca ce i se ordona si s-a saturat sa fie luat drept o papusa a suparat lumea si asta nu a convenit deloc la cei ce se considera mari jucatori si conducatori de triburi si famili.barony recunoaste ca este o probelama personala intre tine si uscatelul si referitor la acel sat nu el l-a luat daca te uiti mai bine pe harta si eu am fost acela cre a luat satul asa ca nu i mai cauta nod in papura lui uscatelul ptr acel sat .si inca ceva de ce iti este frica sa te duelezi cu el aici pe lumea 1?ca ma uit pe hartasi ai si u ceva sate sa nu spun ca armta cat cuprinde.sau esti las?si ceri numa ajutor de la cei din CA si te ascunzi dupa ei.iesi si tu din tribul tau iee si el din trib si faraajutorul la nimeni din CA razboitiva vedeti care e mai bun nu implica tribul LEON in aceasta VENDETA care este numa a TA
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus