Concurs - Razboiul Iepurasului Viclean - pareri si opinii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Poate ar trebui sa mai citesti regulile forumului :)

2.7 Este interzis a se posta in numele unui jucator banat. Banul a fost dat din anumite considerente legate de regulament. Orice post de pe alt cont inseamna afront adus echipei de moderatori si sfidarea regulamentului.
Acest lucru se sanctioneaza direct ban permanent.
 

DeletedUser

gabitzule tati, ai raspuns si tu la cea mai nesemnificativa dintre doleante :)
E ca si cum a murit pacientu' in sala de operatii si doctoru' vine si zice familiei "asta e, am facut tot ce am putut, da' sa stiti ca l-am cusut la loc cum trebuie, conform procedurilor" :)
In viziunea mea apocaliptica, pacientul mort = concursul mult laudat din care s-a ales prafu'.. :)
Nimic personal cu tine, n-o lua ca pe vreun atac..
 

DeletedUser

Am scris mai de mult legat de concurs. Nu eu am organizat, prefer sa nu ma baga in treaba altora.
Comentarii se pot face pana anul viitor, ce e facut, facut ramane. Nu se mai poate schimba nimic legat de concurs.
 

DeletedUser

O, ba da! Se poate face si normal ar fi sa se faca. Organizatorii ar trebui sa isi ceara scuze, eventual sa puncteze erorile aparute si sa asigure ca acest lucru se va incerca evitat. Nimeni nu moare daca recunoaste ca a gresit. Doar daca are ordin sa nu o faca. Felicitari din inima celor ce vor concura in anii viitori!
 

DeletedUser

In umila mea parere cred ca daca nu se schimbau regulile in timpul jocului se evitau toate aceste aspecte nedorite. Nu cunosc ceea ce a determinat aceste eliminari pe motive inventate ulterior postarii in cadrul unui sondaj a unor povestiri declarate admise (banuiesc ca altfel nu aveau ce cauta pe acolo). Pe viitor cei care doresc sa mai faca astfel de modificari la astfel de concursuri ar fi bine sa se abtina. totusi am demonstrat (inclusiv prin poze) ca participantul numarul 3 avea mai mult de 45 de randuri motiv pentru care au fost eliminati si alti jucatori si acest participant nu a fost eliminat. Intrebarea mea este de ce nu a fost eliminat si acest participant din concurs?
 

DeletedUser

gabi, sincer acu', as fi curios sa iti aflu parerea ta ca om, nu ca moderator;
Poate ne-om gasi cumva la taclale vreodata pe vreun mess, cu id-uri false.. sa nu stie nimeni identitatea, si sa discutam pe tema concursului.
Ca simplu jucator, nu ca sef de admini.. :) Si doar o curiozitate, nu o obligatie fata de nimeni..

In umila mea parere cred ca daca nu se schimbau regulile in timpul jocului se evitau toate aceste aspecte nedorite. Nu cunosc ceea ce a determinat aceste eliminari pe motive inventate ulterior postarii in cadrul unui sondaj a unor povestiri declarate admise (banuiesc ca altfel nu aveau ce cauta pe acolo). Pe viitor cei care doresc sa mai faca astfel de modificari la astfel de concursuri ar fi bine sa se abtina. totusi am demonstrat (inclusiv prin poze) ca participantul numarul 3 avea mai mult de 45 de randuri motiv pentru care au fost eliminati si alti jucatori si acest participant nu a fost eliminat. Intrebarea mea este de ce nu a fost eliminat si acest participant din concurs?

Nu mai pune si tu intrebari d-astea.. :p
Intrebarea nu e de ce n-a fost descalificat, ci de ce au fost descalificati toti aialaltii.. :)
Ordinele au fost clare, stricte si precise.. x, y, z dispar din concurs. Din pacate transpira si pe la noi informatii..
Se stie si cine-s "eminentele cenusii" :)
In fine.. ce a fost a fost.. ramane de vazut ce va fi mai departe. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ordinele au fost clare, stricte si precise.. x, y, z dispar din concurs.

Acest lucru se putea face simplu, lejer si fara scandal daca se dorea, prin evitarea postarilor lucrarilor acestor concurenti. Modul in care s-au facut eliminarile in timpul votului te lasa cu impresia ca poti vota cu cine vrei pentru ca oricum iese cine trebuie, ceea ce iti lasa un sentiment dezgustator ca si simplu votant intrun astfel de concurs. Nu stiu daca organizatorii sunt constienti de acest aspect. Nu vreau sa critic organizatorii poate au avut ei motivele lor sa faca acest lucru, insa pe viitor ar fi bine sa respecte si ei niste pasi, iar eliminarile candidatilor sa se faca inainte de concurs sau la final daca se observa nereguli, nu in timpul desfasurarii concursului.
 

DeletedUser

Daca am ceva de spus organizatorilor, le-o spun in privat. Sunt colegii mei si nu sunt adeptul discutiilor de genul acesta in public.
Sunt curios cati au incercat sa poarte o discutie cu ei pe privat, sa intrebe ce si cum, nu sa participe la circul de aici.

Si ca sa lamuresc ceva nu sunt nici macar sef de moderatori, cu atat putin sef de admini :)).
Sunt o simpla persoana care are grija ca forumul sa fie cat de cat ok, nimic mai mult.

V-as ruga de asemenea sa incercati sa va abtineti de la aluzii mai mult sau mai putin evidente, pentru ca nu isi au rostul si nici avertismente nu doresc sa impart.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mda , gata ne sperii cu avertismente de parca lipsa sau prezenta avertismentelor ne tine pe noi pe forumul asta . acceptati faptul ca ati dat-o in bara cu organizarea si desfasurarea acestui concurs . frumos ar fi si daca cei 3 colegi ai tai ar iesi in fata in loc sa pastreze tacerea si si-ar cere scuze pentru acest fiasco si pentru bataia de joc la care am fost supusi noi votantii dar si ceilalti concurenti exclusi unii dintre ei pe nedrept . pentru unii dintre ei mai dureros este faptul ca au fost exclusi dar in continuare s-a permis participarea altora care au facut aceleasi greseli ca si ei . eu ... noi contestatarii acestui fiasco nu am cerut decat sa fiti impartiali in jurizarea concursului ori fara suparare dar nu s-a lasat aceasta impresie chiar deloc . in acest caz cea mai justa decizie era anularea completa a concursului .
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus