Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser11365

deci din punctu meu de vedere...de fiecare data cand mi-am cumparat premium,am facut-o prin sms ca urmare a faptului ca nu am card..daca pana acuma plateam 2 euro pentru 3 puncte(2 saptamani de CP),acuma cu 2 euro ma pot sterge

incepe sa-mi fie scarba de jocu asta..numarul jucatorilor scade in fiecare zi,avem 3 lumi consecutive cu viteza 1,serverul pica cand ti lumea mai draga si nu ia nimeni nici o masura si acuma se scumpeste premiumu:))...aproape comic daca n-ar fi tragic
 

DeletedUser

deci din punctu meu de vedere...de fiecare data cand mi-am cumparat premium,am facut-o prin sms ca urmare a faptului ca nu am card..daca pana acuma plateam 2 euro pentru 3 puncte(2 saptamani de CP),acuma cu 2 euro ma pot sterge

incepe sa-mi fie scarba de jocu asta..numarul jucatorilor scade in fiecare zi,avem 3 lumi consecutive cu viteza 1,serverul pica cand ti lumea mai draga si nu ia nimeni nici o masura si acuma se scumpeste premiumu:))...aproape comic daca n-ar fi tragic

asta a fost si ideea lor sa nu mai poti sa faci nimic daca iei 60 pp in varianta noua cu 3 euro .... daca inainte mai faceai ceva acum nu prea mai ai ce .... e incurajare pentru cei care au carduri ...ceilalti care nu au beneficiat de ele poate sa se uite la noi .... sa nu mai vorbim de minori care joaca si nu pot sa faca rost de carduri ... deci trebuie sa fure cardurile parintilor .... incurajare la furt .... eu zic sa mergem la drepturile omului :)))))))))))))
 

DeletedUser9371

e penibil ce se intampla cu acest server... dupa aceasta scumpire vor fi incredibil de multi jucatori care vor renunta definitiv la joc. deja nu mai este un mod de relaxare, este o modalitate sa iti manaci nervii.
 

DeletedUser

Aceasta scumpire a contului premium nu s-a realizat doar pe serverul romanesc ci pe toate serverele...nu sunteti singurii care cumparati cont premium, si eu imi iau 1 data pe luna...si daca stai sa te gandesti si premiumul are avantaje si dezavantaje
 

DeletedUser11365

e simplu...ati facut pasul decisiv spre faliment...deja nu mai conteaza ce faceti in continuare..si daca l20 va fi viteza 2 cu 2 in ideea in care vreti sa mai salvati ceva,va fi o chestie de moment..R.I.P www.triburile.ro
 

DeletedUser

marusk89 a spus:
Aceasta scumpire a contului premium nu s-a realizat doar pe serverul romanesc ci pe toate serverele
Sunt mult mai fericit sa aud ca nu sunt singurul care platesc mai mult! Pff!!! :mad:
 

DeletedUser33211

Ne-o trag si de data asta.
Ei nu vad ca incep jucatorii sa se lase? Eu unul m-am lasat pe 10, acum vreau sa ma las pe 17, 18 . Cand am vazut (la primavedere0 ce puncte premium ne dau am zis ca nu imi vine sa cred. Astia or fii din Guvernul nostru de ne mai ia ceva

Necitit #24 Astăzi, 10:51:53 Sus Reply With Quote Multi-Quote This Message Quick reply to this message
Aceasta scumpire a contului premium nu s-a realizat doar pe serverul romanesc ci pe toate serverele...nu sunteti singurii care cumparati cont premium, si eu imi iau 1 data pe luna...si daca stai sa te gandesti si premiumul are avantaje si dezavantaje
__________________

Asta este o treaba ca si cu capra vecinului, nu s-a scumpit doar la noi ci si la altii care au mai multi bani :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Aceasta scumpire a contului premium nu s-a realizat doar pe serverul romanesc ci pe toate serverele...

acum sunt mult mai linistit ... ce naiba platim in continuare daca aia platesc sa bagam si noi :D .... hai sa fim seriosi asta nu e justificare .... probabil din jucatorii mai noi o sa ramana marea majoritate insa din cei vechi ,nu stiu cati o sa ramana :)
 

DeletedUser3919

Mda... daca serverele zbarnaiau si nu cadeau atat de des, mai ziceam. Insa cad cand iti e lumea mai draga sau merg ca rasnitele. Chiar in momentul de fata merg greu iar ieri s-au intepenit de cateva ori. Pe L5 aveam atacuri unde vroiam sa fentez si am pierdut ceva trupe din cauza ca s-a intepenit serverul. E din ce in ce mai greu sa dai atacuri la secunda sau sa faci dodge la secunda.
Credeam ca platim ca sa ne distram si nu ca sa ne enervam.

Asta este intr-adevar un motiv ca sa te lasi de joc.
 

DeletedUser11365

acum sunt mult mai linistit ... ce naiba platim in continuare daca aia platesc sa bagam si noi :D .... hai sa fim seriosi asta nu e justificare .... probabil din jucatorii mai noi o sa ramana marea majoritate insa din cei vechi ,nu stiu cati o sa ramana :)

care jucatori noi?io cand m-am apucat de triburi,auzeam la scoala de jocu asta..aveam prieteni care se apucau fara sa stau io sa conving pe nimeni...atunci erau 350.000 de oameni pe server..acuma is 160.000 si scad in fiecare zi cu 200-300...acuma ii facebook la moda,or aparut tot felu de jocuri..nu mai prea sunt jucatori noi...asta este..io zic intr-un an vor fi 50.000 de oameni pe joc..se pot inchide toate lumile,sa-i bage pe toti pe o lume noua
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pacat, sunteti fraieri ca va bateti joc de lumea care baga bani in fundul vostru degeaba. Acum veniti si ne furati pe fata. Daca pana acum erau jucatori care plateau 5 euro pe luna pentru un CP, sa vedem de acum, daca o sa dati faliment. Poate cea mai proasta decizie luata vreodata de admini. Dar na, cand o sa-si dea seama ca gresesc o sa fie prea tarziu. Si tu compari Germania sau UK , cu Romania? Daca o luam altfel, ce salariu mediu pe economie este in Germania ? Dar in UK ? Mai ai si tupeu sa vi sa ne minti in fata cum ca toti fac asa de ce sa nu facem si noi. Daca aia baga taxa pe prostie, bagam si noi nu?(Bineinteles ca ne-am imbogati daca ar fi asa ) Sau mai stiu eu ce alte taxe .. Sa te vad pe tine cum bagi 40 de euro pentru un joc. Cu 40 de euro ma joc wow 3 luni de zile pe oficial. Habar nu aveti sa faceti marketing si sa va vindeti produsele...

hai sa nu vorbim prosti ... toti ne-am inflamat dar nu este decizia echipei triburile.ro ci a celor de la InnoGames ..... sa spunem ca ne exprimam nemultumirile pe topicul asta in speranta ca unul din adminii de la noi va face sesizarea mai departe si le va explica nemultumirea noastra ,dar pana sa acuzam echipa .ro de asta e cale lunga :) .... asa ca ar trebui sa fim si un pic corecti cand aruncam cu acuzati ...ca sunt ei cum sunt in joc asta e partea a doua ,dar cand se produce o schimbare de gen pe toate serverele din lume nu vad ce implicare ar avea ei
 

DeletedUser

Cea mai mare prostie dintre toate prostiile pe care lea-ti facut pana acum
Scumpiti punctele premium cu dublul pretului initial, wtf???
Nu va ajuns ca pana acum oamenii au facut beneficii acestui joc dand banii aiurea sa zicem, pentru ca pana la urma e un joc, si nu se castiga nimic din asta

De ce nu faceti concursuri cu premii in Cp daca tot se fac scumpirile astea?
aaa uitasem, e nevoie de bani pe timp de criza :D
Dar nevoia asta o aveti doar voi, echipa inno games, la oamenii care joaca acest joc nu va ganditi...
 

DeletedUser

Cea mai mare prostie dintre toate prostiile pe care lea-ti facut pana acum
Scumpiti punctele premium cu dublul pretului initial, wtf???
Nu va ajuns ca pana acum oamenii au facut beneficii acestui joc dand banii aiurea sa zicem, pentru ca pana la urma e un joc, si nu se castiga nimic din asta

De ce nu faceti concursuri cu premii in Cp daca tot se fac scumpirile astea?
aaa uitasem, e nevoie de bani pe timp de criza :D
Dar nevoia asta o aveti doar voi, echipa inno games, la oamenii care joaca acest joc nu va ganditi...

bine punctat.
 

DeletedUser9371

odata cu aceata scumpire va deveni cel mai puternic server din Lume, mai ales ca se vor lasa toti jucatorii importanti ai triburilor. felicitari domnilor de la INNOgames care au avut aceasta idee fantastica
 

DeletedUser

ideea a fost ca au inceput serverele de ceva timp sa mearga tot mai greu ...si au luat decizia cel mai putin costisitoare .... de ce upgrade cu bani din buzunar ? mai bine maresc preturile se lasa destui jucatori iar incasarile vor fi aproximativ egale ....
 

DeletedUser

Faceti voi ce vreti, eu o sa cumpar! Imi place jocul si pentru placerea mea imi permit sa-mi bag piciorul in cativa euro!
 

DeletedUser17004

O sa plece multi jucatori de pe servere in modul asta. Deja pe multe din lumile noi nu mai intra jucatori. Personal o sa fac cu prietenii un DSlan probabil, costurile pentru intretinerea unui server de asta cred ca sunt cam cat si pentru contul premium :D:D:D
 

DeletedUser

o sa fie ca si cu tigarile...cum s-au scumpit cum a aparut contrabanda cu tigari din rep. moldova :D
 

DeletedUser33211

Ar trebuii sa facem un protest: Toti jucatorii sa nu mai joace acest joc si sa nu mai cumparam timp de o luna.
Sa jucam numai ce e gratuit:mad:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus