Arme paladin

DeletedUser

Va multumesc ca ati incercat sa-l convingeti prin exemple pe varzuka ca este posibil sa scazi adeziunea cu mai mult de 30, scuze daca este fata, dar va rog sa reveniti la subiect.
 

DeletedUser

Armele paladinului

Camera armelor - cu armele toate
paladincb0.png



Spada lui Ullrich

Luptător cu spada:Mareste puterea de atac cu 30% si cu 20% în aparare.

paladinsword.jpg


-----------------------------------------------------------------------------------------

Flama lui Aletheia

Mareste puterea de distrugere a catapultei cu 100%.

paladincatapult.jpg


----------------------------------------------------------------------------------------

Banner Baptist

Cavalerie grea: Mareste puterea de atac cu 30% si cu 20% în aparare.

paladinheavyu.jpg


----------------------------------------------------------------------------------------

Toporul lui Thorgard

Luptator cu toporul: Mareste puterea de atac cu 30% si cu 20% în aparare.

paladinaxe.jpg


----------------------------------------------------------------------------------------

Telescopul lui Kalid

Spionii vad în orice caz toate trupele din afara.

paladinspy.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------

Lancea lui Mieszko

Cavaleria usoara: Mareste puterea de atac cu 30% si cu 20% în aparare.

paladinlight.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------

Luceafarul lui Carol

Mareste puterea de distrugere a berbecilor cu 100%.

paladinrams.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------

Halebarda

Lancier: Mareste puterea de atac cu 30% si cu 20% în aparare.

paladinspear.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------

Arbaleta lui Nimrod

Arcas calaret: Mareste puterea de atac cu 30% si cu 20% în aparare.

paladinmarcher.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------
Arcul lui Edward

Arcas: Mareste puterea de atac cu 30% si cu 20% în aparare.

paladinarcher.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------
Sceptrul lui Vasco

Nobilimea coboara adeziunea unui sat dusman cu cel putin 30.
In afara de aceasta, puterea de lupta se mareste cu 30% la atac si cu 20% la aparare.

paladinsnob.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------
 

DeletedUser

Asta in cazul in care joci cu noobi...

Paladinul tău a găsit următoarele obiecte la patrularea prin împrejurimi:

Halebardă

După cercetarea mai exactă, reiese că are următorul efect:

Halebardă: Măreşte puterea de atac a lăncierilor cu 30% şi cu 20% în apărare.

În camera de arme îţi poţi înarma paladinul cu acest obiect.
 

DeletedUser

Spada lui Ullrich

Spada lui Ullrich: Măreşte puterea de atac a luptătorilor cu spada cu 40% şi cu 30% în apărare.

Sceptrul lui Vasco

Nobilimea coboară adeziunea unui sat dusman cu cel puţin 30. In afară de aceasta, puterea de luptă se măreşte cu 30% la atac şi cu 20% la apărare

+24%

am scetru si nu o sa ma chinui mult sa iau primul sat , cu spada lui ulrich si avantajul oferit de acesta , am reusit sami un vecinii la pamant , daca imi cadea
toporul lui thogard era ceva fantastic...
 

DeletedUser

Telescopul lui Kalid

Eu *** am telescopul lui Kalid si inarmez paladinul..dupa care mai trimit un spion cu el.Tinta fiind un sat...acel sat are 1000 de spioni...
Intrebari...
Mi-i va omori?
Nu va sti k l-am spionat?
 

DeletedUser

Iti va omori si spionul si paladinul.
Normal ca va sti ca l-ai spionat...
 

DeletedUser9453

Cam asa fac eu armata de atac:
7000topoare
2500cav ushoara si de restul arcasi si berbeci.
Daca eu am la paladin arma si pt topor si pt cav usoara, cu ce e mai bine sa-l inarmez?:confused:

depinde cu ce te lupti ... dai un spionaj inainte si vezi ce trupe are ... lanicerii sunt slabi impotripa topoarelor, spadele sunt slabe impotriva cailor !!
 

DeletedUser

Nu stiu...si orcum nu ma intereseaza...paladinul la mine este asa:
Unitate Costuri Timp
(hh:mm:ss) Numirea Paladinului
Paladin 20 20 40 10 4:00:00 Numirea Paladinului

Nu inlocuieste full-urile cu nimic...il folosesc doar cand vreau sa vad ceva cu spionasi...:D
 

DeletedUser

eu am Halebarda,toporul lui Thorgard luceafarul lui carol mareste puterea berbecilor 100%,spada lui URLLIH,TELESCOPUL LUI KALID,sceptrul lui VASCO,arbaleta lui NIMROD
 
Sus