Buna aliate

DeletedUser

aquilla a intrat la noi in trib pentru ca aici are cei mai multi prieteni in RL nu pe triburi. am fost dusmani de la inceput pana la sfarsit. ne pare rau ca s-a incheiat aici dar daca nu mai exista GD-ul nu mai avea cum sa fie dusmania. putem face distinctie intre triburi si RL iar aquilla va ramane asa cum ii este si numele in trib un getodac liber. ne onoreaza prezenta lui si poate domnul flamer stie sa faca diferenta intre a baga niste sate si a baga un om in trib. dar se pare ca prietenii nostri din tld nu cunosc asta ...:)
 

DeletedUser

mai.. de unde atata patima impotriva lui adi .. pai nu cred ca stii cata ura are pe mine .. si cat m'a vorbit de rau .. si mult altele .. ca am parasit eu gd'ul cand avea cea mai mare nevoie de membrii ca mine wldsnk si multi altii .. ( adiq pe timp de pace .. ca sa intelegeti mai bine)
Da stiu hero chiar a facut ceva ptr gd .. dar pe langa binele care l'a facut a facut si mult rau .. iar aquilla .. discutii interminabile am cu el .. incercand sa il conving de anumite lucruri .. si apoi ma aucza ca am tradat gd si k am incercat sa il manipulez sa preiau eu conducerea .. sau nu mai stiu ce abera el pe acolo ...
 

DeletedUser1195

si-a platit datoria morala cu varf si indesat,ramanand pina la fuziunea gd-ind in trib.daca mai eram in gd,nici eu nu as fi intrat in ind.repet,nu toata lume poate da delete account si sa o ia de la cap,cu alt id.putini astfel jucatori am vazut pina acum.cred ca ii numar pe degetele unei maini.

Sa ne intelegem.Nu cer lapidarea publica a lui aquilla,eu il cunosc doar de pe forum,imi este simpatic pentru zborul lui din topic in topic si pentru crama lui cu vinuri...geto-dacice.Dar tocmai de aceea am un usor gust amar,parea o stanca tare si poate ca ar fi fost mai potrivita alegerea altui trib,din tabara in care a luptat.In fine,poate ca si eu as fi ales Avalonul.:)
Imi pare rau acum pentru ca am postat,nu cred ca era cazul sa il judec eu pe aquilla.Dar tot am un usor gust amar,asa ca nu sterg postul.
 

DeletedUser

aquilla a intrat la noi in trib pentru ca aici are cei mai multi prieteni in RL nu pe triburi. am fost dusmani de la inceput pana la sfarsit. ne pare rau ca s-a incheiat aici dar daca nu mai exista GD-ul nu mai avea cum sa fie dusmania. putem face distinctie intre triburi si RL iar aquilla va ramane asa cum ii este si numele in trib un getodac liber. ne onoreaza prezenta lui si poate domnul flamer stie sa faca diferenta intre a baga niste sate si a baga un om in trib. dar se pare ca prietenii nostri din tld nu cunosc asta ...:)

vad ca iar te iei d TLD
eu doar am urat bun venit unui camarad d lupta,nu mi-am dat cu parerea despre ce a facut Avalon
 

DeletedUser

Pacat, si forumul extern o sa ii duca lipsa...Putea sa aleaga si alte variante...in afara CA-ului:(
E ca si cum Decebal ar fi trecut de partea romanilor...:(
 

DeletedUser

eu as spune doar sa ii respectam durerea. este cumplit sa iti pierzi telul pentru care ai luptat atat de mult. ar trebui sa il incurajati. nu conteaza in ce trib este sau daca este in vreunul.
 

DeletedUser

eu as spune doar sa ii respectam durerea. este cumplit sa iti pierzi telul pentru care ai luptat atat de mult. ar trebui sa il incurajati. nu conteaza in ce trib este sau daca este in vreunul.

eu il incurajez......chiar voi discuta cu TLD din zona lui sa coopereze,poate cuceresc impreuna niste sate dla INDIA-GD:)
 

DeletedUser

flamer , tu mai bine ti-ai vedea de satele snipuite de ai tai. mi-ai zis ca ai treaba. nu ma iau de tld ci de tine ca ai facut un topic deplasat. rock girl ti-a spus finut. pacat ca nu ai inteles.
 

DeletedUser

Desire, GD-ul s-a dus din multe cauze, nu numai Aquilla sau H3r0, care chiar daca a plecat in TLD, sa nu uitam noptile pierdute pe el organizand defensiva, situind conturi atacate si salvandu-le in ultima clipa.
Aquilla are un singur defect: este prea blajin, prea bun si prea credul pentru a conduce un trib asa mare. Referitor la asta, marimea tribului a fost o alta cauza care a dus la pieirea GD.
Pe zuper de ce nu-l mentioneaza nimeni la capitolul vinovatie? Eu, si multi altii am plecat cand i-au fost acordate drepturi si lui, si altora ca el. (scuze zuper, acu' pari simpatic, dar atunci...)
Multi au plecat la un moment dat, printre care si tu, Desire, si wldnsk si multi altii...asta e, viata merge inainte, dar nu inteleg de unde atata patima impotriva lui Adi, chiar nu merita.

Stai asa...nimeni nu vorbeste aici de Adi, asta sa fie clar...el este intr-adevar un tip simpatic si foarte ok. Insa personajul aquilla, patimas contestatar al TLD-ului si al intregului CA, si unul dintre cei mai aprinsi propagandisti de pe L1, a facut o miscare cel putin surprinzatoare mutandu-se in Avalon...si asa cum si H3r0 a trecut prin tot circul asta candva, asa cum mladie a trebuit sa dea anunt pe extern cand s-a mutat, asa cum multi alti jucatori au fost criticati (probabil pe nedrept) pentru astfel de decizii, asa si aquilla trebuie sa-si asume decizia. :)
Toate trec...in cateva zile threadul asta dispare printre alte "scandaluri" tribale :-j
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daaa sa ne fie rusine .. promit k o sa stau la colt timp de 5 minute ..
cum am putut noi sa il vb de rau .. si'a pierdut telul ? care e ala ? sa distruga cat se poate de mult din gd ? hmm.... ahh... am uitat deja a distrus tot ce era mai frumos in gd ...
 

DeletedUser

eu il incurajez......chiar voi discuta cu TLD din zona lui sa coopereze,poate cuceresc impreuna niste sate dla INDIA-GD:)

Nu mai pune paie pe foc. Aquilla nu isi va ataca fostii jucatori. Poate intelegi de ce nu se va duce in veci in tld. E chestie de obraz si bun simt. :)
 

DeletedUser

flamer , tu mai bine ti-ai vedea de satele snipuite de ai tai. mi-ai zis ca ai treaba. nu ma iau de tld ci de tine ca ai facut un topic deplasat. rock girl ti-a spus finut. pacat ca nu ai inteles.

cum adica deplasat?ca zici tu?
eu nu cred ca e deplasat......am explicat d ce am facut topicul si daca eu nu il cred deplasat ramane asa
dap,am treaba dar nu-mi plac apropouri despre ce face TLD......am voie sa zic ceva p extern,fara sa-mi analizezi tu motivele si nu-mi place cand tragi TLD in asta
eu nu am vb d Avalon asa ca shhhhh;)
 

DeletedUser

Lasa SH-ul ca si cu ei cred ca ati avut probleme:)
Eu spun doar ca nu vorbesti cum vrei despre un membru Avalon. In caz ca nu ai observat nu fac diferentieri intre membri. Daca aquilla este in Avalon, atunci vorbesti si de trib. Daca spui ce doresti, atunci iti asumi riscul la niste replici acide sau nu.
 

DeletedUser

Lasa SH-ul ca si cu ei cred ca ati avut probleme:)
Eu spun doar ca nu vorbesti cum vrei despre un membru Avalon. In caz ca nu ai observat nu fac diferentieri intre membri. Daca aquilla este in Avalon, atunci vorbesti si de trib. Daca spui ce doresti, atunci iti asumi riscul la niste replici acide sau nu.

lol mane......cum adica?
si h3ro este membru tld si zuper....si uscatelul era
in primul rand nici nu am vb d rau dar d aici pana a interzice sa nu se vb
acum e Avalon,ieri era cel care dadea TLD la caini
t intreb p tine?prietenie,prietenie dar o sa avem aliat un om vcare uraste TLD?crezi ca e bine?
 

DeletedUser37

Uite.Am adus prajiturele.Ne asezam toti la masa.Papam si gata.ok?:).

Pace ,pace ..intre...:-" ...doi diplomati:)
 

DeletedUser

Uite.Am adus prajiturele.Ne asezam toti la masa.Papam si gata.ok?:).

Pace ,pace ..intre...:-" ...doi diplomati:)

Mersi Vali. Prefer cu caramel ... Naspa ...Stiai ca am inceput azi cura si ma oftici... Lasa ca imi da Hunter un suc daca e ...Sau o narghilea si poate dau disband la Avalon.
 

DeletedUser

hai k deja va abateti de la subiect ..
lasati lumea sa isi spuna parerea cu privire la aquilla .. si voi dupa cum spunea si vali .. impcati'va :D
acum e randul lui aquilla sa fie pus la perete :D
 

DeletedUser

Mai rar diplomati care sa nu se suporte...in direct. Pacat ca fac parte din CA, ca altfel s-ar fi pus de un razboi frumusel :)
Si totusi, ce inseamna diplomatia? sa ii zambesti colegului tau, chiar daca tii cutitul la spate:D
Acum ar fi fost bun aquilla, sa bage si el zazanie! Insa, in cazul sau, deja e prea tarziu...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1526

Hai ca asta e buna!
Adica cel mai mare geto-dac a intrat in C.A! Prieteni, prieteni, si fostii GD ce sunt? Rusinica, rusinica! :mad:
 

DeletedUser

Mai rar diplomati care sa nu se suporte...in direct. Pacat ca fac parte din CA, ca altfel s-ar fi pus de un razboi frumusel :)
Si totusi, ce inseamna diplomatia? sa ii zambesti colegului tau, chiar daca tii cutitul la spate:D

Daca barony si flamer se impung pe forum, asta este pentru ca amandoi au personalitati puternice, sau, mai pe romaneste, amandoi sunt caposi :p
Dar de aici pana la a spune ca nu se suporta, e cale lunga. Nu stii relatia dintre ei, asa ca, mai bine, nu te hazarda in judecati ;)
 
Sus