Discutii libere L41

  • Autor subiect DeletedUser29124
  • Data de început

DeletedUser44123

Pe cine poti invinui ? Pe creatorii de mamut sau pe cei ce aleg sa se scalde in acea cocina ?
 

DeletedUser37982

on n-a fost o gluma proasta, doar ca n-a stiut sa-si aleaga diplomatia, si s-a vrut eliminarea acelui trib, stiind ca suntem o amenintare, ca altfel nu ai cum explica cum s-a ajuns la 50 de jucatori sa se lupte contra a 200, fie ei poate mai bine de jumate slabi, au fost impinsi de la spate sa atace, sa joace, sa-si depaseasca nivelul. cand nu s-a mai reusit lucrul asta au inceput problemele, ca de altfel in orice trib. daca gtg in loc sa recruteze toti jucatorii, in schimb pe cei noobi ii innobilau, si in loc sa se aglomereze lasau ceva spatii, fara dar si poate erau capabili sa castige lumea, pt ca aveau cu ce, pe l 17 s-au mobilizat si au castigat-o
 

DeletedUser45557

Nu stiu cati "mamuti" mai de succes ai vazut tu pana acuma pe .ro,dar eu nu imi aduc aminte de vreunu.Era normal sa pice mai devreme sau mai tarziu.Interesant e ca,majoritatea care au facut misto de "familia" asta,au disparut din diverse motive, cu mult inainte ca ea sa se destrame.In alta ordine de idei,triburile GTG au fost de la bun inceput conduse prost.O parte din conducatori,nu stiau scrie,si nu cred ca au invatat pana in ziua de astazi.Majoritatea jucatorilor erau slabi,si multi din acesti jucatori slabi,au "supravietuit" pana in ziua de astazi.Cu toate astea,triburile au rezistat pana de curand.Motivele?Nivelul execrabil la care a ajuns serverul asta,si nu doar serverul asta(toate serverele pe care s-au introdus facilitatile premium),respectiv momentele de entuziasm ale unor jucatori sau conducatori,care pentru perioade scurte de timp,au reusit sa mobilizeze lumea.On?o gluma proasta..nici nu m-am bucurat cand au cazut,desi initial reusisera sa ma motiveze un pic.

M-as bucura ca lumea sa deschida ochii...sa vada si sa inteleaga ce se intampla pe .ro.Nu mai exista disciplina,nu mai exista bun simt,nu mai exista sentiment de apartenenta la grup..nu mai exista nimic,cu exceptia unor orgolii venite in mare,din partea unor oameni limitati(asta ca sa nu fiu dur).Ce mai conteaza un razboi castigat intr-un astfel de context?Ce mai conteaza o lume castigata intr-un astfel de context?Ca fapt divers,am castigat si eu o lume (l37).Am scos niste noobi la inceput de lume,dupa care am stat.Mi si rusine sa spun cuiva ca am castigat o lume.

Distractie placuta in continuare..

Ciura hai ca deja incepi sa o dai in balarii. Scuza-ne ca doar pe timpul tau se juca triburile, scuza-ne ca iti este rusine sa castigi o lume, scuza-ne ca unii nu stim sa "scrim", scuza-ne ca am intrat pe server cu tine. Intr-adevar, in trecut era o alta disciplina si respectul era pe primul plan, dar acum jucatorii sunt altfel, au avansat si cine poate produce pp-uri pe alte lumi, poate baga pe o lume unde vrea sa joace. Jucatorii din ziua de azi sunt copii care vin din urma, maniaci care matura cu orice prind in cale! Daca nu iti convine jocul, nu inteleg de ce nu il eviti si tot incerci sa faci tu pe desteptul aruncand cu vorbe catre altii.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Ciura hai ca deja incepi sa o dai in balarii. Scuza-ne ca doar pe timpul tau se juca triburile, scuza-ne ca iti este rusine sa castigi o lume, scuza-ne ca unii nu stim sa "scrim", scuza-ne ca am intrat pe server cu tine. Intr-adevar, in trecut era o alta disciplina si respectul era pe primul plan, dar acum jucatorii sunt altfel, au avansat si cine poate produce pp-uri pe alte lumi, poate baga pe o lume unde vrea sa joace. Jucatorii din ziua de azi sunt copii care vin din urma, maniaci care matura cu orice prind in cale! Daca nu iti convine jocul, nu inteleg de ce nu il eviti si tot incerci sa faci tu pe desteptul aruncand cu vorbe catre altii.

calmeaza-te ca iti bubuie aorta :D
 

DeletedUser45557

Ce ai ma ca el e jucatorul lu' peste prajit si vine sa joace pe serverele noastre execrabile. Mama ce vacanta i-as da lu' astasa isi cultive linistit inteligenta cu care incearca sa para interesant, dar de cele mai multe ori nu face decat sa se faca de ras.
 

DeletedUser38518

Ciura hai ca deja incepi sa o dai in balarii. Scuza-ne ca doar pe timpul tau se juca triburile, scuza-ne ca iti este rusine sa castigi o lume, scuza-ne ca unii nu stim sa "scrim", scuza-ne ca am intrat pe server cu tine. Intr-adevar, in trecut era o alta disciplina si respectul era pe primul plan, dar acum jucatorii sunt altfel, au avansat si cine poate produce pp-uri pe alte lumi, poate baga pe o lume unde vrea sa joace. Jucatorii din ziua de azi sunt copii care vin din urma, maniaci care matura cu orice prind in cale! Daca nu iti convine jocul, nu inteleg de ce nu il eviti si tot incerci sa faci tu pe desteptul aruncand cu vorbe catre altii.

Esti scuzat, te poti retrage la cotet linistit...
 

DeletedUser38518

uau, ce-ai putut sa zici, esti un smecher :cool: ... absolut geniala replica.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
...M-as bucura ca lumea sa deschida ochii...sa vada si sa inteleaga ce se intampla pe .ro.Nu mai exista disciplina,nu mai exista bun simt,nu mai exista sentiment de apartenenta la grup..nu mai exista nimic,cu exceptia unor orgolii venite in mare,din partea unor oameni limitati(asta ca sa nu fiu dur).Ce mai conteaza un razboi castigat intr-un astfel de context?Ce mai conteaza o lume castigata intr-un astfel de context?
Distractie placuta in continuare...

Vreau sa-ti aduc un contraargument la faptul ca nu mai exista grupuri. Nu departe de lumea asta, pe L40, tribul MED a dat restart in masa, motivele au fost multe si ale naibii de afurisite :D, dar nu despre ele e vorba. Asta inseamna acel sentiment de apartenenta la grup, respect pentru conducatori si disciplina. Acum, acelasi grup, mai mare (DT), e la fel de unit, si drept dovada conduce clar intr-un razboi impotriva a doua treimi din harta. :)

Doar ca idee, banuiesc ca problema pe care o aduci in discutie are ca si cauza lipsa unei echipe prestabilite.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Si ”motivele ale naibii de afurisite ” sunt un grup,bine fara disciplina si respect dar totusi ”un grup”:p
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Ai dreptate Lady, asa a fost. Insa stii cum e? Si nemtii au ajuns pana la Stalingrad pt ca apoi rusii sa le imparta Berlinul. :)
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Fiecare cu ce scop are .eu de ex am intrat pe 40 sa ii arat misoginului de Radu ca pot sa joc ,ca nu vreau ursuleti si floricele:).Oricum,nu are rost sa discutam modul in care DT joaca :p.Probabil daca am fi ramas pe 40 ar fi fost un nou episod din Transformes. ”fight fire whit fire”:)))
 

DeletedUser11365

Vreau sa-ti aduc un contraargument la faptul ca nu mai exista grupuri. Nu departe de lumea asta, pe L40, tribul MED a dat restart in masa, motivele au fost multe si ale naibii de afurisite :D, dar nu despre ele e vorba. Asta inseamna acel sentiment de apartenenta la grup, respect pentru conducatori si disciplina. Acum, acelasi grup, mai mare (DT), e la fel de unit, si drept dovada conduce clar intr-un razboi impotriva a doua treimi din harta. :)

Doar ca idee, banuiesc ca problema pe care o aduci in discutie are ca si cauza lipsa unei echipe prestabilite.

Contraexemple imi poti aduce in orice situatie.Nici o generalizare nu va putea ingloba toate elementele sub acelasi criteriu.Ideea mea era ca,nimeni(marea majoritate),nu mai da 2 bani pe ideea de grup.Pe tine individ,nu te mai intereseaza ca reprezinti un anumit trib.Cauzele care au dus la situatia asta is multiple si nu stiu daca merita dezbatute aici.As vrea totusi sa remarc faptul ca,directia in care merge societatea din ziua de astazi,respectiv valoriile/non-valoriile promovate in cadrul ei,se reflecta extrem de bine in mediul virtual,deci inclusiv pe jocul asta.In 99' omul rupea o paine in 2 cu tine,si mergea cu steagu Romaniei dupa el cu prilejul zilei nationale.Astazi,omul rupe o paine in 2 cu tine,gandindu-se ca vei face si tu la fel la un moment dat,si in loc sa care un steag dupa el,cara un vin,ca doar e ziua lui libera de la servici.Ma opresc aici ca am de mers undeva.
 

DeletedUser38023

Nu departe de lumea asta, pe L40, tribul MED a dat restart in masa,

Daca imi aduc bine aminte, tribul MED a dat restart la jumatate de masa.. :)

P.S. Nu stiu ce se mai intampla acum acolo, dar la vremea respectiva, cand ne erati dusmani am considerat restartul vostru un act de lasitate.. Dar poate ca v-am tratat subiectiv..
 
Sus