Discutii concurs Mister Triburile.ro

Care este catigatorul probei confruntare directa ?


  • Total votanți
    28
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

well nihilius...profilul lui stil e semnatura multora pe acest forum
sunt atatea teme frumoase care sunt de mult uitate.
ce ai facut tu ca sa le reinvii? - faptul ca esti lupul moralist pe tema de circ (actualmente aceasta) - nu iti da dreptul sa faci acest comentariu.
si tu citesti circul, si tu postezi la circ. deci esti la fel de vinovat ca noi toti.

in incercarea de a-ti apara prietena, reactie normala de altfel, ti-ai jignit proaspetii colegi moderatori.
draga nihilius, daca am invatat ceva cat timp am fost moderatoare, e aceea sa nu iti speli rufele in public.
da urat sa vada toti ca echipa e impartita in 2.
si asa cum adex a vazut unele chestii clare (stergerea temelor si nu mai rascolesc cacao, ca nu e frumos) asa poti sa le vezi si tu...
incearca sa fii obiectiv cand e vorba si de prieteni. altfel nu faci treaba buna ca moderator
in rest: spectacolul continua

LE: mi-ai dat ignore si m-ai si anuntat si mi-ai si raspuns pe forum.
mai mult decat speram
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13067

Noseless Misty Dread ar fi o pierdere de timp sa iti dau un raspuns, nu se merita. Nu stiu nici macar cat se incadreaza in tema acestui topic, Discutii concurs Mister Triburile.ro .

ps: frumoasa semnatura ta:)


Distractie placuta in continuare la postat pe forum.


asta nu este un raspuns?:confused:
a fost un reply :confused: ....

PS: Pana la urma cine e mister? a ramas tot un mister:confused:
 

DeletedUser3919

ca sa pun si eu un punct pe i
tu nu ai pus punctul pe "i" tu imi ridici mingi la fileu. Nu contest ca nu imi place asta :D

@ megara
raspunde si tu sincer ce obti daca faci aici scandal ? iti faci prieteni noi ? cat osa ii ti ? ca vad sincer ca nu esti stabila .
tu crezi ca daca ne-am vazut la un suc (o data la ziua oanei si apoi intr-o joi cand a venit si TheOdorul) deja suntem prieteni? Cred ca tu nu stii ce inseamna prieten.
Am foarte putin prieteni, restul sunt simple cunostinte. Si da, pot sa zic ca pe Miss Piggy am considerat-o prietena insa se pare ca doar eu i-am fost prietena nu si ea mie. In timp ce eu i-am luat apararea neconditionat (in fata unor persoane cu care ma intelegeam la fel de bine, stricand astfel relatiile dintre noi), ea arunca cu noroi in orice si oricine numai ca sa-si salveze imaginea de "steluta" a forumului asa cum singura s-a intitulat. I-am zis de luni de zile sa aiba sa aiba grija la comportament ca s-ar putea sa ma satur, asa cum s-au saturat si altii, si uite ca m-am saturat.

la miss ai facut scandal ca nustiu ce , ai luato pe oana inbrate si ai dat cu toti ( fani tai de pamant )
Am explicat ceea ce a fost cu concursul de miss dar vad ca trebuie sa ma repet. OK, sa o zic direct.. concursul de Miss nu a fost castigat de Miss Piggy ci a fost pierdut de Ingerasa.
Daca pe ingerasa nu o mancau degetelele sa se bage la moderare in timp ce era si concurenta, nu se intampla nimic. A fost greseala ei ca ne-a dat apa la moara. Si dupa ce ai deschis o data Cutia Pandorei, nu mai este nevoie sa dai peste botic doar cu o singura greseala ci dai oriunde si oricand o prinzi. Miss Piggy simte acum exact acelasi lucru pe pielea ei, intensitatea lor este pe masura greselilor fiecaruia. Spre deosebire de Miss Piggy, Ingerasa are "frana" si a stiut cand sa o puna.

Intr-o discutie privata pe mess cu Aquilla te-ai certat si in "jurat" dece ca saiti impui un punct devedere
Nu ne-am "jurat" ci ne-am "injurat". Si ca tot l-ai adus in discutie pe "marele patriot" Aquilla, hai sa-ti povestesc eu de ce ne-am "injurat".

Asa, ma trezesc intr-o dimineata cu un link pe YM de la aquilla (primise ID-ul meu ca sa poti primi pozele facute la ziua lui Miss Piggy). Il deschid si vad ca era reactia celor de la Adevarul vizavi de ceea ce au facut suporterii Stelisti in Ghencea la meciul cu echipa aia din Ungaria (nu sunt microbista si ceea ce s-a intamplat am aflat din presa si de pe la amici).
Faptele pe scurt: dupa ce suporterii unguri morti e beti au aruncat cu sticle prin gari, ne-au facut tigani si au afisat steagul Ungariei cu Transilvania incorporata, suporterii sterlisti au raspuns prin afisarea pe stadion a unui banner imens (ce a aparut la toate televiziunile care au transmis in direct meciul) pe care scria "Cat timp tine o urguroaica rahatul in ea... 9 luni". O mojicie ce ii descalifica ca oameni din punctul meu de vedere.
Citesc articolul si ii raspund lui aquilla "da, au dreptate cei de la Adevarul". Atat mi-a trebuit ca "marele patriot" a inceput sa se dezlantuie.
Degeaba i-am explicat ca ceea ce au facut ei (caci dupa spusele lui a fost unul dintre cei care a participat la asa ceva) nu este decat o mojicie prin care au confirmat ca suntem tigani prin comportament, ca daca ungurii atat au putut, trebuia sa dovedim noi ca putem mai mult. Nu a contat. O tinea pe a lui ca uite ce au facut ungurii deci trebuiau loviti la fel (Legea Talionului deh), iar eu, daca le iau aparare, nu dovedesc decat ca sunt la fel ca si ei.

Dragilor, suntem intr-o epoca in care tratatele internationale conteaza. Asa cum noi ne simtim neindreptatiri ca am pierdut Basarabia, nordul Bucovinei si Tinutul Hertei (ultimele doua nefacand niciodata parte din teritoriul rusesc) la Tratatele de pace de la Paris din 1946-1947, tot asa si ungurul se simte neindreptatit ca a pierdut Transilvania prin Tratatul de la Trianon. Poti sa-l invinovatesti? Eu zic ca nu. Dar tot tratatele internationale primeaza, fie ca ne place sau nu.
Iubirea de neam si tara nu se vede prin afisarea unor astfel de jeguri pe stadionane si nici injurand ungurul prin cabane, bodegi sau la colt de strada. Asta nu poate decat sa dovedeasca lipsa de cultura si educatie pe care o avem.
Sunt nascuta si crescuta intr-un judet unde la alegeri mereu castiga UDMR-ul. Am crescut si am trait printre unguri, am fost crescuta si educata de neamul bocsenilor (Bocsa, satul de bastina a lui Simion Barnutiu), intre Ip si Traznea acolo unde armatele hortiste in retragere au ucis cu barbarie romani de-ai mei. Am crescut cu amintirile supravietuitorilor. Am crescut cu amintirile unui bunic ce a fost luat cu japca de armatele unguresti si dus sa lupte pe frontul lor (ca mai toti ardelenii din nord-vestul ocupat), cu amintirile unei bunici ce a invatat sa scrie romaneste sigura caci in sat nu avea scoala decat in limba maghiara (desi satul era in totalitate locuit de romani), am suportat modificarea numelui meu familie romanesc in nume unguresc numai ca sa dea bine la recensamant. Si ca adreleanca am mai suportat destule. Durerile ardelenilor se vad atat bine in folclorul local caci nici o alta zona din tara nu are un folclor atat de bogat in cantece populare patriotice. Pana si "Desteapta-te romane" a fost scris tot de un ardelean, Andrei Muresanu.
Deci ardeleanul ar fi cel mai indreptatit sa poarte o ura in el caci el a fost cel mai incovoiat de nedreptati. Cu toate acestea, lucrul care m-a oripilat cel mai tare la venirea mea in Bucuresti ca proaspata studenta, a fost sovinismul exagerat. Nu am intalnit atata ura in toti anii mei de viata in Ardeal cat am intalnit intr-o singura zi in Bucuresti. Dar ce m-a oripilat si mai tare, a fost faptul ca multi urau ungurul da nu stiau DE CE.

Deci dieratte (si cu asta inchei offtopicul pentru care imi cer scuze dar trebuia sa o spun... si as mai fi avut multe de spus, probabil ca pe un thread separat daca se va deschide)... nu incerc sa-mi impun punctul de vedere ci spun ceea ce gandesc. Nu imi cere mie sa ascult si sa accept pareri care din punctul meu de vedere nu fac altceva decat sa te descalifice ca OM caci OMENIA NU ARE NATIONALITATE. Si daca nu ai observat pana acum, spre deosebire de multi utilizatori de aici, eu imi argumentez toate afirmatiile facute. Asa cum am zis de atatea ori, cand faci o afirmatie tre sa o si argumentezi caci nu e datoria altuia sa dovedeasca contrariul afirmatiei tale.

la concursul de fotografi te-ai luat si acolo de lume
aici la mister te ei de oana si de mine . ce doresti sa obti ?? si nustiu dece te legi de mine asa cu ce ti-am gresit ????
Am facut comentarii vizavi de concurs, deci ontopic. Mi-am si argumentat afirmatiile. Nu iti plac, combate-le cu argumente logice si la obiect si nu cu aruncaturi de mizerii despre ce s-a intamplat in viata privata sau pe forumurile interne ale triburilor. Combate-le si voi incerca sa argumentez mai bine decat am facut-o pana acum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

misteri sunt toti.
doar in prisma ca au avut curajul sa participe la un concurs,
toti cei 14 participanti sunt misteri.
asa ca ar trebui aplaudati
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif


ceea ce a organizat miss de fapt era ceva in care sa ne simtim bine.
faptul ca moderatorii au decis ca toti au castigat a fost o ideea excelenta.
faptul ca ati precizat ca si-au batut joc de juriu e neadevarata.
juriul nu stiu exact pe ce criterii s-a ales (la miss a fost primul venit, primul servit), dar a fost o treaba voluntara.
nu cred ca interesa pe nimeni ca pe data x era ziua nu stiu cui.
juriul a avut liber sa isi planifice cum a vrut probele (oricum nu s-a stiut cate probe sunt - probabil de aici si unele renuntari la concurs ale participantilor)
deci astea sunt deja (asa cum spune un amic - texte si pretexte)
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif
clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large.gif

inca o data celor 14 participanti

LE: mersi ca imi apreciezi semnatura. :)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus