B-Sea: Războiul cu C.K.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Patetic syncro sincer...deja mi-am exprimat parerea fata de asemenea jucatori la topicul de conflict intre acei mari DM (sau cum le-o mai zice) si WT. Citeste si acolo sa vezi ce bazaconii sunt postate, exact ca in cazul vostru. Voi spuneti ca noi ne facem reclama pe extern, daca ne apucam sa numaram cati membri b-sea s-au tinut de vorba aici vor fi aproximativ 6 sau 7, din intreg tribul de ~100 membri.
Dar sa te iei de fuziunea noastra este chiar patetic, cea mai mare parte din jucatorii noi veniti sunt departe de voi, iar daca sunt cativa in zona voastra fiti sigur ca deja le sunt ferme, dupa cum va sta multora in fine.
Aveti o statistica de rusine (si baga de seama ca piratii abia au inceput cu nobilii ), aveti un trib destul de dezorganizat daca ma intrebi pe mine, un numar de membri de peste 200, acum la inceput, isi va spune mereu cuvantul, dovada sunt fermele tribului meu din CK, care nu dispun de sprijin, si de care sunt sigur ca nici nu macar nu stiti ca sunt ferme, dar voi tot veniti aici si va dati rotunzi, cautati pretexte jalnice sa ne luati peste picior, si va sustineti ideea de "vom vedea pe viitor".
 

DeletedUser27408

nu stiu ce rost au discutiile astea cu care e mai bun. mai ales unii care nu stralucesc prin nimic.
vom vedea cum merge treaba.
e adevarat ca sunt unii mai slabi la granita cu bsea.
nu-i stim. nu sunt veterani de-ai nostrii.
dar avem de unde alege.
voi veti fi o selectie naturala pentru noi.
nu ne deranjeaza.
dar sa vina cate unu' cu tot felul de pareri experte e derizoriu.
vom vedea ce va fi.
de fapt veti vedea ca eu nu voi fi.
si oricum n-are mare importanta. e un joc pe calculator. nu va ajuta cu nimic in viata reala. e ca si cum as juca table cu vecinu'.
 

DeletedUser12737

am vorbit pe degeaba pana acum... vad ca voi tot cu ale voastre sunteti.. care ? alea cu eu sunt cel mai bun , voi sunteti nimikuri... multumesc pentru post tocmai mi-ai dat dreptate fara sa o sti...
Ai ferme? toti cei activi avem ferme... numai ca noi nu ne laudam cu ele pe forum si ne batem cu pumnu in piept ca le avem..
Hai lasa-ma , si mai invata oleak de modestie sau buna crestere macar.

Al tau patetic SyncRO
 

DeletedUser

eu inclin sa cred ca B-Sea va surclasa in mod clar CK atat prin strategie cat si prin priceperea jucatorilor ... rezultatele se vad deja ... in cel mult o luna tribul CK va iesi din top 10 si in 2 luni va fi istorie ... parerea mea :cool:

sa nu imi ziceti mie rookmaster daca nu e asa :D

P.S. Nu luati in ras profetiile mele ... intotdeauna s-au adeverit ... L5 - noobs ... L8 - ~EI~ ... L15 - cnoobs ... si povestea continua :confused:
 

DeletedUser

nu stiu ce rost au discutiile astea cu care e mai bun. mai ales unii care nu stralucesc prin nimic.
vom vedea cum merge treaba.
e adevarat ca sunt unii mai slabi la granita cu bsea.
nu-i stim. nu sunt veterani de-ai nostrii.
dar avem de unde alege.
voi veti fi o selectie naturala pentru noi.
nu ne deranjeaza.
dar sa vina cate unu' cu tot felul de pareri experte e derizoriu.
vom vedea ce va fi.
de fapt veti vedea ca eu nu voi fi.
si oricum n-are mare importanta. e un joc pe calculator. nu va ajuta cu nimic in viata reala. e ca si cum as juca table cu vecinu'.

In calitate de membru l 15 B-sea pot sa spun ca treaba merge "smooth" si ca C.K. nu ne impun probleme mai deloc , inca pe langa ei mai avem loc de alti dusmani .
Altfel spus in lantul trofic C.K. este prada si B-sea sunt pradatorii , n00bi care sa alerge dupa puncte au fost intotdeuna si vor fi .cand zic asta ma bazez pe raportul de sate intr-o perioada in care nobilii deabia ce au inceput sa apara . Lord Ingus tu ai fi singurul care ar putea pune probleme , te tin minte de pe l 13 (Infern) , dar o echipa de jucatori cu comunicare buna si bunavointa din partea conducerii pot cucerii marea cu sarea . Toate aceste caracteristici se gasesc in B-sea .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26998

pacat ca am mai avut cativa (din fostul outlaw sau infern) care au plecat in concediu
Probabil te referi la Ontzel, BadBoyBoogie si probabil or mai fi altii. ;) Cunosc.

@Syncro. Ca si pe 13 iar ne arati ca principala ta calitate este prostia si chiar ne demonstrezi. Unii stim deja, nu trebuie mereu sa ne amintesti. In plus mereu ai facut gura mare pe extern si in joc erai in plus pe harta. Ca sfat prietenesc: Tineti gura si treci la joc. Bafta ca ai nevoie.

Cat despre intreg tavalugul asta cu C.K. si altele totul e clar. Treaba merge chiar bine pentru B-Sea si inafara de cazul meu (cand mi-am pierdut trupele atacat de C.K. - nu intru iar in detalii), in rest liniste din partea C.K., iar B-Sea ungeee.

In plus rog C.K. sa caute alt purtator de cuvant, pentru ca syncro va face de ras. Capatati o imagine de trib patetic si noob. :(
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: B-Sea
Players:

Side 2:
Tribes: C.K.
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5
Tabăra 2: 1
Diferență: 4

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 10,572
Tabăra 2: 1,170
Diferență: 9,402

image.php




Param pam pam...acum urmeaza partea cu "da...aveti voi niste sanse pe-acolo, dar mici frate, micii" asa-i domnu syncro ?
 

DeletedUser

Optez pentru B-Sea, sunt mult mai organizati :)

Dar vreau sa spun, pentru cati jucatori ofticati si "raniti" am vazut aici, sincer, ati uitat jocul de mult. Pentru unii este o obsesie continua si au impresia ca sunt PRO doar pentru ca stau 24/24.
Este un joc la care se stabileste monotonia, jucand pe toate lumile si ajungand la a 15-a lume unde stii ce urmeaza sa faci si cum sa procedezi singura diferenta o face timpul care il ai sau vacanta :)

Voi nu ati luat in calcul un aspect, cele mai periculoase atacuri se dau noaptea, bun, acuma este vacanta, cum o sa procedati cand vine scoala iar profesionistii lu mami trebuie sa se culce devreme si sa mearga la ore inca de dimineata?
Parerea mea, in toamna, vor pica multe triburi. Pentru ca sunt foarte putine unde gasesti studenti, oameni cu joburi, etc.

Va rog faceti o ipoteza, 70% din membrii C.K. sunt studenti, fie oameni cu servici, nu au probleme cu statul pe net nici ziua nici noaptea, iar B-Sea predominati de membrii scolari care rup stilu mancatias ca au vacanta si isi permit sa ia si masa in fata jocului. Ce se va intampla din toamna?

Nu cunosc prea bine conducatorii triburilor respective, dar mereu stiu ca vor invinge cele cu o conducere mai matura, mai veche, nu un scolar. Unde sunt scolari, trag doar scolari ! si invers...
In concluzie, cred ca intr-o proportie de 15% va influienta deznodamantul razboiului conducatorii de triburi in momentul acuma, iar 40 % va fi efectul din Toamna.
 

DeletedUser

ZErik nu stiu cine esti tu dar nu face afirmatii ca aia sunt scolari sau aia sunt studenti ca nu prea ii cunosti. Ce va fi vom vedea, de aia este un joc sa nu cunosti deznodamantul de la inceput. Se pot intampla multe lucruri pozitive sau negative care pot influenta mai mult sau mai putin soarta unui razboi. Acest razboi dintre C.K. si B-Sea este de abia la inceput, e perioada in care sunt unii care inca nu au 2 sate, perioada in care se farmeaza la greu si perioada in care trebuie sa ai grija maxima de trupele tale, pentru ca fara ele esti mort.
 

DeletedUser

ZErik nu stiu cine esti tu dar nu face afirmatii ca aia sunt scolari sau aia sunt studenti ca nu prea ii cunosti. Ce va fi vom vedea, de aia este un joc sa nu cunosti deznodamantul de la inceput. Se pot intampla multe lucruri pozitive sau negative care pot influenta mai mult sau mai putin soarta unui razboi. Acest razboi dintre C.K. si B-Sea este de abia la inceput, e perioada in care sunt unii care inca nu au 2 sate, perioada in care se farmeaza la greu si perioada in care trebuie sa ai grija maxima de trupele tale, pentru ca fara ele esti mort.

Eu am vorbit la nivel de principiu si am adus mai multe argumente decat unu care bate cu pumnii in piept si spune ca tabara A sau tabara B va castiga.

Sa nu se inteleaga gresit, nu tin cu nimeni, dar ipotetic vorbind o sa constatati schimbari enorme din toamna la una dintre cele doua tabere.

xblaandy, nu conteaza cine sunt, dar as zice un simplu jucator care isi spune parerea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai oricum pana in toamna e mult se poate intampla sa nu mai existe taberele pana atunci, sau tot felul de evenimente de exemplu fuziuni, aliante, pacturi, dusmani noi, etc. Dar oricum nu zice tu de B-sea ca este format din scolari ca iti zic eu sigur ca te inseli si oricum cu nenea kimo noaptea este asigurata. :D
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: B-Sea
Players:

Side 2:
Tribes: C.K.
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 71
Tabăra 2: 73
Diferență: 2

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 11
Tabăra 2: 4
Diferență: 7

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 165,767
Tabăra 2: 119,557
Diferență: 46,210

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 34,370
Tabăra 2: 10,417
Diferență: 23,953

image.php




Felicitarile mele tribului B-sea !
 

DeletedUser

hai sa discutam mai pe dupa 1 septembrie...
atunci vom vedea niste rezultate mai clare... nu acum cand numaram nobilarile doar cu 1 cifra :D

Raspuns gresit:

Side 1:
Tribes: B-Sea
Players:

Side 2:
Tribes: C.K.
Players:


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 12
Tabăra 2: 4
Diferență: 8

image.php



Dupa cum vezi cuceririle celor din B-Sea asupra C.K. se numara cu doua cifre. :D
 

DeletedUser

Statistică:
07.08.2009

Side 1:
Tribes: B-Sea
Players:

Side 2:
Tribes: C.K.
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 12
Tabăra 2: 4
Diferență: 8

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 38,226
Tabăra 2: 10,417
Diferență: 27,809

image.php
 

DeletedUser

Acest topic are 15 pagini! Dacă pe viitor cineva vrea să se uite cum s-a desfăşurat războiul, va renunţa la idee când va vedea atâtea pagini, multe cu off-topic care nu îşi are rostul...

Am să rog să fie şters off-topicul şi lăsat ceea ce ne interesează! Războiul se ţine pe hartă, nu aici!
 

DeletedUser26528

Penibila metoda celor din C.K. de a castiga razboiul (pacat ca nu o sa le reuseasca) .
"Lord Ingus te-a invitat în tribul Crusader Knights"
 

DeletedUser

de parca nu era de asteptat :)

cum mai merge razboiul in ultimele zile?...niste statistici se poate?
 

DeletedUser

pai deja au scazut pe locul 4...



Side 1:
Tribes: B-Sea
Players:

Side 2:
Tribes: C.K.
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 13
Tabăra 2: 7
Diferență: 6

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 42,832
Tabăra 2: 24,797
Diferență: 18,035

image.php
 

DeletedUser27408

Penibila metoda celor din C.K. de a castiga razboiul (pacat ca nu o sa le reuseasca) .
"Lord Ingus te-a invitat în tribul Crusader Knights"

De obicei ei cer invitatie. Oricum tu nu ai primit si nici nu vei primi. Imi place tactica ca cei ce pierd un sat sa plece din trib inainte de al pierde pe al 2-lea. Face bine la statistici. Dupa care zgarie la usa noastra. Oricum este numai o tabara aici care isi expune realizarile. Puteati foarte bine sa-l faceti pe forumul tribului. Eu nu interveneam daca nu era mentionat numele meu. Putina modestie nu strica nimanui. Bafta
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus