Cel mai bun jucator de pe l7

  • Autor subiect florinel the lord of war
  • Data de început

Cine este cel mai bun jucator de pe lumea 7 ?

  • Dredx

    Voturi: 21 19,6%
  • Eek!

    Voturi: 18 16,8%
  • Open mind

    Voturi: 30 28,0%
  • Sisisi

    Voturi: 13 12,1%
  • THE WEREWOLF

    Voturi: 25 23,4%

  • Total votanți
    107
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser18011

the werewolf sa stii cat timp sisisi , dredx , eek! au vrut sa joace, au aratat ca sunt jucatori , erau cei mai buni agresori pe timpul ala(si au fost genul de jucatori care s-au impus pe toate lumile unde au jucat),cat timp jucau ei nici nu se stia cine e rian , tetrik .

Jucatori mari apar in timp.......toti ii laudati la un inceput de lume!!!!Ba?Daca joci pe o lume ori joci intr-un flux continuu ori te lasi!!!!Aratati-mi o lume unde Dredx,Eek,Illidan au punctaje accesibile!!!!Nu ii mai aparati...sunt genul de jucatori "fluturasi"care stau 2-3 luni pe o lume si se plictisesc ori sunt scosi!!!!De ce sunt asa buni ca agresori????Atat Dredx cat si Illidan,foarte simplu.....au inceput jocul doar cu sate de atac si si-au castigat un renume de agresor dar la un atac in masa cum a fost pe Illidan si la fel si pe Dredx ce au facut????Ii gasim cumva pe harta???Hai ma baieti sa fim seriosi!!!!
 

DeletedUser15358

Nu spune nimeni ca nu au fost jucatori buni,poate au fost ce imai buni in perioada,dar acuma pur si simplu nu m-ai sunt....sunt pur si simplu offtopic din pollu asta.iar discutiile care incept cu daca si cu parca...stiim cu toti unde ajung.

Werwolf poate nu ii cel mai bun jucator de pe l7,dar este un jucator care a muncit si a investit mult timp si nervi in jocul asta,nu mi se pare corect sa il acuze cineva din exterior ca a inobilat doar intern sau mai stiu eu ce.
Putini il cunosc si au jucat alaturi de el ca sa stie cate timp si nopti a organizat si calculat sute de atacuri.Grupa lui a fost cea mai agresiva grupa si cea care a adus cele mai multe sate .Cei care au fost in scurta perioada pe granita cu noi o stiu cel mai bine.

De restul(vivip,tetrika,) nu o sa vorbesc pentru ca nu ii cunosc.

Ps. Rian se apara mai bine decat ataca.Daca nu aveti pregatite vreo 1000 de fuluri date la minut va sugerez sa nu incercati:eek:
 

DeletedUser15095

Sincer am apucat sa joc ceva timp alaturi de THE WEREWOLF .. si`l consider un jucator foarte bun care`si da interesu si care stie sa ajute un coleg la nevoie! Consider ca in asta consta sa fi un jucator bun! Nu neaparat punctajul! Sa-ti ajuti colegul atunci cand el are nevoie, chiar daca tu esti mai in pericol ca el! ;)
Votul meu merge pentru THE WEREWOLF
 

DeletedUser7708

Jucatori mari apar in timp.......toti ii laudati la un inceput de lume!!!!Ba?Daca joci pe o lume ori joci intr-un flux continuu ori te lasi!!!!Aratati-mi o lume unde Dredx,Eek,Illidan au punctaje accesibile!!!!Nu ii mai aparati...sunt genul de jucatori "fluturasi"care stau 2-3 luni pe o lume si se plictisesc ori sunt scosi!!!!De ce sunt asa buni ca agresori????Atat Dredx cat si Illidan,foarte simplu.....au inceput jocul doar cu sate de atac si si-au castigat un renume de agresor dar la un atac in masa cum a fost pe Illidan si la fel si pe Dredx ce au facut????Ii gasim cumva pe harta???Hai ma baieti sa fim seriosi!!!!

Werewolf, înainte de postul ăsta te apreciam mai mult.

Illidan s-a retras pe la 60 de sate cred, sitter au fost mai mulţi dar cred că altryx era pe acolo cel mai mult.

Dredx la fel, a dat sitter lui cLeaR, un gest care nu l-am înţeles(sitter la duşman?). E adevărat că probabil era scos, a avut atacuri serioase şi cunosc trupa atacatoare foarte bine(acum sunt coleg cu ei pe L10).
Deci nu mă face să ajung la impresia că postezi din frustrare cu replica "x nu mai joacă acum, a fost scos/s-a lăsat".

Dăi Cezarului ce-i al Cezarului.
 

DeletedUser18011

Werewolf, înainte de postul ăsta te apreciam mai mult.

Illidan s-a retras pe la 60 de sate cred, sitter au fost mai mulţi dar cred că altryx era pe acolo cel mai mult.

Dredx la fel, a dat sitter lui cLeaR, un gest care nu l-am înţeles(sitter la duşman?). E adevărat că probabil era scos, a avut atacuri serioase şi cunosc trupa atacatoare foarte bine(acum sunt coleg cu ei pe L10).
Deci nu mă face să ajung la impresia că postezi din frustrare cu replica "x nu mai joacă acum, a fost scos/s-a lăsat".

Dăi Cezarului ce-i al Cezarului.

Probabil ai dreptate,nu am jucat impreuna cu ei in zona MOD......nu am treaba!!!!Nu vorbesc la frustrare,sunt unele chesti care fac off topic...tot respectul pentru Dredx si Illidan...adevarati agresori dar de Eek nu pot spune acelasi lucru...am jucat langa el pe o lume si nu m-a impresionat cu nimic!!!Mai mult de atat,fratele meu a jucat pe L7 langa Eek,Ksi225,Illidan,Alina cea groaznica si singuri nu ii faceau nimic,le lua sate de sub nas!A trebuit sa se adune toata gasca ca sa scoata din joc un baiat de 15 ani!!!!:rolleyes:Jalnica treaba asta
 

DeletedUser

Probabil ai dreptate,nu am jucat impreuna cu ei in zona MOD......nu am treaba!!!!Nu vorbesc la frustrare,sunt unele chesti care fac off topic...tot respectul pentru Dredx si Illidan...adevarati agresori dar de Eek nu pot spune acelasi lucru...am jucat langa el pe o lume si nu m-a impresionat cu nimic!!!Mai mult de atat,fratele meu a jucat pe L7 langa Eek,Ksi225,Illidan,Alina cea groaznica si singuri nu ii faceau nimic,le lua sate de sub nas!A trebuit sa se adune toata gasca ca sa scoata din joc un baiat de 15 ani!!!!:rolleyes:Jalnica treaba asta

Am vazut un posturile tale putina ura si invidie,am si eu o mica intrebare pe ce lume ai jucat alaturi de Eek!? daca ai jucat pe l1 unde a inceput te cred ca nu tea impresionat...
Si eu am 15 ani,nu am avut adversari de calibru mare insa jigsaw sau baieti din Die. daca au curajul iti poate sa iti spuna ca pe vremea SWAT-lui am fost atacat 2 saptamani (pe cand noi SWAT ii aveam la aliati)si am rezistat fara niciunu fel de probleme,nu ani conteaza la valoarea ta ca jucator...
 

DeletedUser9860

the werewolf hai lasama ca cel mai bun jucator se vede la urma cand primeste sate moka de la jucatori care se lasa nu?
Vot for Illidan,sebica19,Eek!,sisisi etc sunt multi :D
 

DeletedUser18011

the werewolf hai lasama ca cel mai bun jucator se vede la urma cand primeste sate moka de la jucatori care se lasa nu?
Vot for Illidan,sebica19,Eek!,sisisi etc sunt multi :D

Tu cine mai esti?:confused:E problema ta cum primesc eu satele?????De ce nu primesti si tu la fel????
 

DeletedUser18011

Nici in ziua de azi nu am reusit sa inteleg jucatorii care acuza jucatorii mari ca au crescut prin innobilari interne . Care e problema voastra ? Este cineva pe forumul acesta care nu a luat intern ? :D

Faptul ca cineva iti lasa satele demonstreaza ca ai stiut sa te comporti cu vecinii / colegii tai . Inseamna ca i-ai ajutat la greu .. si ai stiut sa fii un prieten .

Votul meu merge catre sisisi .

Multi oricum nu inteleg chestia asta.....100% daca erai rau si nu te comportai intr-un mod neplacut cu vecini acestia nu ti-ar fi lasat sate!!!!!
 

DeletedUser17395

Nici in ziua de azi nu am reusit sa inteleg jucatorii care acuza jucatorii mari ca au crescut prin innobilari interne . Care e problema voastra ? Este cineva pe forumul acesta care nu a luat intern ? :D

Faptul ca cineva iti lasa satele demonstreaza ca ai stiut sa te comporti cu vecinii / colegii tai . Inseamna ca i-ai ajutat la greu .. si ai stiut sa fii un prieten .

Votul meu merge catre sisisi .

Nu e nici o chestie ca inobilezi intern, toti am luat, e normal, doar nu lasam sa ia dusmanii satele...EU am vrut sa zic altceva.. In timp ce dredx si ceilalti la inceput si-au dovedit clasa pe propiile forte, altii au avut un punct de plecare mai de sus.. E usor sa joci cand ai 200 de sate , si ceilalti au 100 ...
 

DeletedUser11867

Nu e nici o chestie ca inobilezi intern, toti am luat, e normal, doar nu lasam sa ia dusmanii satele...EU am vrut sa zic altceva.. In timp ce dredx si ceilalti la inceput si-au dovedit clasa pe propiile forte, altii au avut un punct de plecare mai de sus.. E usor sa joci cand ai 200 de sate , si ceilalti au 100 ...

e chiar foarte usor sa joci asa iti dau exemple daca vreiai mai multe avantaje ai controlul mai buyn asupra trupelor tale...daca e slab nu conteaza numarul sateor iti dau exemplu de jucatori slabi...am un vecin care sa laudat ca in 3 zile imi ia satele si in astea 3 zile iam luat eu un sat si pe urma sa dus sa atace pe astia mai slabi sau pe cei care au fost curatiti deja in parte si de tine...ce am pierdut el era cand aveam sittre in rest...si are de 3 ori mai multe pct ca mine....
 

DeletedUser8705

Am vazut un posturile tale putina ura si invidie,am si eu o mica intrebare pe ce lume ai jucat alaturi de Eek!? daca ai jucat pe l1 unde a inceput te cred ca nu tea impresionat...
Si eu am 15 ani,nu am avut adversari de calibru mare insa jigsaw sau baieti din Die. daca au curajul iti poate sa iti spuna ca pe vremea SWAT-lui am fost atacat 2 saptamani (pe cand noi SWAT ii aveam la aliati)si am rezistat fara niciunu fel de probleme,nu ani conteaza la valoarea ta ca jucator...

mda florine...frumoase vremuri...dar poate facem si aici vremuri frumoase:D
 

DeletedUser15222

va salut,
nu stiu cine si cum a ales acei playeri pt a fi votati ca si cel mai bun jucator pe lumea 7, la fel cum nu stiu ce criterii s-au avut in vedere, mie unul numarul de sate "avute in portofoliu" nu imi spune nimic, singurul criteriu dupa care as vota ar fi poate rangul la inamici invinsi, acolo se "vede" cel mai bine cine este jucator cu adevarat si cine "culege" sate din innobilari interne.
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar unii nu au ce sa caute in acel "pool".
Mai jos aveti rangul la atacatori, alegeti pe cine va place.
Si inca ceva, aici vorbim strict de lumea 7.. ce este pe alte lumii este treaba lor, nici-o lume nu se aseamana cu cealalta..



Rang Porecla Cucerit
1 rian 30,18 Mio.
2 tetrik 28,62 Mio.
3 just me again 27,37 Mio.
4 Lucifer cel Viteaz 25,91 Mio.
5 corlatescu 22,07 Mio.
6 profucv 21,35 Mio.
7 andreikillerboss 21,18 Mio.
8 moryoka 20,89 Mio.
9 dacus100 20,78 Mio.
10 ZeusOne08 20,42 Mio.
11 Arii 20,19 Mio.
12 vivip 19,32 Mio.
13 THE WEREWOLF 19,28 Mio.
14 katana13 18,93 Mio.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17395

va salut,
nu stiu cine si cum a ales acei playeri pt a fi votati ca si cel mai bun jucator pe lumea 7, la fel cum nu stiu ce criterii s-au avut in vedere, mie unul numarul de sate "avute in portofoliu" nu imi spune nimic, singurul criteriu dupa care as vota ar fi poate rangul la inamici invinsi, acolo se "vede" cel mai bine cine este jucator cu adevarat si cine "culege" sate din innobilari interne.
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar unii nu au ce sa caute in acel "pool".
Mai jos aveti rangul la atacatori, alegeti pe cine va place.
Si inca ceva, aici vorbim strict de lumea 7.. ce este pe alte lumii este treaba lor, nici-o lume nu se aseamana cu cealalta..



Rang Porecla Cucerit
1 rian 30,18 Mio.
2 tetrik 28,62 Mio.
3 just me again 27,37 Mio.
4 Lucifer cel Viteaz 25,91 Mio.
5 corlatescu 22,07 Mio.
6 profucv 21,35 Mio.
7 andreikillerboss 21,18 Mio.
8 moryoka 20,89 Mio.
9 dacus100 20,78 Mio.
10 ZeusOne08 20,42 Mio.
11 Arii 20,19 Mio.
12 vivip 19,32 Mio.
13 THE WEREWOLF 19,28 Mio.
14 katana13 18,93 Mio.

Iar nu e corect..Pe mine cand m-au atacat masiv dusmanii ,am crescut cu 5-6 mil la inamici invinsi pana pe locul 7 .. Nu am pierdut nici un sat, totul bine si frumos, dar personal nu am facut mare branza, ma ajutat tribul, altfel eram mancat.. Sa inteleg ca eram al 7-lea cel mai bun jucator de pe lumea a 7 ? Nu cred .... . Eu o tin pe a mea , cei mai buni se vad la inceputurile lumii , cand joaca pe forte propii ....
Ma rog , tu vad ca vorbesti de atacatori, dar si asa se poate ca unul sa beneficieze de sprijinul tribului, el sa faca doar atac si sa se distreze...
 

DeletedUser

As vrea sa fac si eu o propunere daca se poate.Cunosc un jucator de mai demult, care nu este in lista de candidati si care are rang de atacator mai mare ca toti din aceasta lista : andreikillerboss
 

DeletedUser15358

As vrea sa fac si eu o propunere daca se poate.Cunosc un jucator de mai demult, care nu este in lista de candidati si care are rang de atacator mai mare ca toti din aceasta lista : andreikillerboss

Daca si el ii jucator bun,eu ma las de triburi.
Iti spun asta pentru ca il cunosc mai bine ca tine :)
 

DeletedUser18011

las k esti u mai bun :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

p.s. nu ma cunosti deloc

Mogul este si va fi pe orice lume un jucator valoros si un prieten de incredere!!!!Poi sa ai sute de milioane la inamici dar daca nu ai respect fata de colegi si sa legi relati de prietenie poti spune ca esti un jucator care fuge dupa satuce!!!!As vrea sa pun pe aceasta cale o intrebare tuturor celor care posteaza aici si vreau sa vad ce raspunsuri primesc!!!

,,Ce reprezinta pentru tine www.triburile.ro ? "

1.- O stare auto indusa de a conduce(a avea) ceva imaginar in continua progresie
2.- O afacere coordonata de catre suport
3.- O modalitate de socializare prin joc
 

DeletedUser8705

mda were...ce sa zic
ce parere ai de un jucator care se roaga de tine 2 zile sa vii inapoi in trib si acum zice k "el e jucator bun?"
deci atunci eram bun si acum nu
deci reiese clar comportamentul lui mogul fara suparare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18527

Parerea mea este ca cel mai bun jucator nu exista.... Poti sa fi cat de mare si cat de tare , cat timp faci parte dintr-un trib egal ca valoare cu tine esti 0, poti fi distrus relativ usor . Totul trebuie calculat raportat la valoarea tribului din care faci parte si la dusmanii pe care ii ai.

Calitatile unui bun jucator trebuie sa fie acestea, iar ptr mine un jucator bun nu este unul care stie sa se dezvolte repede , sau care are 30 de milioane la atacator , este cel care tine un trib in spate ca intemeietor sau conducator. Cei mai buni jucatori sunt intemeietorii sau playerii care decid ptr un trib intreg , cei influenti.

Nu vad prea multi intemeietori aici in top ... sau poate nu ii cunosc eu bine .
Sunt persoanele care isi dedica mult timp si multi nervi jocului, care au grija de binele tribului nu de binele propriu.
Nu vad aici nume importante : katana 13 sau thestranger (un player ce conduce tribul cu cele mai multe sate de pe l7 sau tribul care ia cele mai multe sate raportate la zi.)
Probabil ptr ca nu ies cu scandal pe forum sau nu se bat cu caramida in piept cu realizarile lor. JAR un trib micut intre giganti , un trib care a mancat coliva SW si o sa mai manance la multe triburi daca stiu sa ramana aceeasi aliati fideli cum au fost si pana acum.

The stranger , nici nu stiu de unde sa incep... Poi in primul rand tin sa spun ca pana acum o luna 2 nu l-am putut suporta cu toate ca impreuna cu el si cu inca cativa ne chinuiam sa facem din micul HK un trib de top. Intre timp mi-am schimbat parerea , caci pana la urma modul lui de a conduce e unicul viabil intr-un trib de top.
Un bun jucator trebuie sa fie dur , diplomat , viclean , sa stie sa minta si sa se prefaca , sa stie sa fie onest cu cine merita. Un bun jucator trebuie sa aiba prieteni care sa fie gata sa-si cedeze si ultimul sat ptr el.
Un bun lider trebuie sa inspire tribului o foame de sate continua, sa faca fiecare player sa se simta prost daca nu ia macar un sat zilnic.
Cine spune ca degeaba sunt blamati cei care acuza playerii care innobileaza intern are mare dreptate .... Cineva trebuie sa faca si asta .... si de obicei care o fac sunt de obicei niste playeri buni , playeri care cu 300 de sate din intern tin cate o granita in spate.
Cei care doar innobileaza intern soarta lor e trista, intr-un final sfarsesc sa fie luat in vizor de colegi care lupta cu dusmanii si de conducere, ca fac doar intern si sunt aruncati prada leilor , cel putin asa se face in HK.
Sunt playeri care prin caracterul lor se fac populari intr-un trib si care prin munca lor li se lasa sate fara numar ....

Un player bun isi face o echipa puternica , cautand indivizi care sa il ajute in ceea ce isi propune urmand la randul sau sa isi ajute acel cerc de prieteni.

Un player bun trebuie sa anticipeze miscarile pe harta, sa vada tendintele si sa fie tot timpul informat de mutarile si evenimentele de pe harta.

Un player bun (un intemeietor) trebuie sa aiba o garda pretoriana care sa ii fie fidela doar lui , un grup unit de interese comune care la primul semn sa lupte pana la distrugere cu orice adversar atat intern cat si extern.


Intr-un final cel mai bun jucator nu va fi playerul cu cea mai rapida dezvoltare , cu cel mai bun atac sau cel care stie sa faca 20 de minuni la care majoritatea doar casca gura pe forum, ci va fi playerul care va sti sa adune langa el O ECHIPA PUTERNICA ---- caci intr-un final Triburile este un joc in echipa.

Sper ca nu v-am plictisit cu comentariul meu... E doar o parere personala, nu judec pe nimeni, fiecare are dreptul la parere... Proasta sau buna , ai dreptul la ea.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus