Discutii in contradictoriu

DeletedUser

Parerea mea e ca poti "petrece" cu orice gen de muzica si ,e impropriu spus "muzica de petrecere".
 

DeletedUser23722

mai,dar din cate stiu eu,discutiile vin de la sine.ati dat deja un subiect de discutie.de aici va asigur eu ca vor mai veni si altele:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dece pare o tema inutila
37.gif

sau e pt atunci cand nu ai ce face si e "ia sa ma mai cert cu cineva":| sa avem niste discutii in contradictoriu
wow
 

DeletedUser23722

dece pare o tema inutila
37.gif

sau e pt atunci cand nu ai ce face si e "ia sa ma mai cert cu cineva":| sa avem niste discutii in contradictoriu
wow


de ce ti se pare o tema inutila?ca iti s`pui punctul de vedere in diferite teme?
sau tu nu te-a saturat de atatea joculete pe aici?:)
 

DeletedUser

nu era vorba de a.ti "pune" punctul de vedere.
ok ai unul dar nu trebuie sa il impui si altora, e aiurea,daca doresti sa iti spui punctul de vedere il spui si in tema respectiva...sau acolo o sa se stearga ,iar in schimb aici ramane si mai pote polemiza
 

DeletedUser6558

nu era vorba de a.ti "pune" punctul de vedere.
ok ai unul dar nu trebuie sa il impui si altora, e aiurea,daca doresti sa iti spui punctul de vedere il spui si in tema respectiva...sau acolo o sa se stearga ,iar in schimb aici ramane si mai pote polemiza

De fapt, toată lumea - sau aproape toată lumea- încearcă să convingă, fiecare om vrea să-i convingă pe ceilalţi de ceea ce spune. Altfel, de ce am mai purta conversaţii? Ca să ne auzim pe noi înşine vorbind?
Există , desigur, şi cei cărora totul le este indiferent.
 

DeletedUser6681

A, România. Păi în România nu prea există muzică. Cargo nu mai cântă, Timpuri Noi nu prea mai cântă, Taxi din câte ştiu nu mai cântă. Singurul gen de muzică care mai există la noi e muzica populară, dar şi aceasta e sufocată de aşa-zişi cântăreţi de nunţi, cum sunt fraţii Giurgi, fraţii Rednic şi alţi fraţi, imitatori jalnici ai fraţilor Petreuş, şi alde Benone Sinulescu şi Irina Loghin. Şi Angela Buciu, care o imită în mod jalnic pe Titiana Mihali. Şi alţi imitatori.

ciudat... cum promovam .. non valorile externe ca valori romanesti.. ca noi nu am avut sau nu avem compozitori/cantareti de \"muzica"

ai enumerat .. un nume acolo.. care eu in consider inferior lui bertzi.. dar daca mi e nu imi place nu inseamna ca nu are valoare..

iti recomand in cazul in care nu vizitezi magazinele de profil.. sa cauti pe google.. ca sunt o "caruta" de site`uri unde gasesti muzica romaneasca..
ai zis de cargo.. din cate stiu solistul lor se identifica cu numele cargo.. a disparut si interesul "general" pt aceasta formatie.. in cosecinta dumneavoastra domnule/doamna numai stiti daca cargo canta sau nu ...

va recomand - laptaria lu` enache ( bucuresti ) intr-un an de zile sunt minim 50 de concerte
- vama veche minim 10 festivaluri rock/folk
daca doriti.. :) continuam paote asa aud si eu ca " in romania inca se face mzuica "
 

DeletedUser

nu era vorba de a.ti "pune" punctul de vedere.
ok ai unul dar nu trebuie sa il impui si altora, e aiurea,daca doresti sa iti spui punctul de vedere il spui si in tema respectiva...

Spre deosebre de "temele celelalte" unde se discuta despre actiuni din joc, aici se incearca o dezbatere a unor teme externe jocului si des intalnite in viata reala.
Daca nu-ti place sa-ti spui punctul de vedere, atunci incearca sa-i lasi pe ceilalti sa faca acest lucru.;)
 

DeletedUser26904

mai,dar din cate stiu eu,discutiile vin de la sine.ati dat deja un subiect de discutie.de aici va asigur eu ca vor mai veni si altele:)
te ma se numeste "Discutii in contradictoriu ", nu "spam" sau offtopic... nu-i asa? normal e sa fie o tema data analizata si dezbatuta nu sa vorbeasca toti aiurea poate -poate iese ceva. (Parerea mea)

de ce pare o tema inutila
37.gif

sau e pt atunci cand nu ai ce face si e "ia sa ma mai cert cu cineva":| sa avem niste discutii in contradictoriu
wow
discutiile in contradictoru sunt un bun exarcitiu pentru dezvoltarea gandirii. pentru ca te forteaza sa vezi si din lat punct de vedere si sa "gasesti solitii" pentru a conbate spusele celuilalt. nu este sinonim cu "cearta" ci mai degraba cu "dezbatere". sunt lumini diferite subiective aruncate asupra aceluiasi obiect.

De fapt, toată lumea - sau aproape toată lumea- încearcă să convingă, fiecare om vrea să-i convingă pe ceilalţi de ceea ce spune. Altfel, de ce am mai purta conversaţii? Ca să ne auzim pe noi înşine vorbind?
Există , desigur, şi cei cărora totul le este indiferent.
unele texte sunt informative, altele interogative, in general conversatiile le purtam pentru a vedea si alte puncte de vedere si a ne adapta la mediului, nu a adapta neeaparat mediul la noi.Depinde foarte mult de om. cum spunea un om politic: "Sa-ti recunosti greseala nu este un pacat. Numai boul este consecvent in greseala. Oamenii responsabili trebuie sa aiba puterea sa recunoasca greseala si sa incerce s-o indrepte"
Spre deosebre de "temele celelalte" unde se discuta despre actiuni din joc, aici se incearca o dezbatere a unor teme externe jocului si des intalnite in viata reala.
Daca nu-ti place sa-ti spui punctul de vedere, atunci incearca sa-i lasi pe ceilalti sa faca acest lucru.;)
Are sens ce zici tu aici, dar nu sctiu zau cui se adreseaza si de ce...:sad:
 

DeletedUser23722

te ma se numeste "Discutii in contradictoriu ", nu "spam" sau offtopic... nu-i asa? normal e sa fie o tema data analizata si dezbatuta nu sa vorbeasca toti aiurea poate -poate iese ceva. (Parerea mea)

hmmm.....de acord cu ce zici tu.nu facem spam si nu se vorbeste aiurea.nu am zis asta.dar mi se pare mecanic,programat sau cum vrei tu sa zici sa dai o tema si sa se dezbata asupra ei.este ca la scoala
mi se pare mai relaxant sa vorbim liber si nu stresati ca nu ai cum sa iti zici ideea ca vine urmatoarea tema de dezbatere:p
 

DeletedUser

hmmm.....de acord cu ce zici tu.nu facem spam si nu se vorbeste aiurea.nu am zis asta.dar mi se pare mecanic,programat sau cum vrei tu sa zici sa dai o tema si sa se dezbata asupra ei.este ca la scoala
mi se pare mai relaxant sa vorbim liber si nu stresati ca nu ai cum sa iti zici ideea ca vine urmatoarea tema de dezbatere:p

De ce sa fie mecanic?:) Eu nu cred ca este mecanic, e doar foarte concis...vorbim liber despre o tema o peroada de timp, iar cand ne plictisim, schimbam subiectul...

@ miss piggy: era pentru yoandyo, am inteles din postul ei ca-i displace sa-si spuna punctul de vedere...:)
 

DeletedUser6558

ciudat... cum promovam .. non valorile externe ca valori romanesti.. ca noi nu am avut sau nu avem compozitori/cantareti de \"muzica"

ai enumerat .. un nume acolo.. care eu in consider inferior lui bertzi.. dar daca mi e nu imi place nu inseamna ca nu are valoare..

iti recomand in cazul in care nu vizitezi magazinele de profil.. sa cauti pe google.. ca sunt o "caruta" de site`uri unde gasesti muzica romaneasca..
ai zis de cargo.. din cate stiu solistul lor se identifica cu numele cargo.. a disparut si interesul "general" pt aceasta formatie.. in cosecinta dumneavoastra domnule/doamna numai stiti daca cargo canta sau nu ...

va recomand - laptaria lu` enache ( bucuresti ) intr-un an de zile sunt minim 50 de concerte
- vama veche minim 10 festivaluri rock/folk
daca doriti.. :) continuam paote asa aud si eu ca " in romania inca se face mzuica "


Nu locuiesc în Bucureşti. Din punctul meu de vedere, în România nu se face muzică, sau, dacă se face, nu are acces la mass-media; în epoca noastră glorioasă, dacă nu eşti la televizor, nu exişti. Să vă dau un singur exemplu. Am auzit acum ceva vreme o melodie la radio, cântată de o cântăreaţă din Canada, sau Scoţia. Am tot căutat-o de atunci, peste tot, şi nu am găsit-o. Înţelegeţi ce vreau să spun. Televiziunea îţi dă "viaţă". Tot ce vedem trece prin bariera mass-media.
 

DeletedUser6681

Nu locuiesc în Bucureşti. Din punctul meu de vedere, în România nu se face muzică, sau, dacă se face, nu are acces la mass-media; în epoca noastră glorioasă, dacă nu eşti la televizor, nu exişti. Să vă dau un singur exemplu. Am auzit acum ceva vreme o melodie la radio, cântată de o cântăreaţă din Canada, sau Scoţia. Am tot căutat-o de atunci, peste tot, şi nu am găsit-o. Înţelegeţi ce vreau să spun. Televiziunea îţi dă "viaţă". Tot ce vedem trece prin bariera mass-media.

atunci iti recomand sa iti schimbi canalele informative.. sa te abonezi la publicatii online de specialitate care iti trimit cate un mail defiecare data cand exista ceva car s-ar incadra in gusturile tale muzicale din zona ta geografica.. cu siguranta vei avea mai mult acces atunci.. dar daca si tu urmaresc canalele media ce promoveaza ceea ce tu insinuezi ca nu ar fi muzica, pot sa imi permit a te intreba de ce urmaresti ?
 

DeletedUser6558

atunci iti recomand sa iti schimbi canalele informative.. sa te abonezi la publicatii online de specialitate care iti trimit cate un mail defiecare data cand exista ceva car s-ar incadra in gusturile tale muzicale din zona ta geografica.. cu siguranta vei avea mai mult acces atunci.. dar daca si tu urmaresc canalele media ce promoveaza ceea ce tu insinuezi ca nu ar fi muzica, pot sa imi permit a te intreba de ce urmaresti ?

Urmăresc multe. Din păcate a trebuit să reziliez contractul cu Romtelecom şi am trecut la altă firmă care nu are VH1, care ea singurul post semi-decent de muzică de pe cablu din zona mea geografică. Despre insinuări, eu nu insinuez, eu spun. De ex, că Kiss TV e un rahat, ca şi MTV, şi altele.
 

DeletedUser26904

atunci iti recomand sa iti schimbi canalele informative.. sa te abonezi la publicatii online de specialitate care iti trimit cate un mail defiecare data cand exista ceva car s-ar incadra in gusturile tale muzicale din zona ta geografica.. cu siguranta vei avea mai mult acces atunci.. dar daca si tu urmaresc canalele media ce promoveaza ceea ce tu insinuezi ca nu ar fi muzica, pot sa imi permit a te intreba de ce urmaresti ?

adevarul este ca nu noi decidem asta. Sambata am fost la teatrul de copii cu picii mei. cred ca va amintiti admostfera cei care ati fost. cei mici in brate sau asezati pe culoarul dintre bancute pe jos discuta cu actorii, se duc la sfarsit si dau o floare si cei mai multi sunt convinsi in urmatoarele 10 minute cel putin ca ala e idealul lor. bun...copilul care vine de la tara sa spunem...tu-i recomanzi piesa x ca e buna...cu cine s-o compare sau cu ce? poate cu desenele animate(pe astea da, le-a vazut la tv!) sau poate cu cantecele populare de acasa? cu manelele de la birt? "n-are cultura! asculta manele!n-a auzit de Baron Münchhausen sau de Gargantua si Pantagruel !" well..n-a fost alegerea lui si de cele mai multe ori nici nu poate schimba el asta pentru ceilalti din mediu. Poate freza lui e idioata pentru tine, si gesturile "de taran" si e incapatanat in ele...dar de unde vrei sa prinda gustul?
 

DeletedUser

Spre deosebre de "temele celelalte" unde se discuta despre actiuni din joc, aici se incearca o dezbatere a unor teme externe jocului si des intalnite in viata reala.
Daca nu-ti place sa-ti spui punctul de vedere, atunci incearca sa-i lasi pe ceilalti sa faca acest lucru.;)

hmmm vezi ce am spus mai sus(adica la ce ai dat citat) este un punct de vedere (in caz ca nu ti.ai dat seama:()....daca nu stii cum sunt nu mai vorbi aiurea sau baremi uitete la ce am mai postat (poate descoperi si punctul meu de vedere) dar una e sa crezi o chestie si sa incerici si pe alti sa ii convingi ca aia e "calea cea buna" si alta e sa iti impui parerea spunand ca nu exista alta mai buna ca a ta



discutiile in contradictoru sunt un bun exarcitiu pentru dezvoltarea gandirii. pentru ca te forteaza sa vezi si din lat punct de vedere si sa "gasesti solitii" pentru a conbate spusele celuilalt. nu este sinonim cu "cearta" ci mai degraba cu "dezbatere". sunt lumini diferite subiective aruncate asupra aceluiasi obiect.

desigur cred ca topicul acesta este perfect pentru dumneavoastra, no offence , dar am si eu vecine care stau la taclare si cred ca topicul acesta este perfect pt ele...de ce sa ii spunem "cearta" suna prea urat ..hai sa ii spunem "dezbatere" asa suna mai interesant si daca adaugam ca mai si dezvolta gandirea o sa punem punctul pe i[oooo....deja ajungem la apogeu], poate mai bine a.ti lasa prostiile si a.ti mai citi o carte in mod sigur accea ar mai dezvolta nintel gandirea (dar sa nu fie carte de colorat sau cu imagini)
stiu ca la o varsta nu prea mai are omul ce face, dar de aici se pot isca ceruri si de la asa spusele "dezbateri" se ajunge la polemici aiurea si ne la locul lor.Se spune ca oameni fara cap se certa pt ca nu stiu cum sa amelioreze situatia...iar daca voi asta cautati uite ca a.ti gasit. Acesta este topicul perfect.
Este bine sa iti spui punctul de vedere( dar fara sa aberezi...nu dau exemple) si fara sa il impui altora cine e de acord cu acel punct de vedere foarte bine cine nu (asta.i viata), dar deja daca se incepe sa se impuna ceva ...e pura prostie fiecare cu parerea lui si fiecare vede lucrurile in felul lui (si asta datorita multor factori )


ps miss stiu ca iti place polemica dar unii nu or sa se coboare sa iti demonstreze ce se intampla(nu de alta dar le este frica sa ca nu mai pot urca innapoi de acolo)
 

DeletedUser

un mic indreptar despre muzica pentru doamne si domnisoare:

Emo, manelist, rocker sau minimalist, barbatul din patul tau te poate surprinde cu gusturile sale… mai mult sau mai putin muzicale. Stii vorba aia din batrani, “Cate bordeie, atatea obiceiuri”, asa ca daca te trezesti in bordeiul unui tip care vrea neaparat sa-ti puna muzica in timp ce faceti sex, macar sa fii pregatita! Am intrebat in stanga si-n dreapta si astazi iti aratam cam cum sta treaba cu muzica, sexul si tipul de barbat cu care te afli in pat. Have fun!

1. Emo

Barbatul sau, mai degraba, baiatul emo are o preferinta pentru muzica trista… foarte trista. De fapt, cu cat mai trista si mai deprimanta, cu atat va fi el mai (ne)fericit – asa ii place lui, sa sufere pe intuneric!


Monsoon – Tokio Hotel

2. Tocilarul

Toata ziua invata, se joaca pe computer sau, pur si simplu, sta in fata calculatorului, astfel incat e destul de greu de crezut ca tocilarul poate avea o viata sexuala. Surprinzator, chiar si tocilarul face sex din cand in cand… sau, cel putin, spera!

White & Nerdy

3. Metrosexualul cu tendinte bi

In ziua de azi, nu ne mai mira nimic, asa ca daca te trezesti in pat cu un tip metrosexual, cu manichiura mai ingrijita decat a ta si parul hidratat pana la radacina, iar tipul are pe deasupra tendinte bisexuale… o sa-i placa videoclipul funny de mai jos!

YMCA

4. Rapperul “dur”

Un rapper “dur” poarta bling bling-uri, vorbeste “dur”, se poarta “dur”, dar in pat se transforma intr-un mielusel… sau nu? Daca nu prea gusti muzica rap, macar distreaza-te cu o parodie dupa 50 Cent!

Roach Egg - Crazy Al Cayne

5. Minimalistul

Isi spune “minimalist” pentru ca asculta muzica minimal… Pentru noi, necunoscatoarele, suna tot ca un fel de house, dar minimalistul spune ca e altceva. Asa o fi! Ideea e ca speram doar ca nu are si altceva… minim, daca-ntelegi ce vreau sa spun.

Austin Electro Warehouse Party - Hula Hoop

6. Microbistul infocat

Un tip obsedat de fotbal o sa fie in extaz daca ii pui o melodie… “patriotica” in timp ce faceti sex! Asa le are pe amandoua, fotbalul si sexul, nu-i asa? Tine-te bine, ca altfel intri in offside!

Nicolita te astept la cealalta portita

7. Manelistul

Bine, nu inteleg de ce ai ajunge in pat cu un tip nebun dupa manele, dar, pana la urma, alegerea e a fiecareia! Daca vrei sa impaci si capra si varza, da-i mai bine sa asculte o parodie de manea… si sa speram ca se prinde si renunta la prostul obicei!

JAGA JAGA

8. Latin lover

Pasional si de nestavilit in pat, latin lover-ul te urca in al noulea cer, pe ritmuri de salsa. Asa am auzit, cel putin!

Ricky Martin - Livin la vida loca

9. Romanticul

Romanticul iti insira petale de trandafiri pe pat, aprinde lumanarele si parfumeaza intregul dormitor cu o aroma seducatoare, afrodisiaca. E atent la dorintele tale, te mangaie cu blandete si te tine in brate dupa ce faceti sex. Frumos, nu-i asa?

Chris de Burgh - Lady in red

10. Rockerul

Asculta rock, se imbraca in negru si, daca are si un motor, te-ai pricopsit cu un rocker in adevaratul sens al cuvantului! Chiar daca pare hardcore la prima vedere, stie sa se poarte in pat si sa-ti ofere o partida de sex pe cinste – asta daca nu e mahmur dupa mega party-ul de aseara!

AC/DC - You Shook Me All Night Long
 
Sus