Razboiul final F.WoC+ F. DEO vs. F.~INQ~ + RPT

  • Autor subiect DeletedUser2821
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2821

Si cam de ce afirmi ca nu stiu sa trimit sprijin :))? Vai de capul tau, uita-te cam de cand joc eu si de cand joci tu :) Crezi ca daca ai invatat tu ca trupele de aparare se trimit pe categorii de viteza e o regula generala si obligatorie ? Ca banuiesc ca la asta te referi. Iti spun eu acuma si poate o sa retii ca nu este o regula generala si ca se foloseste doar in cazul in care apararea trebuie sa ajunga repede, iar eu cand trimit sprijin de la 150 de ore, nu mai conteaza daca vine la 130 de ore sau la 150 de ore, pentru ca oricum la noi in trib pana la ora aia satul este blindat deja, urmand ca dupa ce ajung trupele mele sa se poata trimite inapoi sprijinul de aproape, dar da, asta necesita organizare, deci la voi nu poate fi aplicata :)

Si da, pentru mine un player care nu joaca activ in primul rand, nu merita sa stea in trib :) Dupa cum ziceam, va las pe voi sa ii pastrati pe toti inactivii :))
 

DeletedUser39673

Si cam de ce afirmi ca nu stiu sa trimit sprijin :))? Vai de capul tau, uita-te cam de cand joc eu si de cand joci tu :) Crezi ca daca ai invatat tu ca trupele de aparare se trimit pe categorii de viteza e o regula generala si obligatorie ? Ca banuiesc ca la asta te referi. Iti spun eu acuma si poate o sa retii ca nu este o regula generala si ca se foloseste doar in cazul in care apararea trebuie sa ajunga repede, iar eu cand trimit sprijin de la 150 de ore, nu mai conteaza daca vine la 130 de ore sau la 150 de ore, pentru ca oricum la noi in trib pana la ora aia satul este blindat deja, urmand ca dupa ce ajung trupele mele sa se poata trimite inapoi sprijinul de aproape, dar da, asta necesita organizare, deci la voi nu poate fi aplicata :)

Si da, pentru mine un player care nu joaca activ in primul rand, nu merita sa stea in trib :) Dupa cum ziceam, va las pe voi sa ii pastrati pe toti inactivii :))

bine zis:)))

p.s: Pinguit ala trebuia innobilat de pe vremea new age, acum i.a venit timpul din aceleasi motive.
 

DeletedUser40664

Trierea jucatorilor

Lasa-ma ca m-ai lamurit, Cezarica a fost prea ocupat sa retraga de la mine la 3 dimineata sa nu ii fac praf trupele impreuna cu alti colegi de ai tai pe care nu ii cunosc si nu comentez. daca nu era satul religios deja era o problema cu sprijinul ala:)) repet aveti multe sate si multi jucatori, in rest no comment.

Si inca ceva, daca taceai filosof ramaneai, probabil daca eram abordat de Rook prima data si nu de tine, eram la voi in woc. 'Dar nu le ai cu fineturile', am incheiat citatul.


Ma gandeam sa nu mai postez pe extern, dar am zis ca asa ceva merita impartasit. Doamnelor si domnilor, conducerea woc va 'trieaza' ca pe animale si repet joaca cu conturile nu cu oamenii, lasati gargara ca inq face, inq drege. Vreti sa faceti 'fuziune' cu triburi de pe harta si se vede clar definitia fuziunii la voi. Cand o sa faceti 'fuziune' cu deo pe ei cum ii triati???!!!:)) sau sperati ca intre timp se mai imputineaza sau au prioritate aia cu punctaj mai mare sau au loc la voi numai membri din conducere?? Si inca ceva, sa urmareasca si cei din trage daca au cap acest mesaj...isi inchipuie ca se pot 'ascunde' in spatele aliantei cu deo. Halal caracter ai, daca taceai filosof ramaneai.

1. mesajul cu raduturcu nu trebuia postat, nu are nici o relevanta, este doar parerea lui nu parerea conducerii.
2. mesajul cu orocolas nu trebuia postat, omul a retras de pe granita sprijin de la colegi atacati constant asa ca nu era treaba voastra sa legati chestia asta de primul mesaj al lui raduturcu.
3. nu as fi postat acest mesaj dar cunosti expresia 'gloves are off'?
4. comentati in continuare singuri pe extern, cei care stiu informatiile le cunosc.
5. nu mai comentez pe extern (decat daca mai aveti nerusinarea sa faceti afirmatii de genul) sunteti sub orice critica si la nivel de jucatori si la nivel de caracter, acum generalizez si imi cer scuze jucatorilor din woc care nu se simt.

forbidden angel în data de 06.01. la ora 11:31
Buna ziua :) !

Iti dau un sfat, ca sa nu cadeti foarte tare in penibil, ca se vede de la o posta ca nu aveti habar ce inseamna diplomatie niciunul de pe acolo, incercati macar cand discutati cu un trib sa rupa o alianta cu altul, sau macar un PNA sa dati si niste motive clare pentru care ar fi mai bine :))

Auzi, sa se rupe alianta woc cu deo =)) Buna asta :)) Nu intelegeti ca avem alianta de mai mult timp decat existati voi :))?

Succes !

MonteCount în data de 06.01. la ora 11:31
Colegul era perseverent nu era vorba de penibil. i-am explicat asta si a vrut sa incerce atunci l-am trimis la bogdan.

forbidden angel în data de 06.01. la ora 11:35
Ma bucur ca ai inteles insfarsit si utilitatea ( pentru moral mai ales ) concedierii inactivilor.. :) Dupa cum ziceam ( fara niciun misto ), daca inveti din greseli ai sanse pe lumea urmatoare sa faci ceva si mai bun si poate peste 2 lumi si ceva de top 3..

Pe lumea asta ca sa aratati ca un trib puternic ar trebui sa zbori 60% din trib si daca nu vrei sau nu iti permiti sa faci asta, nu ai nicio sansa sa faci nimic, pentru ca o sa fiti ingropati in statistica dezastruoasa si cu moralul la pamant..

MonteCount în data de 06.01. la ora 11:38
Becali era pe sitter si avea trupele trimise in alta parte, iar ceilalti 2 la fel, sper sa se intoarca cat mai putine fuluri ianpoi la voi ca sa vedem ce ne mai ramane la valul 2, iar in ceea ce priveste lumile o sa vedem nu ma apuc de x lumi.

Statistica nu prea ma intereseaza ci moralul jucatorilor dar e proportionala cateodata cu el.

forbidden angel în data de 06.01. la ora 11:42
Asta vroiam sa iti spun cand ai spus ' statistica nu ma intereseaza ', eu ii vad pe astia, cand le dau o statistica cu 200 de sate ( exagerez ) luate in 2 zile iti dai seama, ca toti sunt fericiti si incep sa atace, avem si topic unde scriem cate sate a luat fiecare si devine o competitie interesanta.. :)

forbidden angel în data de 06.01. la ora 11:45
oricum mi-am dat seama ca totul depinde de conducere, ai o conducere capabila faci treaba, nu ai, nu faci. si cand zic capabila zic sa poata si sa stie sa organizeze toata apararea de la trib pe granita, sa stie sa faca un organizat, etc degeaba sunt buni playerii daca nu sunt organzati... asta cel putin pentru un trib la nivel mediu, daca vrei la nivel inalt, trebuie si playeri f activi, etc

forbidden angel în data de 06.01. la ora 11:47
Deci eu zic ca decat sa va concentrati sa incercati sa distrugeti niste diplomatii hotarate de cateva luni ( la fel si planuri ) si la fel si planuri, mai bine incercati sa luptati cat mai puternic ... :)

MonteCount în data de 06.01. la ora 11:49
Te cred referitor la competitia cu sate, conjunctura a fost de asa natura incat am ajuns acum unde suntem, referitor la trib nu imi pare rau, am muncit mult dar probabil m-am increzut prea mult in oameni, putini au fost cu coloana vertebrala si verticali.

Da totul este conducere...faza e ca voi deja aveati trupele asezate pe granita noastra, jucatori infiltrati si tot tacamul, priveam miscarile dar nu aveam ce sa fac pe joc, aveam mainile legate si simteam ce va urma:) tot ceea ce spui este corect.



forbidden angel în data de 06.01. la ora 11:54
Da, era evident ce urmeaza si da, nu prea mai aveai nimic de facut...

Dar ai acuma, sa lupti BINE, a mai zis odata rook, ne-am batut cu multi dar nu multi ne-au castigat respectul luptand aproape pana la sfarsit .. :) majoritatea au preferat sa fuga in alt trib - sa il traga si pe ala in razboi si evident sa zboare de pe harta...

Si oricum priveste si partea buna a paharului - nu ati fost batuti de vreun trib obscur ( trage sau mai stiu eu ) ci de tribul care e pe primul loc si probabil o sa castige lumea, deci e ceva :) !

forbidden angel în data de 06.01. la ora 11:55
Da, am inteles ce ziceai cu mesajul.. :)

MonteCount în data de 06.01. la ora 11:59
Eu sunt impacat cu mine insumi avand in vedere resursele puse la dispozitie ne-am descurcat mai mult decat onorabil...

Referitor la batut bine si castingandu-va respectul cam greu acum diferenta este colosala si de playeri si de sate dar evident luptam, nu stiu daca ti-a dat vreunul mesaj cu vreo anumita invitatie, altul in afara de cei care se stiu deja si trebuiau innobilati:)

Corect, am avut razboi, bine si avem si cu locul 1 si cu locul 2, aveam razboi cu deo si cand erau ei pe locul 1 daca iti amintesti si voi pe 2 sau 3:) dar asta e istorie lumea uita si cei pe care i-am scos, totul se rezuma la acum:)

forbidden angel în data de 06.01. la ora 12:01
Singura chestie care o puteai face sa iti salvezi playerii, era sa faci o ' fuziune ' cu noi :) Desi nu stiu cati din ei salvai ca stii cum fac trierea...

MonteCount în data de 06.01. la ora 12:03
Da stiu, aceea era fuziune nu prea era, probabil nu acceptai un reprezentant in conducere la voi mai ales ca iti puneai in cap vechii membri:) Tocmai am spus-o, cand mi-ai zis atunci 15 oameni la voi sau ceva de genul m-am 'taiat' nu puteam sa abandonez asa cum au facut cei din nem, vsall sau alte natii:)

forbidden angel în data de 06.01. la ora 12:07
La noi conducerea sunt fix aia din prima zi + auluu si tiany care au venit cam la 2 luni si daca tiany care e primulde pe lume si se implica la fel de mult ca mine in conducere ( daca nu chiar mai mult ca e mai activ ) a primit acum MAXIM 3 luni conducere :) .

Deci sa vina un conducator cu o experienta indoielnica si sa fie conducator peste niste playeri f buni e cam improbabil :)

Deci la noi toti cei care au venit nimeni nu a dat un conducator .. :) Pentru ca nu a demonstrat ca se pricepe la asta, in schimb am luat cativa playeri f buni.

forbidden angel în data de 06.01. la ora 12:08
cat depsre cei care ' au abandonat ' cum zici tu, eu ii inteleg, nu toti sunt facuti pentru conducere si atunci prefera sa castige lumea ca jucator :)

forbidden angel în data de 06.01. la ora 12:09
apropo ca mi-e lene sa ma uit si nu prezinta interes, cine sunt aia din -7- ? :))

MonteCount în data de 06.01. la ora 12:15
Da stiu tocmai de aceea am zis ca nu prea e fuziune, auzisem ceva de genul ca tiany primise ultimul drept in conducere desi era un jucator capabil si activ:) Fiecare isi stabileste criteriile in ograda lui:)

'Cativa' playeri? eu zic ca destul de multi playeri buni si ati facut triajul constant:)

Corect si la a doua remarca, i-a durut in partea dorsala de altii:)

aia din 7 sunt fosti jucatori trage, se desprinsesera de ei si cand le-am declarat razboi trage le-am declarat si lor, apoi declarasera si ei razboi trage ca in final sa se dea cu trage si sa dea pe noi, incurcata situatie si cam de ras:)) te folosti de informatie cum crezi de cuviinta, a fost pe gratis:)

forbidden angel în data de 06.01. la ora 12:19
Oricum trage si derivatele lor nu au ce cauta pe harta, m-au tradat de 2 ori si era de ajuns o singura data ca sa ii scoatem de pe harta ..

Nu cativa, ca 50% maxim mai sunt ' pur sange ' woc, restul din ' fuziuni ' :p
 

DeletedUser2821

Da cine te-a vrut vreodata la noi :))?

Rook a vorbit odata cu voi, l-ati refuzat si mult pa, noi nu dam a doua sansa nimanui :)

" Cei care stiu informatiile le cunosc " ca sa scoti asa o afirmatie cred ca te-ai fortat toata noaptea... :))

Cat despre mesaj, iti recomand sa il recitesti si poate mai inveti si tu ceva din el :)

Cat despre TRAGE la vremea aia erau inca de partea INQ :)

Oricum se vede ca iti cam simti sfarsitul aproape si esti cam recalcitrant :))
 

DeletedUser16966

Parca zicea ca el nu arhiveaza mesajele... Sau era alta minciuna ca sa se eschiveze? :))) Si uite cum s-a facut iar singur de....ciocolata
 

DeletedUser40664

Da cine te-a vrut vreodata la noi :))?

Rook a vorbit odata cu voi, l-ati refuzat si mult pa, noi nu dam a doua sansa nimanui :)

" Cei care stiu informatiile le cunosc " ca sa scoti asa o afirmatie cred ca te-ai fortat toata noaptea... :))

Cat despre mesaj, iti recomand sa il recitesti si poate mai inveti si tu ceva din el :)

Cat despre TRAGE la vremea aia erau inca de partea INQ :)

Oricum se vede ca iti cam simti sfarsitul aproape si esti cam recalcitrant :))

Da cine te-a vrut vreodata la noi :))?1. tu si rook, afirmatia nu are baza.

Rook a vorbit odata cu voi, l-ati refuzat si mult pa, noi nu dam a doua sansa nimanui :) tu ai fost primul, rook al doilea, afirmatia ta nu are baza.

Cei care stiu informatiile le cunosc " ca sa scoti asa o afirmatie cred ca te-ai fortat toata noaptea... :)) ma fortez in alte ipostaze, afirmatia ta e de rasul curcilor:))

Cat despre TRAGE la vremea aia erau inca de partea INQ :) daca nu se vede data cand a fost mesajul o mai postez eu, afirmatie nefondata, trage erau de sine statatori.

Slabut rau de tot!

Oricum se vede ca iti cam simti sfarsitul aproape si esti cam recalcitrant :)) alta afirmatie nefondata, cei cu care am vorbit sau am baut ceva fata in fata nu sunt de parerea asta:)) oricum nu mi-e rusine de ce fac in viata.
 

DeletedUser40664

Parca zicea ca el nu arhiveaza mesajele... Sau era alta minciuna ca sa se eschiveze? :))) Si uite cum s-a facut iar singur de....ciocolata

So...pe afirmatia asta va bazati voi?:)))))))))) hilar de-a dreptul...mesajul este din data de 06.01.2012.:))) Din cate stiu mesajele se sterg lunar, daca postati pe extern maine probabil nu mai aveam mesajul.

Sunt satul de voi, nu reprezentati o provocare inteligenta:))
 

DeletedUser2821

So...pe afirmatia asta va bazati voi?:)))))))))) hilar de-a dreptul...mesajul este din data de 06.01.2012.:))) Din cate stiu mesajele se sterg lunar, daca postati pe extern maine probabil nu mai aveam mesajul.

Sunt satul de voi, nu reprezentati o provocare inteligenta:))

Provocare inteligenta? Dumnezeule, de unde le scoti=))?
 

DeletedUser40664

Provocare inteligenta? Dumnezeule, de unde le scoti=))?

Atunci cand apare 'lovitura' reactia umana este de fuga, soc sau lupta! Tu nici nu stii sa lupti, aerele de aroganta te inalta, dar nici sa fugi sau sa te eschivezi nu stii! dezamagitor!!!:)) Toti cei care vor citi aceste postari si au neuronii necesari vor intelege, de aici si afirmatia de mai devreme 'cei care stiu informatiile le cunosc'.
 

DeletedUser2821

Atunci cand apare 'lovitura' reactia umana este de fuga, soc sau lupta! Tu nici nu stii sa lupti, aerele de aroganta te inalta, dar nici sa fugi sau sa te eschivezi nu stii! dezamagitor!!!:)) Toti cei care vor citi aceste postari si au neuronii necesari vor intelege, de aici si afirmatia de mai devreme 'cei care stiu informatiile le cunosc'.

Azi vad ca incerci sa pari filozof :)), din pacate nu iti iese.

Cei care stiu informatiile le cunosc si restul ' replicilor ' care le dai tu sunt replici de om fara prea mult creier, care incearca sa epateze :)
 

DeletedUser24374

monte nu inteleg de ce te mai strofoci atat :D...nu intelegi ca ramane doar setari,setari,sterge cont

ai avut trei sanse in lumea 23...la toare trei ai dat cu picioru
acum stai si te zmiorcai pe aici...am pretenti la tine ce dracu :D
 

DeletedUser16966

Atunci cand apare 'lovitura' reactia umana este de fuga, soc sau lupta! Tu nici nu stii sa lupti, aerele de aroganta te inalta, dar nici sa fugi sau sa te eschivezi nu stii! dezamagitor!!!:)) Toti cei care vor citi aceste postari si au neuronii necesari vor intelege, de aici si afirmatia de mai devreme 'cei care stiu informatiile le cunosc'.

Singurul care a fugit pana acum esti tu. Si aici nu ma refer ca ai fugit in INQ, ci la faptul ca ne-ai amenintat de mai multe ori ca nu mai postezi pe extern...
 

DeletedUser28194

Iti dai seama ca cedez...mai intai invata sa trimiti sprijin forbidden, nici asta nu stii sa o faci:)))) jucator defensiv nu stie sa trimita sprijin.

Aberatiile sunt referitoare la faptul ca inq innobileaza intern jucatori sau cine stie ce agenda 'secreta' are. repet, avem nevoie de toti jucatorii pe care ii putem gasi. Personal, am mai adus jucatori de pe alte lumi nu neaparat pe conturi de miliioane ca ale voastre ci pur si simplu sa le dau posibilitatea de a juca alaturi de cei care sunt apropiati. Jucati cu conturile nu cu oamenii va repet asta. Pacat ca nu am pastrat mesajul cu tine in care imi spuneai sa vin la voi cu 10-15 jucatori si restul innobilati:)))))

Patetic.


In INQ cati jucatori din vechiul RPT ai dus? :eek:
 

DeletedUser26167

Ma gandeam sa nu mai postez pe extern, dar am zis ca asa ceva merita impartasit. Doamnelor si domnilor, conducerea woc va 'trieaza' ca pe animale si repet joaca cu conturile nu cu oamenii, lasati gargara ca inq face, inq drege. Vreti sa faceti 'fuziune' cu triburi de pe harta si se vede clar definitia fuziunii la voi. Cand o sa faceti 'fuziune' cu deo pe ei cum ii triati???!!!:)) sau sperati ca intre timp se mai imputineaza sau au prioritate aia cu punctaj mai mare sau au loc la voi numai membri din conducere?? Si inca ceva, sa urmareasca si cei din trage daca au cap acest mesaj...isi inchipuie ca se pot 'ascunde' in spatele aliantei cu deo. Halal caracter ai, daca taceai filosof ramaneai.


George....Cred ca, daca vei rasfoi putin istoria INQ de pe L23, vei observa poate ca la capitolul fuziuni, INQ au cel mai mare procentaj de pe harta, asa ca definitia fuziunii e in alta parte si nu in WOC. Fiecare trib are inactivi sau jucatori care stau pe harta degeaba, dar daca crezi ca vei face treaba cu asa numitele conturi moarte..te inseli. Varianta cea mai buna este innobilarea iar asta facem si noi, de fapt asta era si ideea unui coleg din conducerea tribului tau, sa isi innobileze inactivii, dar vad ca esti de alta parere. Cat despre fuziunea cu DEO sau trierea jucatorilor...cred ca mergi deja prea departe cu presupusul...voi nici pana acum nu reusiti sa intelegeti ca WOC si DEO merg pana la capat?...Vad tot felul de aluzii si mesaje care mai de care sa faca un pic de zanzanie, dar mi se par patetice si fara rost.
 

DeletedUser28194

Cand o sa faceti 'fuziune' cu deo pe ei cum ii triati???!!!:)) sau sperati ca intre timp se mai imputineaza sau au prioritate aia cu punctaj mai mare sau au loc la voi numai membri din conducere??

Nu prea este nimic de triat, majoritatea jucatorilor DEO au drepturi de conducere :confused:

Sa ma ierte colegii din deo pentru informatia asta dar nu m-am putut abtine :eek:
 

DeletedUser2821

Se pare ca nu sunt singurul care are aceasta parere :)


.INQ. - danutz696 astăzi la ora 18:26
Mulţumesc Citat
nu se stie cit va mai tine tribul asta ! cel mult 4 luni si ne ducem!! nu e un trib unit!


~INQ~ - Mirce76 astăzi la ora 17:09
Mulţumesc Citat
granita de E va cade ,asta e comfirmare ci nu constatare, ...




~INQ~ - philius astăzi la ora 16:10
Mulţumesc Citat
Cand am avut peste 1200 de atacuri mi s-a spus sa nu imi fac griji ca sunt ***-uri, iar cand au inceput sa intre realele doar raduturcu ce sa chinuit sa imi faca rost de cateva ferme, pe restul nici nu va interesat. Cand v-am spus ca sunt la munca si am nevoie de sitter tot raduturcu a stat cel mai mult pe cont la mine, iar ceilalti inclusiv din conducere care au stat nu stiau care cui sa pasaze contul. Am atacuri de la wac si deo in continuu, satele din granita sunt asigurate cat de cat,in scimb in partea dejos e varza. iar acum veniti si ma bagati la interne pe cine stie ce motive. Frumos, mersi.
Faceti cum vreti,nu o sa dau vreun sat moca la deo sau woc cat o sa pot o sa ma bat cu ei


Bine asa INQ, felicitari conducerii !
 

DeletedUser30525

vazusem pe undeva o circulara cu "bravo vitejii mei"
oare se refereau si la cei care i-a pus michelle2007 acuma?
sau ei sunt abandonati in favoarea unor viteji cu multe buline verzi la trib ca sa aiba ei multe trupe in sate?
:D
 

DeletedUser2821

Parte 1:
Triburi: WoC, WoG, WoM
Parte 2:
Triburi: ~INQ~, RPT, -INQ-, =INQ=, .INQ.

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 44,535
Tabăra 2: 55,543
Diferență: 11,008

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,026
Tabăra 2: 166
Diferență: 860

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 366,750,090
Tabăra 2: 428,847,997
Diferență: 62,097,907

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 10,034,846
Tabăra 2: 1,594,941
Diferență: 8,439,905

chart


ROOK, eu castig !


Felicitari colegilor din F.WOC si F.DEO pentru ziua de astazi !

Parte 1:
Triburi: WoC, WoG, WoM, DEO
Parte 2:
Triburi: ~INQ~, RPT, -INQ-, =INQ=, .INQ.

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 152
Tabăra 2: 31
Diferență: 121

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,492,060
Tabăra 2: 300,007
Diferență: 1,192,053

chart
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus