Discutii CSS

DeletedUser42421

Nu prea am inteles , dar oricum :-j

O sa vorbesc cu clarisima sa ma lumineze ea . :)
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Nu prea am inteles , dar oricum :-j

O sa vorbesc cu clarisima sa ma lumineze ea . :)

Semnatura ta este mult prea mare, te rog sa o modifici in limitele impuse de regulamentul de forum :
3.2. Semnătura (imagine) trebuie să se încadreze în următoarele dimensiuni maxime : 100 pixeli (h) şi 600 pixeli (l) sau 4 linii de text. Avatarele nu vor depășii 100x100 pixeli. Bannere-le sau link-urile de recrutare în semnătura sunt interzise. Atât semnătura cât și avatarul se supun și regulilor generale de la punctele 1. şi 2.

Semnatura ta are 450 (l) si 250 (h) - h este prea mare, maxim 100.
 

DeletedUser

cam putin se munceste in ultima vreme la semnaturile astea

Concurent nr.1
1zd179z.jpg

Originalul :
19l401.jpg
 

DeletedUser42286

e bine si asa,,,daca suntem doar 2 , 3 oameni care concuram nu prea avem motivatie
 

DeletedUser42421

Dar mi se pare mie sau am mai vazut acel sign undeva?

Ce inseamna asta ?
Se vede clar ca e plagiata , acesta este si motivul pentru care calitatea imaginii s-a micsorat atat de mult , cine a "facut" signul nu a facut decat sa incerce sa stearga textul care banuiesc ca era Semnatura Autorului.
Ar trebui descalificata .
1zd4sgi.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40097

Exact , trebuie descalificata !
Eu daca faceam de astea deja eram descalificat , fac pariu !
 

DeletedUser42421

Aia este semnatura originala ... doar ca e sters numele autorului de pe ea ....
Daca as sti cum se numeste imaginea as cautao dar asa este in zadar ... Dar se vede clar ca aceea nu este facuta de el/ea .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40097

Serios acum , cel care a editato este un nemernic , ceva admin rog sa il descalifice din concurs !
 

DeletedUser

^^^ Cateva date despre autor:​

-A lucrat undeva la 2-3 luni in PS
-Sa lasat de PS acum 6 luni si de atunci pana acum a pierdut foarta multa experienta
-Un mini'portofoliu: LINK
-Uneori uita sa salveze si in format .PSD ...
-Sa reapucat de PS pe triburile, nu pentru puncte , ci deoarece iubeste competitiile , in plus asa a invatat PS pe un forum de "CS"
-Nu a plagiat niciodata
-Lucrarea pentru concurs:

1. A fost una pe "Stock", iar lipsa de experienta pierduta in timp si-a pus amprenta!
2. Texturile au fost puse una peste alta, fapt ce a dus la pierderea calitatii!
3. Alt motiv pentru care s-a pierdut calitatea a fost in momentul in care a fost urcata imaginea pe un host de calitate medie...
4. Tema fiind dezamagire, acolo unde spuneti voi ca este semnatura autorului, este vorba de un text, pierdut de calitatea imagini: "The Life Doesn't Have A Limit!"
5.Sig... uploadata pe alt host:
 

DeletedUser

Foarte interesante discutiile pe marginea semnaturii, din tot ce am citit am inteles doar atat, "burn witch , burn" :))))))))) semnatura in cauza imi place chiar daca nu are o calitate excelenta, nu am votat-o pentru calitate care ii aduce un deserviciu imens insa consider ca e cea mai inspirata.
Ultimul comentariu pe mine m-a convins si sper sa mai vad semnaturile concurentului in acest concurs si pe viitor :)
Bafta tuturor.
 

DeletedUser42286

desi la inceput am spus ca si eu as vota impotriva mea acum incep sa nu mai fiu asa sigur,,,

1. tipu' care concureaza inpotriva mea si motti [cel din link] nu sunt aceleasi persoane , cel "din" link foloseste f mult "ploaia de pct" si cand nu foloseste asa ceva bordeaza imaginea sus si jos cu niste linii la opacitate scazuta

2. calitatea? pai uitate la par de ex, se vede clar ,,,,cum nu a putut sa faca si scrisu' la fel de clar? sau cel putin apropiat ?uitate la scrisu' din pozele de la asa zisu' profil ,,,nu seamana deloc cu ce a facut el :|

daca e copiat sincer imi pare rau , speram sa fie o competitie mai dura de acum in colo :(
 

DeletedUser

Se poate dovedii ca "cei doi" sunt una si aceeasi persoana...

-Nu stiu ce intelegi prin ploaie de puncte, dar si asta are "ploaie pe pct" negre...
-Nu a mai urmat modelul (2 linii cu opacitate scazuta) deoarece devine plictisitor sa faci mereu la fel... Dar a incercat ceva asemanator sus cu "linia de patratele" pe overlay si opacitate scazuta ~80%...

-Imaginea de la care s-a inspirat a fost aceasta:

Dar deoarece a avut o pauza mare, 5-6 luni de inactivitate in PS, a pierdut foarte multa experienta. De aceea la par a vrut sa faca la fel ca in imaginea de mai sus , doar ca sa bagat in ceva ce nu mai facuse niciodata, si rezultatul final a fost opacitate scazuta ~5-10%...
 

DeletedUser42421

1.Ikaa , tu de ce ii iei apararea?
2.De unde stii tu a cui este lucrarea?
3.Si eu am avut o pauza de 1 an dar asta nu inseamna ca nu mai stiu nimic si trebuie sa plagiez ceva , asa ceva nu se uita .... este ca mersul pe bicicleta "odata invatat nu se uita niciodata"
4.Nu a avut experienta nici in trecut ...
5.Tagul acela l-am mai vazut sigur undeva .
 
Sus