Discutii Libere L34 !

DeletedUser

Pacat de setarea aia cu viteza trupelor 0.5 care strica tot farmecul lumii 34,cand o sa ataci cu nobili sa cuceresti un sat o sa dureze zile intregi,asta este asteptam sa se deschida speciala peste vreo 2 luni dupa care o sa ramana pustiu pe lumea 34 datorita setarilor facute aiurea,macar daca deschideti o lume noua faceti-o cu setari calumea.
 

DeletedUser42770

As veni sa adaug cateva injuraturi raportate pe serverul 34 ( cate or fi neraportate n-am idee ), mai exact 15 mesaje cu injuraturi...eu sincer nu inteleg cum sa te injuri cand nici macar nu ai sat pe harta ? :eek: :D

1 --> Imi vine sa ma sinucid in reprize cand vad asemenea oameni ! Si anume:
2 --> Incep sa faca aliante inainte sa vada pozitionarea pe harta si sa inceapa sa analizeze zona !
3 --> Incep sa se certe deja dinainte de a avea un sat ! (Injuraturi , Batai ( ca am vazut ca se poarta bataile mai nou , gen da-mi numarul tau de telefon ca vin la tine in Oras , WoW ne-am speriat toti o sa fugim din case )
4 --> Fac 10 Academii inca dinainte de a incepe lumea !
5 --> Deja leaga Diplomatii intre ei si nu o diplomatie ca asta ar fi normal daca se intra organizat dinainte : 5-6 Aliante ca sa fie ...
6 --> Isi pun Semnaturi deja Gen : Daca o sa fi in jurul satului meu : Poti da inceput nou ... WTF ... are you crazy , toti or sa fie gramada pe tine insemnand un potential pericol pentru el sau pur si simplu din ambitie/orgoliu ( da frate l-am doborat pe cel mai bun, care defapt e tentativa)
7 --> Propagandisme pe Forum inca din prima zi (Evident dupa 2 saptamani tribul nu mai e pe harta sau in top) si anume : Tribul nostru e de viitor si va castiga lumea sau noi suntem number 1 avem toate elitele lumii , bineinteles 95% nu au jucat sau nu au vazut cum se castiga o lume nici macar prin poze sau filmulete pe youtube !

Lista poate continua dar nu vreau sa va mai umplu capul cu istorii lungi de-ale mele si sa le transform in cronici ! Le umplu capul colegilor suficient si asa !
Ca o mica paranteza : Nici eu cand am inceput pe Beta cu nu mai dau nume ( Asta pentru cei care au dat-o cu mine in copilarii si povesti ieftine gen: ArTiST-ule ce vedeta esti si tu ma ca ai cont pe forum din 2012, sau ca am auzit de AVALON pe youtube :) Beta a fost inainte sa apara Lumea 1 , adica de foarte mult timp, timp in care majoritatea care criticati nu stiati ca exista Triburile ! ) Am inchis paranteza)
Deci nici lumile de inceput nu au fost asa : Pacalice asta ca sa fiu in termenii regulamentului !
Get a life Copilasi si Reveniti-va ! E doar un joc si trebuie tratat ca atare ! Jucati-l nu traiti in el si nu va insurati in el ! (Si aici e tardiv ca se poate sa aveti o surpriza nu tocmai placuta, pentru cine intelege ce vreau sa spun !)

Cam asta e parerea mea nenea rakanishu legat de ultimele lumi si legat de ultimii ani ! Dar na ... e generatia Hai sa fim High ... ce-a cu Cheia la Gat sa dus demult si nu va mai fi niciodata !
Cine a inteles macar 50% din tot ce am scris aici inseamna ca a inceput sa invete Triburile ! Nu e de atata insemnatate Skill-ul cum ii spun unii mai nou la Experienta precum e Omenia , Onoarea , Colegialitatea , Demnitatea sau Respectul , nemaipunand valorile Morale!
Cuvinte de care prea putini au auzit si un cod pe care tot mai putini il respecta !
De cand m-am reapucat majoritatea Se cearta , Se ameninta , Se da unu mai special ca altu si bineinteles ca in orice joc BrowserBase sau MMORPG sau orice alt gen online: Orice se intampla: Omoram Adminii ca ei sunt devina pentru Prostiile pe care fiecare le facem pe Proprie raspundere si Risc !

Va pupa ArTiSTu cu deosebit Respect !
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Eu personal nu am prins beta de start ( cred ca prin 2006 a fost, tot atunci s-a lansat si jocul pe .de ), am aflat de joc odata cu L1 de la noi, prin februarie 2007, si DA...ce zice omu' mai sus este adevarat, dar totusi eu cred ca mai exista jucatori din generatia de atunci, oameni de caracter si cu bun simt, dar probabil nu mai ies in fata tocmai datorita categoriei mentionate de ArTiSTu.

Ma rog...si asta e tot o parere personala :)

AdrianRO - viteza 0.5 in contextul L34 inseamna de fapt viteza 1 de deplasare pe harta. ( aici cateva detalii. )
 

DeletedUser42770

O lume care dupa mine are una dintre cele mai interesante setari de pana acum !
Va fi ... nu stiu ... nu gasesc un cuvant potrivit inafara de Interesant :)

Edit: Ca o paranteza : nu e important de cat timp joci ca sa poti avea respect si demnitate !
Am intalnit copii de 16 ani cu mai mult respect decat un jucator vechi de 4 ani si care avea copil de varsta lui ! Dar depinde de la caz la caz !
 

DeletedUser

artistule,dar de astea ce zici?:))

scut777 mai 29,2013 13:00
dami si mie te rog o invitatie daca se poate.
multumesc!!!

scut777 mai 29,2013 13:04
dai frate invitatie sau nu ??

BuDyZ0R mai 29,2013 14:52
Salutare,

Am auzit cuvinte mari despre tine, precum ai fi un jucator foarte experimentat, daca vrei poti sa ni te alaturi :)


si lista continua..invitatii..diplomatie..si eu nici macar nu stiu pe unde o sa am satul :))
 

DeletedUser

Buna ziua !!

O lume cu setari naspa din punctul meu de vedere. Era buna daca nu exista limita de farm, asa putea sa tina pasul cei care nu vor sa investeasca bani in acest joc. Dar asa aici totul va decide banul. ( Pana la un moment )

Succes tuturor!! :)
 

DeletedUser42927

Buna ziua !!

O lume cu setari naspa din punctul meu de vedere. Era buna daca nu exista limita de farm, asa putea sa tina pasul cei care nu vor sa investeasca bani in acest joc. Dar asa aici totul va decide banul. ( Pana la un moment )

Succes tuturor!! :)

Cei cu steaguri vor avea un avantaj urias,dar daca o sa cumpere si 20% vor face "nebunii" pe aceasta lume,nici eu nu sunt de acord cu limita de farm,dar asa va exista si un balans.
 

DeletedUser

666kta mai 29,2013 22:03
Ai si interesat de o alianta sau pna cu O.S pana sa se dea drumu la lumea asta?Daca ar fi dupa sa fim departe am putea sa le incheiem dar sti cum este trebuie planificat totu din timp.

Pitt Brave mai 29,2013 22:09
Este mult prea devreme pentru aliante / PNAuri sau orice alt fel de relatii diplomatice.

666kta mai 29,2013 22:12
Da stiu voiam doar sa pun la punct unele relatii diplomatice cu triburi care cred eu ca au sanse sa ajunga mari.Desi este curand este bine sa sti ca daca e sa fim aproape pe harta si in functie de dezvoltarea triburilor ai facut deja un pas spre o eventuala alianta.

Pitt Brave mai 29,2013 22:12
Regret, dar nu :) Nu inca, cel putin.

bulyca mai 29,2013 23:15
Imi fac si eu un trib daca vrei sa facem o alianta sau pna

Pitt Brave mai 29,2013 23:16
E absurd sa incerci sa faci alianta inainte ca macar sa inceapa lumea.

bulyca mai 29,2013 23:17
pai sa tinem legatura si daca picam bine sa facem alianta ceva

Pitt Brave mai 29,2013 23:18
Nici nu ma gandesc la tratate diplomatice pana cand se apropie lumea de nobili.

legionar neinfricat mai 30,2013 10:45
salut !stiu k poate este cam devreme dar ce ai spune de o alianta???

Pitt Brave mai 30,2013 10:48
Absolut... nu. Dar e bine ca stii ca este prea devreme.

Lord kimk@ mai 30,2013 18:03
prietene ce zici daca triburile noastre vor avea alianta intrele?

Pitt Brave mai 30,2013 18:03
Apoi prietene nici nu a inceput lumea :) Asa ca ... nu.

Lord kimk@ mai 30,2013 18:04
dc sa nu facem acuma cit nu s-a inceput ca cind se va incepe sa avem deja o baza organizata

Pitt Brave mai 30,2013 22:13
Pentru ca nu.

============================

Si Artistule, eu nu zic - ai mare dreptate in tot ceea ce zici dar la faza cu propagandistica pe forum tind sa cred ca faceai referire la mine si / sau tribul meu. Asta pentru ca tehnic suntem singurul trib care si-a facut reclama pe forum. Dar nu am zis eu niciodata ca "Tribul nostru e de viitor si va castiga lumea sau noi suntem number 1 avem toate elitele lumii". Am zis doar ca existam si am urat un joc frumos tuturor. Asta nu cred ca-i asa mare n00bareala.

Pana la urma, de ce mai exista forumul de Triburi si membri daca toata lumea care posteaza acolo e direct considerat noob? E un fel de filtru si nu m-am prins eu inca... ?
 

DeletedUser42770

Pitt Brave --> chiar nu avea legatura cu tine ... eu ma refer la oameni gen Octav gen altii de pe alte lumi care s-au dat atat de speciali incat au ajuns in margine :)
Nu am avut eu treaba cu tine sau cu tribul tau ! Nici macar nu stiam ca ai trib ! Te-ai simtit degeaba cu musca pe caciula !
Am respect pentru cei care tac si fac ... propaganda e normala ... pe forumul extern e chiar bine de postat , majoritatea veteranilor nu mai activeaza si poate se razgandesc de pe forumul extern exact cum m-am razgandit eu si m-am reapucat de joc cand a postat quzor proiectul Ibidem pe lumea 32 ! Daca el nu ar fi postat eu nu jucam nici acum
 

DeletedUser

Da... ar trebui facut un forum nou, Remember Octav. Si da, m-am simtit eu aiurea inseamna. Am crezut ca faci referire strict la L34 si am procesat eu gresit.

Cei mai penibili sunt cei care nu se ridica nici macar la inaltimea propriilor vorbe. Din nou, gen Octav. E aiurea sa vii pe forum si sa propavaduiesti intoarcerea lui Mesia sub forma tribului tau si sa te trezesti la azilul de nebuni pentru halucinatii religioase. E mai bine sa taci si sa faci. Dar parca nu-i o problema atunci cand vorbesti si tot faci.

Tot cu Ibidem intri si pe lumea asta?
 

DeletedUser

Cei cu steaguri vor avea un avantaj urias,dar daca o sa cumpere si 20% vor face "nebunii" pe aceasta lume,nici eu nu sunt de acord cu limita de farm,dar asa va exista si un balans.


Balans !? Care e ala ? :) Nu exista asa ceva ..
 

DeletedUser

Balans !? Care e ala ? :) Nu exista asa ceva ..

Balansul era foarte bine explicat intr-o maneaua aia a lui unu' Susanu, numita Baga dans. Si conform lucrarii balansul este:

Baga dans
Pe balans
Baga dans
Pe balans

Refren :
Baga dans Baga dans Baga dans
Pe balans Pe balans Pe balans
Baga dans pe balans
 

DeletedUser42770

Da... ar trebui facut un forum nou, Remember Octav. Si da, m-am simtit eu aiurea inseamna. Am crezut ca faci referire strict la L34 si am procesat eu gresit.

Cei mai penibili sunt cei care nu se ridica nici macar la inaltimea propriilor vorbe. Din nou, gen Octav. E aiurea sa vii pe forum si sa propavaduiesti intoarcerea lui Mesia sub forma tribului tau si sa te trezesti la azilul de nebuni pentru halucinatii religioase. E mai bine sa taci si sa faci. Dar parca nu-i o problema atunci cand vorbesti si tot faci.

Tot cu Ibidem intri si pe lumea asta?

Pai e trupa veche ! Am sa merg cu Ibidem ! De tura asta intr-o formula mai interesanta si o strategie si mai interesanta !
 

DeletedUser

Balansul era foarte bine explicat intr-o maneaua aia a lui unu' Susanu, numita Baga dans. Si conform lucrarii balansul este:

Baga dans
Pe balans
Baga dans
Pe balans

Refren :
Baga dans Baga dans Baga dans
Pe balans Pe balans Pe balans
Baga dans pe balans

Se pare ca tu esti noul clovn al forumului de te bagi in seama peste tot .. :)
 
Sus