CA - ce aveþi cu noi?

DeletedUser

pe zi ce trece membrii Ca arata ca si-au luat lumea in cap.
se cred deja castigatori, TLD a fost prins la mijloc de data asta, ori tace si face cum au zis RIP si Avalon, ori isi pierde familia si ramane prada tuturor triburilor care le-au declarat razboi, de data asta se pare ca "cardasia" celor din CA, si ma refer la triburile care vor suprematia in fata TLD, anume RIP si Avalon a facut ca cele din urma sa dea o palma "familiei" si sa dicteze chiar si acolo, mai rau este ca au postat cu seninatate "deciziile lor " de a scoate leonul si respectiv pe uscatelul, apoi au revenit si acum au curajul sa nege ca au dorit asa ceva...asta ar terbui sa fie invatatura de minte pentru toate triburile L1, care doar fiind mai unite impotriva acestor indivizi pot sa intoarca balanta, altfel ....astfel de decizii vor continua sa existe si sa se inmulteasca, AVIZ CHIAR SI TLD: RIp si avalon au lovit in voi miseleste, si chiar cand nu aveau dreptate, poate este timpul ca voi sa aratati ca nu sunteti in aceiasi "blreasla" cu acesti indivizi, cred ca a-ti avea mai mult de castigat, sincer daca dispar restul dusmanilor cred ca nu ar ezita nici avalonul si nici RIP sa va loveasca inca o data, mai rau de data asta, restul triburilor stiu ce au de facut, ramane sa vedem daca au si capacitatea sa faca ce trebuie.

Atata timp cat Avalon,RIP,TLD fac parte din aceeasi familie,vor merge cap la cap si nu cred ca se poate face ceva in privinta clasamentului decat prin recrutari...dar nici asa nu poate fi mare diferenta. Concluzia nu poate fi alta decat ca nici RIP nici Avalon NU doresc suprematia. Cel putin nu momentan.
TLD-ul cred ca poate face fata cu brio intr-un eventual conflict cu Avalon(oricum acest lucru nu se va intampla). Un razboi TLD-vs-Avalon este echivalent cu trimiterea celui din urma la margine. Dar cum spuneam acest lucru nu se va intampla.Probabil in cel mai rau caz aceste 2 triburi vor fuziona.
 

DeletedUser1195

dar un razboi RIP si Avalon vs TLD?Cum ar fi?
I-ar mai trece si lui Sir Soreen plictiseala:)
 

DeletedUser1385

vine acu o explicatie din partea niena...care iar va pacalii pe uni ;)) oricum TLD , iau facut pe fata pe LEON asta e clar
 

DeletedUser

pe zi ce trece membrii Ca arata ca si-au luat lumea in cap.
se cred deja castigatori, TLD a fost prins la mijloc de data asta, ori tace si face cum au zis RIP si Avalon, ori isi pierde familia si ramane prada tuturor triburilor care le-au declarat razboi, de data asta se pare ca "cardasia" celor din CA, si ma refer la triburile care vor suprematia in fata TLD, anume RIP si Avalon a facut ca cele din urma sa dea o palma "familiei" si sa dicteze chiar si acolo, mai rau este ca au postat cu seninatate "deciziile lor " de a scoate leonul si respectiv pe uscatelul, apoi au revenit si acum au curajul sa nege ca au dorit asa ceva...asta ar terbui sa fie invatatura de minte pentru toate triburile L1, care doar fiind mai unite impotriva acestor indivizi pot sa intoarca balanta, altfel ....astfel de decizii vor continua sa existe si sa se inmulteasca, AVIZ CHIAR SI TLD: RIp si avalon au lovit in voi miseleste, si chiar cand nu aveau dreptate, poate este timpul ca voi sa aratati ca nu sunteti in aceiasi "blreasla" cu acesti indivizi, cred ca a-ti avea mai mult de castigat, sincer daca dispar restul dusmanilor cred ca nu ar ezita nici avalonul si nici RIP sa va loveasca inca o data, mai rau de data asta, restul triburilor stiu ce au de facut, ramane sa vedem daca au si capacitatea sa faca ce trebuie.

Domnul meu, cred ca aici ai fost putin depasit de situatie. Observatiile tale nu tin cont de istoria TLD si de relatiile ce exista intre triburile din CA inca dinainte de a se forma alianta. Daca TLD-ul a tacut a fost pentru ca membrii consiliului de conducere stiu cand este momentul sa intervina intr-un conflict, iar ce a fost pana acum pe forum nu a meritat mai multa atentie decat i-a fost acordata.
Ce se decide in interiorul CA nu este negociat pe forumul extern. Aici sunt pur si simplu anuntate concluziile discutiilor interne. Domnul luebeast este vocea CA, implicit si a TLD-ului in ceea ce priveste deciziile ce tin de familie. Pentru restul problemelor, flamer aduce la cunostinta celorlalte triburi de pe L1 pozitia TLD. Pana acum mi se pare ca s-au descurcat suficient de bine, atat flamer cat si luebeast, nu vad ce altceva ar fi trebuit sa spuna TLD-ul. :)
 

DeletedUser1385

Domnul meu, cred ca aici ai fost putin depasit de situatie. Observatiile tale nu tin cont de istoria TLD si de relatiile ce exista intre triburile din CA inca dinainte de a se forma alianta. Daca TLD-ul a tacut a fost pentru ca membrii consiliului de conducere stiu cand este momentul sa intervina intr-un conflict, iar ce a fost pana acum pe forum nu a meritat mai multa atentie decat i-a fost acordata.
Ce se decide in interiorul CA nu este negociat pe forumul extern. Aici sunt pur si simplu anuntate concluziile discutiilor interne. Domnul luebeast este vocea CA, implicit si a TLD-ului in ceea ce priveste deciziile ce tin de familie. Pentru restul problemelor, flamer aduce la cunostinta celorlalte triburi de pe L1 pozitia TLD. Pana acum mi se pare ca s-au descurcat suficient de bine, atat flamer cat si luebeast, nu vad ce altceva ar fi trebuit sa spuna TLD-ul. :)
de ce ai ales postu lui si pe al meu lai evitat? e ceva adevarat :)
 

DeletedUser

de ce ai ales postu lui si pe al meu lai evitat? e ceva adevarat :)

Draga foh, tu ai postat cand eu deja redactam raspunsul...
Uite, acum te-am bagat si pe tine in seama. :) Ma bucur ca te-am facut fericit...Acum sa trecem mai departe, din cate stiu nu se accepta spam la Politica si propaganda.
 

DeletedUser4663

Domnul meu, cred ca aici ai fost putin depasit de situatie. Observatiile tale nu tin cont de istoria TLD si de relatiile ce exista intre triburile din CA inca dinainte de a se forma alianta. Daca TLD-ul a tacut a fost pentru ca membrii consiliului de conducere stiu cand este momentul sa intervina intr-un conflict, iar ce a fost pana acum pe forum nu a meritat mai multa atentie decat i-a fost acordata.
Ce se decide in interiorul CA nu este negociat pe forumul extern. Aici sunt pur si simplu anuntate concluziile discutiilor interne. Domnul luebeast este vocea CA, implicit si a TLD-ului in ceea ce priveste deciziile ce tin de familie. Pentru restul problemelor, flamer aduce la cunostinta celorlalte triburi de pe L1 pozitia TLD. Pana acum mi se pare ca s-au descurcat suficient de bine, atat flamer cat si luebeast, nu vad ce altceva ar fi trebuit sa spuna TLD-ul. :)

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=3018
este tot ce am de zis, d-soara nienna, citeste cu atentie, si daca este ok;) ma anunti si pe mine....desi cred ca iar postaea lui barony spune totul.....mai ales discutia din conf si afirmatiile ulterioare ale lui luebeast, sincer, orice a-ti vrea sa spuneti, vi s-a bagat pumnul in gaqt si ati tacut inghitind in sec, ori undeva foh-next are si el dreptatea lui, ati avut cunostinta de cauza.....si tot a-ti inghitit in sec, ceea ce aduce la iveala o mica slabiciune in fata celor din avalon sau RIP...piensa mui bien por favor;) si dupa mai vbim, daca au facut bine ce au facut ....de flamer nu zic nimic, posturile lui au logica, ale celorlalti sunt doar VRAJELI si chesti e genul " o intoarcem ca la Ploiesti" ca asa este mai bine...asazisul consiliu este impartit in tabere, si puterea o au ..._____________________
 

DeletedUser

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=3018
este tot ce am de zis, d-soara nienna, citeste cu atentie, si daca este ok;) ma anunti si pe mine....desi cred ca iar postaea lui barony spune totul.....mai ales discutia din conf si afirmatiile ulterioare ale lui luebeast, sincer, orice a-ti vrea sa spuneti, vi s-a bagat pumnul in gaqt si ati tacut inghitind in sec, ori undeva foh-next are si el dreptatea lui, ati avut cunostinta de cauza.....si tot a-ti inghitit in sec, ceea ce aduce la iveala o mica slabiciune in fata celor din avalon sau RIP...piensa mui bien por favor;) si dupa mai vbim, daca au facut bine ce au facut ....de flamer nu zic nimic, posturile lui au logica, ale celorlalti sunt doar VRAJELI si chesti e genul " o intoarcem ca la Ploiesti" ca asa este mai bine...asazisul consiliu este impartit in tabere, si puterea o au ..._____________________
Off, tare as vrea sa nu ma bag in astfel de discutii. De cand nu mai sunt diplomata TLD nu am dreptul sa postez in numele tribului si ce scriu pe extern nu sunt decat pareri personale. Incerc sa-mi pastrez pe cat posibil obiectivitatea, insa este destul de dificil, deci va rog sa imi scuzati eventualele scapari.
Parerea mea este ca in acea conferinta au existat unele probleme de comunicare ce au dus la complicatii extrem de neplacute. Pe de o parte TLD a inteles ca uscatelul poate fi invitat, pe de alta parte Avalonul a inteles ca respectivul jucator poate fi atacat. Astfel de lucruri se intampla, oameni suntem si nimeni nu este perfect. Insa problema a fost rezolvata tocmai pentru ca aceste triburi au o relatie veche ce nu poate fi alterata de o neintelegere. Acum a fost randul TLD-ului sa se arate deschis la discutii, insa te asigur ca si Avalonul a facut suficiente compromisuri, ca si orice alt trib din familie. Nimanui nu i se pune pumnul in gat :)
Certurile de pe forum au fost rezultatul orgoliilor unor jucatori si au fost alimentate de amestecul permanent al instigatorilor clasici.
Eu consider episodul depasit si cred ca si dumneata ar trebui sa-l lasi balta.
Daca doresti mai multe explicatii as fi fericita sa ti le dau pe privat, asta numai si numai pentru ca mi-ai facut o impresie buna prin felul in care ti-ai argumentat afirmatiile... nu vad de ca ar trebui ca CA-ul sa se justifice in fata fiecarui jucator. :)
 

DeletedUser4663

Nu cred ca s-a facut vreodata circ pe extern pentru probleme de genul asta. Si crede-ma, tu nu stii dar sunt zeci pe zi de genul asta. Iar faza cu claimul macar nu o aminti ca te faci de ras. Claimul are valabilitate 72 de ore. Dupa aia apelezi la bunavointa partenerilor de joc, nu la regula. Si cu thorak sunt sigur ca te vei intelege imediat.

D4nYl0v3
Member


Adaugã data: 19.06.2007 #24 03.02.2008, 14:30:23 Sus
flamer ... sincer ma faci sa rad ... cand te aud ca vb tu si TLD d claimuri ... voi nu atzi respectat vrun claim ? nu cer 72h k ii muuuult prea mult pt voi .. macar 24h ... chiar azi a ieshit mare circ intern datorita claimurilor voastre excelente


neintelegeri pot aparea, dar cand apar rabufniri pe forumul mare, sincer nu mai sunt doar mici neintelegeri, postul initial nu a fost alimetarea nici unui instigator, ci doar doritna unui membru de a "arata cine este seful" si a facut-o ...pana la un punct, pana i s-a aratat cat de penibil este postul si cat de mincinoase sunt afirmatiile, apoi, cel de-al doi-lea a facut, la doua zile dupa, afirmatia ca totul este imaginatia altora, sincer, un alt pas facut gresit fata de toti membrii forumului, sa ii faci "nebuni" si ca totul este in imaginatia lor, arata pur si simplu "credinta" lui luebeast ca ceilalti sunt nainvi si il cred in momentul in care le zice"voi sunteti fraieri si aveti imaginatie bogata" eu zic ca asa este si nu am vrut sa recrutam pe nimeni" asta dupa ce .....
ori noi suntem orbi ori apare zicala"houston we have a problem" si ceva este putred la moscova.
pe mine nu ma vedea cineva postand vreodata daca nu vedeam nonsalanta cu care a postat barony. ma operam daca nu vedeam si postul lui luebeast care este de-a dreptul hilar.
este frumos din partea celor din TLD ca arata maturitate si predispozitie in a apara familia, dar partea celor din RIP si Avalon este mult prea manjita de barony ca sa se poata nega ceva....nu este momentul negarilor in CA, ci doar a acceptarii realitatii. CA si-a atins climax-ul si de acum devine o piatra de moara( matricea BGC)sper sa realizeze toata lumea acest lucru si sa il accepte, spre binele tuturor si nu spre binele avalonului sau a RIp-ului.
in concluzie:- afirmatiile mele sunt destul de fondate de "circul" facut de barony(razboinicul luminii si cel care nu minte) este unul cat se poate de elocvent.
postarea este o palma adusa familiei si membrilor ei de catre barony, care dupa parerea mea ar trebui sa primeasca "tratamentul" care a dorit sa-l aplice lui uscatelul... "sa fie ajutat sa joace pe alte lumi" sa se concentreze la viata de zi cu zi si nu la L1.despre luebeast astept o parere demna de un jucator care se doreste a fi "vocea CA".
Flamer- stie destule si este destul de matur incat nu am ce a comentez, multi nu inteleg ce posteaza el de fapt ...dar asta este viata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu am doar o suita de intrebari in calitate de diplomat si conducator Avalon: de ce liderul leon de la vremea respectiva uscatelul a dat circulara membrilor Leon sa intre in triburile CA, de ce multi membri Leon au ales sa intre in Avalon (dupa circul facut de mine pe extern), de ce uscatelul s-a grabit sa intre in TLD (pana in momentul trecerii in TLD era singurul cu drept de intemeietor) si de ce daca noi am fost groparii Leonului acest trib accepta ajutorul nostru? De ce nu se observa ca singurul lucru pe care l-am dorit a fost inlaturarea liderului Leon din acel moment? Am ales si noi o cale. Buna rea, aia a fost. Important este ca pana la urma s-a reusit ceva constructiv.:)
 

DeletedUser4663

Eu am doar o suita de intrebari in calitate de diplomat si conducator Avalon: de ce liderul leon de la vremea respectiva uscatelul a dat circulara membrilor Leon sa intre in triburile CA, de ce multi membri Leon au ales sa intre in Avalon (dupa circul facut de mine pe extern), de ce uscatelul s-a grabit sa intre in TLD (pana in momentul trecerii in TLD era singurul cu drept de intemeietor) si de ce daca noi am fost groparii Leonului acest trib accepta ajutorul nostru? De ce nu se observa ca singurul lucru pe care l-am dorit a fost inlaturarea liderului Leon din acel moment? Am ales si noi o cale. Buna rea, aia a fost. Important este ca pana la urma s-a reusit ceva constructiv.:)

iar vii cu vrajeli??? tot nu te-ai saturat?? este ultima daa cand rapund la un post al tau-aia nu este alegere, nu este optiune.
pe scurt, jucatorii leonului au luat singura lor optiune de a ramane in joc, nimic mai mult.
tu nu meriti nici macar sa ramai in joc, dar sa mai si postezi ca "voce a CA".
discutia pusa de tine pe forum(cea de pe mess si cea de pe private" sunt greselile tale", dovada a ignorantei tale, faza cu am facut ce am putut a salvam leonul.....care erau optiunile? tinand cont ca au pierdut proximativ 100 de sate intr-o singura zi, majoritatea inobilari ale "fratilor mai mari care ii ajuta"
lasa forumul si bea un suc, o limonada, revino cand poti sa postezi ceva decent.
"salvarea leonului" este doar o poveste si o incercare de a spala imaginea CA dupa cele petrecute zilele trecute, chiar si asa faptele raman, nu ai cum sa stergi cu buretele ceea ce ai facut tu, si nu numai in fata leonului ci in fataTUTUROT JUCATORILOR, jignirea superma, minciuna si lipsa de respect fata de jucatori spune totul.
o data afirmati ca salvati leonul, o data impariti satele "liderului", o data impartiti jucatorii leonului, in locul lor faceam PNA cu toti pana in momentul in care faceam reorganizarea. esti cel mai mare dusman al familiei si ti-o zic in fata. leonul nu a pierdut atatea sate impotriva dusmanilor cu care aveti PNA ci impotriva "familiei care o ajuta".


PS: sa ajuns la optiunea asta datorita "inteligentei tale" de a posta magaria pe forum, altfel va vedeati de treaba.....nimic constructiv....doar caracterul romanului umil si lipsit de coloana si verticalitate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

iar vii cu vrajeli??? tot nu te-ai saturat?? este ultima daa cand rapund la un post al tau-aia nu este alegere, nu este optiune.
pe scurt, jucatorii leonului au luat singura lor optiune de a ramane in joc, nimic mai mult.

PS: sa ajuns la optiunea asta datorita "inteligentei tale" de a posta magaria pe forum, altfel va vedeati de treaba.....nimic constructiv....doar caracterul romanului umil si lipsit de coloana si verticalitate

Optiunea liderului este sa plece printre primii? Eu nu cred ca e o optiune de lider dezertarea.
Si cred ca mai postezi o data macar sa iti corectezi greselile "sa ajuns" :))

P.S.: Mai poti? Deja ai ajuns tu cel care umbla dupa vrajitoare :).
 

DeletedUser4663

Optiunea liderului este sa plece printre primii? Eu nu cred ca e o optiune de lider dezertarea.
Si cred ca mai postezi o data macar sa iti corectezi greselile "sa ajuns" :))

P.S.: Mai poti? Deja ai ajuns tu cel care umbla dupa vrajitoare :).

citeste macar regulamentele forumului, alte argumente vad ca nu ai, ti-am mai zis te complaci in penibil si continui sa te faci de ras. go home si plange-i cui vrei tu ca am facut eu o greseala de tastare, fa post separat, oricum sa dovedesti ca ai vreun pic de decenta si demnitate nu esti in stare....
unde este pauza promisa de tine??? alta minciuna...deh.....educatie de maidan....
eu te las sa postezi in continuare( cel mai "prost" cedeaza primul)
o zi placuta razboinic al luminii;)
 

DeletedUser

citeste macar regulamentele forumului, alte argumente vad ca nu ai, ti-am mai zis te complaci in penibil si continui sa te faci de ras. go home si plange-i cui vrei tu ca am facut eu o greseala de tastare, fa post separat, oricum sa dovedesti ca ai vreun pic de decenta si demnitate nu esti in stare....
unde este pauza promisa de tine??? alta minciuna...deh.....educatie de maidan....
eu te las sa postezi in continuare( cel mai "prost" cedeaza primul)
o zi placuta razboinic al luminii;)

Am promis ca nu ma mai ocup cu treburile familiei CA. Are luebeast grija de asta. Drept care acum imi exersez noua meserie de la circ spre care ma indemnai dar nu aia de clovn ca avem destui ci cea de dresor. E mai simpatica.
O zi buna si tie.

P.S.: Ai azi spectacol?
 

DeletedUser4663

Am promis ca nu ma mai ocup cu treburile familiei CA. Are luebeast grija de asta. Drept care acum imi exersez noua meserie de la circ spre care ma indemnai dar nu aia de clovn ca avem destui ci cea de dresor. E mai simpatica.
O zi buna si tie.

P.S.: Ai azi spectacol?

imi cer scuze ca revin si postez un raspun domnului barony

mai bine te-ai dresa tu cu cei 7 ani de acasa, ca iti lipsesc cu desavarsire

pentru CA:-fosta "voce" a CA-ului si caracterul sau, acum astept sa ma contrazica cineva, cu argumente, trimite-ti va rog clovnul la reeducare si sa se dreseze, are probleme de Iq si are nevoie de odihna...."
 

DeletedUser

imi cer scuze ca revin si postez un raspun domnului barony

mai bine te-ai dresa tu cu cei 7 ani de acasa, ca iti lipsesc cu desavarsire

pentru CA:-fosta "voce" a CA-ului si caracterul sau, acum astept sa ma contrazica cineva, cu argumente, trimite-ti va rog clovnul la reeducare si sa se dreseze, are probleme de Iq si are nevoie de odihna...."

Te rog frumos si respectuos sa nu jignesti. Eu nu am vorbit urat cu tine. Nu mai rezisti nervilor? Simti nevoia sa te linistesti? Aspacardin. :)
 

DeletedUser4058

mie asta imi suna a regizare. Sa se certe 2 jucatori in asa hal, e prea de tot.
Felicitari celui care a scris scenriul, merita o nominalizare la Oscar :D.
 

DeletedUser

mie asta imi suna a regizare. Sa se certe 2 jucatori in asa hal, e prea de tot.
Felicitari celui care a scris scenriul, merita o nominalizare la Oscar :D.

E clar ... Nu ai prins meciuri ca lumea ... Asta nici de incalzire nu e buna.
E offtopic la greu si astept sa primesc un avertisment. :)
 
Sus