Discutii in contradictoriu

DeletedUser

Iti spun eu de ce nu se poate...pentru simplu fapt ca nu suntem uniti
 

DeletedUser

Revenind la subiect, am gasit un articol destul de interesant aici. Voi ce parere aveti?:)
 

DeletedUser

un articol ''dragut'' dar am si eu o intrebare mai aiurea:))

Au manelistii voce?:))
sa va vad:D
 

DeletedUser

Mda...manele? Ce sunt alea? Fiecare asculta ceea ce ii place...eu ascult mult ROCK deci sunt ROCKAR...altu asculta RAP deci e RAPAR...altu PUNK deci e PUNKAR...altii pe GUTA deci sunt GUTANI, MANELISTI sau COCALARI. Eu stiu ca fiecare danseaza pe muzica si danseaza cum ii place ROKARI,RAPARI,PUNKARI dau din cap si gandesc cu el...MANELISTI dau din funt. Fratilor nu vreau sa fiu rau dar ma dezgusta cand canta cu dezacorduri, fura melodiile de la unu si de la altu si mai presus de toate te ia durerea de cap.
 

DeletedUser12196

Bun, tu vrei evolutie in bine, eu vreau evolutie in bine , cel ce citeste asta vrea evolutie in bine, dar, de ce nu facem nimic pentru a aduce schimbarea asta in vorbirea la prezent...mereu cand spunem evolutie, ne gandim la viitor, la unul indepartat unde oamenii sunt buni si "perfecti". nu trebuie sa asteptam la celalalt sa schimbe lumea in bine, trebuie ca fiecare dintre noi sa fi facut deja ceva in privinta asta. Atunci cand fiecare dintre noi va gandi al fel schimbarea, poate se va realiza ceva.
suntem multi cei ce facem ceva dar prea putin ca sa se poata vedea.
uneori avem impresia ca e o lupta cu morile de vant ale zeilor dar nu e asa.

Rasfoind peste sutele mele de canale de la Tv s-a intamplat sa mai aud manelisti ... nu au deloc voce , nu au nici altele ...
unii au dar aversiunea impotriva manelelor cred ca are cauze mai profunde.nu e ura de clasa sau discriminare ,cum le place lor sa spuna, e pur si simplu revolta impotriva prea multelor abuzuri de toate felurile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser431

unii au dar aversiunea impotriva manelelor cred ca are cauze mai profunde.nu e ura de clasa sau discriminare ,cum le place lor sa spuna, e pur si simplu revolta impotriva prea multelor abuzuri de toate felurile.

La un moment dat, "duşmanii", "banii" şi toate celelalte, încep să agreseze urechea. La fel cum a început să o facă şi melodiile difuzate zi de zi pe canalele de muzică (mă refer la cele "house"). Prin '95-'96, m-aş hazarda să spun, până în 2004, mi-au plăcut şi mie anumite melodii, încă îmi mai plac. Dar cele de atunci nu se compară cu cele de azi. Singurul care mai încearcă să salveze ceva din reputaţia lor este Adrian (de Vito sau Copilul Minune), însă şi el mai are scăpări impuse de audienţă.

Sunt curios ce-aţi zice, cei înverşunaţi împotriva manelelor, atunci când veţi afla (dacă nu aţi aflat deja) că Adrian vrea să scoată un CD cu muzică de operă.

Aştept păreri.
 

DeletedUser

Mda...manele? Ce sunt alea? Fiecare asculta ceea ce ii place...eu ascult mult ROCK deci sunt ROCKAR...altu asculta RAP deci e RAPAR...altu PUNK deci e PUNKAR...altii pe GUTA deci sunt GUTANI, MANELISTI sau COCALARI. Eu stiu ca fiecare danseaza pe muzica si danseaza cum ii place ROKARI,RAPARI,PUNKARI dau din cap si gandesc cu el...MANELISTI dau din funt. Fratilor nu vreau sa fiu rau dar ma dezgusta cand canta cu dezacorduri, fura melodiile de la unu si de la altu si mai presus de toate te ia durerea de cap.

din cuvintele tale ce reiese?

Chiar daca nu asculti manele nu trebuie sa ii jignesti pe cei care asculta manele pana la urma este problema lor

SA nu se inteleaga gresit ce am vrut sa zic:D
 

DeletedUser1630

ce crezi ca s-ar putea crede?

fiecare asculta ce vrea,manele,hip hop,populara sau rock
 

DeletedUser1630

gresit?cum?
sa se gandeasca oare lumea ca tu il asculti pe guta ori salam?
 

DeletedUser

Sunt curios ce-aţi zice, cei înverşunaţi împotriva manelelor, atunci când veţi afla (dacă nu aţi aflat deja) că Adrian vrea să scoată un CD cu muzică de operă.

Aştept păreri.

Atunci, foarte bine...asta demonstreaza (daca e adevarat) ca nu toti manelistii sunt o apa si-un pamant.
 

DeletedUser1630

eu recunosc... la un chef dupa o anumita ora si cu ceva mai mult alcoool la bord dansez populara chiar daca nu stiu sa dansez,manele nu fac exceptie :d
 

DeletedUser23722

La un moment dat, "duşmanii", "banii" şi toate celelalte, încep să agreseze urechea. La fel cum a început să o facă şi melodiile difuzate zi de zi pe canalele de muzică (mă refer la cele "house"). Prin '95-'96, m-aş hazarda să spun, până în 2004, mi-au plăcut şi mie anumite melodii, încă îmi mai plac. Dar cele de atunci nu se compară cu cele de azi. Singurul care mai încearcă să salveze ceva din reputaţia lor este Adrian (de Vito sau Copilul Minune), însă şi el mai are scăpări impuse de audienţă.

Sunt curios ce-aţi zice, cei înverşunaţi împotriva manelelor, atunci când veţi afla (dacă nu aţi aflat deja) că Adrian vrea să scoată un CD cu muzică de operă.

Aştept păreri.


nu ma mira deloc acest lucru.e unul din putinii manelisti care au voce.la fel cum e si liviu guta(daca nu ma insel,nu prea ii stiu dupa nume) care acum cativa ani a scos cateva melodii de muzica usora ptr ca se plictisise de asa numitul gen ,manele.
si daca stau sa ma gandesc bine,acum 9-10 ani,adrian a luat o melodie care ii apartinea mihaelei runceanu si a facut-o ''pe placul lui''.melodia bineinteles ca a avut succes.
faptul care ma uimeste cel mai mult e ca romanii sunt tare ciudati:D...eram acum 2 saptamani,intr-un bar de romani si la televizor era dat pe ''renumitul'' program ''Taraf''.am ramas fara cuvinte cand am vazut ca puteai trimite sms la nu stiu ce numar ca sa votez ''regele manelelor'':))...si chestia mai rea,era ca o gramada trimiteau sms si isi sustineau cu ardoare ''regele''.
sincer asta nu inteleg eu!unde incape atata prostie in capul unor oameni:D
 

DeletedUser

nu ma mira deloc acest lucru.e unul din putinii manelisti care au voce.la fel cum e si liviu guta(daca nu ma insel,nu prea ii stiu dupa nume) care acum cativa ani a scos cateva melodii de muzica usora ptr ca se plictisise de asa numitul gen ,manele.
si daca stau sa ma gandesc bine,acum 9-10 ani,adrian a luat o melodie care ii apartinea mihaelei runceanu si a facut-o ''pe placul lui''.melodia bineinteles ca a avut succes.
faptul care ma uimeste cel mai mult e ca romanii sunt tare ciudati:D...eram acum 2 saptamani,intr-un bar de romani si la televizor era dat pe ''renumitul'' program ''Taraf''.am ramas fara cuvinte cand am vazut ca puteai trimite sms la nu stiu ce numar ca sa votez ''regele manelelor'':))...si chestia mai rea,era ca o gramada trimiteau sms si isi sustineau cu ardoare ''regele''.
sincer asta nu inteleg eu!unde incape atata prostie in capul unor oameni:D

Cred ca e acelasi lucru ca si la celelalte genuri. Spre exemplu, Michael Jackson, a reusit sa aiba milioane de fani care erau in stare sa faca orice pentru a-l vedea la un concert. La fel si in acel bar...oamenii aceia "au maneaua in sange", poate ca nici nu vor alt gen de muzica...ei il au pe regele lor...:)
 
Sus