Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14558

xena 07 !!!!!!!!!!!!! deosebit !!!!!!!!!! in stilul caracteristic !!!!!!!!!!!!!

sustineti si sustinem demersul dragului nostru coleg - hai sa facem ceva !!!!!!!!!!
 

DeletedUser

ii doare fix in pix pe cei de la INNO! Sa zicem, ca vor pierde cam 20-30 % din jucatori pe serverul .ro,

si nu cumva diferenta de 20-30% e fix scumpirea?
adica... aceiasi bani, batai de cap mai putine... nu mai comentati de marketingul aplicat, ca e o strategie extrem de desteapta exact cum a fost si cea cu 3 lumi cu viteza 1 si bagarea de "noutati" ca sa atraga "clientii".
rezultatul scumpirii: unii se lasa pe motivul asta (cu toate ca pot sa garantez ca mai mult de 5% din platitorii constanti de premium nu o vor face)... asta inseamna ca ei nu vor mai ingreuna serverul, nu vor mai depune tikete, nu vor mai face spam aiurea ca sa aiba saracii oameni ce sa curete... cei ramasi, vor plati mai mult pe puncticelele astea si vor acoperi si lipsa jucatorilor, precum si un mic profit...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Sunt de acord sa ramana topicul deschis, sunt de acord sa se prezinte toate argumentele CONTRA acestei decizii. Este normal sa avem pareri, uneori diferite, si sa le putem dezbate. Dar evitati excesele, acuzatiile si jignirile la adresa noastra, ele sunt nefondate in ce priveste subiectul acestei teme.
 

DeletedUser

Dar evitati excesele, acuzatiile si jignirile la adresa noastra, ele sunt nefondate in ce priveste subiectul acestei teme.

Acum serios, daca tot nu vrei sa se ia nimeni de voi, care a fost pozitia voastra cand s-a anuntat modificarea? Ca sa stim daca v-ati plans voi la INNO si daca mai e cazul sa o facem si noi
 

DeletedUser

Voi vorbi concret ca sa nu devin plictisitor. Lucrez la o firma de distributie si zilele trecute din cauza cresterii titeiului la nivel mondial ni s-a marit si pretul produselor pe care le distribuim. Am luat decizia de a mentine preturile actuale chiar daca asta insemna profit doar pentru supravietuire. Ca sa revin la subiect, ceea ce face INNO Games in momentul de fata e sfidare fata de noi ca si consumatori (ca asta suntem pana la urma). Eu unul voi renunta la acest joc si nu pentru ca nu as avea cu ce plati un CP, dar nu voi raspunde aceste nesimtiri crase din partea unora. Toata lumea in momentul de fata lupta pentru supravietuire si INNO GAmes nu stie cum sa-si rotunjeasca veniturile. Daca venea un reprezentant INNO si-mi motiva scumpirea era altceva dar asa e lipsa de respect fata de noi!!!

RUSINE SA VA FIE INNO GAMES
 

DeletedUser

Stabilim o PACE generala pe toate lumile si nu mai cumparam cont premium.

Vedem ce iese :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23476

sper inca e o gluma de 1 aprilie
altfel ma alatur si eu protestului lui uxini
adminii de pe net si celelalte servere anunta cand fac update-uri si toate modificarile
noi am aflat prin forumul extern
 

DeletedUser

eu sunt primul jucator care a renuntat sa mai cumpere cp din aceasta zi
sunt satul de umilinta la care suntem supusi de admini ,am fost "placut" impresionat de grija lor pt noi, marea masa de prosti care trebuie sa joace in orice conditii si la orice pret.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Parerea mea sincera despre aceasta modificare nu a fost nicidecum atat de vehementa precum a unora care, din cate ii cunosc, au gasit acum o oportunitate foarte buna de a consuma o noua runda admini vs. jucatori si a arunca cateva vorbe "de dulce" (a nu se uita ca suntem in post, totusi). Am pus in balanta anumite avantaje (precum cele aduse versiunii pe mobil, incorporarea in CP a optiunii "inlatura reclame" pentru care mai consumam 1 PP) precum si dezavantajele (cost marit) si am tras linie. Am comparat cu alte jocuri si nu mi s-a parut nicidecum o mare diferenta, dimpotriva. Este de apreciat efortul dezvoltatorului de a mentine egalitatea de sanse intre cumparatorii si ne-cumparatorii de CP (TW fiind singur joc de acest gen in care plata premium nu ofera avantaje directe in joc). Este de discutat momentul in care survine aceasta modificare, poate doar asta m-a intrigat putin.
 
Ultima editare:

DeletedUser21652

discutia asta se poarta pe toate serverele toata lumea e nemultumita chiar si jucatorii de pe .net nu numai noi cei de pe .ro
era si de asteptat ca cei de la INNO sa scumpeasca contul premium dupa succesul care il au cu jocul
 

DeletedUser

Nu am intervenit niciodata pe forumurile externe dar asta e prea de tot...

1. vre-o 10-20% se vor lasa de joc la prima zi fara premium
2. tot atunci serverele vor incepe sa mearga ca dracu, imaginati-va ce inseamna sa consumi banda pentru vederea generala, negrupata, a satelor. daca am un sat incepand cu litera "x", va trebui sa stau sa se incarce un carnat de pagina, in plus totul se va face din link-in-link...
3. ce trimiteam eu tiket de genul:

[NU POSTATI TICKETE FARA ACORDUL ADMINILOR !!!]

BUnn... se pare ca avem 2 tabere aici, asta e bine. In ticketul meu pe care nu am voie sa il arat aici am enuntat problemele mele cu accesarea serverului. Credeam ca am eu probleme dar alte jocuri mi se incarcau perfec. raspunsul a fost o acceptare a faptului ca serverul avea probleme, probleme pe care toti le-am tot intampinat in ultima vreme. -asta pe foarte scurt-

4. Nu o sa platesc niciodata mai mult decat plateam pana acum. Ce naiba, ma costa sa imi tin site-ul care imi produce bani, mult mai putin decat ma costa jocul asta...


O sa joc cat o sa se poata, nu cred ca voi da delete la cont din respect pentru prienenii mei care mi i-am facut pe L1 si voi cauta o metoda de impartire a satelor mai putin extrema dar daca toti la care tin isi vor sterge conturile, o voi face si eu.

Respect pentru joc, rusine pentru INNO...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sper inca e o gluma de 1 aprilie
altfel ma alatur si eu protestului lui uxini
adminii de pe net si celelalte servere anunta cand fac update-uri si toate modificarile
noi am aflat prin forumul extern

azi e 30 martie si cand va intra in vigoare e 8 aprilie
deci 0 glume
 

DeletedUser

Parerea mea sincera despre aceasta modificare nu a fost nicidecum atat de vehementa precum a unora care, din cate ii cunosc, au gasit acum o oportunitate foarte buna de a consuma o noua runda admini vs. jucatori si a arunca cateva vorbe "de dulce" (a nu se uita ca suntem in post, totusi). Am pus in balanta anumite avantaje (precum cele aduse versiunii pe mobil, incorporarea in CP a optiunii "inlatura reclame" pentru care mai consumam 1 PP) precum si dezavantajele (cost marit) si am tras linie. Am comparat cu alte jocuri si nu mi s-a parut nicidecum o mare diferenta, dimpotriva. Este de apreciat efortul dezvoltatorului de a mentine egalitatea de sanse intre cumparatorii si ne-cumparatorii de CP (TW fiind singur joc de acest gen in care plata premium nu ofera avantaje directe in joc). Este de discutat momentul in care survine aceasta modificare, poate doar asta m-a intrigat putin.



cand esti blocat si deblocat dupa 2 zile si doar o simpla scuza,cand faci tiket si spune ca se vor verifica si nu se face nimic ,astea ce sunt?
 

DeletedUser

aras666 09.07.09 15:15 - 17.07.09 21:10

Intr-adevar ati avut declarata legatura in acea perioada si observ ca nu ati mai avut logari comune de atunci si pana in prezent in afara de sitter.

Imi cer scuze pentru neplacerile creeate si va doresc spor la joc in continuare.
 

DeletedUser

lasa celelate servere deocamdata ,aici in Romanica noastra, suntem ca vai de noi ,Sa ajung sa platesc pentru o luna de CP cat as plati un abonament la telefon mobil asta deja e nebunie!!!
 

DeletedUser

**********************************************************************
De ce mi'a fost sters postul?
Doar am justificat de ce nu suntem de acord cu noul pret al contului premium.
Putina decenta nu strica din partea voastra domnilor moderatori.
Unul din motive pentru care nu suntem de acord cu a plati in plus pentru a beneficia de avantajele preimum este acesta:

BAGAREA PUMNULUI IN GURA DE VOI DOMNILOR MODERATORI!!!!



Iata de ce :

6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.



Tema este cu totul alta, v-am rugat sa nu o folositi ca o oportunitate de a jigni pe nimeni. Multumesc de intelegere (desi cam tardiv).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Voi vorbi concret ca sa nu devin plictisitor. Lucrez la o firma de distributie si zilele trecute din cauza cresterii titeiului la nivel mondial ni s-a marit si pretul produselor pe care le distribuim. Am luat decizia de a mentine preturile actuale chiar daca asta insemna profit doar pentru supravietuire. Ca sa revin la subiect, ceea ce face INNO Games in momentul de fata e sfidare fata de noi ca si consumatori (ca asta suntem pana la urma). Eu unul voi renunta la acest joc si nu pentru ca nu as avea cu ce plati un CP, dar nu voi raspunde aceste nesimtiri crase din partea unora. Toata lumea in momentul de fata lupta pentru supravietuire si INNO GAmes nu stie cum sa-si rotunjeasca veniturile. Daca venea un reprezentant INNO si-mi motiva scumpirea era altceva dar asa e lipsa de respect fata de noi!!!

RUSINE SA VA FIE INNO GAMES


Asta e cea mai tare :)) Daca lupti pentru supravietuire atunci nu mai bine te duci si cumperi o paine decat sa te vaiti aici ca dai bani pe cont premium ? :))
 

DeletedUser

Parerea mea sincera despre aceasta modificare nu a fost nicidecum atat de vehementa precum a unora care, din cate ii cunosc, au gasit acum o oportunitate foarte buna de a consuma o noua runda admini vs. jucatori si a arunca cateva vorbe "de dulce" (a nu se uita ca suntem in post, totusi). Am pus in balanta anumite avantaje (precum cele aduse versiunii pe mobil, incorporarea in CP a optiunii "inlatura reclame" pentru care mai consumam 1 PP) precum si dezavantajele (cost marit) si am tras linie. Am comparat cu alte jocuri si nu mi s-a parut nicidecum o mare diferenta, dimpotriva. Este de apreciat efortul dezvoltatorului de a mentine egalitatea de sanse intre cumparatorii si ne-cumparatorii de CP (TW fiind singur joc de acest gen in care plata premium nu ofera avantaje directe in joc). Este de discutat momentul in care survine aceasta modificare, poate doar asta m-a intrigat putin.

1. Aceste asa-zise "avantaje" sunt doar sa inchideti gura jucatorilor prin scumpirea anuntata cu atata nonsalanta astazi;
2. Oare de ce timp de atatea oare numai d-voastra reprezentati marea "familie" de admini-moderatori? Altcineva nu este in stare sa ne acorde o explicatie logica la tot ce se intampla aici? Ceilalti sunt ocupati cu trasul sforilor?
3. Nu ne-ati raspuns inca daca sunteti alaturi de noi in acest protest contra INNOGAMES sau daca sunteti impotriva noastra (asta dati de inteles pana acum).
4. A explicat cineva in Germania ca nivelul de trai din Romania nu permite o astfel de majorare a cp, mai ales in timp de criza?

Nu mai manipulati jucatorii...o sa va mearga cu cei mici, insa suntem multi care avem o varsta si o experienta de viata si nu mai consumam de ceva vreme astfel de argumente.

Inca asteptam o opinie OFICIALA de la ADMINISTRATORUL GENERAL AL TRIBURILOR.RO
 

DeletedUser

nu va mai agitati atat!
va veti obisnui cu preturile astea asa cum v-ati obisnuit si cu tot ce nu va place in viata de zi cu zi.
nemtii de azi nu mai sunt cei de alta data!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus