No1 vs RIP,Nobody si restul familiei

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20436

TANNO1, de cate ori sa-ti spun (de fapt nu ti-am zis-o niciodata ;) ) ca una este o organizare in trib si alta este cand umbli cu smecherii?
DiViN nu a fost mai organizat sau mai putin organizat decat RIP. Ma repet din nou sa intelegi si tu, RIP n-ar fi indraznit sa atace in cazul in care:
- DiViN ar fi ramas unit (s-a spart datorita manevrelor lui borzesti!)
- n-ar fi primit confirmarea de la H.A ca raman neutri
- n-ar fi primit confirmarea celor din Nobody

Daca aceste conditii nu se indeplineau borzesti n-ar fi atacat niciodata!
Tu ai vazut statisticile? Unde s-a mai pomenit intr-un razboi, intre 2 triburi foste aliate, in cca 29 de ore sa fie cucerite 95 de sate iar dupa alte 24 de ore inca 87 de sate? Ce inseamna asta? Ca acel trib a ticluit miscarea din timp, altfel nu se explica de ce aveau ofensiva la granita cu noi.
Daca am fi fost triburi neutre il si felicitam pe borzesti, a fost un adevarat strateg, asa insa, nu pot decat sa spun ca este un tradator, un individ malefic. Asa sunt astia ce te injunghie pe la spate!

Ai meritat din plin ce ti-am facut,imi pare rau ca nu am facut-o mai demult,asta e singurul meu regret...Gigi la fel a tradat in viziuneata,pacat ca nu mai ascultat sa i dai divinul lui,si acum era pe harta DIVIN de faceai asta,dar nu mai ascultat...cu 2 zile inainte de razboi vroiam sa va anunt,dar "mare tau jucator" UNCAVALERAPOCALIPTIC[ ne-a atacat noaptea si a luat un sat...:D
 

DeletedUser

Da, daiony., exista si asa ceva pe triburi. Tu esti "mic", nu intelegi.
De exemplu, borzesti, e un brand in materie de tradare si nerespectarea unei intelegeri, a unei aliante. El recunoaste asta chiar in mesajul de mai sus. Ce putem comenta daca ei isi asuma niste "merite" de care s-ar rusina si Sarsaila? :D

Observ ca astia se apara unul pe altul, se sustin, se catara unul in carca altuia. Asa fac si nulitatile din ziua de azi. Basescu danseaza pe ritm de manele, manelistii ii dedica o manea. Nonvalorile se premiaza intre ei. X il premiaza pe Y, Y ii ofera o vacanta de vis in Pacific. Exista un lant al slabiciunilor. Asa si pe-aici, borzesti ii mentioneaza intr-una de parca ei ar fi niste icoane, pe titanel, pe cavaleru, pe gigi 4 conturi, prisson si altii. Acestia (mai putin titanel), la randul lor, dau citate tot din "clasici", in special din borzesti. Asa se sustin unele caricaturi. :D
Parafrazand pe cineva, spun si eu ca borzesti este un Napoleon în forma lui parodică sublimă, ce pare desprins din galeria de portrete absurde ale unui Caragiale modern. Are un limbaj tip mitralieră, mestecând şi zdrobind cuvintele între fălcile sale de Mare lider de Rasarit, e în stare să transforme orice eşec într-o victorie. Are zâmbetul senin al surdului care nu aude, dar le portiveşte.

Uncavalerapocaliptic iti da clasa la orice ora din zi sau noapte. La caracter ma refer. Eu apreciez oamenii din spatele conturilor, mai putin numarul de sate sau punctajul. Voi asta nu intelegeti, la voi Niet kultura, gospodin prezident!!! :D :D :D

PS. Esti pe drumul cel bun, borzesti, saptamana asta te sponsorizez eu, sa stii ca ai 3 cursuri gratuite. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

V-ati calmat?
Sau vreti sa mergeti intr-o vacanta de cel putin 2 saptamani? ;)
 

DeletedUser

Moderatorul nostru drag, nu cred ca asa trebuia procedat. Unui cont creat ieri, special pentru asa ceva, i se permite sa injure si sa se comporte golaneste pe acest forum. Toti am mai facut haz de necaz, am folosit satira in dese randuri, dar nimeni nu a venit pe forum cu mizeriile din lumea boschetarilor!
plesuv28, daca tu il mangai pe crestetul capului si il intrebi parinteste gogule, te mai doare capsorul?, nu inseamna ca ai rezolvat misterul. La cum s-a comportat pe forum trebuia sa-l banezi definitiv. Nimeni nu si-a permis mizeriile lui!

6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

V-ati calmat?
Sau vreti sa mergeti intr-o vacanta de cel putin 2 saptamani? ;)

Eu sunt calm de felul meu desi probabil nu las impresia:)... as prefera sa citesc si lucruri care sa aiba legatura cu razboiul dintre unii si altii...
Din partea mea s-a terminat...Oricum, de unde nu e, nici.... nu mai are sens! Q.E.D.... ceea ce era de demonstrat a fost demonstrat!

oh, daca ma trimiti in vacanta pot sa aleg eu??? Ca intotdeauna mi-am dorit sa merg in Bahamas!
 

DeletedUser

patrotule/poetule: indata ce te iei in gura cu toti nu incepi sa realizezi ca poate problema e in mansarda ta?
 

DeletedUser

Moderatorul nostru drag, nu cred ca asa trebuia procedat. Unui cont creat ieri, special pentru asa ceva, i se permite sa injure si sa se comporte golaneste pe acest forum. Toti am mai facut haz de necaz, am folosit satira in dese randuri, dar nimeni nu a venit pe forum cu mizeriile din lumea boschetarilor!
plesuv28, daca tu il mangai pe crestetul capului si il intrebi parinteste gogule, te mai doare capsorul?, nu inseamna ca ai rezolvat misterul. La cum s-a comportat pe forum trebuia sa-l banezi definitiv. Nimeni nu si-a permis mizeriile lui!

Ti-am mai spus, avem un regulament interior al moderatorilor, care ,asemeni celui general, trebuie respectat.
Asta am si facut.
Daca ai vreun repros in privinta moderarii, te rog sa apelezi la lamine.
Si nu, nu am mangaiat pe nimeni. :rolleyes:
 

DeletedUser

In final cine sunt actorii aici? Rip si No1 s-au atacat dar cum toata conducerea RIP s-a schimbat ma gandesc ca poate si intentiile lor se vor schimba. Avalon ataca in continuare? Si ceilalti?? Cum stau lucrurile?
 

DeletedUser

Frumos.Habar nu am dupa ce criterii se sterg aici postarile.Am postat un mesaj mai mult decat decent si mi s-a sters,fara sa mi se dea vreo explicatie.Pribabil daca spam-ezi cu moderatorul ti se permit orice fel de postari.Celorlalti mai putin.Cred ca o sa incepem sa le ducem dorul exceselor de zel ale lui PUSKI...
 

DeletedUser33777

Cu tot respectul fata de unii,insa familia royal este aceasta:


Side 1:
Players: adrianulx
Side 2:
Tribes: RoYaL, RoYaLs, RoYaL~, RoYaL!, Royal.

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 33
Tabăra 2: 13
Diferență: 20

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 316,200
Tabăra 2: 112,137
Diferență: 204,063

chart
 

DeletedUser

Daca te referi la cazul meu raspunsul este da.

Side 1:
Players: adrianulx
Side 2:
Tribes: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 23
Tabăra 2: 5
Diferență: 18

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 220,096
Tabăra 2: 51,194
Diferență: 168,902

chart

aaa, u esti baiatul ala care incurca taberele si punea statistici cu aliatii,sper ca ti-ai invatat rivalii si maine sa nu apara vreo statistica personala cu vreo academie din no:p
 

DeletedUser33777

aaa, u esti baiatul ala care incurca taberele si punea statistici cu aliatii,sper ca ti-ai invatat rivalii si maine sa nu apara vreo statistica personala cu vreo academie din no:p
Nu,eu is ala care lupt impotriva Royal.Insa cu mine nu pot castiga cum au facut cu BTK,NW si CMR(H.A).Royal a castigat aceste razboiae innobiland sate de barbari si recrutand de la adversari.
Aaaaa,si sa nu uitam;multi de la ei si-ar putea da doctoratul in innobilari interne.
 

DeletedUser32025

stai linistit ne ocupam si de tine :) atunci nu o sa mai ai gura asa mare :)
 

DeletedUser

Radu, eu in locul tau nu as iesi pe extern sa ii acuz pe altii de minciuni si alte cele. Tocmai tu.....cel care incerca, ca "reprezentant al tribului NO.1", sa starneasca un razboi est-vest, prin minciuni si propuneri pe care nu cred ca erai in masura sa le faci.

Celor din Royal le ofereai CMR " pe tava ", noua (celor din SN) ne ofereai DOWN " pe tava ", doar ca sa rupem alianta cu Avalon, un trib format numai din jucatori corecti.;) Te plimbi de pe un cont pe altul, faci agitatie pe toate forumurile comune, poate, poate se strica vreo alianta, stai intr-un trib doar ca sa strangi informatii pentru altii, sa vezi ce se discuta pe forum, ce rezervari se fac, ce circulare se dau si multe altele.;) Cand ai vazut ca nu convingi SN-ul sa atace Avalon, l-ai intrebat pe Victor daca mai este interesat de Sn, ca noi (SN-NO1) ne certam si vreti sa ne atacati.

Si cred ca sunt multe alte exemple pe care le pot oferi eu sau alte persoane, cu privire la "actiunile" intreprinse de tine in acest joc, concluzia fiind una singura - nu esti tu persoana care joaca curat si este in masura sa acuze/critice ceea ce fac altii ;)

Un razboi Avalon cu familia SN mi se pare inevitabil in viitor oricat de corecti ar fi jucatorii din Avalon :) si oricat de bune ar fi relatiile dintre cele doua parti ,pana la urma este un joc de razboi ,este o granita de 5 continente in care se stagneaza, ma gandesc ca fostii jucatori din Smir si Avalon din zona aia se plictisesc la greu fara sa aiba parte de actiune directa ,la fel cum si razboiul Smir- Avalon a fost evident din perspectiva hartii ,Smir erau inchisi nu aveau decat doua directii de extindere catre Avalon sau PDT .
 

algernon

member
Scor reacție
0
Deocamdata, avem alte prioritati.Alergam cu limba scoasa pe harta dupa familia NO.
Parerea mea este ca aceasta lume se va inchide din plictiseala.
Cat despre consideratiile asupra razboiului Avalon -Smir , daca memoria nu m a inseala, nu familia Avalon l-a declarat.
In general,sunt suficient de incapatanat incat sa imi pastrez aliatii indiferent de greutatile care apar pe parcurs.Si suficient de rabdator ca sa rezolv toate situatiile care apar prin negocieri, nu prin razboaie declarate peste noapte.
 

DeletedUser

Deocamdata, avem alte prioritati.Alergam cu limba scoasa pe harta dupa familia NO.
Parerea mea este ca aceasta lume se va inchide din plictiseala.

No sunt ca si terminati acum ca a intrat si Royal in razboi impotriva lor dinspre vest, nu au cum sa supravietuiasca atacati din doua directii plus forta triburilor de care sunt atacati ,daca ii mai ataca si SN macelul o sa fie si mai crunt pt ei .

Cat despre consideratiile asupra razboiului Avalon -Smir , daca memoria nu m a inseala, nu familia Avalon l-a declarat.
Pai si eu tot asta am zis ,ca Smir nu aveau decat doua directii de extindere inspre Avalon si PDT si ei au ales sa declare razboi Avalonului .

In general,sunt suficient de incapatanat incat sa imi pastrez aliatii indiferent de greutatile care apar pe parcurs.Si suficient de rabdator ca sa rezolv toate situatiile care apar prin negocieri, nu prin razboaie declarate peste noapte.

Asta e frumos, si eu am aceeasi conceptie in legatura cu aliantele ,daca ai facut o alianta cu cineva trebuie sa o respecti pana la capat sau pana cand tribul cu care esti aliat te inseala sau te tradeaza intr-un fel ,atunci nu ai fi vinovat de ruperea relatiilor .

Eu nu m-am referit ca razboiul ar izbucni din cauza unor situatii care apar intre aliati cum sunt rezervarile sau mai stiu eu ce alte probleme care apar intre aliati si care pot fi rezolvate prin intelegere eu m-am referit numai din punctul de vedere al hartii ,practic jucatorilor vostrii din sud ,fostii Smir si jucatorii din Avalon care erau pe granita opusa a Smir le este blocata dezvoltarea ,nu exista decat o singura directie in care se pot extinde si aia e SN :) Acuma orice e posibil , chiar si sa fiti aliati pana la sfarsitul lumii dar ma indoiesc ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

No sunt ca si terminati acum ca a intrat si Royal in razboi impotriva lor dinspre vest, nu au cum sa supravietuiasca atacati din doua directii plus forta triburilor de care sunt atacati ,daca ii mai ataca si SN macelul o sa fie si mai crunt pt ei .


Pai si eu tot asta am zis ,ca Smir nu aveau decat doua directii de extindere inspre Avalon si PDT si ei au ales sa declare razboi Avalonului .



Asta e frumos, si eu am aceeasi conceptie in legatura cu aliantele ,daca ai facut o alianta cu cineva trebuie sa o respecti pana la capat sau pana cand tribul cu care esti aliat te inseala sau te tradeaza intr-un fel ,atunci nu ai fi vinovat de ruperea relatiilor .

Eu nu m-am referit ca razboiul ar izbucni din cauza unor situatii care apar intre aliati cum sunt rezervarile sau mai stiu eu ce alte probleme care apar intre aliati si care pot fi rezolvate prin intelegere eu m-am referit numai din punctul de vedere al hartii ,practic jucatorilor vostrii din sud ,fostii Smir si jucatorii din Avalon care erau pe granita opusa a Smir le este blocata dezvoltarea ,nu exista decat o singura directie in care se pot extinde si aia e SN :) Acuma orice e posibil , chiar si sa fiti aliati pana la sfarsitul lumii dar ma indoiesc ;)


Pentru noi(No1) abia acum incepe distractia :D
Atacati din toate partile.Cred ca noi traim visul oricarui "razboinic"de pe triburi :D
Jocul pentru noi inseamna pura distractie in momentele acestea.
Fara sa am vreo legatura cu subiectul,si eu sunt de parere ca o sa se ajunga la razboi intre SN si Avalon.La fel cum nici "pactul"dintre RIP si Royal n-o sa reziste.O sa se ajunga probabil la un razboi Est vs Est.Asa cred eu...
 

DeletedUser33563

Din cate cunosc eu , intotdeauna li s-au dat ocazii celor care au vrut sa ajunga in granita deci din puntul asta de vedere nu cred ca se poate plange cineva .
In ceea ce priveste iminenta unui razboi e prematur sa vorbim..Nu cred ca No 1 si-a spus ultimul cuvant pentru ca ocupa o parte prea mare a hartii ... Este logic ca acesta va veni pana la urma insa ma indoiesc sa existe la momentul asta cineva care poate spune cu certitudine din cine vor fi compuse cele 2 tabere..Si oricum cred ca va fi un razboi " amical " daca il pot numi asa , de dragul alungarii monotoniei :)))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus