Discutii libere L41

Discuție în 'Politică şi propagandă Lumea 41' creată de evoluti0n, 29. Aug 2014.

Distribuie această pagină

1. afurisitul

afurisitul member

Bre, toate ca toate..dar macar la misto daca trimitea la farmat si tot atingea milionul ala...O situatie de toata jena, farmeaza aia mici pt indeplinirea unei cauze marete :)))

2. plaxex-

plaxex- member

Exact! Eu ma simt nedreptatit pentru ca desi nu bag PP-uri in resurse, scot unii noobi un nobil si innobileaza un sat de 300 de puncte doar ca sa aiba un trofeu in "Hall of Fame", mai pe scurt, isi bat joc de triburile. Nu esti de aceeasi parere?

3. 5t1ng

5t1ng member

Martiene nu iti mai lauda omul atat ca nu e de lauda ceea ce face el :))
    Alti farmeaza 500.000 pe zi iar voi inca nu aveti trofeul de 1 milion :D In schimb aveti trofeul pentru regele targului :))

4. abuser

abuser member

adevarat...

5. ionic

ionic member

Gura pacatosului adevar graieste !
    Si te intrebi, pentru ce mai exista interdictia comertului liber cu colegii de trib sau de aiurea, cand si cu un singur punct premium, poti face trafic de resurse fara numar. Si uite cat de usor iti poti trimite acum, resursele din conturile de suport.

6. mihay181

mihay181 member

Cat de patetic. Doamne martzian. Sti vorba aceea. De taceai filozof ramaneai? DAca tu ai impresia ca. Avand conturi suport care la randul lor se cheama mai nou colegi) este o metoda legala si normala. Inseamna ca esti departe de subiectul tribal wars

7. James Clerk Maxwell

James Clerk Maxwell member

nu ma asteptam sa imi dai dreptate. peste vreo 2 luni cand dispar plictisitii si nu mai aveti cu cine face invarteli, o sa ziceti ca nu mai aveti timp sa jucati.
    oricum, i-ai facut o imagine proasta lui select prin postarile tale. "spui" dusmanilor ca nu e capabil sa creasca fara smecheriile care le faceti :))

esti sigur?

am fost si eu in "echipa" pe lumea 10. nu pentru mult timp ca esti foarte obositor ca si conducator de trib :))

8. ANIARA

ANIARA member

vraja mării, eu joc pe Wulf lion si nu-s cu nimic mai 'curajos' decât el..
    chiar dacă a zis/zice sau nu pe ce cont joacă e fix treaba lui, dacă tu esti curios în mod special ar fi indicat să-i dai un mesa..

salve, păsăroi bătrân! să ai grijă de copilă! :D

tu nu stii, nu cunosti; de ce vorbesti oare? este vreo fermă în on? toti avem trupe, stai tu linistit.. verificările-s la zi.

un jucător bun care n-are timp de farm. Poate-i prins pe-o altă lume, poate chiar în aia reală.. ce stii tu?

Am eu trofeul, si mai multi avem dar îl ascundem ca să crezi tu si altii că suntem conturi suport. Altii au farmat jdemii si sute de mii si-au bagat la fel pp-uri si au fost înnobilati la prima ocazie. Suntem regii târgului ok, dar bag mâna-n foc că sunt jucători care-au cheltuit mai multe pp-uri decât a investit on în trenul lui Sellect. Si-aici mi-aduc aminte de martzian, când zice că nu întelegeti ce înseamnă cu adevărat jocul în echipă.. că e un joc serios, un joc care câstigă.

Nu vreau nici să ridic în lauri tribul on nici să insult/înjosesc restul jucătorilor acestei lumi. Zic părerea mea de player top100 cu 1milion de resurse farmate si 465 negoturi la târg.. acus' trofeu de-argint. Am cumpărat, am mai vândut.. fiecare după buzunar. Eu când am fost sitter la Sellect si-am văzut că avea in jur de 20k de resurse farmate în ultimele zile si s-a mentinut top15, am înteles că omul e dispus să investească; nu timp, ci bani pentru resurse. A evoluat jocul, adaptati-vă si nu mai acuzati în stânga si în dreapta caprele vecinilor, e o tristă atitudine.

Si da, sunt de acord că pare periculos acest update cu pp contra resurse no limit (bine, în limita negustorilor..) dar vom trece peste. Unii vând să le cheltuiască pe alte lumi, poate în alte tari. Unii au multi-cont sau prieteni care le vând resurse pt 1 pp si apoi bla bla bla îs cam trisori. Onii îs smecheri si vând si cumpără si înnobilează sate mari..

Luati aminte la mos evo:

Comunitate puternica nu mai exista de cand s-a bagat traficul de resurse contra pp...nu mai exista prieteni, nu mai exista colegi de trib...toata lumea joaca individual...nu mai trimite nimeni o sulita(ca doar a cumparat resurse cu pp sa o faca)..nu mai trimite nimeni un spionaj , nu mai trimite nimeni o curatare..ca doar a costat...Jocul a devenit unul individual...lumea joaca o luna, doua maxim apoi intervine plictiseala din cauza singuratatii si lipsei de colaborare , respectiv abandonul.
    Introducerea acelei setari a dat nastere egoismului , individualismului...care si asa era in floare intr-o tara saraca precum a noastra...

o fi bine o fi rău.. om trăi si on vedea!

9. James Clerk Maxwell nu imi amintesc de numele tau. daca ai fost in trib pentru putin timp, inseamna ca ai sfarsit inobilat intern si asta spune tot despre incapacitatea de joc in echipa sau despre frustrarile acumulate impotriva mea si a echipei ce o conduc. poate ca oi fi chiar sarmulita...

sunt plictisitor ca sef - am in componenta echipei de baza oameni cu care am jucat alaturi de 7 ani. mai mult decat au unii de acasa.

si ca tot nu il suporti pe sellect iti dau un citat din el:

Unii de aici joaca de 6-7 ani impreuna si nu au existat jigniri NICIODATA!
    Sunt sigur ca ti s-a spus cand ai intrat in trib ca aici este DICTATURA...existau doua variante:
    1-DICTATURA si joci fara sa pierzi tot ceea ce ai agonisit de la inceput
    2-Te muti la periferie si o iei de la 0
    Eu cred ca experienta de aici iti va prinde bine mai departe...daca te intereseaza asta,daca tu crezi ca le stii pe toate si te simti jignit imediat ce ti se spune ceva...nu cred ca vei invata nimic de aici!

tu, James Clerk Maxwell, faci parte din categoria omului care le stie pe toate si nu are nimic de invatat.

10. BARECAU

BARECAU Banned In Vacanta

Ai dreptate intr-o parte,dar mai nasol de aia de imping pp-uri in joc si nu ajung nici acolo.

11. Daredevil MephistO

Daredevil MephistO member

Un jucator de 267 de puncte, macroul ofera 30 pp-uri pe 10k lemn (o oferta) si 30 de pp-uri pe 10k argila si fier, cate 3 oferte de fiecare.

Dovada clara ca degeaba ai pp-uri, daca n-ai creier :)).

12. haba12

haba12 member

Eu dau 5000 resurse pe 30 pp... Pff :)) Oricum, a așteptat ceva timp să colecteze resurse. A ridicat și târgul și magazia.

13. haba12

haba12 member

astăzi la ora 23:41
    Voi intra atunci k.nd the vad k nu te Misti..dar vad k te descurci...

Credeam că astfel de specimene, au murit de ceva timp. Se pare că m-am înșelat.

14. 1. pentru inceput, spun doar atat: jucatorul care se afla in top 50 jucatori si nu a cumparat niciodata resurse de la piata contra pp-uri are dreptul sa critice performantele lui sellect. ceilalti care sunt in top 50 si au ajuns acolo cumparand resurse contra pp-uri: ciocu'mic ca va faceti de ras criticand pe altii care aplica aceeasi strategie.

Lider de piaţă (Lemn - Nivel 1)
    Ai făcut negoţ de 10 ori la târg.

Mai exista:),eu dau resurse ptr. pp-uri,sa am si eu de cont premium si asistent,ca na...am buget limitat la facultate :))

15. James Clerk Maxwell

James Clerk Maxwell member

mi s-a interzis sa dezbat chestia asta cu tine :))
    dar tot nu ma pot abtine..in primul rand nimeni nu le stie pe toate. iar contul vi l-am lasat sa il folositi. cu sellect chiar nu am nimic. crede-ma ca nici cu tine nu am nimic..eu ma legam doar de teoriile tale.. chestiile alea se faceau inca de pe lumea 36..toti care cat de cat au habar de triburile isi pot da seama ca atunci cand se cumpara resurse se poate face asta. si nici macar nu e nevoie de o echipa pentru asta. dar ne bucuram ca ne-ai deschis ochii :)

bafta!

16. pumcte

pumcte member

Am jucat pe 40
    M.am apucat abea dupa 1 luna de la lansarea lumii
    Dar in zona mea m.am dezvoltt foarte repede ptr ca mergea ** farmul
    Am fost primul din zona care a luat sat
    Mi.am facit si trib in zona ..totul mergea **
    Pana cand a aparut unu cu pp.uri
    Sprijinit de jucatori din triburi mari si cu pp.uri in spate a facut intr.o sapt jumate trenuletul (totul de la 0)
    Mi.a innobilat toti prietenii mai buni ..unde mai e placerea jocului
    Am dat stergere..ce rost mai avea
    Pe lumea asta..m.am pus pe facut pp.uri
    Cu gamdul ca odata o sa le folosesc si eu asa la cumparat

Sigur m.am enervat atunci enorm si am facut tickete si sugestii ca nu e corect sa se knt asa ceva
    Dar sa fim seriosi daca voi ati avea pp..n.ati face la fel? Sa nu mai asteptati zile ca sa a strangeti resurse etc
    Jocul oricum si.a pierdut valoarea
    De la 34 in coace e degeaba
    Ca apar tot felul de juc noi ..care se trezesc in frunte
    Si si.o iau in cap
    Nu poti opri lucruriile astea
    Dar ar trebui sa se tina o arhiva cu juc care au jucat cu pp.uri
    Si la final sa ae dezvaluie arhiva
    Macar jucatorii aia sa nu se poata da si mari si sa.si asume nustiu ce merite

17. Immortal R

Immortal R <b>SpeedTeam.ro</b>

Impartim cu totii o rusine; rusinea de a juca aici.. :rolleyes:

18. ...

Ultima editare de un moderator: 29. Sep 2014
  19. aquilla

aquilla <b>Păsăroiul</b>

da nenea, ma stradui si eu. in rest care mai e viata voastra pe aici?

20. Immortal R

Immortal R <b>SpeedTeam.ro</b>

Acvilo, credeam ca nu o sa te mai vad zburand pe aici.. :mad: