discutii despre noul regulament al jocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

AM inteles ca unii au lasat sitteri si nu le-a convenit la cine au ajuns satele. Din pctul meu de vedere nu e un motiv ca pentru niste inconstienti ( nu au stiut sa-si aleaga un sitter de incredere) sa se dea peste cap tot jocul. Dar daca asa trebuie sa fie .....personal accept. Dar macar dati-ne solutii de rezolvare! Nu ne bagati pe gat un regulament aparut pe parcursul jocului si apoi sa ne spuneti "descurcativa"! De exemplu sunt leader de trib, si imi place sa cred ca am o legatura destul de stransa cu toti colegii! Unii din anume probleme personale , peste un anume timp, vor sa se lase. Precum s-a scris mai sus , voi chiar credeti ca o persoana care s-a decis sa se lase va mai sta 2-3 sapt pe cont sa-si predea satele colegilor si sa vada cum ii sunt inobilate!
Respectivii lasau sitter la mine sau un alt coleg care sa le imparta. Mi se pare o solutie foarte eleganta! Ok, am inteles ca acum nu mai este posibil, dar de ce vi se pare ANORMAL ca acele sate sa ramana in tribul care l-au ajutat sa le cucereasca ?????
Macar daca ati implementat acesta regula ( am inteles ca motivul ar fi ca unii se plangeau ca sitterul i-a predat satele fara voia titularului) , eu zic ca ari fi fair si normal sa ne dati si niste solutii/posibilitati ca titularul sa isi poata preda satele prin sitter! Daca el inainte de a se lasa va da un mesaj sau prin joc , sau prin mailul cu care s-a inscris pe el! Eu zic ca ar trebui gasita o solutie care sa imparta si capra si varza!!


citeste aici
 

DeletedUser

exista verificare IP :)

Sa inteleg ca daca intru pe joc de la o sala de net eu nefiind acasa (sau de la serviciu), iau ban ca incerc sa intru ilegal pe alt cont?

Aici mai trebuie lucrat ca se lasa loc la interpretari si posibile abuzuri...
 

DeletedUser

Sa inteleg ca daca intru pe joc de la o sala de net eu nefiind acasa (sau de la serviciu), iau ban ca incerc sa intru ilegal pe alt cont?

Aici mai trebuie lucrat ca se lasa loc la interpretari si posibile abuzuri...

ca sa nu mai zic de cei care, ca si mine, intra de la servici... sincer, daca cel de la IT vede ca ma joc in timpul serviciului si nu zice nimic, cu siguranta nu ma trezesc eu sa intreb pe toata lumea daca joaca triburile :D ;) Poate ca in aceste conditii ar fi mai buna o avertizare in prima faza si nu aplicarea oarba a regulamentului.... dar poate adminii deja iau in considerare astfel de situatii...
 

DeletedUser13791

mda asa ceva nu o sa mai vezi niciodata...

Titlu circulara
Partener de discuţie TaranuSA
Răspunde Trimite mai departe Şterge Exportă

» Sehr klein
» Klein
» Normal
» Groß
» Riesig



» Mărirea câmpului
» Micşorarea câmpului
TaranuSA astăzi la ora 11:49
bv32mat astăzi la ora 11:33
oricum...tot respectul pt tine.....cu toate ca tot nu stiu cum faci,ataci atatia jucatori ....cum de nu te incurci..??


circulara va rog nu raspundeti

va rog sprijin urgent pe Valentina15.
fiecare sa trimita sprijin. are atacuri masive din discutiile mele cu ea am inteles ca are 200 de atacuri.

Răspunde Trimite mai departe Şterge Exportă

Blochează expeditorul Anunţă jignirea



acesta e o circulara data de taranusa din happy! in fratia ...banuiesc ca e admin...si acum urmeaza ce e mai tare...ia un sat de la bv32mat din fratia si in 5 minute il spioneaza ia ganditiva ce are in sat acest admin demn de acest joc???
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

8.9%
Moral: 100%

Agresor: bv32mat
Sat: BV 06 MAT (510|782) K75

Număr: 0 0 0 181 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Apărător: TaranuSA
Sat: RRRR2 (515|770) K75

Număr: 12554 11500 770 7 0 4940 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0


...daca poate cineva cum e posibil asa ceva...in 5 minute sa primesti atata sprijin.....
 

DeletedUser13791

daca se poate...

imi poate spune si mie care este admin pe lumea clasica/admini...si cum este posibil sa trimiti circulara in alt trib...
 

DeletedUser

voi faceti jocul prea complicat
in mod normal ar trebui sa blocati actiunile astea care le considerati neregulamentare, altfel noi vom sta 2 ani inainte sa mai miscam ceva verificand fiecare regula in parte si cautand prin regulamente
 

DeletedUser1195

imi poate spune si mie care este admin pe lumea clasica/admini...si cum este posibil sa trimiti circulara in alt trib...

adminii nu au drept de joc pe lumea pe care si administreaza.Lista adminilor cu numele de admin ca si cu nick-ul de joc in lumile unde joaca este publica si o poti gasi pe forum.Nu exista nici un admin care sa aiba acest nick,nici ca admin ,nici ca jucator.
Totusi aici se discuta despre regulament,nu despre coruptia adminilor.
 

DeletedUser706

Titlu circulara
Partener de discuţie TaranuSA
Răspunde Trimite mai departe Şterge Exportă



Apărător: TaranuSA
Sat: RRRR2 (515|770) K75

Număr: 12554 11500 770 7 0 4940 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0


...daca poate cineva cum e posibil asa ceva...in 5 minute sa primesti atata sprijin.....


Vezi Lamine ...ti a trebuit topic de dezbateri .....
In 2 zile ai sa citesti mesaje pe aici ca din cauza unui admin a ramas corigent , si ca defapt profesoara era admin pe Lumea 7

Prietene ..

1.Care este legatura intre schimbarea regulamentului si faptul ca habar ai sa joci !

2.In 5 minute ! a primit trupe !...
Pai e mult tata ..
Trupele alea ajung in 30 de secunde !
Nici macar nu sunt 5 sate full defence acolo ...
Sa nu mi spui ca lancieri pe care i ai avut in atac au murit ...?
Nasol ..
[Defapt este o minciuna ....este o conspiratie a adminilor , in care au dublat numarul de trupe din sat . Defapt nici macar nu erau trupe reale ...Erau puse manechine pe ziduri sa para mai multi !]

3.Daca mai sunt subiecte din acestea serioase despre schimbarea regulamentului ...este o placere sa discutam .
Conspiratia adminilor de pe Lumea Clasica ...revine !
 

DeletedUser

in mod normal ar trebui sa modificati serverul ca astfel de greseli cum sunt combinatiile cu sitteri sau chestia cu impartirea legaturii de internet sa fie raportate si jucatorilor, astfel incat sa nu incalce regulile fara a sti
hai sa fim seriosi niminei nu citeste atata regulament inainte sa dea un atac si nimnei nu o sa-l cunoasca suficient de bine cat sa nu calce macar o data stramb
 

DeletedUser1195

voi faceti jocul prea complicat
in mod normal ar trebui sa blocati actiunile astea care le considerati neregulamentare, altfel noi vom sta 2 ani inainte sa mai miscam ceva verificand fiecare regula in parte si cautand prin regulamente

am mai citit astfel de propuneri.Inteleg ca doriti ca orice actiune ilegala sa fie prin programare interzisa.E un punct de vedere personal ceea ce spun acum:abia atunci v-ati putea plange de dictatura.Orice joc are si o latura educativa.Setarile actuale fac apel la discernamant,la asumarea unor reguli,la actiuni constiente,ca si in viata.Ai un set de reguli,alegi sa le respecti sau nu,cu toate consecintele care decurg.Asta se invata din primele jocuri ale copilariei,inca de la sotron,uliul si porumbeii,etc.:)
 

DeletedUser

Parerea mea este ca va scarpinati aiurea(cu mana stanga la urechea dreapta, peste cap). Complicarea regulamentului nu va duce decat la o multitudine de nemultumiri, mesaje, tichete si postari aiurea pe forum, urmate bineinteles de war-uri si ban-uri.
Prin ceea ce faceti voi, detalieri nenumarate si reguli la reguli (dupa care se elaboreaza reguli de aplicare a regulilor la reguli...), ajungeti la aceasi situatie in care s-a ajuns in justitia americana. Codul lor penal si legile referitoare la drepturi, indatoriri si prerogativele legislative, sunt atat de detaliate, de cuprinzatoare si de intortochiate, incat ajung sa se contrazica una pe cealalta, sa fie nepracticabile datorita unor chestiuni de procedura si mai ales sa duca la rezultate destul de reprobabile in aplicarea acelorasi legi. Ganditi-va la faptul ca multi infractori scapa datorita unor chestiuni de amanunt, stipulate intr-o lege, dar inaplicabile datorita alteia.
Regulile ar trebui sa fie simple si comprehensive. Ai facut aia, pedeapsa este aia. Cui nu-i convine paraseste jocul sau este dat afara. Cu cat sunt mai comlicate, cu atat sunt mai permisive greselile de interpretare, abuzuri sau chestiuni de nuanta... nu am fost atent, dar data viitoare o sa fiu.... Nu m-am gandit ca am gresit, data viitoare o sa citesc, etc...
 

DeletedUser

este un aspect la care adminii nu au dat vreo lamurire:
cineva lasa sitter, dupa care dispare, nimeni nu mai aude de el/ea...
ce se intampla cu acel cont? ca la un moment dat termenul temporar de sitting expira, iar satele nu vor putea fi predate, pentru ca se incalca regulamentul.
 

DeletedUser

am mai citit astfel de propuneri.Inteleg ca doriti ca orice actiune ilegala sa fie prin programare interzisa.E un punct de vedere personal ceea ce spun acum:abia atunci v-ati putea plange de dictatura.Orice joc are si o latura educativa.Setarile actuale fac apel la discernamant,la asumarea unor reguli,la actiuni constiente,ca si in viata.Ai un set de reguli,alegi sa le respecti sau nu,cu toate consecintele care decurg.Asta se invata din primele jocuri ale copilariei,inca de la sotron,uliul si porumbeii,etc.:)



nu ma plang ca pot sa respect regulile la fel cum le-am respectat si pana acum
dar altii nu au timp sa le citeasca macar o data
cu cat sunt mai multe regulile cu atat mai complicat si mai neplacut devine jocul
hai sa punem aici regulile la sotron sa vezi ce simplu va deveni jocul
 

DeletedUser

Aaaa!! Referitor la faza cu sitting-ul. Este gresit sa nu dai voie sa pastrezi un cont in sitting. daca o persoana nu intra 3 luni, fapt care denota ca nu l-a prea interesat, dupa care apare ca o floricica in gradina si vede ca s-a schimbat gradinarul, este imbecil sa protesteze. Ce te astepti?? Unul sa stea 3 luni calare pe contul lui, sa aiba grija si de contul tau, dar sa nu aiba alte probleme sau griji decat acelea de a face contul tau mare si gras, aparat de eventuale atacuri. Apari dupa ploaie si incepi sa regreti decizia de a renunta, dar esti multumit ca mergi mai departe cu un cont ingrijit bine si incepi sa te lauzi cu realizarile altuia...
Iar daca vreau sa parasesc jocul, este mai mult decat normal sa las satele in tribul cu ajutorul caruia am dezvoltat contul. O modalitate normala si onorabila de a parasi lumea sau jocul. Acei sitteri au dreptul sa faca cu acel cont tot ceea ce trebuie, pentru binele tribului. Este chestie de bun simt, nu trebuia facuta o regula pentru asta...
 

DeletedUser706

Parerea mea este ca va scarpinati aiurea(cu mana stanga la urechea dreapta, peste cap). Complicarea regulamentului nu va duce decat la o multitudine de nemultumiri, mesaje, tichete si postari aiurea pe forum, urmate bineinteles de war-uri si ban-uri.
Prin ceea ce faceti voi, detalieri nenumarate si reguli la reguli (dupa care se elaboreaza reguli de aplicare a regulilor la reguli...), ajungeti la aceasi situatie in care s-a ajuns in justitia americana. Codul lor penal si legile referitoare la drepturi, indatoriri si prerogativele legislative, sunt atat de detaliate, de cuprinzatoare si de intortochiate, incat ajung sa se contrazica una pe cealalta, sa fie nepracticabile datorita unor chestiuni de procedura si mai ales sa duca la rezultate destul de reprobabile in aplicarea acelorasi legi. Ganditi-va la faptul ca multi infractori scapa datorita unor chestiuni de amanunt, stipulate intr-o lege, dar inaplicabile datorita alteia.
Regulile ar trebui sa fie simple si comprehensive. Ai facut aia, pedeapsa este aia. Cui nu-i convine paraseste jocul sau este dat afara. Cu cat sunt mai comlicate, cu atat sunt mai permisive greselile de interpretare, abuzuri sau chestiuni de nuanta... nu am fost atent, dar data viitoare o sa fiu.... Nu m-am gandit ca am gresit, data viitoare o sa citesc, etc...



Sunt cu totul de acord cu Slim
Nu cred ca detalierea pana la virgula a acestor reguli , si imbracarea lor intr o forma care creaza impresia ca sunt schimbate a fost un lucru benefic ..
Mai mult ...
Chiar daca a ti decide sa schimbati fundamental regulile , nu vad utilitatea de a discuta despre schimbarea lor ...dupa ce aceasta sa efectuat !
Asa cum spune si Slim ..in afara de a "duce decat la o multitudine de nemultumiri, mesaje, tichete si postari aiurea pe forum, urmate bineinteles de war-uri si ban-uri." .....discutile sunt inutile !
Este ca si cum dupa ce ai construit un bloc de 200 de etaje , dupa ce l ai terminat lansezi o dezbatere daca este un proiect viabil ..
Pentru ce ?
Un lucru finalizat ...asa ramane !

Aaaaa....
Este ok ca cineva sa deschida un topic in care sa se discute despre modificari ce pot fi aduse jocului si.sau regulamentului ...
Ok..
Sunt de acord sa discutam despre ce poate face jocul , forumul sau orice altceva mai atractiv ..

Dar este o tampenie sa discutam despre niste legi/reguli care au intrat deja in vigoare !
NU LE MAI SCHIMBA NIMENI CHIAR DACA 100 % CADEM DE ACORD CA SUNT GRESITE !


Apoi ..
Lamine ..
Poti schimba tu o regula ?
Nu cred ..
Poate nici Carmi nu poate ..
Si sunt aproape sigur ..
Regulile se fac la inno ...iar aici doar se pun in aplicare ...

Deci despre ce discutam ?
 

DeletedUser

In curand cred ca o sa bagati o regula cum ca numa fetele au voie sa joace triburile ... sau chestii de genu!

Nu am stat sa citesc toate paginile din acest topic ... dar tin sa spun ca multe reguli sunt aiurea rau ...

A mai zis cineva mai sus ... eu am o problema in viata personala si nu mai pot intra pe triburile! Dar totusi vreau sa las satele mele cuiva ... normal ca trimit sitter ... ca eu nu am sa mai pot sta sa intru sa golesc sate!

Si daca i se da parola este iar incalcare de regula ...


Si multe altele ...
 

DeletedUser

da nu e mai bine sa scoateti regula cu impartire internet!

daca faceti un raport la acesta tema o sa vedeti ca,pe fiecare lume in parte aproape jumate lume activa jumate pe impartire internet!!!!


aceasta regula impartire internet este doar pt a juca cu 2 conturi!!!

parerea mea e sa scoateti aceasta regula!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5151

Sunt de acord cu Slim, cu aztecul si cu multi altii..

regulile nu sunt facute prea bine.. nu sunt prea clare.. si asta e cel mai rau.. e o chestie cand poti fenta regulile, dar e alta chestie cand nu stii exact care is regulile, sau de fapt la ce se refera..... (si iar fac aluzie la Legile romaniei :p)

e adevarat ca unii faceau chestii care nu is normale, dar nu incalcau reguli, si trebuia sa se ia masuri impotriva lor.. bun, dar nici chiar asa cum ati ametit "8 lumi"!
 

DeletedUser

Clar... "inpartiti" vina intre cei doi... Lool!! E mult mai simplu...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus