Discutii: Concurs "Graficienii Forumului"

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Mda... cred ca stiu deja cine va castiga - cavalleras. Nu ma supara asta, si asa pentru munca depusa cu semnaturile ar fi cazul sa primeasca si el ceva.
Doar ca nu suntem multi pe forumul asta care stim sa facem semnaturi. Si ar fi fost frumos un concurs cu sanse cat de cat egale, nu unul de semnaturi.
Ce mi-ar fi placut sa vad ar fi fost concurs cu semnaturi pe tema libera, nu pentru rakanishu. Rakanishu ar fi putut sa-i ceara lui cavalleras o semnatura (lui cavalleras sau oricarui alt jucator interesat) si sa-i dea in schimb premiul in PP si s-ai faca ferma la 35 pe o lume. Aici, daca este un concurs... ar fi trebuit sa fie cu o tema libera sau cu o alta tema.
 

DeletedUser5809

Da, nu prea sunt persoane care sa stiu sa faca semnaturi sau sa aiba timp sa faca, dar daca in final sunt apar mai multi, sunt sigur ca urmatorul concurs de acest gen o sa aiba o tema mai deschisa, care sa lase imaginatia si mai libera.

Daca am timp, poate ma inscriu si eu in acest concurs, nu ca sa castig, ci sa imi masor puterile cu ceilalti:D
 

DeletedUser

Excelent concurs! Felicitari si lui rakanishu pentru curaj :D
Imi imaginez ca ar putea apare niste semnaturi nu prea flatante cu multi votanti... asa ca imi permit niste sugestii pentru organizatori:
- o clauza cum ca rakanishu isi permite sa aleaga sa poarte alta semnatura decat cea castigatoare (care evident ca ar primi premiul cuvenit numarului de voturi)
- cateva clarificari la ce inseamna "originala" - pentru ca originala 100% poate fi si doar daca o faci incepand de la o foaie alba; adica poate contine elemente de pe net? daca da doar imagini de background nepersonalizate sau chiar imagini din jocuri/filme etc
- obligatoriu sa se posteze conditiile pentru fisier in tema unde se anunta concursul
 

DeletedUser

Mda... cred ca stiu deja cine va castiga - cavalleras. Nu ma supara asta, si asa pentru munca depusa cu semnaturile ar fi cazul sa primeasca si el ceva.
Doar ca nu suntem multi pe forumul asta care stim sa facem semnaturi. Si ar fi fost frumos un concurs cu sanse cat de cat egale, nu unul de semnaturi.
Ce mi-ar fi placut sa vad ar fi fost concurs cu semnaturi pe tema libera, nu pentru rakanishu. Rakanishu ar fi putut sa-i ceara lui cavalleras o semnatura (lui cavalleras sau oricarui alt jucator interesat) si sa-i dea in schimb premiul in PP si s-ai faca ferma la 35 pe o lume. Aici, daca este un concurs... ar fi trebuit sa fie cu o tema libera sau cu o alta tema.


adevar graiesti preafericitule:))

cavalerasul chiar merita o rasplata pt cat au muncit:rolleyes:
si chiar a facut lucruri faine, ca asa au mai muncit si altii

@bine punctat blondo
 

DeletedUser38225

@blondo, nu vad de ce crezi ca esti mai presus decat "mucosii care critica/fac atac la persoana" , daca matale la randul tau faci asta :)

Haideti bre cu o schita ceva, sa ne dam si noi cu parerea :D
 

DeletedUser

blondo, ai vazut ce semnaturi au aia? d-alea nesimtite de 120 de pixeli inaltime, si pe noi jack ne pune sa facem d-alea pana in 100 de pixeli.
O sa ii fac una lu raka' de 200 de pixeli, ca el e sefu', doar n-o sa se duca jack la sefu' si sa-i zica "aloo, sefu', mai taie din ele, da-le-n... ".. :D

@Leif cel fericit
Tati, fiecare are talentul lui, particica lui pe care e mai bun decat ceilalti. Eu nu stiu sa scriu poezii, nu stiu sa fac basme cum fac altii, nici texte de felicitari de sarbatori nu-mi ies asa cum ies altora, care stiu sa compuna lucruri frumoase.
S-a intamplat ca acest concurs sa fie pe domeniul in care eu ma pricep. N-am stiut de existenta lui, n-am avut habar ca o sa se faca asa ceva.. si daca te deranjeaza foarte tare prezenta mea in concurs, eu pot sa nu particip, bani sa-mi cumpar doua luni de premium am in buzunar, si nici in titlul de pe forum nu stau, sincer. :)

Chiar presupunand ca as castiga eu concursul (ceea ce nu se stie, sunt si altii care fac semnaturi, nu-s singurul) - eu consider ca ar trebui ca si celor de pe locul 2 si 3 sa li se ofere posibilitatea unui titlu pe forum, diferenta poate sa fie doar facuta intre jucatori prin numarul de PP primite.
Pentru ca si blonda a pierdut timp facand semnaturi, mai e si N.Paul care face.. si mai sunt si altii care ar merita un titlu pe forum.
 

DeletedUser38225

Chiar presupunand ca as castiga eu concursul (ceea ce nu se stie, sunt si altii care fac semnaturi, nu-s singurul) - eu consider ca ar trebui ca si celor de pe locul 2 si 3 sa li se ofere posibilitatea unui titlu pe forum, diferenta poate sa fie doar facuta intre jucatori prin numarul de PP primite.
Pentru ca si blonda a pierdut timp facand semnaturi, mai e si N.Paul care face.. si mai sunt si altii care ar merita un titlu pe forum.

sunt de acord cu el, toti ar trb sa primeasca titlu pe forum; eventual pt a fi diferentiati,sa primeasca valabilitate diferita.
Ex
I - 8 saptamani
II - 6 saptamani
III - 4 saptamni

+ PP aferente
 

DeletedUser23182

LE : Voi folosi semnatura desemnata castigatoare prin votul vostru timp de minim 30 de zile.

Succes :)

Roaga-te sa nu castig eu .. :D

rakanishu.png


Ca uite ce te asteapta o luna de zile .. hahaha!
 

DeletedUser

nimic nou sub soare :)
altceva... ma intreb care e faza cu atatia carcotasi
DRAGI COLEGI DE FORUM! CRITICATI DOAR DACA AVETI CEVA CONSTRUCTIV DE SPUS, ALTFEL NU TRECETI DE FAZA DE MUCOSI CARE FAC CONFUZIA A CRITICA = A ATACA LA PERSOANA

Eu de postul acesta chiar nu aveam habar, deci ideea noastra nu e furata sau altele... e o idee mai veche de concurs, pe care am pus-o azi in practica.

Semnaturile va rog, sa mi le trimiteti mie printr-un mesaj privat, ms :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu nu sunt mucoasa, mai sus putin am venit cu niste idei pentru ce am considerat eu ca lipseste, nu am atacat pe nimeni, asa sa stii, stirbu catalin

marusk89, nu cred ca exista ceva perfect original, eu admir comunitatea .uk in mod special si bineinteles sectiunea lor de grafica de pe extern, chiar in primavara ma gandeam ca s-ar putea face si la noi (dar bla bla) suntem prea orgoliosi pentru asta, link-ul l-am pus pentru cavalleras pentru ca se gandea la managera noastra exact cand eu ma gandeam la managera lor :D

concursul e excelent si observ ca deja avem un castigator, banuiesc ca bataia se va da pentru premiile 2-mentiue
felicitari vl 50 mad!:p
 

DeletedUser38225

Nu vreau sa intru in polemici cu matale, ca na..cica sunt un gentalman (rofl)..nu sunt un "mucos" ce o arde pe feisbuc =))


P.S. Sper ca nu te-ai simtit atacata si de data asta, caci data trecuta desi nu te-am atacat, tu ai crezut ca am afcut asta :)
 

DeletedUser

Roaga-te sa nu castig eu .. :D

rakanishu.png


Ca uite ce te asteapta o luna de zile .. hahaha!

ambiguitatea abstracta prezenta in aceasta opera ma face sa ma gandesc la nemurirea sufletului unui admin, care rapus de razele soarelui sa asezat la casa lui traind fericit pana la ever after.Linia orizontului ce desparte cele doua plane, respectiv cel intern obiectiv ce reprezinta trairile adminului si cel extern nu foarte subiectiv ce reprezinta largimea acetuia in bunatate.
Masina cu roti cu unghiuri reprezinta "accidentul" pe care.l va suferii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@blondo, nu vad de ce crezi ca esti mai presus decat "mucosii care critica/fac atac la persoana" , daca matale la randul tau faci asta :)

Haideti bre cu o schita ceva, sa ne dam si noi cu parerea :D

:)

deasta il iubeste lumea pe catalin,prea bun prea ca la olteni!!!

blondo daca tie iti place ceva asta nu inseamna ca trebuie sa ii placa la toata lumea-de iti place sa lingii mere e treaba ta dar nu si a noastra,TRAIASCA DEMOCRATIA:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus