Razboiul final F.WoC+ F. DEO vs. F.~INQ~ + RPT

  • Autor subiect DeletedUser2821
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40664

Vazand discutia dintre actualul/fost coleg al vostru cu un membru al conducerii woc este mai mult decat edificator. M-am gandit sa postez si aici parerea proprie si personala la alta circulara a 'tovarasului' hurhui.

MonteCount astăzi la ora 11:12
Colegul a punctat foarte bine referitor la cei care au un cuvant de spus dar nu este vorba numai de asta. 'Tovarasul' [player]hurhui[/player] prefera aceste circulare, la profilul meu veti descoperi alta 'capodopera' de a lui si raspunsul unui coleg la ea transmisa in trib, pur si simplu pe mine m-a lasat fara cuvinte, este un raspuns complet al unui om cerebral.

Acum referitor la cei din woc, da au jucatori buni, nu neaga nimeni asta, mai multe sate si tot asa dar...si aici este un mare dar, de-a lungul istoriei tribul woc a fost construit si obisnuit ca cei carora le sunt adversari sa cedeze foarte usor, de aici aroganta, aerele de superioritate si conducerea dictatoriala pe care o au. Au fost obisnuiti sa innobileze jucatori mai mici fara aparare fara sa tina cont de ce aport au adus tribului, au jucat cu conturi nu au jucat cu oameni, au jucat cu satele si si-au schimbat diplomatia dupa numele tribului 'wind'=vant, 'change'=schimbare, rezulta ca si-au schimbat-o dupa cum a batut vantul. In relatiile la nivel de conducere cu alte triburi si-au respectat diplomatia si au avut aliante peste aliante pana la punctul cand le-a permis sa rupa acele aliante fara nici un motiv anume. Exemplu de aliati, Nwo, vsall, mason, Nem. au fost aliati cu toate aceste triburi si apoi le-au declarat razboi fara ezitare cand le permitea avantajul tactic si aveau sacii in caruta asezati.

Rezulta de aici o conducere care nu isi respecta relatiile diplomatice, o conducere fara coloana vertebrala la care sa fiti atenti daca veti mai juca pe alte lumi si le veti mai intalni membri.

Este un joc intr-adevar, dar in acest joc se reflecta cel bine caracterul unora deopotriva cu ce este bun si cu mizeriile existente. Multi vor uita de unde au plecat ce prieteni au avut pe joc si se vor gandi numai la contul lor si cum sa-l ingrase, dar cum unii dintre voi stiti in viata nu este chiar asa, te arde cand ti-e lumea mai draga si tu te crezi buricul pamantului, nu te intereseaza de altii si nu stii sa vorbesti si ii dispretuiesti pe cei mai mici ca tine si pe care ii crezi 'inferiori'.

Referitor la mesajul colegului [player]raduturcu2410[/player] fiecare are dreptul la opinie, dar observati un lucru, a fost scos din context doar aceasta parte, tocmai pentru ca ii convenea de minune propagandei pe care o face woc. Despre coleg pot spune ca este un sitter excelent, activ, stie sa vorbeasca si o persoana placuta cu care poti comunica si deschisa.

Ajutati-va colegii, dezvoltati-va, pierdeti sate, recuperati, luati altele si tot asa.

va doresc o zi frumoasa si bine v-am gasit impreuna cu colegii noi care au venit cu mine, am uitat de aceste formalitati:)



Iar referitor la acuzele lui forbidden angel ca un alt jucator ia numai interne este dea dreptul hilara:)))) nu te simti?
 

DeletedUser40858

Cred ca lui ione i s-a dat mai multa importanta decat trebuia... a plecat, sa fie sanatos! satele lui au ramas in trib:D
Ce-ar fi sa revenim la joc si sa lasam jignirile deoparte?:) cine mai baga o statistica, ceva?:)
 

DeletedUser2821

Parte 1:
Triburi: WoC, WoG, WoM
Parte 2:
Triburi: ~INQ~, .INQ., -INQ-, =INQ=, RPT

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 867
Tabăra 2: 125
Diferență: 742

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8,484,748
Tabăra 2: 1,193,691
Diferență: 7,291,057

chart


Parte 1:
Triburi: DEO, DEO 1
Parte 2:
Triburi: ~INQ~, .INQ., -INQ-, =INQ=, RPT

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 23,598
Tabăra 2: 53,906
Diferență: 30,308

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,254
Tabăra 2: 988
Diferență: 266

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 192,374,217
Tabăra 2: 413,897,555
Diferență: 221,523,338

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 12,224,334
Tabăra 2: 9,431,106
Diferență: 2,793,228

chart


Rook ce zici cine castiga pariul?
 

DeletedUser

in afara de alea 2-3 triburi rang 1 sau +1 + 3 ( probabil ) ai participat si la cresterea economiei mondiale in paralel cred , nu ? lasa-ma te rog cu laudele de sine ca nu ai reusit nici o performanta de genul singur ci cu ajutorul multor altor playeri carora nu le acorzi nici un merit si ti le asumi doar tu . cred ca stim amandoi la fel de bine ca si cel mai bun jucator este ZERO fara restul grupului ( tu , eu si multi altii mai buni sau mai slabi ) .
nu vorbesc despre experienta conducerii mele , o pot face si singuri . de aia au taste si degete , ca sa le foloseasca . iar despre experienta mea in afara de twstats nu spun altceva pentru ca nu-s genul . deci n-o sa afli daca am dus vreun trib rang 1 sau nu . joc de vreo 3 ani si n-am zis niciodata ca-s bun , de ce as face-o tocmai acum ? s-o zica adversarii mei nu eu .

eu 1 il dadeam naiba de joc daca eram coleg cu tine , eu nu urmez un astfel de exemplu ( e si motivul pentru care am sters pe l19 pentru ca intemeietorul era un internist pana peste cap si un laudaros cu trofeele de agresor luate pe barbari si interne ) . cum am zis , e bucataria voastra .

coltz ? vezi la actele triburilor ( ca 'e' multe )

ps : frumoasa statistica , 4 sate sunt ale tale , nu ? :p ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

in afara de alea 2-3 triburi rang 1 sau +1 + 3 ( probabil ) ai participat si la cresterea economiei mondiale in paralel cred , nu ? lasa-ma te rog cu laudele de sine ca nu ai reusit nici o performanta de genul singur ci cu ajutorul multor altor playeri carora nu le acorzi nici un merit si ti le asumi doar tu . cred ca stim amandoi la fel de bine ca si cel mai bun jucator este ZERO fara restul grupului .
nu vorbesc despre experienta conducerii mele , o pot face si singuri . iar despre experienta mea in afara de twstats nu spun altceva pentru ca nu-s genul . deci n-o sa afli daca am dus vreun trib rang 1 sau nu .

eu 1 il dadeam naiba de joc daca eram coleg cu tine , eu nu urmez un astfel de exemplu ( e si motivul pentru care am sters pe l19 pentru ca intemeietorul era un internist pana peste cap si un laudaros cu trofeele de agresor luate pe barbari si interne )

coltz ? vezi la actele triburilor ( sa 'e' multe )

Foarte adevarat, dar aici era vorba de mine, pe mine m-ai atacat nu tribul WoC, care de altfel merge atat de bine incat nu ai cu ce sa il ataci.

Tu nu intelegi diferenta dintre a juca la top si a juca pentru trib:)? Stai linitit am fost si eu top 50 pe cateva lumi, dar nu m-am regasit in asta, insa da, nu o sa ma vezi vreodata un jucator agresiv pentru ca nu imi place, eu joc defensiv si daca ai stii ceva triburi ai intelege care e diferenta dintre un player ofensiv ( e sprijinit de cel defensiv si cucereste sate pentru trib ) si cel defensiv ( cucereste interne pentru ca nu are atac ) si ajuta granita si pe cei de atac :)

Un trib bun asa este organizat, un trib ca al tau evident ca este organizat random.
 

DeletedUser

statistica ta e incompleta
nu ai pus toate triburile
eu cred ca inca mai am mari sanse
in ultima vreme au cam somat
dar vine acum noul val si recuperam timpul pierdut
plus ca coraursu a dat stergere dupa ce i-am luat vreo 20 de sate
mi-a stricat planurile, dar inca mai am sanse



Parte 1:
Triburi: WoC, WoG, WoM, WoM.
Parte 2:
Triburi: ~INQ~, =INQ=, .INQ., -INQ-, RPT, RPT.

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 961
Tabăra 2: 136
Diferență: 825

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9,390,005
Tabăra 2: 1,300,888
Diferență: 8,089,117

chart
 

DeletedUser

Tu nu intelegi diferenta dintre a juca la top si a juca pentru trib:)?

daca as fi jucat la top as fi fost cu vreo 4-5 mil pe putin peste rang 1 la puncte pe ultima lume jucata la cate conturi mi-au fost lasate in siter de colegii ce au renuntat . nu asta e ideea . ideea e ca daca un trib ( woc ca tot suntem pe l23 ) este rang 1 nu este ( doar ) meritul tau ci al intregului colectiv ( fosti-actuali ) . faptul ca tu zici DOAR EU AM FACUT inseamna o minimalizare a eforturilor lor , daca tie ti se pare corect sa faci asta eu ma abtin , incetez discutia asta .
ROOK sau tiany ( care stiu ca depune eforturi mari in trib ) nu au nici un merit pentru pozitia actuala a woc-ului ? nu , doar michelle are . offf
 

DeletedUser2821

daca as fi jucat la top as fi fost cu vreo 4-5 mil pe putin peste rang 1 la puncte pe ultima lume jucata la cate conturi mi-au fost lasate in siter de colegii ce au renuntat . nu asta e ideea . ideea e ca daca un trib ( woc ca tot suntem pe l23 ) este rang 1 nu este ( doar ) meritul tau ci al intregului colectiv ( fosti-actuali ) . faptul ca tu zici DOAR EU AM FACUT inseamna o minimalizare a eforturilor lor , daca tie ti se pare corect sa faci asta eu ma abtin , incetez discutia asta .
ROOK nu are nici un merit pentru pozitia actuala a woc-ului ? nu , doar michelle are . offf

Daca rook avea 9 ani, tiany 12 si eu 13, tocmai obtineai o rafuiala, dar ghici ce? :))

Se vede ca va roade tare de tot :)

Meritele fiecarui jucator sunt recunoscute doar prin faptul ca tribul WOC e pe locul 1, dar dupa cum ziceam, tu nu ai de unde sa stii chestiile astea :)

Oricum daca speri sa obtii comentarii de la mine cum am obtinut NOI de la raduturcu, poti sa astepti mult si bine :))
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Asadar, dupa ce am fost nevoit sa sterg cel putin 40-50 de replici in aceasta dimineata si am insirat sanctiunile considerate de cuviinta va informez ca voi deveni ceva mai aspru in sanctionarea insultelor si a limbajului nepermis. Daca prin vorba buna nu se poate...
Reveniti la topic si lasati deoparte razboaiele personale.
 

DeletedUser

Asadar, dupa ce am fost nevoit sa sterg cel putin 40-50 de replici in aceasta dimineata si am insirat sanctiunile considerate de cuviinta va informez ca voi deveni ceva mai aspru in sanctionarea insultelor si a limbajului nepermis. Daca prin vorba buna nu se poate...
Reveniti la topic si lasati deoparte razboaiele personale.

vezi ca mi-ai sters raspunsul meu catre michelle cu deadline-ul
chiar nu avea legatura cu limbajul nepermis si se referea la faptul ca pariul cu privire la numarul de sate cucerite de la dusmani avea ca termen sfarsitul lunii
 

DeletedUser28194

statistica ta e incompleta
nu ai pus toate triburile
eu cred ca inca mai am mari sanse
in ultima vreme au cam somat
dar vine acum noul val si recuperam timpul pierdut
plus ca coraursu a dat stergere dupa ce i-am luat vreo 20 de sate
mi-a stricat planurile, dar inca mai am sanse



Parte 1:
Triburi: WoC, WoG, WoM, WoM.
Parte 2:
Triburi: ~INQ~, =INQ=, .INQ., -INQ-, RPT, RPT.

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 961
Tabăra 2: 136
Diferență: 825

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9,390,005
Tabăra 2: 1,300,888
Diferență: 8,089,117

chart


foto.-chuck-norris-este-chemat-sa-salveze-romania.jpg
 

DeletedUser40664

MONTI ramai fara full-uri in curand:)) frumos raport cu toate astea dar greii aia care vin dp 7-8 sate se refac mai rpd ca full-ul tau:)


aveam pretentii:) greii aia vin dupa sate de aparare si au fost trimisi pe bucati cum se trimite sprijinul, cineva plange pe acolo, nu stiu cine dar probabil este unul din apropiere:) si apararea se face mai repede decat atacul? au schimbat setarile domnii pe aici cu roll-'bacul'?:) ne alintam mai nou? ricky?:)
 

DeletedUser26167

MonteCount astăzi la ora 11:12

Acum referitor la cei din woc, da au jucatori buni, nu neaga nimeni asta, mai multe sate si tot asa dar...si aici este un mare dar, de-a lungul istoriei tribul woc a fost construit si obisnuit ca cei carora le sunt adversari sa cedeze foarte usor, de aici aroganta, aerele de superioritate si conducerea dictatoriala pe care o au. Au fost obisnuiti sa innobileze jucatori mai mici fara aparare fara sa tina cont de ce aport au adus tribului, au jucat cu conturi nu au jucat cu oameni, au jucat cu satele si si-au schimbat diplomatia dupa numele tribului 'wind'=vant, 'change'=schimbare, rezulta ca si-au schimbat-o dupa cum a batut vantul. In relatiile la nivel de conducere cu alte triburi si-au respectat diplomatia si au avut aliante peste aliante pana la punctul cand le-a permis sa rupa acele aliante fara nici un motiv anume. Exemplu de aliati, Nwo, vsall, mason, Nem. au fost aliati cu toate aceste triburi si apoi le-au declarat razboi fara ezitare cand le permitea avantajul tactic si aveau sacii in caruta asezati.

Rezulta de aici o conducere care nu isi respecta relatiile diplomatice, o conducere fara coloana vertebrala la care sa fiti atenti daca veti mai juca pe alte lumi si le veti mai intalni membri.

Referitor la mesajul colegului [player]raduturcu2410[/player] fiecare are dreptul la opinie, dar observati un lucru, a fost scos din context doar aceasta parte, tocmai pentru ca ii convenea de minune propagandei pe care o face woc. Despre coleg pot spune ca este un sitter excelent, activ, stie sa vorbeasca si o persoana placuta cu care poti comunica si deschisa.

Ajutati-va colegii, dezvoltati-va, pierdeti sate, recuperati, luati altele si tot asa.

va doresc o zi frumoasa si bine v-am gasit impreuna cu colegii noi care au venit cu mine, am uitat de aceste formalitati:)



Iar referitor la acuzele lui forbidden angel ca un alt jucator ia numai interne este dea dreptul hilara:)))) nu te simti?

Tot o parere personala referitor la ce ai spus: Cred ca nu stii exact situatia cu diplomatiile pe care le-a avut WOC de-a lungul timpului si motivul ruperii acestora, dar dupa cum ai spus e parerea ta personala chiar daca esti putin dezinformat in privinta asta si nu stii multe amanunte. WOC e un trib militaros ca sa zic asa, poate cel mai disciplinat de pe lumea asta si in privinta asta au numai de castigat.
Daca vorbesti de coloana vertebrala, poate vrei sa postez cateva mesaje amuzante ale conducerii din INQ in care se roaga si promite marea cu sarea unor jucatori de la mine sa intre la ei. Majoritatea le-a dat cu flit dar ei tot insita, in ideea sa faca o rasturnare de situatie pe harta..cel putin asa sustin colegii tai din INQ. Sa nu imi spui ca insistentele astea inseamna coloana vertebrala ca nu te cred.
Ai adus in discutie pe raduturcu..poate e asa cum spui, eu unul nu il cunosc, decat am schimbat cateva mesaje, dar nu o sa uit discutiile dintre el si alci din perioada cand era in hta parca... si spunea sus si tare ca merge cu DEO contra INQ iar la cateva zile sa faca fuziune cu ei pe dupa colt...unde e schimbarea cum bate vantul?
Mai gandeste-te la cuvintele pe care le spui si nu incerca sa te amagesti singur.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus