Moderatorii va raspund (discutii libere)

  • Autor subiect Autor subiect BlooM
  • Data de început Data de început
o intrebare pentru moderatori: exista posibilitatea sa imi recuperez contul vechi de pe forum? nu de alta dar este facut de ceva vreme si vad ca nu il mai pot accesa.. postarile mele au ramas dar sunt sub numele de "deleted user xxxx"
 
o intrebare pentru moderatori: exista posibilitatea sa imi recuperez contul vechi de pe forum? nu de alta dar este facut de ceva vreme si vad ca nu il mai pot accesa.. postarile mele au ramas dar sunt sub numele de "deleted user xxxx"

Daca un cont a fost sters de pe forum ( din varii motive ) nu se mai poate recupera.
 
am inteles. alta intrebare: contul se sterge dupa o anumita perioada de inactivitate, la fel ca si cel de joc? daca da, atunci am inteles de ce am pierdut contul vechi
 
Atunci cand s-a facut migrarea la noua platforma de form ( xenforo acum - vbulletin in trecut ) conturile vechi si inactive mai mult de 6 luni parca s-au sters, din ce imi aduc aminte s-au trimis si instiintari la acea vreme.
 
Da bun deci am incercat sa fac pe desteptul si am dat de incompetenta altora, anyway, scuzati engleza.

Întreb aici in sepranta ca am sa primesc un raspuns si nu e nevoie sa ma duc la cehi pe comunitate sa intreb acolo.

Deci am trimis un mail la admin pe TWmaps dar nu este configurat email-ul si mi-a dat fix in bot.
Intrebarea mea era, daca noi, oamenii de rand putem cumva sa updatam twmaps.ch acela cu noile harti ca sa utilizam apoi tool-urile de acolo pentru a extage hartile pentru ODA, ODD, best players, best tribes, bla bla bla.

Aici la noi am vazut ca un admin ( sau ce se vrea a fi ) posteaza acele harti dar cand isi aduce aminte ca mai existam si noi ( probabil o face pe moca si e de inteles ). Drept urmare am tot incercat sa vad ce cum cand si unde pot sa extrag singur hartile alea sa le postez pentru lumea de aici.

Drept urmare am dat tot timpul de faptul ca nu este access pentru public la actualizarea api-ului cu noile harti.
Nici macar ro100 nu a fost configurata in API ca sa se poata extrage harti, si e deja de 2 luni in viata, nu mai zic de 101.

Intrebarea mea pentru adminul vietii era daca putem cumva sa actualizam api-ul ala fara sa asteptam dupa un admin care sa vina cu KEY ul necesar pentru a propune api-ului sa inceapa sa ia in consideare date si de la ro100 si ro101

Si atasez si o poza cu email-ul trimis care mi s-a intors inapoi in bot de la server pentru ca nu e configurat sa primeasca email-uri.

OeTSaAt.png


HELP? Nu are voie sa fie atat de complicat sa folosim un API deja existent care oricum colecteaza date in prostie si noi sa stam cu buza umflata ca nu vrea nimeni sa-i zica la API u **** mele ca a mai aparut o lume pe ro
 
Da bun deci am incercat sa fac pe desteptul si am dat de incompetenta altora, anyway, scuzati engleza.

Întreb aici in sepranta ca am sa primesc un raspuns si nu e nevoie sa ma duc la cehi pe comunitate sa intreb acolo.

Deci am trimis un mail la admin pe TWmaps dar nu este configurat email-ul si mi-a dat fix in bot.
Intrebarea mea era, daca noi, oamenii de rand putem cumva sa updatam twmaps.ch acela cu noile harti ca sa utilizam apoi tool-urile de acolo pentru a extage hartile pentru ODA, ODD, best players, best tribes, bla bla bla.

Aici la noi am vazut ca un admin ( sau ce se vrea a fi ) posteaza acele harti dar cand isi aduce aminte ca mai existam si noi ( probabil o face pe moca si e de inteles ). Drept urmare am tot incercat sa vad ce cum cand si unde pot sa extrag singur hartile alea sa le postez pentru lumea de aici.

Drept urmare am dat tot timpul de faptul ca nu este access pentru public la actualizarea api-ului cu noile harti.
Nici macar ro100 nu a fost configurata in API ca sa se poata extrage harti, si e deja de 2 luni in viata, nu mai zic de 101.

Intrebarea mea pentru adminul vietii era daca putem cumva sa actualizam api-ul ala fara sa asteptam dupa un admin care sa vina cu KEY ul necesar pentru a propune api-ului sa inceapa sa ia in consideare date si de la ro100 si ro101

Si atasez si o poza cu email-ul trimis care mi s-a intors inapoi in bot de la server pentru ca nu e configurat sa primeasca email-uri.

OeTSaAt.png


HELP? Nu are voie sa fie atat de complicat sa folosim un API deja existent care oricum colecteaza date in prostie si noi sa stam cu buza umflata ca nu vrea nimeni sa-i zica la API u **** mele ca a mai aparut o lume pe ro
Slabe sanse sa iti raspunda baietii, din cate stiu nu au mai facut update de pe l76 cel putin pe .ro.
Nu cred ca se mai ocupa nimeni.
 
Da bun deci am incercat sa fac pe desteptul si am dat de incompetenta altora, anyway, scuzati engleza.

Întreb aici in sepranta ca am sa primesc un raspuns si nu e nevoie sa ma duc la cehi pe comunitate sa intreb acolo.

Deci am trimis un mail la admin pe TWmaps dar nu este configurat email-ul si mi-a dat fix in bot.
Intrebarea mea era, daca noi, oamenii de rand putem cumva sa updatam twmaps.ch acela cu noile harti ca sa utilizam apoi tool-urile de acolo pentru a extage hartile pentru ODA, ODD, best players, best tribes, bla bla bla.

Aici la noi am vazut ca un admin ( sau ce se vrea a fi ) posteaza acele harti dar cand isi aduce aminte ca mai existam si noi ( probabil o face pe moca si e de inteles ). Drept urmare am tot incercat sa vad ce cum cand si unde pot sa extrag singur hartile alea sa le postez pentru lumea de aici.

Drept urmare am dat tot timpul de faptul ca nu este access pentru public la actualizarea api-ului cu noile harti.
Nici macar ro100 nu a fost configurata in API ca sa se poata extrage harti, si e deja de 2 luni in viata, nu mai zic de 101.

Intrebarea mea pentru adminul vietii era daca putem cumva sa actualizam api-ul ala fara sa asteptam dupa un admin care sa vina cu KEY ul necesar pentru a propune api-ului sa inceapa sa ia in consideare date si de la ro100 si ro101

Si atasez si o poza cu email-ul trimis care mi s-a intors inapoi in bot de la server pentru ca nu e configurat sa primeasca email-uri.

OeTSaAt.png


HELP? Nu are voie sa fie atat de complicat sa folosim un API deja existent care oricum colecteaza date in prostie si noi sa stam cu buza umflata ca nu vrea nimeni sa-i zica la API u **** mele ca a mai aparut o lume pe ro

O sa clarific niste aspecte aici. Nu ai unde sa te duci prin alta parte deoarece proiectul imi apartine in totalitate. Da, am observat ca planul de e-mail la site a expirat. Si nu nu se poate updata de oamenii de rand, am vrut la un moment dat sa construiesc ceva functionalitate pentru ca fiecare echipa TT de pe fiecare tribalwars sa poate sa mentina hartile la curent cu noile servere (sau sa fac acest update automat eu), dar nu am mai apucat pentru ca am si alte treburi si e oricum e pe moca.

Hartile respective se genereaza in fiecare noapte, pe un server care costa vreo 120 euro/luna, bani pe care eu ii platesc din buzunarul propriu. De asemenea softul care genereaza hartile respective imi apartine, nu tine de InooGames, sau de echipa triburile de aici.

Harti am mai updatat nu cand imi adus aminte, in general cand cineva mi-a dat mesaj pe diverse canale. O sa adaug acum noile lumi de pe Ro, dar imagineaza-ti ca sa faci asta pentru toate serverele, o perioada de cateva luni am si facut-o dar era vorba de vreo 1-2h de lucru manual in fiecare luna.

Asadar mai jos cu "adminu vietii".

PS: Iti inteleg supararea, dar gandeste-te ca beneficiezi de un serviciu pe moca. Te superi si dai de pamant cand un script nu-ti mai merge?
 
Ultima editare:
O sa clarific niste aspecte aici. Nu ai unde sa te duci prin alta parte deoarece proiectul imi apartine in totalitate. Da, am observat ca planul de e-mail la site a expirat. Si nu nu se poate updata de oamenii de rand, am vrut la un moment dat sa construiesc ceva functionalitate pentru ca fiecare echipa TT de pe fiecare tribalwars sa poate sa mentina hartile la curent cu noile servere (sau sa fac acest update automat eu), dar nu am mai apucat pentru ca am si alte treburi si e oricum e pe moca.

Hartile respective se genereaza in fiecare noapte, pe un server care costa vreo 120 euro/luna, bani pe care eu ii platesc din buzunarul propriu. De asemenea softul care genereaza hartile respective imi apartine, nu tine de InooGames, sau de echipa triburile de aici.

Harti am mai updatat nu cand imi adus aminte, in general cand cineva mi-a dat mesaj pe diverse canale. O sa adaug acum noile lumi de pe Ro, dar imagineaza-ti ca sa faci asta pentru toate serverele, o perioada de cateva luni am si facut-o dar era vorba de vreo 1-2h de lucru manual in fiecare luna.

Asadar mai jos cu "adminu vietii".

PS: Iti inteleg supararea, dar gandeste-te ca beneficiezi de un serviciu pe moca. Te superi si dai de pamant cand un script nu-ti mai merge?
De fapt, ai updatat cand ai avut interesul sa joci pe vreo lume, tu , sau green. Sau asta a fost asa, o simpla si prea mare coincidenta? :p
 
Aveti vreo modalitate de a depista scripturile care cumpara resurse din depozitul premium? Ca pe ultimele doua lumi par sa fie folosite non-stop ... cei care nu trisam avem zero acces la depozit in primele zile.
 
Înapoi
Sus