Moderatorii va raspund (discutii libere)

norkilev

member
Scor reacție
0
Salutare! Am jucat azi speed si am vazut ca intr.o ora de la inceperea jocului se poate jefuii 10.000 de sate, cum este posibil?
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Imi raspunde si mie un moderator? L-ati mai vazut pe tampitu asta pe -aici?
A dracu cioara mai are putin si il face pe Rakanishu la postari...hahaha
 

Atașamente

  • Screenshot_20211209-081017_Chrome.jpg
    Screenshot_20211209-081017_Chrome.jpg
    303,4 KB · Vizualizări: 384

phesix

member
Scor reacție
0
Am si eu o curiozitate legata de regulament, regula 7.3 : "Scripturile nu pot interacționa cu Asistentul farnare fără aprobarea specifică a echipei Tribal Wars."

Din cate stiu, asistentul de farnare nu e o functie in joc, iar cei care isi iau BAN pentru scripturi folosite in asistentul de farmare, isi iau BAN degeaba, pentru ca regulamentul spune altceva ?
bro, asistentul de farmare este, o "functie in joc", iar tu nu mai fuma speis ca faci urat. si nu mai folosi scripturi pt farmat ca nu-ti ridica nimeni banu, degeaba vii pe aici cu mis-masuri d-astea. fa-te politician ca pare ca ai alura, dar nu prea vad talent :))
 
Scor reacție
0
o intrebare pentru moderatori: exista posibilitatea sa imi recuperez contul vechi de pe forum? nu de alta dar este facut de ceva vreme si vad ca nu il mai pot accesa.. postarile mele au ramas dar sunt sub numele de "deleted user xxxx"
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
o intrebare pentru moderatori: exista posibilitatea sa imi recuperez contul vechi de pe forum? nu de alta dar este facut de ceva vreme si vad ca nu il mai pot accesa.. postarile mele au ramas dar sunt sub numele de "deleted user xxxx"

Daca un cont a fost sters de pe forum ( din varii motive ) nu se mai poate recupera.
 
Scor reacție
0
am inteles. alta intrebare: contul se sterge dupa o anumita perioada de inactivitate, la fel ca si cel de joc? daca da, atunci am inteles de ce am pierdut contul vechi
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Atunci cand s-a facut migrarea la noua platforma de form ( xenforo acum - vbulletin in trecut ) conturile vechi si inactive mai mult de 6 luni parca s-au sters, din ce imi aduc aminte s-au trimis si instiintari la acea vreme.
 

Radu1307

member
Scor reacție
0
Da bun deci am incercat sa fac pe desteptul si am dat de incompetenta altora, anyway, scuzati engleza.

Întreb aici in sepranta ca am sa primesc un raspuns si nu e nevoie sa ma duc la cehi pe comunitate sa intreb acolo.

Deci am trimis un mail la admin pe TWmaps dar nu este configurat email-ul si mi-a dat fix in bot.
Intrebarea mea era, daca noi, oamenii de rand putem cumva sa updatam twmaps.ch acela cu noile harti ca sa utilizam apoi tool-urile de acolo pentru a extage hartile pentru ODA, ODD, best players, best tribes, bla bla bla.

Aici la noi am vazut ca un admin ( sau ce se vrea a fi ) posteaza acele harti dar cand isi aduce aminte ca mai existam si noi ( probabil o face pe moca si e de inteles ). Drept urmare am tot incercat sa vad ce cum cand si unde pot sa extrag singur hartile alea sa le postez pentru lumea de aici.

Drept urmare am dat tot timpul de faptul ca nu este access pentru public la actualizarea api-ului cu noile harti.
Nici macar ro100 nu a fost configurata in API ca sa se poata extrage harti, si e deja de 2 luni in viata, nu mai zic de 101.

Intrebarea mea pentru adminul vietii era daca putem cumva sa actualizam api-ul ala fara sa asteptam dupa un admin care sa vina cu KEY ul necesar pentru a propune api-ului sa inceapa sa ia in consideare date si de la ro100 si ro101

Si atasez si o poza cu email-ul trimis care mi s-a intors inapoi in bot de la server pentru ca nu e configurat sa primeasca email-uri.

OeTSaAt.png


HELP? Nu are voie sa fie atat de complicat sa folosim un API deja existent care oricum colecteaza date in prostie si noi sa stam cu buza umflata ca nu vrea nimeni sa-i zica la API u **** mele ca a mai aparut o lume pe ro
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Da bun deci am incercat sa fac pe desteptul si am dat de incompetenta altora, anyway, scuzati engleza.

Întreb aici in sepranta ca am sa primesc un raspuns si nu e nevoie sa ma duc la cehi pe comunitate sa intreb acolo.

Deci am trimis un mail la admin pe TWmaps dar nu este configurat email-ul si mi-a dat fix in bot.
Intrebarea mea era, daca noi, oamenii de rand putem cumva sa updatam twmaps.ch acela cu noile harti ca sa utilizam apoi tool-urile de acolo pentru a extage hartile pentru ODA, ODD, best players, best tribes, bla bla bla.

Aici la noi am vazut ca un admin ( sau ce se vrea a fi ) posteaza acele harti dar cand isi aduce aminte ca mai existam si noi ( probabil o face pe moca si e de inteles ). Drept urmare am tot incercat sa vad ce cum cand si unde pot sa extrag singur hartile alea sa le postez pentru lumea de aici.

Drept urmare am dat tot timpul de faptul ca nu este access pentru public la actualizarea api-ului cu noile harti.
Nici macar ro100 nu a fost configurata in API ca sa se poata extrage harti, si e deja de 2 luni in viata, nu mai zic de 101.

Intrebarea mea pentru adminul vietii era daca putem cumva sa actualizam api-ul ala fara sa asteptam dupa un admin care sa vina cu KEY ul necesar pentru a propune api-ului sa inceapa sa ia in consideare date si de la ro100 si ro101

Si atasez si o poza cu email-ul trimis care mi s-a intors inapoi in bot de la server pentru ca nu e configurat sa primeasca email-uri.

OeTSaAt.png


HELP? Nu are voie sa fie atat de complicat sa folosim un API deja existent care oricum colecteaza date in prostie si noi sa stam cu buza umflata ca nu vrea nimeni sa-i zica la API u **** mele ca a mai aparut o lume pe ro
Slabe sanse sa iti raspunda baietii, din cate stiu nu au mai facut update de pe l76 cel putin pe .ro.
Nu cred ca se mai ocupa nimeni.
 
Sus