Cupa mondiala la speed.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser33163

din pacate sau din fericire nu o sa aleaga nimeni jucatorii....pe motiv ca sunt buni sau nu dupa parerea lui sau generala, desi poate ar iesi o echipa mai buna...probabil o sa se ia din twtotal care nu reflecta exact cat de bine stie cineva sa joace si ce(important si asta)....dar alta solutie mi se pare imposibila pentru ca ar cauza scandal si ar putea comenta oricine... :( si ma gandesc ca mai au si celelta servere jucatori buni care in general nu joaca...nu suntem noi chiar buricul pamuntului nici aici :)

oricum ar fi,nu se pot alege cei mai buni 20
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Cati membrii sunt de echipa?

Prima conditie este sa fie minim 20, dar acum ar putea sa se schimbe regulile ( de fapt inca nici nu sunt niste reguli definite clar ), dar ca la fotbal, se "accidenteaza" sau e suspendat vreunu, bagam rezerva :D

In mare va fi asa ( exact ca la WorldCup la fotbal ) :

1. Faza grupelor , 4 echipe in grupa cu meciuri intre ele, se vor acorda niste puncte per victorie sau meci egal.
2. Primele 2 din grupe se califica mai departe si vor juca runde eliminatorii sau se vor face noi grupe pe baza primelor 2 clasate din prima faza.
3. Apoi meciuri eliminatorii in modelul optimi, sferturi, semifinala, finala mica, finala mare.
 

DeletedUser35749

Interesanta ar fi si o lume cu speed mic de genul asta, o lume cu putine continente, fiecare tara un anumit numar de jucatori.... ar fi ceva :)
 

DeletedUser

Prima conditie este sa fie minim 20, dar acum ar putea sa se schimbe regulile ( de fapt inca nici nu sunt niste reguli definite clar ), dar ca la fotbal, se "accidenteaza" sau e suspendat vreunu, bagam rezerva :D

In mare va fi asa ( exact ca la WorldCup la fotbal ) :

1. Faza grupelor , 4 echipe in grupa cu meciuri intre ele, se vor acorda niste puncte per victorie sau meci egal.
2. Primele 2 din grupe se califica mai departe si vor juca runde eliminatorii sau se vor face noi grupe pe baza primelor 2 clasate din prima faza.
3. Apoi meciuri eliminatorii in modelul optimi, sferturi, semifinala, finala mica, finala mare.


Deci 20 de jucatori minim pe runda? adica 20 vs 20 ? Sau lotul o sa fie de 20.. din care doar jumate de exemplu vor juca.. ?!
 

DeletedUser33163

Prima conditie este sa fie minim 20, dar acum ar putea sa se schimbe regulile ( de fapt inca nici nu sunt niste reguli definite clar ), dar ca la fotbal, se "accidenteaza" sau e suspendat vreunu, bagam rezerva :D

In mare va fi asa ( exact ca la WorldCup la fotbal ) :

1. Faza grupelor , 4 echipe in grupa cu meciuri intre ele, se vor acorda niste puncte per victorie sau meci egal.
2. Primele 2 din grupe se califica mai departe si vor juca runde eliminatorii sau se vor face noi grupe pe baza primelor 2 clasate din prima faza.
3. Apoi meciuri eliminatorii in modelul optimi, sferturi, semifinala, finala mica, finala mare.

cum ar putea sa se termine egal?
 

DeletedUser36071

probabil o sa se ia din twtotal care nu reflecta exact cat de bine stie cineva sa joace si ce(important si asta)

Inainte , twtotalul reflecta si reusitele jucatorului , acum ... de cand au schimbat criteriile de clasare , e cam aiurea ... cu ce e asa bun ramon.ro care joaca ca disperatul runde in continuu si iese in fiecare runda in top 50 ? Uite aici un exemplu :

http://ch.dstotal.de/ladder/profile.php?userid=204&u=Uthred+of+Bebanburgh 867 runde jucate? :) wow...

Cred ca si dupa cupele obtinute ar fi fost o clasare mai buna ... poate nu chiar dupa punctele acumulate din sate , dar ... nah
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Daca mai vad vreun spam pe aici va trimit in vacanta direct, puteti fi seriosi macar acum cand trebuie sa reprezentati Romania ?
Aveti thread de spam unde va puteti lauda cat vreti voi.
Multumesc
 

DeletedUser40422

Depinde mult de ce doriţi. Doriţi o echipă care "să participe" sau care să încerce să câştige. Dacă e a doua variantă, nu vă bazaţi pe înscrieri, ci încercaţi să obţineţi confirmarea prezenţei din partea jucătorilor care într-adevăr ar putea face figuri frumoase, gen kala, IRC, valjan, T3ri, Theory, Radu sau chiar acelaşi petrisor. Şi dacă se vrea câştig, atunci orgoliile trebuie puse frumuşel deoparte şi să fie toţi pregătiţi să lucreze împreună indiferent de ce a fost de împărţit în trecut.


cam asa e adi... nu trebe uitati si jucatorii vechi de pe .net gen Mutu sau Decebal ...daca arunca kala un ochi pe aici cred ca da quote la ce am zis eu si va zice ca nu exista team fara ei:D

Jucatorii top 10 de pe .ro, fac capu varza pe orice alt server ca e .de, ca e .net(o varza de server, nu ma asteptam la asa ceva), nu ne trebuie asa zisii stranieri.

+ daca vrei sa iasa, iti trebuie strateg, pe astfel de runde + jucatori, care sa respecte asa zisele comenzi de joc. Degeaba joaca spuma daca fiecare joaca cum vrea. Mai ales pe o runda unde, cred eu lupta se va disputa doar pe 2 fronturi 1 VS 1. Asa ca.. degeaba o sa veniti aici cu sarituri "eu!" si "eu!", daca vreti sa reprezentati Romania, trebuie sa aratati ca aveti cu ce, din gura stiu multi pe forum. (care habar nu au sa isi miste mouse-ul pe pad).

cea mai mare greseala ce ai spus-o am pus-o in bold...vreau sa corectez cand se juca speed pe .net prin 2008-2009 nu avea cine sa ne bata (grant , floadi , miggy , kala , namaz , toxic , auskilla , jonny , jayjay , daddy, kyle ) si multi altii care au un skill de proplayeri...dar toti dintre acestia au parasit jocu :) poate la ora actuala ii batem pentru ca nici1 dintre ei nu mai activeaza
 

DeletedUser38023

Eu noraml:p
Acum mai ma faceti nebun?

Eu ........................

Aveti tupeu, baieti .. :) Va supraestimati, da' mult rau ..

Daca ne ducem sa ne batem cu spuma speederilor, speram sa demonstram ca suntem noi cei mai buni, nu sa ne facem de bascalie in fata lumii ca pe toate planurile competitionale.. Dar daca ar fi dupa mine, as fi milostiv si v-as baga in galerie..

Intai trebuie sa stim: cand se organizeaza si in ce conditii.
Apoi avem nevoie de un "selectioner" care in selectia pe care o va face, trebuie sa aiba vedere cea mai omogena echipa, nu echipa cu cele mai multe vedete.. Aceasta persoana trebuie sa indeplineasca si calitati de lider precum: inteligent, versat, parsiv..

[echipa de vedete: f1nu.ro si nokia.com | echipa omogena: f1nu.ro si prietenii lui fara nokia.com sau viceversa]

In orice caz, din ce vad aici, lumea cand aude de Romania vine la bataie si asta e bine! Eu sunt ferm convins ca indiferent de conditiile in care se va desfasura cupa, in cel mai rau caz o sa ne clasam pe locul 2 cu nemtii de gat .. :D

p.s. Vreau sa particip dar depinde de calitatea netului la care o sa am acces si de disponibilitatea lui misha19 de a face defensiva.. HAHA!

Salut!
 

DeletedUser8343

p.s. Vreau sa particip dar depinde de calitatea netului la care o sa am acces si de disponibilitatea lui misha19 de a face defensiva.. HAHA!

In cazul asta intru si eu cu conditia sa intre si IRC si Kala cu noi.. pe langa ceilalti care probabil or sa participe la campionat :)
Sper numai sa am timpul necesar cand vor fi partidele. Anyway, pana una alta va trebui sa aflam si ceva mai multe detalii despre asta..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cam asa e adi... nu trebe uitati si jucatorii vechi de pe .net gen Mutu sau Decebal ...daca arunca kala un ochi pe aici cred ca da quote la ce am zis eu si va zice ca nu exista team fara ei:D



cea mai mare greseala ce ai spus-o am pus-o in bold...vreau sa corectez cand se juca speed pe .net prin 2008-2009 nu avea cine sa ne bata (grant , floadi , miggy , kala , namaz , toxic , auskilla , jonny , jayjay , daddy, kyle ) si multi altii care au un skill de proplayeri...dar toti dintre acestia au parasit jocu :) poate la ora actuala ii batem pentru ca nici1 dintre ei nu mai activeaza

Eu iti spun ce am vazut la ora actuala, eu in 2008-2009 nu jucam speed. Am intrat pe runda, si toti au inceput sa ma faca codat, cea ce rezulta = Noobism.

a0b4ms.jpg
15rz7l2.jpg

+

http://www.tribalwars.net/sds_ranking.php?type=player&round_id=1063

miki0001=Marian85 de pe .ro

Ti-am adus cateva argumente, in care ma repet, la momentul actual speed-ul de pe .net cred ca e sub .ro . La calitate jucatori, nu runde speed.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser36071

Si eu am avut o mica reusita pe.de , pentru ca apoi iar m-a atacat toata conferinta nemtziilor , oricum si eu am facut greseli , am facut prea mult deff ( daca aveam mai mult off aveam sanse sa ii atac eu primul ) plus ca am cucerit prea repede satele ... oricum aia a fost o runda naspa , era din aceea cu casute si nu puteai merge mult cu nobilul plus ca erau multe barbare de 3 k ( a fost speciala , ca la nemtzi nu se poarta =) ) si aia innobilau barbarele :( Oricum , a fost distractiv ...



Uploaded with ImageShack.us

Concluzia ... avem destui romani care se pricep la speed , insa nu pe server la noi vad ... poate pentru ca in ultimul timp toti spun ca au fost runde urate ... mhm
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

faceti un concurs/ o actiune pentru embleme/grafica inainte? sa va prezentati purtand "echipament national"? fiind vorba de 20 jucatori, e ceva de lucru...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus