10 ani de Tribalwars !

DeletedUser42487

Schimbi numele la sat in Pădurea Sherwood
Ataci un jucator care are in sat minim 20 de trupe si trebuie sa castigi batalia...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
In quest scrie :

Câștigați un atac împotriva altui jucător folosind doar arcașii sau arcașii călăreți dintr-un sat numit "Pădurea Sherwood". Alegeți lupta cu grijă - puterea arcașilor stă în apărare și cea a arcașilor călăreți în atac. O bătălie trebuie să aibă cel putin 20 de unități de partea apărătoare.
 

DeletedUser

intrebare, ultima misiune ma gandesc ca presupune sa fii top 1(lume sau K) sau gresesc?
 

DeletedUser

tinand cont ca discrepanta intre recompense e destul de mare(intre 75-149 pct si 150) altceva nu imi vine in cap :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pai trebuia facuta o diferenta intre cei care fac toate misiunile si cei care rateaza una sau mai multe. Sunt 3 faze nu ? Fiecare faza are 4 misiuni care adunat dau 50p, 3 faze x 50p = 150p

Deci pentru pachetul de recompense de la 150 trebuie facute toate misiunile din cele 3 faze. :)

Atentie, doar 1 singur pachet poate fi luat ( din cele 3 - 50p, 75p, 150p ).
 

DeletedUser7299

10x nivel aleator 3 steag -> Se primesc 10 steaguri de nivel 3, nu?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Da, 10 steaguri aleatoare de nivel 3. ( rosii )
Teoretic pot pica si mai multe de acelasi fel, de exemplu 3,4 steaguri de atac.
 

DeletedUser

A trecut ceva timp de cand n-am mai trecut pe aici, ma incearca un sentiment placut. La multi ani triburile :) Si salutari fostilor colegi din TT.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Faza e ca , cu arcasi sau arcasi calareti trebuie sa ataci nu cu usorii ;)) , fi putin mai atent

nope .. asta depinde de setari .. ca nu toate lumile au ARCASI sau ARCASI CALARE , de ex. pe L31 de unde am dat Copy-Paste , se cer USORI , exact cum am postat :p
 

DeletedUser44035

Câștigați un atac împotriva altui jucător nu impotriva unui barbar :| , daca faceti lucrurile cu graba nu rezolvati nimic
 

DeletedUser37481

Protejează-ți spionii

Iată ceva mai dificil. Ai grijă să nu îți moară nici un spion pe parcursul întregii zile.

Trebuie neaparat sa spionez cel putin o data in ziua respectiva,sau se pune si daca nu spionez?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Nu este obligatoriu sa ataci cu spioni. Ideea este sa nu moara niciunul. Poti foarte bine sa stai fara sa ataci de la 00:00 si pana la 23:59 si sa bifezi la final misiunea respectiva.
 

DeletedUser

eu joc pe L31 si am facut exact ce e scris mai sus si am reusit .... la fel fa si tu ;) da atac doar cu cavalerie usoara si gata .... satul din care dai atac treb sa se numeasca "Pădurea Sherwood" .... simplu nu?
 

DeletedUser

Aniversarea Triburile! Sfârşeşte în Faza 1 : Primii ani :
Jocul Triburile împlinește 10 ani! Sărbătoriți cu noi prin îndeplinirea misiunilor aniversare !



daca faza 1 se incheie la 23:59:59..si abia azi am reusit sa imi salvez spionii..mai pot face ultima parte din tutorial sau o sa dispara?
 

DeletedUser

pai asta e ultima misiune din faza 1 , ti-a ramas vreuna nefacuta ? daca n-o faci vei trece la faza 2 iar la final nu vei avea maxim de pct si vei alege recompensa conform pct pe care le vei avea
 

DeletedUser

doar asta mi-a ramas,dar daca o sa dispara la 23:59:59 nu o pot completa..

trebuie sa am timp cateva secunde sa bifez dupa ora 00:00
 
Sus