Arme paladin

DeletedUser

Eu am deschis topicul si am uita sa spun ce arma mi-a venit mie. Am flama aia smecherea pentru catapulte, dar neavand decat vreo 6 catapulte o foloseste paladinul sa isi aprinda tigara (deci tot i-am gasit o utilizare).
 

DeletedUser16039

am primit luceafarul pt berbeci

dar totusi nu inteleg ceva:

După cercetarea mai exactă, reiese că are următorul efect:

Măreşte puterea de distrugere a berbecilor cu 100%. Totodată, zidul va fi distrus mai tare în prima fază de luptă.

cum adica :zidul va fi distrus mai tare din prima faza de lupta ?:confused:
 

DeletedUser

jack511 a spus:
mi-o fi bine? Sceptrul lui Vasco

Apropo de sceptru! In mod normal nobilul ia intre 20 si 35 adeziune la un atac! La sceptru spune ca ia ``cel putin`` 30! Am atacat de mii de ori si nu mi-a luat ``cel putin`` 30, ci chiar....30 fix! :rolleyes:
O fi fost ditamai coincidenta?
Macar asa esti sigur ca iti ia 30, ca fara arma am patit ca a luat tot ce era posibil, de la 20 pana la 35!
 

DeletedUser

Teoretic da, dar practic...oricum, la un nivel mai mare nici nu mai stiu unde imi este paladinul, nici nu-l mai folosesc! Cand ai mai multe trenulete de nobili si multe full-uri de atac, paladinul e irelevant! La urma urmei, daca il spargi pe ala cu 30 de full-uri, iti e totuna ca sunt 30 sau 32! In schimb, pun paladinul in ceva sat de aparare cu halebarda, spada sau arc in mana! ;)
 

DeletedUser13834

Apropo de sceptru! In mod normal nobilul ia intre 20 si 35 adeziune la un atac! La sceptru spune ca ia ``cel putin`` 30! Am atacat de mii de ori si nu mi-a luat ``cel putin`` 30, ci chiar....30 fix! :rolleyes:
O fi fost ditamai coincidenta?
Macar asa esti sigur ca iti ia 30, ca fara arma am patit ca a luat tot ce era posibil, de la 20 pana la 35!

pai mi-a luat si 35 :)

stiu ca din 4 atacuri il iau sigur .. daca nu e la prea mare distanta
 

DeletedUser9860

hai ca pun si io ce mi o adus cadou paladinu :p
Lancea lui Mieszko: Măreşte puterea de atac a cavaleriei uşoare cu 30% şi cu 20% în apărare.
 

DeletedUser

Lancea lui Mieszko: Măreşte puterea de atac a cavaleriei uşoare cu 30% şi cu 20% în apărare.(a doua arma)
 

DeletedUser

Lancea lui Mieszko: Măreşte puterea de atac a cavaleriei uşoare cu 30% şi cu 20% în apărare.(a doua arma)

esti norocos.. si eu mi-as dori'o runda asta avand in vedere ca in materie de calareti fac doar CU:eek: daca imi pica iar arma de aparare incep sa atac cu spade,lanci:D
 
Sus