Discutii libere L41

  • Autor subiect DeletedUser29124
  • Data de început

DeletedUser39777

Ceasul este setat de vBulletin, nu au treaba moderatorii cu ceasul, nu?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Adenauer, ceasu de la forum nu poate fi fixat?

Fiecare si-l "fixeaza" singur de la Setari ( dreapta sus ) / Contul meu ( meniu stanga ) / Setari generale / Opţiuni dată & oră - sa fie trecut pe GMT + 2:00 si DST pe automat sau activ, si atunci ceasul va arata ora corecta.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Buna seara, mi-am facut si eu aparitia! Impreuna cu Phedrinho voi incerca sa moderez sectiunea L41 cat mai obiectiv cu putinta! Sper sa avem discutii cat mai interesante si cat mai benefice.

Si eu sper sa vad conflicte moderate pentru ca fara suparare, nu am vazut decat topicuri inchise si bilete de vacanta.Desi in dex moderatorul e definit astfel

MODERATÓR, -OÁRE, moderatori, -oare, s. m., s. f., s. n., adj. 1. S. m. și f., adj. (Element) care moderează, ponderează, frânează, potolește. 2. Persoană care conduce cu imparțialitate o dezbatere, de obicei, publică, o masă rotundă, o emisiune cu mai mulți participanți.

Din cate am vazut pana acum orice incercare de a iesi din discutiile sinistru de plictisitoare gen "ce iti face copilu,pisica,buna seara ,salut,ce faceti" sunt sanctionate.Forumul va deveni jalnic de plictisitor in ritmul asta.As vrea sa vad macar o tentativa de a aplana un conflict inainte de a se trece la sanctiuni.Sper sa aveti mintea suficient de deschisa sa luati asta drept o sugestie si nu o provocare.
 
Ultima editare:

DeletedUser42487

Lady... e putin ca greu sa "moderezi" forumistii de la noi.
 

DeletedUser

Neata este cea care vine fara sa vrei,te trezeste,bei cafeaua cu ea,si trece/pleaca repede :)
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Lady... e putin ca greu sa "moderezi" forumistii de la noi.



Sunt convinsa de asta dar ca si in viata nu scapi de un om cand ii inchizi telefonul in nas( te suna de pe alte numere,iti lasa biletele pe masina,iti picteaza usa.. fiecare dupa ce episod maniacal dezvolta).Scapi de el in momentul in care ii este rusine sa iti mai formeze numarul cand stie ce il asteapta."Luatu piuitului" e o provocare pentru multi si se ajunge la un cerc vicios.
 

DeletedUser42487

Problema principala (parerea mea), este ca nu stim sa acceptam ca suntem diferiti, gandim altfel, jucam altfel, etc...
Si de aici vesnica problema, atacul la persoana. Iar asta nu se poate modera.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Nu generalizez, dar multi de aici nu stiu ce e rusinea, asa ca nu au nici o sansa moderatorii cu unele persoane.


Cu unii nu ,dar te asigur ca sunt si unii sunt mai receptivi la argumente decat la sanctiuni.Eu as fi preferat oricand sa imi dea parintii doua palme si sa ma simt martir decat sa ma certe pana cand ma simteam atat de prost incat sa "regret fapta":)
 
Sus