Discutii: Concurs "Graficienii Forumului"

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

@cavalleras - m-ai inteles gresit. Nu ma supara in niciun fel ca participi, oricum meriti un premiu pentru efortul depus. Din partea mea, mult succes sa ai.
@yoandyo, da, oprea lui vl 50 mad e sublima, nu mai am cuvinte :D
 

DeletedUser

Dar pomi? pomi ce reprezinta profesore?

pai stai sa vezi, vezi punctele alea mici din pomi...reprezinta diversitatea comportamentala ,dar si psihica a acestuia, iar numarul 2 care se presupune ca e un numar "ca la mort" reprezinta faptu ca va muri din 2 cauze: naturala si sinucidere
iar trunchiurile copacilor ...de fapt restu va spun dupa 00:00
 

DeletedUser

particip si eu cu asta, sper sa bat pe vl50mad
raka1.gif
 

DeletedUser23182

ambiguitatea abstracta prezenta in aceasta opera ma face sa ma gandesc la nemurirea sufletului unui admin, care rapus de razele soarelui sa asezat la casa lui traind fericit pana la ever after.Linia orizontului ce desparte cele doua plane, respectiv cel intern obiectiv ce reprezinta trairile adminului si cel extern nu foarte subiectiv ce reprezinta largimea acetuia in bunatate.
Masina cu roti cu unghiuri reprezinta "accidentul" pe care.l va suferii

Remarcant, de asemnea, este si garajul gri, plumburiu, parca desprins dintr-o ilustratie bacoviana, care doreste sa infatiseze desconsideratia protagonistului fata de situatiile cu valoare morala nula si totodata evitarea balansului atribuit situatiilor de gen "ori e alba, ori e neagra"..
Cu greu m-am hotarat sa aleg culoarea care sa ma ajute sa scriu numele.. Intr-un final, am stabilit ca rozul este definitoriu, acesta intruchipand inteligenta, atentia si optimismul, stimuland creativitatea..
 

DeletedUser8343

Tinand cont ca ai pus si floricele in copaci ma declar impresionata! Nu mai vorbesc de cat te-ai chinuit sa desenezi si sa faci o asemenea opera de arta :p
 

DeletedUser

ce atata filosofie.... va fi oricum descalificat pentru ca semnatura e prea inalta
o fi el beneficiarul admin, dar tot de 100 trebuie sa o aiba :p
yoandyo, tu te pricepi de culori, ce zici de semnatura facuta de mine din acest punct de vedere?
 

DeletedUser

doar eu vad aici ca are 143 de pixeli inaltime??? Este absolut neregulamentara!!! va rog insistent sa respectati regulamentul!
P.S. mie-mi place masinuta mov decapotabila.. :D
 

DeletedUser

mie-mi plac ferestrele, ca doi ochi adminesti, unul mic pentru greselile mici, unul mare pentru greselile mari :D
poate pana la concurs jackass mareste inaltime limita la 150 si castiga el... asta e, voi lua locul 2 :(
 

DeletedUser38225

Desi blonda a venit cu o veritabila opera de arta ce prezinta un mesaj subliminal si contine o nota a tineretii, "dragostea", ceea ce vl50mad a prezentat este mult mai abstract si mai profund...concluzia? Locul I vl locul II blonda :)) =)) :D
 

DeletedUser23182

Tinand cont ca ai pus si floricele in copaci ma declar impresionata! Nu mai vorbesc de cat te-ai chinuit sa desenezi si sa faci o asemenea opera de arta :p

Nu sunt floricele .. Sunt ciresele si pepenii galbeni siroposi ce asteapta a fi ciorditi de catre negrii prezenti in spatele conacului distinsului Lord Rakanishu..
De participat, nu particip decat daca insista rakanishu sa o fac si in cazul acesta, voi ajusta dimensiunile in limitele permise de regulament, iar de castigat nici nu se pune problema .. Pana si profesorul Cavalleras o sa imi treaca +10 pe magnifica-mi si irezistibila-mi creatie, la fel cum o vor face toti cei care pun pret pe arta si pe originalitate..
 

DeletedUser

Remarcant, de asemnea, este si garajul gri, plumburiu, parca desprins dintr-o ilustratie bacoviana, care doreste sa infatiseze desconsideratia protagonistului fata de situatiile cu valoare morala nula si totodata evitarea balansului atribuit situatiilor de gen "ori e alba, ori e neagra"..
Cu greu m-am hotarat sa aleg culoarea care sa ma ajute sa scriu numele.. Intr-un final, am stabilit ca rozul este definitoriu, acesta intruchipand inteligenta, atentia si optimismul, stimuland creativitatea..

De fapt griul reprezinta griul existential ,huma in care ne intoarcem cu toti.Sugestia sta la baza tehnici acestea simboliste ,ce lumineaza zonele ascunse ale realitati.bla bla


blondo
un amalgam de culori care se agita pe ecran,pot spune o groaza de lucruri, ca o pata de culoarea asezata pe o foaie, fiecare o percepe altfel,oricine privind, percepe si e cu siguranta constient de ceea ce vede,de informatiile transmise, dar oare suntem constineti de toate informatiile percepute de mintea noastra?:rolleyes:Cu singuranta nu ,creerul incearca sa faca asocieri logice cu informatia primita. Anumiti stimuli, prezentati foarte rapid (e vorba de milisecunde)în anumite conditii care nu permit discriminarea între stimulii alternativi ,deci o retinere a informatiei[inconstienta]. Incapacitatea de a distinge aceste informatii indica absenta totala a perceptiei constiente, nu si a celei subconstiente. Albastru cu galben sunt culori asimetrice sau complementare [tertiale 2] ele se afla pe scara culorilor direct proportionale una fata de cealalta.Puse una langa alta completeaza scara si o definesc in intregime. Deci inimioara cu raka completeaza inimioara cu love devenind un tot unitar.
e prea profunda semnatura asta ai votu meu :)))
 

DeletedUser25671

Sper sa ii placa tovarasului rakanishu ;))...

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

MIMOZA TRECE SI TU IN LOCUL UNDE AI MODIFICAT EDITAT DE TT sa se inteleaga mesajul postului :)))...nu stiu ce era oare atat de ofensator legat de poza postat de mine pe care ai binevoit-o sa o stergi madam :))!!!...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus