Discutii concurs "5 ani triburile.ro" !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser38548

Asta era cu adevarat problema? daca pun problema din punct de vedere grafic, pe forumul de photoshop pe care activez as putea face o comparatie intre lucrarile tale si cele ale lui Chevyx, si cred ca diferenta se vede. Tu prin simplul fapt ca ti-ai facut progpaganda pentru acest concurs, fac pariu ca iti faci propaganda si pentru CSS. Pentru ca tot nu reusesti sa castigi, il acuzi pe Chevyx de voturi ilegale si alte chestii....esti cam patetic stii

Da , mam dus si am strigat pe strada Lume , Lume Css-ul a venit, si votul nu l-am primit, asa ca ce mai asteptati luati mausul si ma votati.
 

DeletedUser

@ 7sRy7 sunt deacord cu tine, regula conform careia este interzisa autopropaganda nu este stipulata in regulament si consider ca nu trebuia sa fi descalificat, organizatorii trebuiau sa se ocupe mai temeinic de buna desfasurare a concursului insa abordarea ta a fost gresita, trebuia sa iti exprimi nemultumirea doar vis a vis de acest concurs si de acest caz...

@ N.Paul, nu e cazul sa fim atat de indarjiti si sa jignim.
 

DeletedUser38548

@ 7sRy7 sunt deacord cu tine, regula conform careia este interzisa autopropaganda nu este stipulata in regulament si consider ca nu trebuia sa fi descalificat, organizatorii trebuiau sa se ocupe mai temeinic de buna desfasurare a concursului insa abordarea ta a fost gresita, trebuia sa iti exprimi nemultumirea doar vis a vis de acest concurs si de acest caz...

@ N.Paul, nu e cazul sa fim atat de indarjiti si sa jignim.

Iti multumesc pentru ca imi dai dreptate , iar am spus aia pentru ca asta a fost parerea mea si nu mia fost "frica" o zic, nu vroiam sa iasa o cearta , dar mai mereu am discutii "contradictorii" cu chevyx asa ca devine o obisnuinta
 

DeletedUser

iti dau dreptate insa adordarea ta, dupa cum ti-am mai spus e total gresita...ai adus niste acuzatii pe care nu le poti proba.
Tu trebuia sa iti sustii cauza fara sa faci referire la alte concursuri :)
 

DeletedUser

Probabil ca m-a luat putin valul, dar ce a facut el, nu este frumos..imi cer scuze
 

DeletedUser39591

7sRy7,
De ce sa fie acele reguli scrise ?
De ce ?
Tu daca ai fi cinstit , nu te-ai vaicari acum pe forum ca ala face asa...tu faci asa etc.
Daca tu erai cinstit,nu dadeai circulare sau ce faci tu in joc sa te voteze, nu ai fi fost descalificat si acum iti manca-i palaria zicand "votati ma ! votati !!!"
Dar tu...
Astept raspuns la intrebarea :
De ce sa fie acele reguli scrise ?

EDIT:
Fii corect...
Ai fost scos din concurs si acum te legi de orice ca sa te intorci sau faci chestii de genu...
Daca ramaneai in concurs...100000000000000...% ca acum nu arunca-i cu noroi in altii (vroiam demult sa folosesc fraza aceasta :cool: ) si nu spunea-i nimic de aceaste regule...si nici nu te interesa...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38548

iti dau dreptate insa adordarea ta, dupa cum ti-am mai spus e total gresita...ai adus niste acuzatii pe care nu le poti proba.
Tu trebuia sa iti sustii cauza fara sa faci referire la alte concursuri :)

ma cam luase valul (precum a zis si cel de mai jos) cand am intrat si am vazut decizia adminului,

Probabil ca m-a luat putin valul, dar ce a facut el, nu este frumos..imi cer scuze

7sRy7,
De ce sa fie acele reguli scrise ?
De ce ?
Tu daca ai fi cinstit , nu te-ai vaicari acum pe forum ca ala face asa...tu faci asa etc.
Daca tu erai cinstit,nu dadeai circulare sau ce faci tu in joc sa te voteze, nu ai fi fost descalificat si acum iti manca-i palaria zicand "votati ma ! votati !!!"
Dar tu...
Astept raspuns la intrebarea :
De ce sa fie acele reguli scrise ?

Din moment ce un lucru nu este scris insemna ca nu incalci niciun drept, de aceea trebuie scris orice, pentru a fi luat in considerare.
 

DeletedUser39591

Din moment ce un lucru nu este scris insemna ca nu incalci niciun drept, de aceea trebuie scris orice, pentru a fi luat in considerare.

Pai trebuie frate sa-ti dai singur seama !
Nu sa-ti daie cineva mura in gura !

Si pe calcul de pe care eu ma joc... nu scrie ca e al meu...sau ca e permis sa ma joc...
Eu simplu ma joc... si gata... !
Iti pot da diferite exemple ca trebuie sa-ti dai singur seama !
Nu sa te indrume cineva...
Ca nu esti un pici de 2-5 ani
 

DeletedUser

haba, nu mai pune si tu paie pe foc...nu ai dreptate, regulamentul trebuie sa fie clar si cuprinzator ca sa nu se ajunga la situatii de genul acesta !
Am inteles ca a avut loc o discutie in sensul acesta, adica sa fie interzisa autopropaganda...ei bine, de ce nu s-a concretizat acea discutie intr-o regula scrisa?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38548

Hai sa iti dau un exemplu care nu are legatura cu triburile, poate nu e foarte concludent:
Sa zicem ca participi la o competitie sportiva (fotbal) , iar un adversar vine si in incercarea de ati lua mingea iti rupe un picior accidental, tu trebuie sa te gandesti ca mai bine nu te apucai de acel sport ca
Pai trebuie frate sa-ti dai singur seama !
ca iti poti rupe picioru?

Orice institutie sau firma care "se respecta" are regulile foarte bine formulate ca sa nu poata fii ocolite , si nu adauga pe parcurs fara sa informeze publicul.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
7sRy7

Nu mai are rost sa discutam legat de asta, nu trebuie trecut in regulament ca atare, se discuta despre asta de mult si se pare ca nu s-a inteles ca autopropaganda este strict interzisa si duce la descalificare, altii au primit 3 luni interdictie de a mai participa la concursuri, etc.

Nu ma intereseaza cine esti, nu te cunosc si putin imi pasa cine va castiga concursul atata timp cat o va face pe merit.
Ai dat circulara in trib/pe joc ca lumea sa te voteze ? DA.
Din punctul meu de vedere si al colegilor la acest concurs esti descalificat.

Orice discutie ulterioara legata de acest caz este inutila.
 

DeletedUser38548

7sRy7

Nu mai are rost sa discutam legat de asta, nu trebuie trecut in regulament ca atare, se discuta despre asta de mult si se pare ca nu s-a inteles ca autopropaganda este strict interzisa si duce la descalificare, altii au primit 3 luni interdictie de a mai participa la concursuri, etc.

Nu ma intereseaza cine esti, nu te cunosc si putin imi pasa cine va castiga concursul atata timp cat o va face pe merit.
Ai dat circulara in trib/pe joc ca lumea sa te voteze ? DA.
Din punctul meu de vedere si al colegilor la acest concurs esti descalificat.

Orice discutie ulterioara legata de acest caz este inutila.

Dar am un semn mare de intrebare, de unde ar fi trebuit sa stiu despre aceasta regula "fictiva" dacai nu frecventez forumul sa citesc toate discutiile si nu este specificata in scris pentru concursul in cauza?
Asta ii Romania ne facem noi propriile reguli dupa cum ne plac.

Uite o idee buna...macar pentru concursuri de acest gen, exista posibilitatea ca o anumita lucrare sa primeasca niste voturi din burta ( valide dpdv al regulamentului ). Nu stiu daca ar fi indicat ca la prezentul concurs sa schimbam din mers regulile, dar e bine de stiut pe viitor.
Totusi, partea cu procentul acordat de Team sa cantareasca in decizia finala, ar naste iar discutii interminabile pe tema impartialitatii noastra. Toate astea trebuie discutate, deci...asteptam pareri obiective.

Iti mai amintesti de asta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

iti inteleg supararea desi nu iti inteleg reactia vis a vis de mine . acum tu reclami faptul ca nu ai stiut de acea regula si poate este corect insa noi cei vechi ( eu , blonda ) care stim de ea am fost privati de niste voturi pentru ca nu am dat mesaje ca sa fim votati pe cand tu nu ai fost privat . ti se pare ok ca fiind un user ce nu citeste forumul sa ai beneficiul asta pe cand eu si blonda nu l-am avut ? chiar blonda a scris recent ca daca cere voturi o face cu perdea ca sa nu o prinda rakanishu . deci eu cu blondi am fost prosti pentru ca am vrut sa respectam ceea ce s-a stabilit acum ceva timp ( si care dealtfel a fost propunerea mea ) iar tu ai fost un destept pentru ca nu stiai de acea regula . stau si ma intreb cat de mandru te simti castigand ceva dar nu pentru ca munca iti este apreciata ci pentru ca ai stat cu mana intinsa .

aprox. 0%, dar realitatea nu inseamna ca asa si trebuie sa se intample; aici intervine educatia etc
insa pana acolo se poate rezolva doar prin prezenta mare la vot; am observat ca si masurile antipropaganda luate de organizatori (pentru CSS de ex.) dau rezultate, eu cand cersesc voturi o fac cu mare prudenta pentru ca nah, ce m-as face 3 luni descalificata ca nebunul da cu tunul :))

vad ca sunt la egalitate acum pe locul 2 la concursul asta cu un alt competitor , daca ma apuc de mesaje un minim 10 voturi imi vin lejer . am fost prost sau am fost corect neapaland la propaganda ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Inteleg, ati discutat aceasta problema inainte, e minunat, chiar spectaculos dar totusi, de ce nu s-a concretizat aceasta discutie printr-o regula scrisa?
Eu ca utilizator nou de forum, nu am de unde sa stiu de aceste discutii sau despre faptul ca un participant a fost descalificat pentru autopropaganda...
Acum imi veti spune ca vin la scoala cu tema nefacuta insa nu am obligatia sa frunzaresc tot forumul ...
 

DeletedUser

asta da a fost o greseala , cu totii gresim insa asa cum nu e ok fata de voi nu este ok nici gata de noi . ce vina am eu ca el este nou , eu trebuie sa respect tacit acea regula de bun simt iar el nu ? pai de ce ?
 

DeletedUser

Oricum se voteaza in functie de afinitati din moment ce identitatea fiecarui participant e vizibila :D
 

DeletedUser

iti dau dreptate insa adordarea ta, dupa cum ti-am mai spus e total gresita...ai adus niste acuzatii pe care nu le poti proba.
Tu trebuia sa iti sustii cauza fara sa faci referire la alte concursuri :)

nu conteaza abordarea, in toata aceasta discutie 7sRy7 are dreptate iar voi nu
regula respectiva trebuie trecuta in regulamentul de votare, altfel se revine la situatiile de pana acum un an (mai tineti minte colonelii de la pastele trecut? caci de concursurile mai vechi nici nu vreau sa-mi amintesc)

Candy Cakes, el poate face acuzatii fara sa aiba probe, el nu e admin sa poata sa-ti verifice tie una alta sa vada daca tu ai primit voturi pentru ca iti anunti prietenii sau nu care e lucrarea ta, insa poate urmari cum se distribuie voturile timp de cateva editii si poate face niste rationamente de unde poate trage niste concluzii
(pentru concurentii amatori de senzatii :D puneti-va prietenii sa va voteze de pe 2-3 clone random ca atunci e un pic mai dificil)
...
repet pentru nou veniti: am fost dintotdeauna impotriva aceastei reguli cu interzicerea autopromovarii (de ce? pentru ca nu loveste doar in partea cu cerutul votului, dar nu da posibilitatea concurentilor sa isi promoveze lucrarea in sensul pozitiv, de marketing) insa odata stabilita, nu ma mai intereseaza daca imi place sau nu, stiu ca o respect sau o incalc fara sa fiu prinsa sau iau pauza; are totusi o parte buna, insa partea asta e foarte fragila, atata vreme cat oricine "popular" sau cu ceva mai mult timp de comunicare poate scoate din maneca 5-6 voturi fara efort
insa obligatoriu trebuie trecuta undeva in regulamentul de votare
solutia? repet iarasi - prezenta la vot, promovarea concursurilor ingame de catre team (ar dura ceva mai mult, ar aparea nemultumiti ca sunt "spamati" prin acele mesaje etc. insa absenteismul si neimplicarea comunitatii face ca aceste concursuri sa evolueze pe tiparul alegerilor politice din RL)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus