Cel mai bun atac

pirates406

member
Scor reacție
0
Daca in satul pe care il ataci sunt mai multi spioni , iti vine raportul rosu . Asa cu 500 spioni ai sanse mai multe sa vezi ce are in sat si oricum 1000 de topoare in plus nu e ceva semnificativ.




cavaleria grea e mult mai buna in aparare deoarece este rapida si o poti folosi mai eficient in cazul in care esti atacat din scurt. nu se merita sa o irosesti in atac .

da el nu stie mai, tu nu te-ai prins; mai `nainte imi tinea predici si acuma zice sa folosesti cav. grea! :))
 

DeletedUser

mai e vorba de barbat pe invers 1 la mana:) cav grea *** stiai e buna si atac si aparare in atac doar sa iti tancheze nu tre sa fol mai mult de 200-400..
 

DeletedUser2821

Spionii se fac doar pe satele din granita , asta daca vrei sa fi eficient , daca vrei sa ai spioni in centrul tau , nu ai decat.
 

DeletedUser

Adik poate ar trebui sa folosesti un dex *** nu stii ce insemna a tanka:) si gata cu atatea off-topicuri.. k tu nu vezi k nu intereaza pe nimeni ce scrii?
 

DeletedUser2821

mai e vorba de barbat pe invers 1 la mana:) cav grea *** stiai e buna si atac si aparare in atac doar sa iti tancheze nu tre sa fol mai mult de 200-400..

Stii many te-a ajutat , eu la fel , si tu incepi cu chestii de genul , ba ce destept sunt fata de voi , voi nu stiai ma ca cav grea e buna in atac :O !? wow ..

Pleaca ma in loc sa multumesti te apuci de comentat , da ma stiam ca e buna si in atac , dar asta nu inseamna ca se compara cu cav us sau topoarele .
 

DeletedUser

Cav grea nu se foloseste in atac se pierde in putere nici macar putina 200 -400 cum ai zis tu se pierde si in putere si in resurse pt ca este foarte scumpa .

400x150(putere de atac )=60.000
600x130(putere de atac)=78.000
pierzi 18.000 putere de atac facand 400 cav grea in loc de 600 usoara plus pierderile in resurse care sunt importante si ele .
 

pirates406

member
Scor reacție
0
Cav grea nu se foloseste in atac se pierde in putere nici macar putina 200 -400 cum ai zis tu se pierde si in putere si in resurse pt ca este foarte scumpa .

400x150(putere de atac )=60.000
600x130(putere de atac)=78.000
pierzi 18.000 putere de atac facand 400 cav grea in loc de 600 usoara plus pierderile in resurse care sunt importante si ele .

tu iti mai bati capul pe aici? :))
 

DeletedUser

eu unul am sate cam asa....


1500 usoara
1000 arcasi calareti
300 berbeci si retu topoare

8000 topoare
3000 usori
si catva berbeci (pana la 24k)

5000 topoare
3000 usori
restu catapulte si berbeci

si spioni nu prea am nevoie pe satele de atac, daca este nevoie aduc spioni din satele de deff.. ;)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Si in plus, cu 400 de grei poti face minuni in aparare ... adica sa omori niste nobilasi care vin saracii insotiti de armata putina, dar trimisi cum trebuie la secunda :D :))
 

DeletedUser2821

destul de slabut atacul tau inseamna :)

fara berbeci degeaba ai 8k topoare... sau 3k cav us .
 

DeletedUser

Nu se merita sa trimiti mai mult de 500 cav arcasi intr-un atac, berbeci cam 350-400 atac iar cand un sat este blindat se ataca cu peste 1k berbeci...V-am spus parerea mea daca vreti sa tineti cont de ea bine daca nu nu...
 

DeletedUser3192

Daca in satul pe care il ataci sunt mai multi spioni , iti vine raportul rosu . Asa cu 500 spioni ai sanse mai multe sa vezi ce are in sat si oricum 1000 de topoare in plus nu e ceva semnificativ.


pai strecori intre atacuri si 500-1000 de spioni de pe un sat de spioni! daca trebuie sa dai 10 fulluri pe un sat sau chiar mai multe se aduna: eu nu stiu cum sa fac sa am mai multe locuri in ferma( daram cladiri) ...spionii multi mi se par nefolositori pe sat de atac: intotdeaunda intre satele de atac din granita strecor si unul de spionj pe care fac si cativa berbeci! asa ajung cam in acelasi timp cu fullurile de atac!
 

DeletedUser2821

eu niciodata nu am avut sat de spioni :)) .. mi-e lene sa fac o grupa doar pentru el , nu ca ar fi mare pierdere la 500-600 de sate dar ...
 

DeletedUser

S-a mai spus si de altii si s-a mai dezbatut problema asta ,nu se mai poate aduce nimic nou sa nu se stie deja ,chiar ti-au sugerat unii sa cauti pt ca sunt topicuri deschise care este cel mai bun tip de sat de atac poti cauta acolo si te lamuresti oricum in mare ar trebui ceva de genul 5.600 topoare 3.100 cav usoara si 400 de berbeci ,spioni cum au zis si altii nu fac decat cate 30 pe satele de atac fac spioni mai multi pe satele de aparare .

Am citit si un tutorial in care satele de atac se construiau in totalitate din topoare si cav grea si berbeci nu se folosea deloc cav usoara in ideea ca poti trimite cav grea ca sprijin si de pe satele de atac in caz de atac dar asta numai pe lumile cu mai multe nivele de cercetare numai acolo se aplica strategia asta pt ca cercetezi cav grea la maxim nivelul 10 sau 5 depinde de lume si ii creste eficienta in atac .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Arcasii sunt cei mai buni in atac.Chiar si cu zid 20,sagetile lor distrug trupele dusmanilor fara probleme.
Asa ca fa doar arcasi
 

DeletedUser

5000 top
50 spioni
2600 CU
400 Arcasi calareti
400 berbeci
50 catapulte(pana nu de mult foloseam numai 10 maxim 20 dar in ultima vreme mai daram si cladirile dusmanului :)) )

cam asta e atacul meu ideal :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

3700 usooara

3700 topoare

400 berbeci

20 cat

10 spioni.

Si daca dai pe sat blindat,cel mai bine e sa dai in prealabil un atac doar cu usori,apoi full cu 1000 berbeci
 
Sus