Discutii despre harti

  • Autor subiect DeletedUser5168
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

E sprijinit de putin timp, nici nu cred ca a ajuns :) . Deci nu cred ca se " pune ".

Oricum la ce declaratii am vazut de la niste membrii din INQ la adresa woc, pe joc, ma indoiesc ca e cale de intoarcere, incat eu ii tin minte pe astia guralivi :)

Sprijinul a ajuns sunt sigur ca nu tot dar o parte din el sigur este acolo ,dar aluzia nu aducea la cine ii sprijina si de ce-i sprijina ,era vorba despre laudele lor de organizare in conflictele cu alte triburi pe care le tot aud si cu care se laudau la noi ,stim cu toti ca singuri nu vor putea niciodata sa tina granitele .
Declaratii dupa cum se vede le poate face toata lumea ,depinde acum si de persoana care le face ,cand si unde le face :)
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Te afli într-o eroare totală.
Nu noi suntem cei care recrutăm toți jucătorii, ca să nu le spun altfel, doar ca să împingem granița mai departe...sau nu e așa?:rolleyes:
 

DeletedUser

Te afli într-o eroare totală.
Nu noi suntem cei care recrutăm toți jucătorii, ca să nu le spun altfel, doar ca să împingem granița mai departe...sau nu e așa?:rolleyes:

Ai ramas blocat pe recrutarea de jucatori.
Cine ti-a spus ca este interzis sa recrutezi jucatori intr-un razboi ? Cine te-a invatat ca nu-i bine sa impingi granita mai departe ?
 

DeletedUser

Atunci nu mai vorbi despre alții că nu pot să-și țină granițele!

Hai ma ca nu ti-a furat nimeni bomboanele... nu te mai supara asa ,ca nu vad care este legatura intre invitatiile noastre cu zonele lor slabe din granita ,daca am luat jucatori de la ei inseamna ca nu au stiut sa-si tina jucatori sau ca nu si-a ales jucatori care trebuie ,deci tot nu vad ce vina am eu pentru asta.
Si tot nu mi-ai raspuns la intrebari...
Cred ca ti-ai face un bine daca ai cere o inchidere a topicului Deo vs INQ daca nu suporti presiunea.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Tu nu înțelegi nu? Singurul motiv pentru care voi sunteți pe creștere în ultima perioadă este că ați recrutat jucători în zone fără apărare, asta e tot, iar eu încerc să vă trezesc la realitate.
Singurul dintre noi doi care nu suportă presiunea ești tu, poate.Știu că nu-ți plac vorbele mele acide dar n-ai ce face, obișnuiește-te!
 

DeletedUser

Tu nu înțelegi nu? Singurul motiv pentru care voi sunteți pe creștere în ultima perioadă este că ați recrutat jucători în zone fără apărare, asta e tot, iar eu încerc să vă trezesc la realitate.
Singurul dintre noi doi care nu suportă presiunea ești tu, poate.Știu că nu-ți plac vorbele mele acide dar n-ai ce face, obișnuiește-te!

Era unul pe aici care se dadea cu capul de pereti de fericire ca a cucerit cateva sate imediat ce sau invitat cativa jucatori ,cum il chema oare...poate ti-l amintesti tu ca numele incepea cu alex02 parca...
Daca ati fi pierdut sate doar in zona in care sau invitat jucatori noi te asigur ca nu-ti spuneam nimic ,dar problema voastra este ca pierdeti si pe zonele in care jucatori erau acolo de la inceputul conflictului.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Iar te aflii într-o gravă eroare.Statistici postate de mine au fost în 30/10 unde deja aveați un minus de 50 sate.Iar voi recrutările le-ați făcut pe 06/11. Oops!:eek:
Induci în eroare și te induci și pe tine în eroare;)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Iar te aflii într-o gravă eroare.Statistici postate de mine au fost în 30/10 unde deja aveați un minus de 50 sate.Iar voi recrutările le-ați făcut pe 06/11. Oops!:eek:
Induci în eroare și te induci și pe tine în eroare;)

Stie toata lumea de ce erau atatea sate pe minus in perioada aceea ,datorita unui jucator concediat din DEO si preluat de noi pentru ca ne-a rugat prietenul lui si a faptului ca noi inca suntem oameni si nu statisticile ne reprezinta ,faza cu spionul nu prea tine deoarece nu ne-a informat niciodata cu nimic si asta o stie foarte bine conducerea de acolo singurul lui "defect" era ca avea un prieten la noi in trib ,daca o sa va dau cateva mesaje cu cativa prieteni de-ai mei in deo ce o sa faceti o sa-i concediati pe toti ,sau nu ca inca nu pierd baieti sate ?
Iar in legatura cu laudele tale uitate pe posturile din data de 7-8/11.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Da, și dacă reciteși posturile alea, am spus la vremea respectivă că a fost o mișcare fără cap, au plecat fără să-și organizeze granița cu noi.Au intrat la voi având sprijinul încă pe granița cu voi....Ce înseamnă asta? spune-mi tu...
 

DeletedUser30525

nu DACA o sa dispara INQ ci ... CAND ... asta e singura variabila care nu o vad (deocamdata) in globul meu de cristal :D
"In the end, there can be only one."

:))
a fost scump globul ala cand l-ai cumparat?
eu ma gandesc sa-mi iau o caracatita
:))
la altii se pare ca functioneaza faza
:))
vad ca s-au mutat discutiile aici
da nu pune nimeni o harta actualizata ca sa putem discuta peste 2-3 luni sa vedem cum a avansat granita (intr-o parte sau alta)
oricum felicitari ambelor triburi si deo si inq (uite airborne sa nu zici ca sunt impartial cand meritati meritati cand nu va dau la gioale) s-au organizat frumos zilele astea amandoua
cat despre viitor
globul lui rook anunta nori negri pentru inq
acuma sa speram ca se transforma in furtuna in toata regula norii aia cat mai repede
:))
 

DeletedUser

da nu pune nimeni o harta actualizata ca sa putem discuta peste 2-3 luni sa vedem cum a avansat granita (intr-o parte sau alta)
aprilie 2011
scaled.php

septembrie 2011
scaled.php

imi pare rau ca am sters restul pozelor caci s-ar fi vazut mult mai frumos evolutia familiei ~INQ~ :rolleyes: sa nu uitati sa priviti bine si la hartile actuale , eventual sa le salvati , caci in 2-3 luni se vor schimba cu siguranta :p . va mai castiga ~INQ~ teren :D
 

DeletedUser

Da, și dacă reciteși posturile alea, am spus la vremea respectivă că a fost o mișcare fără cap, au plecat fără să-și organizeze granița cu noi.Au intrat la voi având sprijinul încă pe granița cu voi....Ce înseamnă asta? spune-mi tu...

Crezi tu ca a fost facuta fara cap ?

Urmatoare parte este o mica presupunere ,daca este gresita imi pare rau dar anumite informatii asta mi-au spus ,dar stii cum este pana cand nu vezi tu nu poti sa-i pui saci in caruta omului ,dar eu incep totusi sa tii asez usor usor...
Stiai foarte bine ca cei din NoR vor veni la noi si stiai ca nu ii invitam pe toti doar o mica parte din cele 2 triburi pe care le aveau si vom lasa o buna parte din conducerea lor neinvitata ,de aceea la 2 zile inainte de a intra la noi TGL-ul a intrat in conflict cu ei in speranta ca nu-i vom invita (pana atunci aveau alianta si cu ei si cu noi dar probabil ai avut o discutie cu dana in legatura cu mutarea asta pentru ai ajuta sa se hotarasca sa intre in razboi cu ei ) probabil ati crezut ca nu ne vom tine de cuvant fata de persoanele la care le promisesem ca pot juca alaturi de noi si nu-i vom invita ,nu ati tinut cont ca la noi cuvantul si caracterul unui om pot schimba multe , si nu prea ne plac triburile care nu stiu cat de importante sunt intelegerile si refuza sa le respecte ,doar de asta sa si ajuns la razboi cu DEO ,ca n-au putut sa stea potoliti in invitarea jucatorilor din triburile dusmane noua ,si refuzul lor de ai concedia.
 

DeletedUser4133

Intelegerea TGL-ului cu INQ a fost asa: INQ era in razboi cu NoR si dorea sa intre si TGL-ul. Au fost tot felul de mesaje in acest sens de a ne baga si pe noi in razboi contra NoR. Dar in aceeasi intelegere a fost si faptul ca in acest razboi TGL va recruta din partea de nord a NoR si INQ va recruta din partea de sud. A doua zi dupa ce TGL a declarat razboi NoR-ului ( razboi declarat din cauza problemelor pe care TGL-ul le avea cu NoR de o buna bucata de vreme) INQ a facut fuziune cu NoR si INQ a luat aproape tot NoR-ul. Am scris conducerii INQ-ului si le-am amintit ca intelegerea dintre noi era sa recruteze doar din partea de sud, dar raspunsul lor a fost "noi avem intelegeri doar cu cei din tribul nostru, aliatii trebuie sa se supuna hotararilor noastre". In aceste conditii am rupt tratatul cu INQ, dupa parerea noastra INQ este un trib care nu isi respecta tratatele si nici aliatii, iar cuvantul lor vis-a-vis de tratate nu valoreaza doi bani gauriti. Am apucat sa recrutam vreo 5-6 jucatori din NoR (erau inca in NoR, nu plecasera in INQ) , dar INQ i-a luat si pe aceea . Au facut o intreaga campanie de recrutare a acestor ultimi jucatori neinvitati din NoR. Asa ca in final i-au luat si pe aceia. In prezent INQ poate afirma (desi nu vrea sa recunoasca) ca a luat TOT NoR-ul, inclusiv membri inactivi de acolo, nu a sortat nimic, iar acum evident ca se chinuie sa tina conturile in sitting.
Concluzia este destul de nefavorabila INQ-ului, cam 80% din ce au afirmat aici e aiurea in drum si nu ***ncide cu realitatea. TGL nu a fost influentat de nici un alt trib sau jucatori in luarea deciziilor. Si pana acum pot afirma ca stam bine in acest razboi chiar daca nu am dorit sa mentionam pana acum acest lucru.

In final rog INQ-ul sa nu mai presupuna ce a facut sau nu TGL-ul pt ca INQ-ul risca doar sa se faca de ras intr-o astfel de discutie.
 

DeletedUser

Intelegerea cu TGL a fost facuta cand era MASON 5 nu cand sau destramat ,ca sa nu zic ca ati fost asteptati 1 luna de zile sa intrati in conflict cu ei ,daca voi v-ati hotarat sa intrati in razboi cu ei cand deja se luase o decizie intre noi si ei ,nu-i vina mea ca voi ati stat si ati asteptat sa pice ca sa dati si voi si sa-i prindeti cu totul pe granita noastra ,asta denota lasitate din partea voastra ,pentru noi TGL nu este acelas cu familia Mason sunt doua triburi diferite din moment ce "familia" voastra nu a mai existata trebuia rediscutata diplomatia si termeni ei deoarece ea a fost facuta datorita Masonului nu a conduceri TGL ,oricum presupun ca aveati si pretentia sa invitati jucatori de la dusmani nostri in timp ce voi va uitati cum pierde norul sate ,ce ati crezut ca gata le declarati razboi si ii invitati voi cu acceptul nostru ? Iar in legatura cu invitarea tuturor jucatorilor din NOR si cu trierea lor ar trebui sa verifici invitatiile si concedierile si cred ca nu-ti mai permiteai sa afirmi asemenea lucruri ,ca sa nu mai zic ca v-ati facut si o academie cu jucatori care nu au primit invitatie.
Ma bucur ca tu crezi ca o duceti bine in razboiul cu noi ,nu am vazut multe triburi care pierd sate si jucatori de granita ,care dau delete, sa afirme ca o duc bine ,probabil n-ai mai facut o statistica de mult timp ,sau nu te-ai mai logat de mult.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4133

Complet gresit airborne, se pare ca tu esti cel care e putin pe langa evenimente. Tratatul TGL cu INQ a fost de PNA si a fost facut cand nici macar nu era vorba ca TGL sa devina academie masona. Cu masonii ati facul alianta ca asa ati vrut, si separat a trebuit sa discutati cu TGL si s-a facut un PNA. Ne-ati facut inclusiv o oferta sa fuzionam cu voi , oferta pe care am refuzat-o categoric din start. Relatiile cu voi s-au schimbat in alianta doar in momentul in care noi am devenit academia masonilor.
Partea cealalta cu declaratia de razboi fata de NoR ...iar esti neinformat, noi am declarat razboi NoR-ului dupa ce am iesit de sub steagul mason si daca am procedat asa inseamna ca am dorit acest razboi. V-am spus din start ca declaram acest razboi si v-am spus din start si ca dorim ca acest razboi sa fie unul adevarat nu o momeala pt vreo fuziune. Din momentul in care ati recrutat membri NoR ati primit mesaj de la mine si v-am spus foarte clar ca nu suntem de acord cu recrutarea pe care ati facut-o , dar voua nu v-a pasat. Nu repet raspunsul vostru pt ca l-am scris in postarea de mai sus. Ca rezultat al raspunsului vostru noi v-am anuntat ca daca acestea sunt noile conditii ale tratatului noi renuntam la el pt ca nu ne convine si vom ataca in continuare in sudul nostru indiferent ca se numeste NoR sau INQ.
Daca putin te-ai fi interesat despre noi (asa cum e normal sa te interesezi cine iti este dusmanul) ai fi aflat ca noi nu am fugit niciodata din calea razboiului si nici nu am luptat prin recrutari. Noi am atacat si am cucerit. Poate ca dureaza mai mult asa, dar crede-ma ca satisfactia e mai mare.
Observ ca ne desconsiderati, voi sunteti ditamai INQ si noi niste amarati de TGL...nu ne deranjeaza, credeti ce vreti. La fel nu ne deranjeaza daca voi deocamdata va folositi de carnea de tun pe care v-ati luat-o din NoR...probabil in timp vom ajunge si la INQ-istii mai vechi si poate atunci veti vorbi altfel.
Nu ati recrutat de la noi decat fosti membri NoR, dar probabil era greu sa dai pe twstats sa verifici afirmatia inainte de a o posta...deci noi nu am pierdut nici un membru. Faptul ca au dat delete unii de la noi cred ca nu e nimic deosebit. Eu nu va tin socoteala cati de la voi au dat delete . Va bazati prea mult pe faptul ca suntem un trib mic si credeti ca cine stie ce mare belea avem ca au disparut 2 membri. Surpriza, uite ca nu e problema. Dar daca pe langa acest lucru mai si avansam cu granita in teritoriul vostru...atunci e realmente o problema...doar ca nu pt noi. :)
Va uram un razboi placut.
 

DeletedUser

mult spam pe aici

cam urat ar arata harta pentru deo daca woc s-ar plictisi de actualele razboaie

35medyo.png
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus