CA - ce aveþi cu noi?

DeletedUser

si asta e un pct de vedere .. bine punctat ciocoflender mic ..
 

DeletedUser

pe forumul extern s-a anuntat scoaterea Leonului din CA, mi se pare firesc, tot pe forumul extern sa se anunte reprimirea in CA!nu vad de ce esti asa de suspicios!in + va invit sa va uitat la profilurile triburilor CA, deja unele au si facut modificari la profil;)

noi dadeam in leon dinainte de a iesi din CA asa ca treaba aia numai dezavantaje nea adus, ca au inceput si altii sa atace leonu
 

DeletedUser

Credeam ca dupa atat timp de la inceperea razboiului v-ati lamurit si voi cum au stat lucrurile. Ma asteptam la mai mult de la tine, mister treidei3, in conversatiile noastre imi pareai un tip destul de destupat la minte.

1.
Sa spui chestii de genul "Mi nu-mi place ca din aceasta familie fac parte 4 triburi care se afla in top5" apoi "CA-ul avea in componenta 5 triburi din top 8. " este cel putin amuzant...ce urmeaza, are 4 triburi din top 6, 5 triburi din top 10, 3 triburi din top 9...cum se fac topurile astea?:rolleyes:
Fii corect pana la capat si socoteste pt clasament acelasi numar de locuri. Daca acum te nemultumeste ca sunt 4 din 5, ia in considerare primele 5 locuri de la inceputul razboiului si spune "Da, domnilor, la inceputul razboiului erati doar 2 din 5." :)

2.
Oare trebuie sa-ti amintesc exact cine a declarat razboi? :eek: Daca s-au considerat pregatiti sa trimita la margine TLD-ul (era evident ca sperau ca CA-ul sa nu intervina, deci ma gandesc ca poate nu i-au luat in calcul), greseala este in intregime a lor si sunt singurii responsabili pentru situatia ce a urmat...tradari, refuzuri de a participa la razboi si asa mai departe. Eu una nu le plang de mila... asta este. Singurul trib pe care il regret cu adevarat este EMPIRE. Cred ca lucrurile ar fi stat cu totul altfel daca aveam placerea sa cunosc unii membri mai devreme...poate nu ar fi intrat in "monstruoasa coalitie".:( Oricum, cat timp avem un legend keeper, the story goes on. :) (Ma scuzati, am deviat putin de la subiect spre final.:eek:)

Hehehe, pana am postat eu mi-a luat-o luebeast inainte. Se pare ca am punctat cam aceleasi idei...
Stiu cum au stat lucrurile inca de la bun inceput, si crede-ma inca stiu cum stau lucrurile si in momentul de fata, probabil nu sunt asa destupat la minte cum credeai.....insa asta nu ma face sa cred decat ca nu erai atenta cand vb cu mine.....probabil o facei din inertie si ai uitat sa pui accent pe esential(asta este prima jignire dintr-o multitudine). Nu ti-am "pomenit" numele niciodata in nici o discutie,nici pro nici contra, ptr mine a ramas numai o discutie privata cu unul dintre oamenii pe care i-am respectat si-ii respect incontinuare..toata afirmatia mea avea o tenta de ironie........poate prea ieftina ptr standardul tau.......
Iti multumesc ptr. ca m-ai atentionat si m-ai adus in discutie in aceasta polemica.
Iti multumesc ca existi@!
Si nu in ultimul rand iti recomand mesageria privata innainte de a spune sau a critica pe cineva.
Probabil ai uitat.....insa aceasta este sectiunea de politica si propaganda.
 

DeletedUser

man, asta in legatura cu ce? ca discutam altceva :(

Discutati incontinuare.
Eu faceam referire la nemultumirile mele fata de CA,ceva legat de un fost diplomat TLD,sau ceva de genul.....
Sau poate mai exact despre diferenta dintre o discutie "privata" si exprimarea unei opinii intr-o sectiune de "politica si propaganda".
Imi cer scuze ca v-am intrerupt discutia. Ma caiesc.....sincer.
Discutie placuta incontinuare, si va rog ignorati ceea ce am scris,trecetzi peste.
Va multumesc!
0.6% Minim!@
 

DeletedUser

Discutati incontinuare.
Eu faceam referire la nemultumirile mele fata de CA,ceva legat de un fost diplomat TLD,sau ceva de genul.....
Sau poate mai exact despre diferenta dintre o discutie "privata" si exprimarea unei opinii intr-o sectiune de "politica si propaganda".
Imi cer scuze ca v-am intrerupt discutia. Ma caiesc.....sincer.
Discutie placuta incontinuare, si va rog ignorati ceea ce am scris,trecetzi peste.
Va multumesc!
0.6% Minim!@

ok,dar sa nu se mai intamplre p viitor asa ceva
d data asta pot sa trec cu vederea dar p viitor....
incearca si tu sa fii mai atent pt ca scuzele nu tin d cald nimanui
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mai tata, tot nu te-ai saturat de vrajeli ieftine?? tocmai te-a prins inca o data cineva cu minciuna.....
tw-tools nu minte, gabi83 ti-a aratat statistica...mergi la culcare baietas, viseaza acolo dar nu mai debita pe forum pls.....
4. Sat 15 (454|646) 10.059 moko [Avalon] TibiDuru [C.D.] 24.01.2008 21:49:53
4. Sat 18 (457|643) 9.737 moko [Avalon] TibiDuru [C.D.] 22.01.2008 19:25:26
Asux18 (453|645) 10.887 moko [Avalon] Xezra [C.D.] 22.01.2008 15:41:24
river 46 (457|644) 10.971 moko [Avalon] riverflow [C.D.] 22.01.2008 08:21:35

Asux12 (440|641) 10.461 moko [Avalon] Xezra [C.D.] 17.12.2007 14:56:57
Asux13 (441|642) 10.971 moko [Avalon] Xezra [C.D.] 17.12.2007 04:36:52
river 41 (444|640) 10.355 moko [Avalon] riverflow [C.D.] 16.12.2007 22:37:22
river 40 (446|635) 10.912 moko [Avalon] riverflow [C.D.] 16.12.2007 17:25:03
river 40 (446|635) 10.912 riverflow [C.D.] moko [Avalon] 16.12.2007 11:28:05
river 40 (446|635) 10.912 moko [Avalon] riverflow [C.D.] 16.12.2007 10:35:41
river 39 (443|637) 12.130 moko [Avalon] riverflow [C.D.] 15.12.2007 21:58:00
3100 mic si nepriceput (443|639) 12.154 moko [Avalon] muhahah [C.D.] 15.12.2007 20:27:50
114.Handbal (440|638) 11.628 moko [Avalon] king of darm [C.D.]

intern huh??? si ceapa cine mananca???dar usturoi???

----------------------------------------------

moko în data de 11.12. la ora 18:53 Citat Prelucrare ªterge
Mi-a fost greu sa ma hotarasc la care din lumi sa renunt, dar in final am ales sa renunt la lumea aceasta.
Am prea multe sate, prea multe lumi pe care joc....

N-o sa va parasesc definitiv, dupa ce satele mele vor fi cedate, fie mai pastrez unul simbolic, fie dau restart undeva la marginea hartii, si intru sa va mai salut din cand in cand.

A fost greu sa aleg intre cele 3 lumi pe care joc, insa am facut-o intr-un final, iar decizia este finala si ireversibila.

Astept propuneri de la cei care vor sa-mi preia satele, din pacate sunt full de armata, marea majoritate au ferma full...asa ca daca cineva are nevoie de ea in orice scop (atacuri kamikaze, defensiva, etc), sa dea un semn si se rezolva.

------------------------

Asta ca sa vedeti de cand nu mai joaca Moko. Pentru cei analfabeti , va rog sa va rugati colegii de trib sa va citeasca ei. Nu am gasit poze cu care sa pot ilustra acest lucru asa ca imi cer scuze. Va multumesc.

P.S.: ceapa si usturoiul le mananc eu pentru ca vad ca restul ai terminat tu. sa iti fie de bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ca sa nu mai intrebati de mine, am decis sa imi ascult prietenul (adimutu) care m-a sfatuit sa stau mai calm si sa mai fac si altceva. va veti delecta cu luebeast de acum ca voce a CA si cred ca e cea mai potrivita persoana care sa sustina calm si elevat interesele CA. nu imi duceti dorul, sunt pe harta si ma apuc de invatat acest joc.
 

DeletedUser4663

----------------------------------------------

moko în data de 11.12. la ora 18:53 Citat Prelucrare ªterge
Mi-a fost greu sa ma hotarasc la care din lumi sa renunt, dar in final am ales sa renunt la lumea aceasta.
Am prea multe sate, prea multe lumi pe care joc....

N-o sa va parasesc definitiv, dupa ce satele mele vor fi cedate, fie mai pastrez unul simbolic, fie dau restart undeva la marginea hartii, si intru sa va mai salut din cand in cand.

A fost greu sa aleg intre cele 3 lumi pe care joc, insa am facut-o intr-un final, iar decizia este finala si ireversibila.

Astept propuneri de la cei care vor sa-mi preia satele, din pacate sunt full de armata, marea majoritate au ferma full...asa ca daca cineva are nevoie de ea in orice scop (atacuri kamikaze, defensiva, etc), sa dea un semn si se rezolva.

------------------------

Asta ca sa vedeti de cand nu mai joaca Moko. Pentru cei analfabeti , va rog sa va rugati colegii de trib sa va citeasca ei. Nu am gasit poze cu care sa pot ilustra acest lucru asa ca imi cer scuze. Va multumesc.

P.S.: ceapa si usturoiul le mananc eu pentru ca vad ca restul ai terminat tu. sa iti fie de bine.

nu eu am fost prins cu minciuna, si pun pariu ca o sa mai postezi in continuare, nu te poti abtine sa te faci de ras:) este in natura ta.....ai nevoie de atentie....poate ca iti lipseste din alta parte....dar sincer....cine te mai crede??? poate doar tu te crezi
 

DeletedUser

Nu se face de ras! Are dreptate in tot ce a dat past si pot sa iti confirme peste 100 de membrii avalon. Daca nu posta barony asa de dimineata eu insami iti dadeam past.
In incheiere, moko s-a retras de mult timp, barony ti-a postat dovada si din cate stiu eu moko v-a dovedit destul de mult timp ca stie sa joace, asa ca nu vad ce e asa de greu de inteles ca satele pe care le-ati luat de la ea nu ati muncit la ele asa cum probabil munceati daca inca juca!
Si nu ati gasit alt jucator decat pe moko cu care sa ne dati exemplu cat de usor ati luat satele?
 

DeletedUser

Nu se face de ras! Are dreptate in tot ce a dat past si pot sa iti confirme peste 100 de membrii avalon. Daca nu posta barony asa de dimineata eu insami iti dadeam past.
In incheiere, moko s-a retras de mult timp, barony ti-a postat dovada si din cate stiu eu moko v-a dovedit destul de mult timp ca stie sa joace, asa ca nu vad ce e asa de greu de inteles ca satele pe care le-ati luat de la ea nu ati muncit la ele asa cum probabil munceati daca inca juca!
Si nu ati gasit alt jucator decat pe moko cu care sa ne dati exemplu cat de usor ati luat satele?

Cris, stai calma si nu da replici tuturor ... pe aici. M-am coborat eu destul astfel incat nu ma voi mai ridica niciodata. E de ajuns unul care sa isi piarda timpul :) Si oricum sfertodoctii de pe aici nu vor intelege nimic niciodata. Tine de IQ.
 

DeletedUser4663

Nu se face de ras! Are dreptate in tot ce a dat past si pot sa iti confirme peste 100 de membrii avalon. Daca nu posta barony asa de dimineata eu insami iti dadeam past.
In incheiere, moko s-a retras de mult timp, barony ti-a postat dovada si din cate stiu eu moko v-a dovedit destul de mult timp ca stie sa joace, asa ca nu vad ce e asa de greu de inteles ca satele pe care le-ati luat de la ea nu ati muncit la ele asa cum probabil munceati daca inca juca!
Si nu ati gasit alt jucator decat pe moko cu care sa ne dati exemplu cat de usor ati luat satele?

mda, si CD nu al luat sate de la voi, vo sunteti cei mai puternici, cei mai tari...etc.....chiar daca a lasat siter, tot CD a luat satele de la moko, cine era de fapt in spatele contului este mai putin important, s-a postat ca nu au luat CD sate si ca a fost inobilata intern, asadar dovada contrarie este incontestabila, si da se face de ras atunci cand face afirmatii conform carora nu a fost inobilata de CD, se face de ras cand vine si posteaza un mesaj ""de lasare a unui jucator"""este foarte simplu dupa ce a fost o data prins cu minciuna, credibilitatea este 0, sa si continui dupa.....te faci si mai rau de ras.
PS: ai vazut ca nu te-ai putut abtine mr. razboinicul luminii...cum spuneam....;)

Cris, stai calma si nu da replici tuturor ... pe aici. M-am coborat eu destul astfel incat nu ma voi mai ridica niciodata. E de ajuns unul care sa isi piarda timpul :) Si oricum sfertodoctii de pe aici nu vor intelege nimic niciodata. Tine de IQ.
sfertodoctii de aici macar au cei 7 ani de acasa sa nu iti zica cat de "doct" esti tu si cat sa nu faca magariile pa care le-i facut si faci tu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mda, si CD nu al luat sate de la voi, vo sunteti cei mai puternici, cei mai tari...etc.....chiar daca a lasat siter, tot CD a luat satele de la moko, cine era de fapt in spatele contului este mai putin important, s-a postat ca nu au luat CD sate si ca a fost inobilata intern, asadar dovada contrarie este incontestabila, si da se face de ras atunci cand face afirmatii conform carora nu a fost inobilata de CD, se face de ras cand vine si posteaza un mesaj ""de lasare a unui jucator"""este foarte simplu dupa ce a fost o data prins cu minciuna, credibilitatea este 0, sa si continui dupa.....te faci si mai rau de ras.
PS: ai vazut ca nu te-ai putut abtine mr. razboinicul luminii...cum spuneam....;)


sfertodoctii de aici macar au cei 7 ani de acasa sa nu iti zica cat de "doct" esti tu si cat sa nu faca magariile pa care le-i facut si faci tu.

Nu intoarce cuvintele, chiar barony ti-a spus pe la pagina nr.3 intrebat care sunt inamici pe care ii considera puternici si onorabili si raspunsul lui a fost CD (si ELITE dar discutam de CD). Am urmarit multe posturi si nu m-am bagat, dar deja devin atacuri evidente asupra diplomatului nostru barony.
Am intervenit pentru ca ai zis ca nu il mai crezi si am vrut sa stii de la altcineva ca tot ce ti-a postat e adevarat. Satele lui moko au fost mult mai usor de cucerit fara ea la "carma" cum s-ar zice, dar nici eu si nici barony nu am contestat faptul ca nu ati fi luat alte sate pe de drept.
Poate ar trebui sa tac si sa las pe altii sa judece intentiile tale din postari. Si asa cum a mai intrebat si luebest, cred, nici macar nu stim cu cine avem "onoarea" sa vorbim (ca nu cred ca esti nou pe triburi daca ti-ai permis atatea lucruri sa zici).
 

DeletedUser

Am intervenit pentru ca ai zis ca nu il mai crezi si am vrut sa stii de la altcineva ca tot ce ti-a postat e adevarat. Satele lui moko au fost mult mai usor de cucerit fara ea la "carma" cum s-ar zice, dar nici eu si nici barony nu am contestat faptul ca nu ati fi luat alte sate pe de drept.

check this >>>
Moko ? voi ati dus-o? :)) a fost innobilata intern de noi. S-a plictisit de l1 si s-a dedicat l2.

Doar am demonstrat ca moko nu a fost innobilata intern.
Sitter a avut...cum poti spune ca nu a opus rezistenta?
Din moment ce ati vazut ca contul ei e atacat,ma gandesc ca ati pus pe cineva destul de capabil ,in asa fel inca sa apare satele si sa ramana la voi.
Va rog ca subiectul CD vs satele lui moko sa fie incheiat.Noi i-am luat o buna parte din sate,restu au ajuns la cei din Avalon sau Fiara.
Subiectul acesta e inchis :)
 

DeletedUser

gabi, ai dreptate.nu am fost la curent cu ultimele detalii. stiam ca moko s-a retras atunci, stiam ca a spus ca satele sa ii fie impartite, stiam ca a mai luat sarafan si am crezut ca toate au fost iinobilate intern. m-am inselat si trebuie sa ii dam CD-ului ce-i al CD-ului.
 

DeletedUser1385

oare CA corect? cu membri familiei ... ?momentan nu am dovezii dar dupa ce informatii am primit cam asa ar sta.... situatia:) LEON exclus.. sa se faca pna cu SH , oare TLD AVALON ? au sarit sa ajute leon .. cand SH lea declarat razboi , cum ei au facut..cand coalitia lea declarat? ...LEON ia ajutat nu doar vorbe si pe la spate alceva;) ?hm...TLD au facut pna local cu SH sa poata elimina pe leon ;) ce ziceam...se folosesc..de tribrile din familie ..as domine zonele de interes dar
Inca odata CA , TLD isi urmeaza scopurile personale ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4663

oare CA corect? cu membri familiei ... ?momentan nu am dovezii dar dupa ce informatii am primit cam asa ar sta.... situatia:) LEON exclus.. sa se faca pna cu SH , oare TLD AVALON ? au sarit sa ajute leon .. cand SH lea declarat razboi , cum ei au facut..cand coalitia lea declarat? ...LEON ia ajutat nu doar vorbe si pe la spate alceva;) ?hm...TLD au facut pna local cu SH sa poata elimina pe leon ;) ce ziceam...se folosesc..de tribrile din familie ..as domine zonele de interes dar
Inca odata CA , TLD isi urmeaza scopurile personale ;)

pe zi ce trece membrii Ca arata ca si-au luat lumea in cap.
se cred deja castigatori, TLD a fost prins la mijloc de data asta, ori tace si face cum au zis RIP si Avalon, ori isi pierde familia si ramane prada tuturor triburilor care le-au declarat razboi, de data asta se pare ca "cardasia" celor din CA, si ma refer la triburile care vor suprematia in fata TLD, anume RIP si Avalon a facut ca cele din urma sa dea o palma "familiei" si sa dicteze chiar si acolo, mai rau este ca au postat cu seninatate "deciziile lor " de a scoate leonul si respectiv pe uscatelul, apoi au revenit si acum au curajul sa nege ca au dorit asa ceva...asta ar terbui sa fie invatatura de minte pentru toate triburile L1, care doar fiind mai unite impotriva acestor indivizi pot sa intoarca balanta, altfel ....astfel de decizii vor continua sa existe si sa se inmulteasca, AVIZ CHIAR SI TLD: RIp si avalon au lovit in voi miseleste, si chiar cand nu aveau dreptate, poate este timpul ca voi sa aratati ca nu sunteti in aceiasi "blreasla" cu acesti indivizi, cred ca a-ti avea mai mult de castigat, sincer daca dispar restul dusmanilor cred ca nu ar ezita nici avalonul si nici RIP sa va loveasca inca o data, mai rau de data asta, restul triburilor stiu ce au de facut, ramane sa vedem daca au si capacitatea sa faca ce trebuie.
 
Sus