Discutii concurs "5 ani triburile.ro" !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

am inceput sa citesc lucrarile din concurs, la inceput foarte plictisitoare pana am ajuns la 15 unde am zis, uite in sfarsit o lucrare de concurs, dar am continuat lectura si hop am ajuns la 20 unde mi s-au trezit ceva emotii, si am zis gata ma opresc, dar curiozitatea.....si asa am ajuns la 32 lucarare in care ma regasesc mai mult de 50% si cand colo ce sa vezi, sare cireasa de pe tort,concurentul 34 cu acel filmulet de altfel interesant.

si in continuare ma tot gandesc cu cine sa votez:D:D, sper sa ma decid pana la final:)
 

DeletedUser38548

Am o intrebare , ce sar intampla daca ar castiga la un sondaj de opinie sa zicem nr.16(prin absurd) pentru aceea capodopera merita 1200 de PP?
Nu ar fii mai bine la un concurs de o asemenea amploare cu premii importante sa fie decizia si de partea organizatoarei/organizatorilor? 50/50 %

P.S: vroiam sa il votez pe Chevyx(15)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Am o intrebare , ce sar intampla daca ar castiga la un sondaj de opinie sa zicem nr.16(prin absurd) pentru aceea capodopera merita 1200 de PP?
Nu ar fii mai bine la un concurs de o asemenea amploare cu premii importante sa fie decizia si de partea organizatoarei/organizatorilor? 50/50 %

P.S: vroiam sa il votez pe Chevyx(15)

Uite o idee buna...macar pentru concursuri de acest gen, exista posibilitatea ca o anumita lucrare sa primeasca niste voturi din burta ( valide dpdv al regulamentului ). Nu stiu daca ar fi indicat ca la prezentul concurs sa schimbam din mers regulile, dar e bine de stiut pe viitor.
Totusi, partea cu procentul acordat de Team sa cantareasca in decizia finala, ar naste iar discutii interminabile pe tema impartialitatii noastra. Toate astea trebuie discutate, deci...asteptam pareri obiective.
 

DeletedUser

nu trebuia lasata nici aici posibilitatea de a ne autovota raka , cand participi la un concurs trebuie ca ceilalti sa aprecieze munca ta nu sa vii tu cel ce ai o anumita creatie si sa zici 'wow asta e cea mai tare din parcare' .
 

DeletedUser38548

nu trebuia lasata nici aici posibilitatea de a ne autovota raka , cand participi la un concurs trebuie ca ceilalti sa aprecieze munca ta nu sa vii tu cel ce ai o anumita creatie si sa zici 'wow asta e cea mai tare din parcare' .

Daca te referi la ce am zis eu, ca nu imi convine de lucrare respectivului concurent ca participa, dar daca el are sa zic 50 de prieteni care il sustin si il voteaza pentru o treaba care a terminato in 10-15 minute , mie de ce mi-ar convenii sa fac o lucrare care necesita timp indelugat de gandire si prelucrare si sa nu ma aleg cu nimic doar pentru ca nu am multe cunostinte in "domeniul" acesta.
 

DeletedUser

sincer participand la atatea concucrsuri am ajuns sa nu mai cred nici picat de ceara ca atunci cand cineva se detaseaza in poll o face 100% pentru ca creatia lui este apreciata de ceilalti
nu , nu are legatura cu tine . am vazut astazi ca 1 dintre participanti s-a autovotat si am constatat apoi ca autovotul nu este interzis
 

DeletedUser4645

Spoiler Concurent nr. 10:
Quote:
Text original kosmyn97

Tare curios mai sunt cum jucatorul in cauza a fost acceptat. Cititi si imi spuneti si mie unde-i punctul si virgula.
 

DeletedUser

ce vina au organizatorii pentru ca unii nu stiu unde se afla scoala ?
 

DeletedUser

chiar asa... daca lucrarea respecta conditiile concursului ar fi un abuz sa fie descalificata

ca sa nu mai zic ca nr.16 e mai usor de citit decat nr. 15 (asta ca sa il necajesc pe 15):p

vorbind serios, ar fi o greseala si existenta unui juriu chiar daca ar fi format din mozi + useri, ar exista suspciuni legate de modul de acordare a punctelor din secunda 2

metode de insanatosire a votului ar fi: promovarea concursurilor cu mesaje in game astfel incat daca ar fi 50-75 de voturi in loc de 10-15 nu ar mai conta prieteniile la fel de mult si bineinteles autoeducatia
 

DeletedUser

nu ma supar blondi :) :p

intr-un joc bazat 100% pe relatiile de colegialitate sau de prietenie oare in ce procent voturile acordate nu includ cele 2 criterii ?
 

DeletedUser

aprox. 0%, dar realitatea nu inseamna ca asa si trebuie sa se intample; aici intervine educatia etc
insa pana acolo se poate rezolva doar prin prezenta mare la vot; am observat ca si masurile antipropaganda luate de organizatori (pentru CSS de ex.) dau rezultate, eu cand cersesc voturi o fac cu mare prudenta pentru ca nah, ce m-as face 3 luni descalificata ca nebunul da cu tunul :))
 

DeletedUser38548

metode de insanatosire a votului ar fi: promovarea concursurilor cu mesaje in game astfel incat daca ar fi 50-75 de voturi in loc de 10-15 nu ar mai conta prieteniile la fel de mult si bineinteles autoeducatia

da este o idee buna ca la fiecare concurs major de acest gen sa fie un sondaj de opinie in joc , sa fie informati userii de pe toate lumile ca se desfasoara un asemenea concurs.
 

DeletedUser38548

Concurentul nr.34 a fost exclus din competitie.
Motiv : autopropaganda in cadrul jocului ( circulare )
Voturile deja acordate acestui concurent NU se redistribuie.

Domnule rakanishu unde scrie in regulament ca nu am voie sa imi fac autopropaganda? Parca mai sus ziceai ca nu stabilim reguli pe parcurs, nu?

regulamentc.png


Inafara de acest regulament eu nu mai vad altul pentru concurenti sau pentru votanti.
+ca eu mi-am facut "autopropaganda" in tribul meu nu vad de ce nu as avea voie macar asta sa fac? Nu m-am dus prin alte parti, la fiecare jucator de pe harta sa-i cer un vot.

Voi luati o gramada de bani de pe urma acestui joc si nici macar cand e un concurs nu va puteti abtine sa scoateti inafara concursului pe cei care nu va convin?

Adica eu stau ca un robot 3 zile sa fac acel videoclip sa imi vina o idee buna, sa il montez.... si altul vine cu o poveste de maxim 30 de minute, de gandire (concurentul nr.2 ,macar de ar fi bine structurata si sa ai un sentiment placut, sa inveti ceva dupa ce o citesti) si el ia 22 de voturi asa din senin nu? in timp ce ceilalti concurenti erau la 10 voturi distanta? e totul curat.... (povestea e atat de captivanta de stai pe ganduri , mai ales sfarsitul.....) Acolo nu pare sa fie nimic ciudat la cate voturi are nu?
Ce sansa as fii avut decat daca nu as fi apelat la colegii mei , sa stau sa ma zgarii pe ochi? sa ii vad pe altii cum le zboara voturile unu dupa altu?


S-au nu vi s-a parut ciudat cum chevyx a castigat de 2 ori 'CSS-ul' , cand la ora 12 eram la un vot diferenta si cand s-a terminat concurul era la unul peste mine? au fost pure coincidente nu?

Astept un raspuns de la domnul admin.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

bre nu cred ca problema ta sunt eu , din cate retin eram cu un vot sub tine si la aceaasi ora pe care o reclami te-ai dus cu 2 mai sus . daca vroiai sa te dai corect spuneai si chestia asta . deci nu arunca cu noroi cand esti manjit din cap pana-n picioare , propaganda este interzisa de mult timp ( iti va spune rakanishu exact de cand ) ori fara cersetorie nu stiu daca mai erai atat de mandru de propriile realizari . nu eu decid cine castiga css-urile ci cei ce voteaza , daca le-au placut mai mult tampeniile facute de mine decat operele de arta facute de tine eu ma bucur si le multumesc . eu nu discut ca tine pe skype despre ce concurent esti tu si ce concurent e altul , in afara mesajelor in game ce le poate verifica ii dau si parola de pe skype lui rakanishu daca vrea sa verifice si acolo + ca am ip fix si acasa si la job asa cum se poate vedea pe cont deci se exclud si voturile de pe clone + ca am o singura clona pe forum pe care rakanishu o stie .
dar daca te va face fericit ma voi retrage din css-uri , n-am sa trimit urmatoarea semnatura , imi permit sa iau lunar 600-1200 pp-uri ( legale ) fara sa bag mana in buzunar . nu particip pentru pp-uri ci pentru a ma 'juca' .
 

DeletedUser

Mda, regulamentul nu interzice in scris, autopropaganda la acest concurs, aici sunt deacord cu tine 7sRy7 insa nu ma pot abtine sa nu iti spun ca ma nemultumeste comentariul tau referitor la css :)
 

DeletedUser38548

Nu , ziceam ca tu te votezi de pe alte conturi dar imi explici cum ai reusit sa castigi de 2 ori la rand in acelasi fel? si la care css eram eu pe acelasi loc cu tine si tot eu mam desprins in invingator, doar la primul la care am participat am si castigat. Cat despre css si concursuri de astea nici nu mai imi bat capul de acum in colo.

propaganda este interzisa de mult timp ( iti va spune rakanishu exact de cand )
zimi unde scrie in regulamentu participantilor sau votantilor ca nu am voie sami promovez lucrarea , daca eram un membru mai nou de un sa stiu?

in afara mesajelor in game ce le poate verifica ii dau si parola de pe skype
Poti sa dai ca oricum nui apar discutile anterioare, in caz ca nu ai stiut.

In ultimul rand nu ma leg in special de persoana ta, ci de voturi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

spre deosebire de tine eu cumpar fara sa dau bani din buzunar 600-1200 sau mai multe pp lunar daca am nevoie deci clar mi se falfaie de 60 sau 200 obtinute la un concurs pe care nici nu urmaresc daca le primesc sau nu

22.03.12 15:47 Cumpărare 600 610
30.03.12 13:44 Cumpărare 600 600
03.03.12 20:25 Cumpărare 600 610

daca ai o problema cu voturile mele cere detalii pe privat de la cei ce mi le-au acordat . ti-am spus ca ma voi retrage din css-uri si am sa o fac , face parte din caracterului romanului sa acuze pentru a-si masca 'neputinta' . daca te legai de voturi si nu de mine gaseai o alta formulare . in fine , in loc sa farmez stau sa explic de ce sunt unii tristi .
 

DeletedUser38548

face parte din caracterului romanului sa acuze pentru a-si masca 'neputinta'
Adica neputinta mea care e? ca o regula nu e scrisa si tot esti scos in afara concursului in timp ce alti "defileaza" (nu ma refer la tine), si cat despre tine mam legat doar despre ce am vazut si am dedus.

spre deosebire de tine eu cumpar fara sa dau bani din buzunar 600-1200 sau mai multe pp lunar daca am nevoie deci clar mi se falfaie de 60 sau 200 obtinute la un concurs pe care nici nu urmaresc daca le primesc sau nu
Si ce vrei sa demoscrezi ? ca este sunt un gunoi care traieste doar din aceste puncte de la aceste concursuri?

daca te legai de voturi si nu de mine gaseai o alta formulare
nu puteam sa scriu domnul X a castigat asa:))
 

DeletedUser

Nu , ziceam ca tu te votezi de pe alte conturi dar imi explici cum ai reusit sa castigi de 2 ori la rand in acelasi fel? si la care css eram eu pe acelasi loc cu tine si tot eu mam desprins in invingator, doar la primul la care am participat am si castigat. Cat despre css si concursuri de astea nici nu mai imi bat capul de acum in colo.

zimi unde scrie in regulamentu participantilor sau votantilor ca nu am voie sami promovez lucrarea , daca eram un membru mai nou de un sa stiu?

Poti sa dai ca oricum nui apar discutile anterioare, in caz ca nu ai stiut.

In ultimul rand nu ma leg in special de persoana ta, ci de voturi.


Asta era cu adevarat problema? daca pun problema din punct de vedere grafic, pe forumul de photoshop pe care activez as putea face o comparatie intre lucrarile tale si cele ale lui Chevyx, si cred ca diferenta se vede. Tu prin simplul fapt ca ti-ai facut progpaganda pentru acest concurs, fac pariu ca iti faci propaganda si pentru CSS. Pentru ca tot nu reusesti sa castigi, il acuzi pe Chevyx de voturi ilegale si alte chestii....esti cam patetic stii
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus