Discutii concurs "5 ani triburile.ro" !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Concurentii 4,6,7,8,22,23 si 32 au incalcat regula cu votul creatiei proprii.

Spre deosebire de cei 2 exclusi din cu totul alte motive din concurs ( nr.34 pentru autopropaganda si nr.2 pentru vot pe creatia proprie de pe 2 conturi ) as vrea sa aflu si parerea voastra despre asta, excludem din concurs sau doar anulam voturi ?

Eu personal ( ca un personaj caruia ii place sa respecte niste reguli, fie bune sau nu ) sunt pentru excludere.

Evident parerile celor in cauza ( concurentii 4,6,7,8,22,23 si 32 ), nu pot fi considerate subiective, necunoasterea/neatentia, din pacate nu este o scuza.
 

DeletedUser

eu sunt pentru anulare de voturi . excluderea pentru o mica eroare mi se pare prea drastica desi ar fi putut citi si ei creatiile tuturor ca multi altii si astfel ar fi ajuns si la regulile de votare si ar fi vazut ca nu este permis sa se voteze singuri .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser523

Participantii nu au voie sa isi voteze propria creatie.
Ati uitat doar sanctiunea in caz de incalcare a regulei, sa o puneti ;)
Nu e deloc ok sa se discute despre pedepse dupa ce regulile au fost incalcate,parca am fi la balci :) dar hei, e doar un joc, nu? :)
 

DeletedUser38548

Concurentii 4,6,7,8,22,23 si 32 au incalcat regula cu votul creatiei proprii.

Spre deosebire de cei 2 exclusi din cu totul alte motive din concurs ( nr.34 pentru autopropaganda si nr.2 pentru vot pe creatia proprie de pe 2 conturi ) as vrea sa aflu si parerea voastra despre asta, excludem din concurs sau doar anulam voturi ?

Eu personal ( ca un personaj caruia ii place sa respecte niste reguli, fie bune sau nu ) sunt pentru excludere.

Evident parerile celor in cauza ( concurentii 4,6,7,8,22,23 si 32 ), nu pot fi considerate subiective, necunoasterea/neatentia, din pacate nu este o scuza.

Sunt de parere sai excluzi pe toti , macar regula aia era scrisa cu rosu mare , si regula pentru care am fost eu exclus nici inghesuita intrun colt nu era scrisa, doar discutata cu multa vreme inainte.
Vorba aia , de ce sa sufar numai eu:))
 

DeletedUser38023

M-am ghidat dupa ce mi-a soptit ficatul, asa ca l-am votat pe Tzepes..
 

DeletedUser2863

Vad ca unii vor sa "moara si capra vecinului" uitand ca e vorba de motivatie diferita, dar tin sa-mi expun si eu parerea: cunosc doua cazuri deja de votare proprie chiar din neatentie, dar ce mai conteaza un vot daca ai zeci de acestea, insa daca ai doua, da, te doare... Revenind, sa fim seriosi oameni buni, e simplu, voturile proprii se anuleaza si avem situatia reala a voturilor. Daca voi puteti sa le anulati , nici nu stiu de ce ati mai trecut regula asta... Unii gresesc, dar sunt si din cei ce vor dori sa triseze, deci verificati-le si anulati-le, se putea si fara tam-tam si fara regula "rosie", simplu si eficient! Parerea mea. In rest, numai sanatate si nervi de otel! La toti!... :)

Am inteles-o pe asta cu voturile multiple si sunt de acord, nu e corect... Insa nu exista o regula despre autopropaganda, prin orice mijloc sau canal sau joc etc. Iar regula cu autovotarea e buna de pus la glume: daca voi aveti posibilitatea, urmariti-le si anulati-le pe acelea si atat, caci deja unii au dat din neatentie si garantez cu numele meu ca nu a fost alt tip de tentativa, ii stiu prea bine... Propun anularea autovotarilor si atat. In rest , putere de munca si sarbatori fericite! :)
 

DeletedUser

daca stau stramb si judec drept, eu vad lucrurile cam asa:
* cum concursul a fost anuntat in joc iar premiile sunt atragatoare, participarea a fost foarte mare, multi dintre participanti nu sunt familiari cu multele reguli scrise sau nescrise ale concursurilor sau cu evolutia acestor reguli in timp, deci era foarte usor sa greseasca si sa se voteze, de exemplu; acest lucru nu este o incercare de frauda, atata timp cat s-au votat doar dupa contul cu care participa in concurs, gestul lor fiind transparent, caz in care anularea doar a acelui vot mi se pare suficienta;

* in cazul concurentului 2 care a fost eliminat, lucrurile au stat diferit, faptul ca s-a votat singur dupa cel putin 2 conturi este o incercare de frauda, deci excluderea e fireasca

* in cazul 7sry7, regula care a dus la excludere (aceea care interzice autopromovarea) nu s-a regasit in regulile de votare afisate odata cu deschiderea poll-ului, cum ar fi fost normal mai ales daca e o regula asa de importanta incat sa duca la excludere; din acest motiv excluderea sa nu mi se pare corecta; in plus, deoarece a fost singurul concurent care a realizat un film care a iesit foarte bine, un film de promovare a jocului, ar fi meritat indiferent de numarul de voturi un premiu special; mai mult, mesajul incriminat prin care s-a promovat este un mesaj foarte corect, de autopromovare dar si de promovare a concursului, facand trimitere si la lucrarile celorlalti concurenti

Concluzia:
concurentul 2 -exclus
concurentii 4,6,7,8,22,23 si 32 - anularea votului propriu
concurentul 34 - un premiu special din partea publicului sau a juriului


ce mi-ar fi placut sa discutam despre povestile participantilor si nu despre voturi :)
 

DeletedUser38023

ce mi-ar fi placut sa discutam despre povestile participantilor si nu despre voturi :)

Si eu.. Dar e normal sa fim sceptici daca in fiecare zi traita in Romania auzim de furt, furt si iar furt.. Ce dreacu, acum daca dam gres cu ceva, scuza invocata e ca restul ( concurenta ) fura si noi nu furam.. Sa pierzi, iar apoi sa zici ca ai pierdut pentru ca se fura, se considera cea mai onorabila metoda prin care poti sa pleci cu coada intre picioare.. :eek: :D
 

DeletedUser2863

Deeeeci...

Deci si blonda dulce e in asentimentul meu... poate si altii, care nu mai posteaza... Concluzia: eu si blonda ne potrivim, fiindca e dulce, dar gandim cam la fel! Mai sunt si altii, poate?... :p
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Concursul aniversar s-a incheiat, am decis impreuna cu echipa sa anulam voturile celor care s-au auto-votat si sa nu eliminam din concurs creatia definitiv.
Rezultatele finale vor fi anuntate in cursul zilei de astazi aici !

Va multumim pentru participare si va asteptam si la viitoarele concursuri organizate pe forum.
 

DeletedUser2863

Deci, s-a incheiat votarea? Avem un castigator cumva? Suntem curiosi cine e! :p
 

DeletedUser

Deci, s-a incheiat votarea? Avem un castigator cumva? Suntem curiosi cine e! :p

raspunsul:

Concursul aniversar s-a incheiat, am decis impreuna cu echipa sa anulam voturile celor care s-au auto-votat si sa nu eliminam din concurs creatia definitiv.
Rezultatele finale vor fi anuntate in cursul zilei de astazi aici !

Va multumim pentru participare si va asteptam si la viitoarele concursuri organizate pe forum.
 

DeletedUser25903

Concurentul nr.32 - Primu' loc, se pare ca au fost multi care au citit romanu' si, nici nu s-au plictitit... =))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus