Concurs - Razboiul Iepurasului Viclean - pareri si opinii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser16039

Pai atunci mai bine s-ar face un singur concurs de popularitate nu? Castigatorul la astfel de concursuri ar fi acelasi mereu daca e asa cum zici tu.
Eu totusi vreau sa aflu daca am gresit cu ceva atunci cand am votat cu povestioara/poezia care mi-a placut din moment ce nu imi mai apare votul. Unde sau pe cine pot intreba?

Cel pe care l-ai votat probabil a fost descalificat. #7 si #8 au iesit.
 

DeletedUser

:eek:
Apoi lucrarile si jucatorii care participa nu sunt verificati inainte sa se recurga la vot?
Nu erau multe lucrari postate deci nu cred ca era un lucru dificil sa se faca astfel de verificari si sa se anuleze lucrari/participanti inainte de vot.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da ce are ma poezia mea?:| :))
[...]
Are:
1. Fara macar un simplu anunt tot ce se anunta aici a fost dat peste cap de ingerasa care a preluat concursul (http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=846280&postcount=70 nu se pune, moderatorii respectivi au fost on, puteau face un anunt sau confirma problemele)

2. gabi23 prin posturile

Nu stiu cine este concurentul 1 insa a facut o alegere buna. A mai fost o poezie dar cu ceva greseli, in rest n-am reusit sa citesc nimic.

si
In primul rand nu m-am ocupat eu de selectie, nici macar nu am vrut sa citesc ce a scris fiecare concurent pana nu a aparut topicul oficial cu sondajul.
In al doilea rand nu cred ca a existat o selectie, toti cei care s-au inscris au participat :).

Mai mult, nu vad ce importanta are faptul ca sunt supermoderator, dreptul la opinie il are oricine. Si opinia mea a fost ca majoritatea compozitiilor sunt prea greu de citit, o fi si din cauza starii mele de oboseala, de asta am preferat si prefer in continuare poezia scrisa de concurentul 1.

are o atitudine sub orice critica, un moderator sa nu citeasca si sa mai spuna asta? :)) e "lusine" cum ar spune iepura5ul

3. Faptul ca textul tau a fost postat primul si cu o culoare preferentiala, ar fi un alt mic neajuns

4. ca nu are ritm, rima, si mai stiu eu ce, astea sunt observatii corecte, dar fara importanta, toti suntem amatori (daca as fi scriitoare sau graficiana nici nu as participa la asemenea concurs, nu ar fi fair), toti am dat in taste sau in mouse din amuzament

Pacat, pe tine te-au descalificat supermoderatorii :(
 

DeletedUser

nenea...nu va mai "oftikati" pt. ca nu este nici un avantaj!!!
faptul ca este scris cu albastru...este pt ca asa am trimis eu mesajul...si am trimis imediat poezia dupa ce am aflat de concurs!!! si va rog sa nu mai criticati persoane aiurea...si nici admini...toti suntem oameni...avem o viata reala...obositoare...si cu asta'basta
sper sa nu va suparati aiurea...dar asta este adevarul!!!
SANATATE TUTUROR si un PASTE FERICIT!!!:)
 

DeletedUser

2. gabi23 prin posturile
are o atitudine sub orice critica, un moderator sa nu citeasca si sa mai spuna asta? :)) e "lusine" cum ar spune iepura5ul

De ce sa citesc ceva ce nu-mi place?
Defapt ce legatura are una cu alta?
Eu am crescut cu ideea ca nu e bine sa te bagi in treaba altora. Si atata timp cat nu m-am numarat printre organizatori am avut si altele pe cap. Dar probabil sunt eu mai putin roman ca altii si imi place sa imi vad doar de ale mele si sa ma intereseze mai putin capra vecinului.
In rest daca mai ai alte obiectii te sfatuiesc sa mi le formulezi in privat sau prin caile oficiale si cunoscute, daca consideri ca este cazul. Cred ca am dat suficiente explicatii :).
 

DeletedUser38023

Bla bla bla - uri! :D
Pentru mine, toti concurentii sunt niste curajosi si mai ales, cei cu putintele voturi, sunt eroi pentru ca au avut curaj sa participe stiind bine cu ce nesimtire ar putea concura!
Eu, de exemplu, n-am participat niciodata la un concurs de genul asta fiindca mi-e frica sa nu castig si mai ales imi e scarba sa fac ceea ce trebuie ca sa castig, adica sa milogesc voturi, iar altfel nu se poate pentru ca nici dracu nu da doi bani pe continutul textului tau sau pe al unui oponent daca nu te cunoaste .. :rolleyes:


Nu zic ca nu a fost buna ideea concursului, dar daca acest concurs e un esec, in mod sigur se datoreaza unor participanti care desi se tem de infrangere, au avut tupeu sa se inscrie si sa dezguste cu milogelile lor..
Faptul ca li s-a permis sa milogeasca voturile, imi aduce aminte de acea caterinca de Miss Triburile, unde Miss Piggy a castigat.. Miss Piggy, un fel persoana a carui nume numai daca il aud imi provoaca greata si sa mai castige si un concurs de miss ........ 'ai dă capu' meu!!! :D
 

DeletedUser

Vreau sa multumesc public pentru voturi, mie si la nightmare:))

Sunt convins ca desi am inceput greu, voi termina in top7 !!

Fara voi nu as fii ajuns aici :))
 

DeletedUser

nenea...nu va mai "oftikati" pt. ca nu este nici un avantaj!!!
faptul ca este scris cu albastru...este pt ca asa am trimis eu mesajul...si am trimis imediat poezia dupa ce am aflat de concurs!!! si va rog sa nu mai criticati persoane aiurea...si nici admini...toti suntem oameni...avem o viata reala...obositoare...si cu asta'basta
sper sa nu va suparati aiurea...dar asta este adevarul!!!
SANATATE TUTUROR si un PASTE FERICIT!!!:)

:) Paste fericit si tie! Deci fii atent, incerc sa ma exprim scurt: dupa mine poezia ta e ok, tu esti ok, ai prieteni care sa te voteze doar pentru asta - ok, deci ce nu e ok, tot contextul asta din jurul tau si al concursului care face sa para ca.... ca.. tu esti adevaratul Iepure chinez (ma si sperii cand ma gandesc daca sa te intreb "Cine e seful tau?") iar satul de 8000 de pct. e concurentul 7, ala cu voturile multe :))... si am spus ca imi pare rau pentru ce ai patit din cauza asta, nu ca ma oftic :)

@gabi23, m-ai incuiat, nu stiu sa raspund la intrebarile tale "De ce sa citesc ceva ce nu-mi place?
De fapt ce legatura are una cu alta?"; si cum poate nu dam nas in nas la Catedrala de inviere iti zic mai bine de acum "Paste Fericit", in rest noi sa fim sanatosi

@ "lumea care a folosit cuvantul <<cersit>> referitor la propaganda mea": Da, am nevoie disperata de pp, vreau sa-mi bag niste scripturi am de gand sa iau al doilea sat si m-am saturat de click-uri... asa ca la trreaba!

l.e.
Vreau sa multumesc public pentru voturi, mie si la nightmare:))
Sunt convins ca desi am inceput greu, voi termina in top7 !!
Fara voi nu as fii ajuns aici :))
;) si eu inca nu am votat, nu am avut timp sa citesc textele cu atentie, asa ca poate veti avea si votul meu
 

DeletedUser35408

ieeee, tunt libeeel :D
Aicea te dau plemiile de la conculs? :D
Talumanaaa!
 

DeletedUser

Relax (Don't Do It)
Te contrazic, nu e numarul 7, pentru ca s-a ofticat :p
Castigatorul va fi cel care va rade la sfarsit
Poate vor fi 5, poate va fi tot forumul
Asa ca votati cu incredere nr.6
Nu pot ei fura cat puteti voi vota... sau era invers? am uitat
Daca dispare nr.6, votati nr.9, daca dispare si nr.9, ... inca nu am citit toate textele, sa ma scuze concurentii, dar parca si 2 si 3 mi-au placut.
Mai e timp

ah ah ah iepura5ule, ce-mi place sa ma citez:D

Eu cu cine sa votez acum?

De la mine ai premiu un mangaiat pe bultica, pupici pe mustacioale si funtita la ulechiuta
 

DeletedUser

vine trenul de la iasi
incarcat cu iepurasi
unul sare dupa scara
altul tup pe geam afara
numai unul e mai mic
cu lacrimi mari pe botic
mai incet nene franar
ca sunt mic nu pot sa sar
 

DeletedUser

Si acest topic e degeaba din cate se vede numai concurs nu e asta asa ca putem lua ban si de aici fiind offtopic la fel ca si sectiunea.

Asteptam sa se anuleze si celelalte doua povestiri care nu respecta lungimea de 45 de randuri impusa de regulamentul concursului (de altfel acesta fiind un criteriu de eliminare a unui candidat) ca sa puteti acorda premiile cui doriti dintre cei 3 fericiti castigatori ai concursului.
Desigur daca cele doua povestiri nu vor fi eliminate atunci ......



Concurentul 2 si concurentul 3 se incadreaza si ei pentru excludere primul avand 73 de randuri si al doilea 48

La mine numaratoarea e altfel .. am 40 randuri (concurentul nr 3) iar concurentul nr.2 are 58 :))

Sa gandit vreun geniu dintre voi ca conteaza rezolutia si marimea monitorului? =)

Cum stim adminul care numara dupa ce criteri se ia?

Data viitoare, puneti pe caractere! Alea sunt cel mai usor de numarat, copy paste intr-un word si contor si gata!

Dupa randuri NU AI CUM sa elimini pe cineva pentru ca difera de la configuratie la alta!! lol!! doh!!

fail :)

+ tineti ctrl apasat si miscati din scroll, sa va schimbati setarile la browser si aveti cate randuri doriti, mai multe, mai putine.. etc =)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34265

Blondo sincer mi-a placut povestea ta cu iepurasul pacat ca ai fost descalificata....:(
 

DeletedUser35408

ah ah ah iepura5ule, ce-mi place sa ma citez:D

Eu cu cine sa votez acum?

De la mine ai premiu un mangaiat pe bultica, pupici pe mustacioale si funtita la ulechiuta

Nu mai voRRRbi pasaRRReasca, nu e voie la off-topic, numai la rubricile de spam e voie :rolleyes:

Imi dai ti cu palfum? :D

no. 1) - traiasCA COloneliii!! Asta merita sa castige.. e cu adevarat un roman, patriot..
no. 2) -
concursiepuras.JPG
- uitati aici, are 26 de randuri!! nu mai vorbiti aiurea..
Nici nu mai conteaza ce a scris, daca-s 26 e bine! :D

Bula - nu conteaza ca te-ai pelticait in creatie, ia-le premiumu'!
Go Go Bula!! :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@iepura5ul: nu cu parfum, doar te scutur de praf

@crashooo:aproape ca nu mai are rost discutia acum, si eu ii propusesem lui motisor sa schimbe conditia in numar de cuvinte sau caractere (numarul de randuri imi dezavantaja textul sub forma de dialog), dar nimeni altcineva nici macar nu si-a exprimat vreo parere, asa ca nici eu nu am insistat mai ales ca nu aveam de gand sa renunt la nici un rand :D;

ce nu mi-a placut mie la concurs pana acum e ca insisi concurentii au inceput sa se atace cu oua clocite de se intinsese putoarea prin tot forumul
re-organizarea cu ingerasa si tot restul e ok - asa era normal sa fie de la bun inceput :D

asa ca mai trebuie suprimati niste iepurasi din concurs, sa ramana mai putini! :))

multumesc VonAuff, cred ca o sa o rescriu, iepurele chinez e de fapt indian, nu stiu daca o sa gasesc un filmulet cu indieni care fac oua fake pe malul Gangelui :))
 

DeletedUser

Bai ! Terminati cu insultele la adresa mea!!!
Eu nu m-am apucat sa zic de nimeni nimic!!! Te-am obligat eu sa ma votezi ma??? daca nu,atunci taci si dute sa-ti vopsesti ouale!
Stit...o veche vorba spune...Arma pr******i este Vorba!
 

DeletedUser16039

Bai ! Terminati cu insultele la adresa mea!!!
Eu nu m-am apucat sa zic de nimeni nimic!!! Te-am obligat eu sa ma votezi ma??? daca nu,atunci taci si dute sa-ti vopsesti ouale!
Stit...o veche vorba spune...Arma pr******i este Vorba!

Ce-ai patit bree, ai mancat vreun ou clocit? :(
E Pastele ... c`mon. Fi serios.
 

DeletedUser34265

Bai ! Terminati cu insultele la adresa mea!!!
Eu nu m-am apucat sa zic de (1)nimeni nimic!!! Te-am obligat eu sa ma votezi ma??? daca nu,atunci taci si dute sa-ti vopsesti ouale!
Stit...o veche vorba spune...(2)Arma pr******i este Vorba!

(1)Foarte rau ai facut, s-au apucat altii:D
(2)Si parca era ceva cu bolovanii nu stiu de ce....:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus