No1 vs RIP,Nobody si restul familiei

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

No1 nu va renunta.Cel putin,nu deocamdata.
E clar ca nu avem sanse de izbanda,dar nu vrem sa cedam satele de buna-voie "prietenilor"din Royal.Mai bine sa imi stiu satele in Avalon sau RIP,decat in Royal.
Ii rog cu aceasta ocazie s-o lase mai usor cu invitatiile catre jucatorii cu punctaj mare din No1.Niciun jucator cu caracter din No1,nu va juca vreodata in Royal.Din simplul motiv ca jucatorilor din No1 nu le plac parasutele...
 

DeletedUser

In ceea ce priveste iminenta unui razboi e prematur sa vorbim..Nu cred ca No 1 si-a spus ultimul cuvant pentru ca ocupa o parte prea mare a hartii ... Este logic ca acesta va veni pana la urma insa ma indoiesc sa existe la momentul asta cineva care poate spune cu certitudine din cine vor fi compuse cele 2 tabere..Si oricum cred ca va fi un razboi " amical " daca il pot numi asa , de dragul alungarii monotoniei :)))

Nici nu am spus ca ar fi iminent un razboi ,am spus ca in viitor este inevitabil un conflict :) care ar rezulta din pozitia de pe harta ,ar mai exista si o alta posibilitate ,pastrati alianta cu SN si ii atacati pe RIP :)
Un razboi Avalon cu familia SN mi se pare inevitabil in viitor oricat de corecti ar fi jucatorii din Avalon :) si oricat de bune ar fi relatiile dintre cele doua parti ,pana la urma este un joc de razboi ,este o granita de 5 continente in care se stagneaza, ma gandesc ca fostii jucatori din Smir si Avalon din zona aia se plictisesc la greu fara sa aiba parte de actiune directa ,la fel cum si razboiul Smir- Avalon a fost evident din perspectiva hartii ,Smir erau inchisi nu aveau decat doua directii de extindere catre Avalon sau PDT .

La fel cum nici "pactul"dintre RIP si Royal n-o sa reziste.O sa se ajunga probabil la un razboi Est vs Est.Asa cred eu...

Cand Royal si RIP vor ajunge sa aiba granita comuna dupa eliminarea zonei actuale de tampon dintre cele doua familii ,formata din fostii jucatori H.A si eu cred ca vor avea loc lupte intre cele doua parti ,daca as fi in conducerea Royal as pastra zona tampon o perioada mai indelungata si as ataca mai mult in alte k-uri .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34107

interesante discutii pe aici ,e bine ca va dati cu presupusul ce o sa intample
 

DeletedUser

Cu tot respectul fata de unii,insa familia royal este aceasta:


Side 1:
Players: adrianulx
Side 2:
Tribes: RoYaL, RoYaLs, RoYaL~, RoYaL!, Royal.

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 33
Tabăra 2: 13
Diferență: 20

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 316,200
Tabăra 2: 112,137
Diferență: 204,063

chart


Pune te rog tribul din care faci parte daca vrei ca statistica aia sa aiba vreo relevanta.Altfel ma gandesc ca in spatele statisticii tale si a postarii tale stau altfel de motive ( gen intentia de a-i face de ras pe cei din Royal sau de a-ti lua o revansa meschina-ar zice unii- pentru ce crezi tu despre ei). Insa aceste motive nu pot fi decat copilaresti. In definitiv ce vrei sa ne spui serios prin statistica respectiva?! Ca daca nu se schimba radical lucrurile in urmatorii 279 de ani vei innobila toata familia Royal singur?!
 

DeletedUser

neamtuxl35 în data de 06.02. la ora 22:10
ce zici? nu vrei sa schimbi tribul?


Ce ziceam in postul anterior.Baietii continua cu presiunile.Nu tine baieti!Mai bine la margine,decat in Royal!
 

DeletedUser32025

ce tot faci pe victima ma ? ce e asa mare lucru ca recrutam ? voi nu ati recuratat de la dusmani ? sa ma uit pe la voi cati din fostu nw sunt ? ce ti-a scris neamtzu a fost doar o optiune nu te obliga nimeni sa vii in royal fiecare joaca cum doreste.Bag de seama ca pe tine te irita faptu ca v-am atacat nu ca recurutam de la voi.
 

DeletedUser

Daca tot ati vrut razboi,bagati mare pe harta si mai usor cu recrutarile.
E doar unul din multitudinea de mesaje primite de jucatorii nostri de la voi,cu intentia de a recruta.Nu suntem interesati,asa ca scutiti-ne cu recrutarile voastre.
Noi am recrutat din NW in momentul in care razboiul era deja castigat.Noi am recrutat jucatori resemnati.

Si ca sa va demonstrez inca o data cine sunt cei din Royal o sa va prezint un citat de la tema Royal vs BTK din data 21.06.2010:

"Cat despre statistici ..... sa dai miseleste in sate goale cu sprijinul trimis pe alte granite ....... mare dovada de bravura!
Cat despre No1 isi vor da si ei seama cine sunteti cu adevarat si pana la sfarsitul lumii vor matura si cu voi cum au maturat cu noi si cum au mai maturat odata cu voi! Stai linistit! Am tot respectul pt ei!

La 6 luni dupa,acelasi mod miselesc de a actiona din partea tribului Royal.
Din pacate,noi n-am invatat nimic din spusele lui catalin2003 :(
 

DeletedUser32025

tu esti intreg la cap sau doar nu vrei sa intelegi ? cand ati fost anuntati ca va scoatem de la aliati si va trecem la neutri nu a fost destul de clar ca o sa urmeze un razboi ? tu ce faci cand un trib e neutru pe harta ? astepti sa te atace sau ii ataci tu ?
 

DeletedUser

tu esti intreg la cap sau doar nu vrei sa intelegi ? cand ati fost anuntati ca va scoatem de la aliati si va trecem la neutri nu a fost destul de clar ca o sa urmeze un razboi ? tu ce faci cand un trib e neutru pe harta ? astepti sa te atace sau ii ataci tu ?

Tu actionezi dupa vreun principiu moral,sau actionezi dupa starea vremii?
De unde vrei sa visam noi,ca voi aveti de gand sa declarati razboi(stai ca de fapt ati atacat miseleste,fara sa aveti macar demintatea de a declara razboi)?Era cumva scris in stele faptul acesta?
Hai sa-ti explic cum au facut cei din SN si cum se obisnuieste sa se faca intr-o situatie dinasta:In data de 4.2 ne-au anuntat ca in data de 8.2 inceteaza alianta dintre cele 2 triburi,urmand ca pe perioada imediat urmatoare sa avem un pact de neatacare.Orice declaratie de razboi fiind urmata de o perioada de 24 de ore de pregatire,abia apoi urmand sa se lanseze atacuri.Dar cum bine a zis jucatorul din BTK,voi atacati miseleste pe sate goale.Ne-ati decalarat razboi la 5 zile dupa ce ati inceput atacurile organizate.Vitejilor!
 

DeletedUser

Gresit Silviu.

mythra în data de 04.02. la ora 15:33
Salutare,

Pentru ca m-ai rugat sa te anunt:

Incepand din data de 08.02.2011,ora 08.00, orice relatie diplomatica intre familia [ally]= SN =[/ally] si [ally]~No.1~[/ally] inceteaza. In tot acest timp veti fi trecuti la PNA. Sunt aproape 5 zile incepand de ieri, de cand am discutat cu tine.

Conducerea Sn.

Ii spusesem lui sisisi cu o zi inainte ( adica pe 3.02) pe skype, ca noi rupem alianta cu voi si ca ii scriu si un mesaj oficial pe joc.
Din mesajul meu se deduce clar ca in intervalul 4.02-8.02 va exista PNA si nicidecum dupa data de 8.02, la ora 08.00 dimineata.

De maine, veti fi cu maro pe harta pentru noi nu cu mov.
 

DeletedUser

Aha..Ok.Am inteles eu gresit :)
De maine dimineata ma astept la atacuri :)
Sau voi asteptati alea 24 de ore,care se asteapta in mod normal?
 

DeletedUser10105

Se pare ca "vremea numerelor s-a cam dus", ca sa folosesc o replica celebra !
Sa vedem acum sobolanii care parasesc corabia si capitanii care raman !
Ca o idee ....ati pierdut mereu pe mana voastra , si datorita faptului ca mereu ati contat pe aliati de 2 lei , sau 2 la leu .
 

DeletedUser

Se pare ca "vremea numerelor s-a cam dus", ca sa folosesc o replica celebra !
Sa vedem acum sobolanii care parasesc corabia si capitanii care raman !
Ca o idee ....ati pierdut mereu pe mana voastra , si datorita faptului ca mereu ati contat pe aliati de 2 lei , sau 2 la leu .

Prima data cand sunt si eu de acord cu tine ;)
 

DeletedUser32025

Tu actionezi dupa vreun principiu moral,sau actionezi dupa starea vremii?
De unde vrei sa visam noi,ca voi aveti de gand sa declarati razboi(stai ca de fapt ati atacat miseleste,fara sa aveti macar demintatea de a declara razboi)?Era cumva scris in stele faptul acesta?
Hai sa-ti explic cum au facut cei din SN si cum se obisnuieste sa se faca intr-o situatie dinasta:In data de 4.2 ne-au anuntat ca in data de 8.2 inceteaza alianta dintre cele 2 triburi,urmand ca pe perioada imediat urmatoare sa avem un pact de neatacare.Orice declaratie de razboi fiind urmata de o perioada de 24 de ore de pregatire,abia apoi urmand sa se lanseze atacuri.Dar cum bine a zis jucatorul din BTK,voi atacati miseleste pe sate goale.Ne-ati decalarat razboi la 5 zile dupa ce ati inceput atacurile organizate.Vitejilor!



Tu esti limitat rau , eu incerc sa spun ceva tu tot altceva intelegi.Royal v-a anuntat ca din data de 04.02 rupem alianta , nu au spus nicodat ca dupa ce incetam alianta va trecem la pna , dupa ce am rupt alianta era si normal sa va atacam din moment ce granita cu rip era inchisa de voi si granita cu sn la fel.
 

DeletedUser

Tu esti limitat rau , eu incerc sa spun ceva tu tot altceva intelegi.Royal v-a anuntat ca din data de 04.02 rupem alianta , nu au spus nicodat ca dupa ce incetam alianta va trecem la pna , dupa ce am rupt alianta era si normal sa va atacam din moment ce granita cu rip era inchisa de voi si granita cu sn la fel.

Nu are rost sa imi mai pierd timpul cu tine.Atata timp cat ti se pare normal sa declari razboi la 5 zile dupa ce ati inceput atacurile organizate,nu prea mai avem ce discuta ;)
 

DeletedUser32025

noi nu am declarat nici un razboi,voi ati fost anuntati din timp ca se va rupe alianta , daca te-ai fi uitat pe harta vedeai ca singura actiune logica era sa va atacam pe voi pentru ca alta granita nu mai avem.Infine ce-l mai bun sa castige.
 

DeletedUser

daca te-ai fi uitat pe harta vedeai ca singura actiune logica era sa va atacam pe voi pentru ca alta granita nu mai avem
vorbesti prostii si ma faci sa repet ce am spus intr-un post anterior.vi s-a propus sa atacati atat RIP , cat si =SN=.cu RIP ati fi avut granita lunga de 2 continente , iar cu cei din =SN= aveti granita in sud. si daca tot ai pomenit de harta uita-te , te rog , mai bine si vezi ca exista si un trib numit DOWN acolo in sud , ca o a 3-a varianta.asa ca nu fa astfel de declaratii mincinoase , cum ca NO1 v-a blocat granitele.fiti barbati si asumati-va razboiul si nu mai cautati pretexte.
bineinteles ca noi eram cea mai comoda si cea mai simpla solutie pentru voi.asta e si adevaratul motiv al razboiului .ceea ce e deranjant e faptul ca toata luna ianuarie ati tinut-o pe a voastra , ca nu aveti de gand sa atacati NO1 , ca va mutati pe granita cu rip , si alte minciuni.pacat ca am fost naivi si am crezut ca aveti putina minte. vad ca se vehiculeaza un razboi SN - avalon.cu regret va spus ( celor din royal ) ca nu va fi niciun razboi SN-avalon , pentru ca relatiile dintre cele 2 familii sunt foarte bune.va fi un razboi Royal vs restul hartii , asa cum e acum NO1 vs restul hartii.asa ca .SN a incheiat PNA cu RIP acum cateva ore. sunteti pionul celor din SN in razboiul asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34945

Nu am citit toate mesajele de mai sus...am vazut destule prostii doar in ultimul al lui radu care ne zice cum NO1 ne-a spus ce sa facem si noi nu am facut :)) si al lui silviu care mai nou e expert in procedura de declarare a razboiului chiar daca nu exista asa ceva.Silviu..acum cateva saptamani te laudai pe aici ca stii cum o sa va tradeze RoYaL si acum faci pe victima...

Side 1:
Tribes: RoYaL, RoYaL*, RoYaLs, RoYaL~
Side 2:
Tribes: ~NO.1~, ~NO.2~, ~NO.3~, ~NO.4~, ~NO.5~

Timeframe: 03/02/2011 00:00:00la08/02/2011 08:39:25

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 920
Tabăra 2: 84
Diferență: 836

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8,003,395
Tabăra 2: 787,577
Diferență: 7,215,818

chart



Discutati in legatura cu asta baieti. :) Sa aveti spor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu am citit toate mesajele de mai sus...am vazut destule prostii doar in ultimul al lui radu care ne zice cum NO1 ne-a spus ce sa facem si noi nu am facut :)) si al lui silviu care mai nou e expert in procedura de declarare a razboiului chiar daca nu exista asa ceva.Silviu..acum cateva saptamani te laudai pe aici ca stii cum o sa va tradeze RoYaL si acum faci pe victima...

Side 1:
Tribes: RoYaL, RoYaL*, RoYaLs, RoYaL~
Side 2:
Tribes: ~NO.1~, ~NO.2~, ~NO.3~, ~NO.4~, ~NO.5~

Timeframe: 03/02/2011 00:00:00la08/02/2011 08:39:25

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 920
Tabăra 2: 84
Diferență: 836

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8,003,395
Tabăra 2: 787,577
Diferență: 7,215,818

chart



Discutati in legatura cu asta baieti. :) Sa aveti spor!


Asta era problema lor.Erau complexati de No1.Nu-i stia nimeni pe 18,si ca sa se faca si ei vazuti au declarat razboi No1(fir-ar,am uitat iar,nu au declarat razboi,ci au atacat miseleste No1 pe sate goale si jucatori inactivi).Nu vreau sa dau din casa pentru ca as avea destule argumente sa combat statistica de mai sus.Oricum,va garantez ca doar 20% e meritul copiiilor din Royal pentru satele luate.Nu e chiar asa de greu precum pare sa iei sate goale sau sa iei sate de la jucatori inactivi.Oricum ei sunt experti in astfel de razboaie :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus