Akatsuki vs. Legend

  • Autor subiect Ak-Orochimaru-Ak
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4133

nu, doar frecventa atacurilor ...pe rosu inchis dai atac o data la 8 ore, iar pe rosu aprins dai atac o data la 3 ore ;)
 

DeletedUser32745

tu nu faci nicio deosebire intre neutru si dusman?

Din gand in gand mai fac, dar cum acesta e un joc de razboi, de care pe care, nu poti spune ca ai o relatie de neutralitate cu un alt trib( decat daca sunteti in colturi diferite ale hartii), asa ca revin cu intrebarea: tu nu-l ataci pe altul, fara sa-l anunti( in cazul in care e cu maro si deci e "neutru")?
Din cati zeci de membri sunt la voi, e imposibil ca sa nu fi trimis careva macar un spionaj catre un membru al unui trib rival, cu care nu aveti diplomatie.
Pe jocul asta, cel mai aproape de conceptia de neutru este PNA-ul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cand te trece cineva la dusmani, automat acorzi acelui trib mai multa atentie decat oricarui trib

cand esti neutru, ai dreptul sa ataci sau nu un jucator

PNA-ul e PNA si neutru e neutru

ar trebui sa faci diferenta
 

DeletedUser32745

:)))))))))
Orice nu-i cu albastru sau mov iti e dusman... faptul ca-i treci pe unii cu rosu, nu faci decat sa-i adaugi la favoriti.;)
Si cand ai PNA sau Alianta ai dreptul sa ataci... ca dai dovada de-o moralitate indoielnica( desi e un joc... si cum pe acest joc au acces si copii si oameni in toata firea, din punct de vedere moral, aia mai inaintati in varsta ar trebui sa-i lase pe copii in joaca lor), e o alta poveste, dar nimeni nu-ti ia dreptul de a ataca.:p
Deci, pana la urma, care-i diferenta dintre PNA si neutralitate?:eek:
 

DeletedUser

NEÚTRU, -Ă adj. 1. Care nu ia partea nimănui, care nu este de partea nimănui; (despre un stat) care nu se amestecă în conflictul dintre mai multe state, care nu participă la pacte sau alianțe militare; (despre persoane) neîncadrat în nici o mișcare, în nici un partid etc. 2. Indiferent

Daca nu ai dex iti dau eu

concluzia e..cand esti neutru ai dreptul sa ataci sau nu un trib/jucator, ai voie sa te ajuti cu el sau sa fii la cutite cu el

PNA-ul iti interzice sa ataci acel trib

Poate de data asta pricepi
 

DeletedUser

Citand aproximativ dintr-un mare om, referitor la relatia lui cu Dumnezeu a spus: "ne salutam dar nu ne vorbim". Cam asta inseamna PNA, PACT DE NEAGRESIUNE! Adica nu ataci, nu esti atacat si cam atat. Adica neutralitate. ce inseamna alianta, asta e clar. Acum diferenta dintre nuanta de rosu, de ce ar fi neutre punctele rosii, sau ma rog, kknii? Ca poti ataca, poti fi atacat. La fel si cele cu rosu aprins. :D
 

DeletedUser32745

Corect, neutralitate... si degeaba te uiti in DEX si citesti ce scrie acolo, daca intelegi la fel de mult ca dintr-o definitie a aceluiasi cuvant in chineza: cand ai o relatie de neutralitate, asta inseamna ca trebuie sa-i respecti pozitia acelei persoane/ acelui stat, deci nu inseamna ca-ti rezervi neaparat dreptul sa-l ataci( ci doar ca-n acel moment e bine sa va intelegeti).
 

DeletedUser

Uitativa pe semnatura lui Rakanishu si luati cateva cuvinte de pe ea si aplicatile

Vad ca la voi PNA si neutru sunt aceleasi :))))


Stiti triburile cum stiu eu sa cant la vioara
 

DeletedUser

ba voi sunteti off topic, vedeti ca o chem pe dana :))
on: mai pune cineva o statistica?:)
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
Daca te gandesti din punct de vedere al unui razboi a fi neutru inseamna a nu fi atacat, a nu ataca si nici a sprijini una din partile implicate in acel razboi...Ceea ce s-a transformat in acest joc in PNA...
 

DeletedUser32745

Uitativa pe semnatura lui Rakanishu si luati cateva cuvinte de pe ea si aplicatile

Vad ca la voi PNA si neutru sunt aceleasi :))))


Stiti triburile cum stiu eu sa cant la vioara


Violonistule, atat eu, cat si cauboiul ti-am scris de la inceput clar PNA= neutru( relatie de neutralitate), asta deoarece pt a ajunge la o asemenea relatie( de neutralitate), trebuie sa te pui de acord cu cealalta persoana/ stat, altfel risti sa te certi cu lumea si sa te trezesti ca ti-o trag si neutrii( ca de, dupa mintea ta, automat X e neutru fiindca n-ai tu treaba cu el).
Cu alte cuvinte, intelegi romana la fel de bine pe cat pricep eu mongola.
Cu Zekmes suntem 3 care-ti spunem asta( PNA= neutru):)))
 

DeletedUser

adraine tu esti mai greu de cap, hai sa iti explic asa pentru tine
A avea un dusman inseamna ai acorda prioritate lui, a te mobiliza sa il poti infrange.
Un exemplu din viata de zii cu zii, ai un conflict cu niste persoane de etnie roma, si vezi un altu pe strada, sari si la ala asa din senin chiar daca nu a facut nimic, ca e tigan?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Violonistule, atat eu, cat si cauboiul ti-am scris de la inceput clar PNA= neutru( relatie de neutralitate), asta deoarece pt a ajunge la o asemenea relatie( de neutralitate), trebuie sa te pui de acord cu cealalta persoana/ stat, altfel risti sa te certi cu lumea si sa te trezesti ca ti-o trag si neutrii( ca de, dupa mintea ta, automat X e neutru fiindca n-ai tu treaba cu el).
Cu alte cuvinte, intelegi romana la fel de bine pe cat pricep eu mongola.
Cu Zekmes suntem 3 care-ti spunem asta( PNA= neutru):)))

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


ce sa le ceri :rolleyes:...


merita sa fie postul lunii sincer :D




ba voi sunteti off topic, vedeti ca o chem pe dana :))
on: mai pune cineva o statistica?:)


Parte 1:
Triburi: Aka, tsuki, =Ak=
Parte 2:
Triburi: Legend, ~LG~, ~LG~II

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 39
Tabăra 2: 50
Diferență: 11

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8
Tabăra 2: 0
Diferență: 8

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 224,614
Tabăra 2: 192,030
Diferență: 32,584

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 51,612
Tabăra 2: 0
Diferență: 51,612

chart



Deocamdata nu arata nimic statisticile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da, e inca devreme.
Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8
Tabăra 2: 0
Diferență: 8
nimic nu v-au luat :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus