Ce lume de pe ro se va castiga prima ?

DeletedUser3357

Nici un "admin" nu poate sa faca ce vrea, sunt verificati de altii cu level mai mare. Poti sa stai linistit, ca nu tot ce se aude ii si adevarat. Sa faci asa zisele "magari" iti trebuie level mare.Sa=l obti ii greu, sincer iti zic ca tot ce se aude sunt simple speculatii. Din exterior ii sinmplu sa acuzii, daca ai face parte din team ai vedea ca nu-i asa.

Fostii lui colegi s-au retras ca nu au mai avut timp ;)

Vasy am jucat pentru o perioada ce e drept scurta cu tine in trib, nu esti un om prost.
Fostii admini s-au retras unii ca au fost 'obligati' altii pentru ca nu au vrut sa faca parte din acele magarii si poate unii ca intradevar nu au avut timp.
Cand staff-ul .ro o sa fie lovit o sa fie grav. discutiile purtate de noi aici sunt infantile.
 

DeletedUser

Asteptam cu interes deciziile administratorului ca sa putem pune punct final lumii~ L3 ~. ( Sper numai ca acestea sa fie luate cat mai curand.)
 

DeletedUser

Pe serverul .UK au fost inchise la inscriere si sa mai poti da restart dupa ce esti scos pe primele 4 lumi , lumea 4 este deschisa de numai 1 an si vreo 2 luni de zile si prima lume este deschisa de 2 ani , nici vorba ca ar trebui ca o lume sa aiba 300.000 de sate ca sa fie inchisa la inscrieri ,lumea 4 de pe .uk are 46.000 de sate ,lumea 3 si lumea 2 100k de sate .
http://forum.tribalwars.co.uk/showpost.php?p=281264&postcount=1
http://forum.tribalwars.co.uk/showpost.php?p=287603&postcount=1
http://forum.tribalwars.co.uk/showpost.php?p=295629&postcount=1

Pe lumea 2 de pe UK a fost facut un sondaj in joc pt reducerea pretului nobililor in care modalitatea dupa care se reducea pretul nobililor depindea de voturile jucatorilor . A fost un vot detasat in care votul pt a fost de 87 % .

poll-noblemen-cost-reduction.jpg


Asa ca o parere personala nu cred ca lumea 3 poate fi inchisa definitiv cata vreme mai exista un trib de 400 de milioane bineinteles ca nu au sanse dar nu li se poate spune gata inchidem lumea va convine nu va convine au dreptul sa li se acorde in continuare sansa de a lupta ,poate sa fie inchisa la inscrieri si la posibilitatea de a mai da restart dupa ce esti trimis la margine aia da se poate aplica linistit sau reduceri de taleri si la pretul nobililor .
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Serverul uk este administrat de fosti si actuali jucatori de exceptie. Nu este de mirare respectul fata de jucatori primeaza.
 

DeletedUser18437

e fain pe .uk
asa e cel mai bine,ca dupa 1an~1an jumatate sa nu se mai poata inscrie nimeni.
jucatorii joaca sa castige,razboaiele se fac ca unul dintre cele 2 tabere sa castige,dar pur si simplu asa,cu 300.000 sate/lume,cu moral activ,viteza 1,1.5 e imposibil sa fie castigat vreo lume.
eu nu cred ca satele de pe l3 vor fi innobilate de scitii mai repede de 6-8luni.(MINIM)
 

DeletedUser

Pe lumea 3 a fost facut un sondaj pt eliminarea moralului acuma nu stiu care a fost rezultatul ,daca a fost scos .
http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=805593&postcount=1

Cred ca lumile 13 si 15 au sanse mari sa fie inchise inainte de lumea 3 triburile care domina acolo nu mai au mult de munca pana elimina restul triburilor si asta fara sa fie inchise lumile sau sa aiba taleri redusi sau nobili cu cost scazut .
 

DeletedUser37659

pai pe l15 e si normal ...ca doar nu sunt taleri acolo :D

acolo ai nobili garla
 

DeletedUser18437

lol,eu nici nu stiam ca exista si alta lume asa inafara de cel clasic :confused:
 

DeletedUser3357

Serverul uk este administrat de fosti si actuali jucatori de exceptie. Nu este de mirare respectul fata de jucatori primeaza.

Unul din cele mai bune posturi din acest topic.
Am jucat, ce este drept doar 1 luna la englezi. Putini jucatori care intra, foarte activi ( majoritatea cu 2 jucatori/cont ). Forumul lor extern este genial. Multe servere ar trebui sa i-a exemplu lor. Forum facut pentru triburile, nu pentru 'porcarii'.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu un pic mai mult, cert este ca forumul atragea aproape la fel ca jocul. Sa vezi (sa citesti mai degraba) jucatori exceptionali (naughzor, ruffus, tilt etc ...) cum au dispute aproape zilnic pe teme de joc, sa citesti cm-ul (tracey) alaturi de admini si mozi cum se implica, sa vezi useri preocupati de propaganda ... frumos. Pe joc de asemenea, campaniile anti-noobi inobilatori de barbare si o agresivitate rara ... super. Setari unice, originali, activi, tot timpul intreaba jucatorii si userii ... nerecomandat unora de aici :D
Eu ma bucur ca acolo am jucat alaturi de baieti precum tracis si dmn3 si am avut noroc ca m-a scapat lethal de chinuri :D

In fine, o luna la ei si am gustat jocul cat 3 ani pe ro.
 

DeletedUser

Lumea 3 e inchisa demult la inscrieri, moralul a cazut si el de ceva vreme; mai mult, costul talerilor s-a redus a doua oara! Singurul lucru ce ar mai fi de setat este sa nu se mai poata sa inceput nou.
NOI NU CEREM SA SE INCHIDA LUMEA, CI SA SE STABILEASCA CONDITIILE! Ca dupa aia stim ce avem de facut, asa ca o vom inchide noi; doar momentan nu stim ce vem de facut.
 

DeletedUser

Eu un pic mai mult, cert este ca forumul atragea aproape la fel ca jocul. Sa vezi (sa citesti mai degraba) jucatori exceptionali (naughzor, ruffus, tilt etc ...) cum au dispute aproape zilnic pe teme de joc, sa citesti cm-ul (tracey) alaturi de admini si mozi cum se implica, sa vezi useri preocupati de propaganda ... frumos. Pe joc de asemenea, campaniile anti-noobi inobilatori de barbare si o agresivitate rara ... super. Setari unice, originali, activi, tot timpul intreaba jucatorii si userii ... nerecomandat unora de aici :D
Eu ma bucur ca acolo am jucat alaturi de baieti precum tracis si dmn3 si am avut noroc ca m-a scapat lethal de chinuri :D

In fine, o luna la ei si am gustat jocul cat 3 ani pe ro.

Sunt si pe UK uscaturi ,pe UK2 a trebuit Thargoran sa inchida forumul extern din cauza jignirilor si atacurilor la persoana :) la fel ca la noi ,a amenintat chiar cu banarea definitiva si a conturilor de pe joc .
http://forum.tribalwars.co.uk/showthread.php?t=12079

Dar asa in rest nu ai ce sa ceri este intradevar o echipa de calitate foarte buna pe serverul din UK de admini si moderatori .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3357

Eu un pic mai mult, cert este ca forumul atragea aproape la fel ca jocul. Sa vezi (sa citesti mai degraba) jucatori exceptionali (naughzor, ruffus, tilt etc ...) cum au dispute aproape zilnic pe teme de joc, sa citesti cm-ul (tracey) alaturi de admini si mozi cum se implica, sa vezi useri preocupati de propaganda ... frumos. Pe joc de asemenea, campaniile anti-noobi inobilatori de barbare si o agresivitate rara ... super. Setari unice, originali, activi, tot timpul intreaba jucatorii si userii ... nerecomandat unora de aici :D
Eu ma bucur ca acolo am jucat alaturi de baieti precum tracis si dmn3 si am avut noroc ca m-a scapat lethal de chinuri :D

In fine, o luna la ei si am gustat jocul cat 3 ani pe ro.

Asta spuneam cand vorbeam despre forum. Acolo chiar se vorbeste de joc, strategie, raszboaie, diplomatie, etc. Nu fantasme precum la noi. Pe serverul 9 la ei cred ca o sa intru si eu. Daca ai in plan ceva sa imi dai un pm aici.
 

DeletedUser

Lumea 3 e inchisa demult la inscrieri, moralul a cazut si el de ceva vreme; mai mult, costul talerilor s-a redus a doua oara! Singurul lucru ce ar mai fi de setat este sa nu se mai poata sa inceput nou.
NOI NU CEREM SA SE INCHIDA LUMEA, CI SA SE STABILEASCA CONDITIILE! Ca dupa aia stim ce avem de facut, asa ca o vom inchide noi; doar momentan nu stim ce vem de facut.

lucrurile nu functioneaza asa: producatorul ia nota de doleantele jucatorilor, analizeaza situatia si ia decizia in functie de ceea ce gaseste pe lumea respectiva. daca nu gaseste motive sa justifice inchiderea lumii, nu o face. daca le gaseste si decide ca poate inchide lumea, ia decizia in functie de ceea ce exista, concret, acolo si stabileste si un calendar strict.

deja s-a anuntat inchiderea lumii, aici.


L.E. cred ca acest topic si-a indeplinit menirea si a raspuns si la intrebarea initiala: prima lume inchisa este lumea 3, anuntul facandu-se azi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19202

SI CE doresti ? cumva felicitari ca inchizi o lume cu trib dominant in jur de 50% din harta.?..pai dupa mine se pot inchide toate de acum nu sau de ce nu si jocul ?
uite sa nu zici ca sunt rau

FELICITARI! ca tot doreai faima si glorie :))
 

DeletedUser4132

SI CE doresti ? cumva felicitari ca inchizi o lume cu trib dominant in jur de 50% din harta.?..pai dupa mine se pot inchide toate de acum nu sau de ce nu si jocul ?
uite sa nu zici ca sunt rau

FELICITARI! ca tot doreai faima si glorie :))

lumea 3 se inchide, nu ptr ca tribul dominant are 50% din harta. ci ptr ca cealalta tabara pur si simplu nu mai exista. o sa zici ca a mai ramas un trib de 400 milioane de pcte. da, asa e. insa de jucat, nimeni nu mai joaca. sunt 80k sate de barbari, jucatori activi ramasi foarte putini.. nu-si mai are rostul.
 

DeletedUser19202

da de acord dar la fel e si pe inca vreo 4-5 lumi daia am si zis sa inchida cat mai multe si eventual jocul.

daia tot ziceam eu sa fie clare conditiile de inchidere dar na..daca ar fi clare nu s-ar mai putea interpreta si ar fi pacat
asa e

si totusi ca sa nu ma intelegi gresit ca la urma urmei nu ma interesat niciodata lumea 3 singurele tangente tot cu scitii le-am avut pe ceilalti nici macar nu ii cunosc

problema e ca ar fi fost ideal sa fie clar si fara echivoc cand se intampla o inchidere daia am scris
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Număr de jucători: 295
Total sate: 317.344 (1075.74 pro jucător)
Sate jucători: 229.005
Sate de barbari: 88.339


Din cele 229.005 sate, Scitii detin in momentul de fata 163.822 sate. La un calcul aritmetic simplu, rezulta un procent de 71,53% din totalul satelor active. Trbul de pe locul 2 detine 34.660, adica 15,13% din total sate active.

Pe langa toate aceste, L3 indeplineste toate celelalte conditii (lume inchisa la inscriere, ieftinire taleri, moralul ridicat).
 
Sus