Concurs Razboinicul

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

plesuv28, incearca un demers catre organizatori pentru ca povestea ta sa fie afisata in tema cu votul in afara concursului, imediat dupa cele din concurs,; eu as vrea sa o citesc
 

DeletedUser

Sustin demersul. Si eu as vrea. :)
Si multumesc frumos pe aceasta cale pentru aprecieri.
 

DeletedUser

:) mie imi multumesti anticipat, daca nu cumva le-ai primit telepatic

Felicitari Planeta Soarelui, creatia ta este de departe cea mai "literara". Este un hobby sau profesie?
 

DeletedUser

:)
Este o pasiune, profesia de zi cu zi este una extrem de pamanteasca. -economist :)
 

DeletedUser

si eu vreau sa ii multumesc lui Ciprian pentru personificarea extraordinara pe care a facut-o. Ma bucur sa ma regasesc prin povestile voastre si multumesc (inclusiv anticipat) pentru voturile pe care le-a primit si le va mai primi
de asemenea, bafta multa si celorlalti participanti, toti aveti stofa de "Romanii au talent" si meritati marele premium pentru talentul de care ati dat dovada

peseu: imi pare rau ca inca nu am citit si celelalte creatii, dar promit ca pana la inchiderea urnelor (de votare, breeee) o voi face
 

DeletedUser

ohhh e prima data cand vad asa ceva! Eu credeam ca mineka e o simpla inventie! Sper ca povestea ta sa castige, sper ca votul pe care ti-l voi da ma va proteja de vraji :X
 

DeletedUser

bre daca e de vraji, ai si votul meu...numai da-mi 3000 de dragoni cu care sa parjolesc defensive :D
 

DeletedUser

Haideți... să fim serioși!
Azi, mai pe după amiază, cum am intrat pe net, pe patru sau cinci conferințe skype aveam același mesaj off line . ,, Te rog votează concurentul ,,X''. E un amic... E pentru...Mi-ai face un favor. Mulțumesc. [...]''
Păcat! Tare păcat! Când și cum ne vom trezi, vreodată? Când și cum spiritul de turmă sau nostalgia balcanică - așa cum le place unora, mai culți ca mine, să spună - ne va părăsi vreodată? Eu, îi zic sincer..dur și brutal,poate...spirit de turmă. Păcat..tare păcat că nu puteți gândi singurei...păcat, tare păcat că poate, mulți dintre voi nu vă mai osteniți, poate, să gândți. Sau că nu mai aveți timp pentru a gândi. Păcat..păcat că vă lăsați mânați din spate, ca o turmă de oi.
Bag mâna în foc că, din totalul celor care au votat, nici 5% nu au avut răbdarea sau curiozitatea de a citi cele scrise pe acolo. Și ați votat doar așa...pentru că s-a făcut lobby. Sau pentru că, scuze limbajul, aveați o restanță la pupat vreun dos.
Ne mai mirăm de ce toate merg aiurea, prin țărișoara asta a noastră. Obișnuim să înjurăm, în gând.. Oh... suntem maeștrii la asta! Ne înjurăm șeful, la muncă. Înjurăm guvernanții, îi înjurăm, privind la televizor,comod..din fotoliu, pe politicienii noștri.Dar, atunci când poți face ceva...atunci când, cu adevărat poți schimba ceva..ce facem?
Ne lăsăm cumpărați...ne lăsăm vrăjiți...păcăliți. Unii, din comoditate...alții, din prea puțin spirit sau din necunoștință. E ca un somn...ca un somn în care sunteți cufundați, toți. Și, ceea ce visați, vă este indus. Mecanic..clipă de clipă...zi după zi. Programați, ca niște roboți, să răspundeți, așa cum trebuie...atunci când trebuie. Ca întrun continuă experiment pavlovenian.
Câți dinte voi au puterea de a sta în picioare? Câți dintre voi au puterea de a spune, deschis, sincer, ceea ce gândesc? Puțini..poate. Din păcate.
Vă lăsați încorsetați în reguli de morală....sau de conduită...sau reguli impuse de o societate. Și, uitați să trăiți!Uitați să iubiți! Uitați să fiți voi... uitați să fiți spirit...și liberi...uitați să zburați, să vă atingeți visurile. Și...e păcat!

Cu speranță în suflet, vă salut.

Dark. Sau silent.hunter.
Eu, în definitiv...același, indiferent de nick.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sunt de acord cu Midnight.Whisper doar in ceea ce priveste votul in turma, duce clar la scaderea calitatii... ma rog, e chestiune de gusturi pana la urma cum intelege fiecare democratia, insa, ce nu inteleg eu este de ce aceste concursuri nu sunt promovate in joc prin anunturi pe toate lumile prin la lansarea concursului si la inceperea perioadei de votare, forumul si jocul sunt aceeasi comunitate, nu?
 

DeletedUser

daca ar citi 25% dintre votanti toate povestile si sa voteze pe merit ar fi bine dar ...
 

DeletedUser

Eee... s-au mutat discutiile, acum am vazut.

Apropo, Planeta lu' Soare, bravo!
 

DeletedUser

Eu am timp... si chiar merg, sunt frumoase. vroiam sa vad daca printre trobali e vreumu mai "talentos" la literatura... Si... da... vad ca inca sunt.
 

DeletedUser

oare sunt singurul care a observat sau toata lumea vede faptul ca procentajele de la concurs sunt puse total aiurea.
suma procentajelor de acolo este nici mai mult nici mai putin de 183.09 % deci este total ilogic, parerea mea. corect ar fi fost ca suma procentajelor sa fie 100 dar na...poate ca revolutionam matematica :D :)))
 

DeletedUser

Procentajul e calculat in functie de numarul de votanti, insa cum un votant poate vota mai multi protagonisti procentul total sare de 100%. Daca fiecare votant ar fi votat pe toti cei 4 concurenti procentajul total ar fi fost 400% :p
 

DeletedUser

atunci nu mai e procentaj daca e 400%...procentaj inseamna cat la suta dintr-un intreg nu din patru intregi :D:D:D:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus