Discutii libere L73

DeletedUser48808

Aproximativ , mor când se autovictimizeaza jucatorii cei din woc , wind etc... pana astăzi din Rs in Woc au intrat peste 30 de conturi , poate mai multe , dar nimeni din Rs nu sa plâns. Astăzi sa întors roata si acum au iesit pe extern sa se plângă .
 

DeletedUser48808

Pai compar , la cât de parșiv se joaca pe jocul asta trebuie sa faci și comparație , nu ?
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Olandezule, pe 56 nu mai aveai gura asa mare. Defapt ai avut-o la inceput, pana sa te scoatem :))
Iti raspund aici, desi "intrebarea" asta ai pus-o acum cateva pagina in urma: "Nu stiu cum de au acceptat jucatori ca Sundance12, Dicsie, cotzanul etc sa joace cu voi ( mnk ).

Nu stiu despre ceilalti, despre mine motivele sunt urmatoarele:

1. James, care mi-a tepuit cativa prieteni, cu bani reali sau PP. O mizerie care atunci cand il ajuti esti zeu, cand nu ii faci jocul, esti doar un m..ist, un sarac, un etc etc.
2. De-a lungul rivalitatii cu mnk, am avut tot felul de contre, dar niciodata injuraturi adresate la persoana sau cei apropiati cum am primit de la rahajames, anumite persoane din Roma ( trib in care pentru unii pastrez prietenia sau respectul de buna ziua; ro-shadow, profesio, enyx, florut, matrix33, rafa, si probabil mai sunt cativa, poate nu e ceva reciproc, dar nu e treaba mea asta, dar nu-mi mai face placere sa joc acolo) si unii din RS, cu care am avut cele mai multe contre. Faptul ca sunt aliat acum cu RS e irelevant pentru mine, evit persoanele cu care chiar n-as putea sa joc, cum fac si in Roma, nu eu fac diplomatia, si daca am putut sa ajut, am ajutat.
3. Cand am renuntat sa mai joc cu Roma pe 71 impreuna cu theripper si riona, am avut o tentativa de a ma intoarce dupa niste discutii cu florut, dar in urma a unor discutii cu enyx, si theripper, si la anumite mesaje vazute dupa cata munca am depus pe 64 eu si theripper , am zis ca e mai bine sa pastram ca si amintire doar lumile castigate, ne strangem palma si ne vedem de joc, fiecare pe drumul lui.
4. Mnk joaca asa cum imi place si mie sa joc, fara inactivi, si nu prea agreaza prostia pe joc in general, de exemplu, nu am putut juca cu tribul lui ursu pe 72, dar aici probabil e problema mea de adaptare si nimic altceva. Am jucat pe speciala cu ei, si chiar poti sa stai nopti intregi la taclale pe skype, mai ales cand este organizat pe tine.
5. M-au chemat sa joc pe lumea asta. N-am facut eu mare performanta pe speciala, timpul nu-mi permitea asa mult, desi in general vad orice atac caci mna, avem "smartfoane" si imediat vezi.

Fiecare trib sau jucator are partile lui bune si rele, mutarile pe harta se fac de mult timp, singura diferenta, este ca fiecare trib face mutari dupa posibilitati.
 

DeletedUser48038

Iti raspund aici, desi "intrebarea" asta ai pus-o acum cateva pagina in urma: "Nu stiu cum de au acceptat jucatori ca Sundance12, Dicsie, cotzanul etc sa joace cu voi ( mnk ).

Nu stiu despre ceilalti, despre mine motivele sunt urmatoarele:

1. James, care mi-a tepuit cativa prieteni, cu bani reali sau PP. O mizerie care atunci cand il ajuti esti zeu, cand nu ii faci jocul, esti doar un m..ist, un sarac, un etc etc.
2. De-a lungul rivalitatii cu mnk, am avut tot felul de contre, dar niciodata injuraturi adresate la persoana sau cei apropiati cum am primit de la rahajames, anumite persoane din Roma ( trib in care pentru unii pastrez prietenia sau respectul de buna ziua; ro-shadow, profesio, enyx, florut, matrix33, rafa, si probabil mai sunt cativa, poate nu e ceva reciproc, dar nu e treaba mea asta, dar nu-mi mai face placere sa joc acolo) si unii din RS, cu care am avut cele mai multe contre. Faptul ca sunt aliat acum cu RS e irelevant pentru mine, evit persoanele cu care chiar n-as putea sa joc, cum fac si in Roma, nu eu fac diplomatia, si daca am putut sa ajut, am ajutat.
3. Cand am renuntat sa mai joc cu Roma pe 71 impreuna cu theripper si riona, am avut o tentativa de a ma intoarce dupa niste discutii cu florut, dar in urma a unor discutii cu enyx, si theripper, si la anumite mesaje vazute dupa cata munca am depus pe 64 eu si theripper , am zis ca e mai bine sa pastram ca si amintire doar lumile castigate, ne strangem palma si ne vedem de joc, fiecare pe drumul lui.
4. Mnk joaca asa cum imi place si mie sa joc, fara inactivi, si nu prea agreaza prostia pe joc in general, de exemplu, nu am putut juca cu tribul lui ursu pe 72, dar aici probabil e problema mea de adaptare si nimic altceva. Am jucat pe speciala cu ei, si chiar poti sa stai nopti intregi la taclale pe skype, mai ales cand este organizat pe tine.
5. M-au chemat sa joc pe lumea asta. N-am facut eu mare performanta pe speciala, timpul nu-mi permitea asa mult, desi in general vad orice atac caci mna, avem "smartfoane" si imediat vezi.

Fiecare trib sau jucator are partile lui bune si rele, mutarile pe harta se fac de mult timp, singura diferenta, este ca fiecare trib face mutari dupa posibilitati.
Urmatorul e TheRipper si riona ce vor veni in Mnsk . Cam asta se intelege din ce spui .
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Asta ai inteles tu. Eu in nicio secunda nu i-am propus ceva de genul asta. Faptul ca pe 64 am colaborat foarte bine, n-are nimic de-a face cu L73. Eu l-am invitat inainte de a incepe lumea, dar a zis ca vrea sa incerce cu United.

Vorbim frecvent, si uite aici o parte din discutia noastra: In nicio secunda nu au existat scurgeri de informatii de la mine catre el, sau invers. Nu compara o prietenie cu unele mizerii de pe jocul asta. Si pe 72 la fel, am inceput toti 3, si am renuntat toti 3. Aici eu am ales o tabara, el alta. Si pe mine dupa cum am zis, aici m-a chemat Pietraru si Captain Jack, si lui Cpt i-am spus ca deja am promis cuiva ca intru.

Dicsie în data de 04.01. la ora 00:02
sterge te rog partajarile la notitele satului cu mine

TheRipper
în data de 04.01. la ora 00:03
:))

am si uitat

Dicsie în data de 04.01. la ora 00:04
nu mi place sa profit, mai ales de tine :p

TheRipper
în data de 04.01. la ora 00:05
merci ca m-ai anuntat :)
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Iti raspund aici, desi "intrebarea" asta ai pus-o acum cateva pagina in urma: "Nu stiu cum de au acceptat jucatori ca Sundance12, Dicsie, cotzanul etc sa joace cu voi ( mnk ).

Nu stiu despre ceilalti, despre mine motivele sunt urmatoarele:

1. James, care mi-a tepuit cativa prieteni, cu bani reali sau PP. O mizerie care atunci cand il ajuti esti zeu, cand nu ii faci jocul, esti doar un m..ist, un sarac, un etc etc.
2. De-a lungul rivalitatii cu mnk, am avut tot felul de contre, dar niciodata injuraturi adresate la persoana sau cei apropiati cum am primit de la rahajames, anumite persoane din Roma ( trib in care pentru unii pastrez prietenia sau respectul de buna ziua; ro-shadow, profesio, enyx, florut, matrix33, rafa, si probabil mai sunt cativa, poate nu e ceva reciproc, dar nu e treaba mea asta, dar nu-mi mai face placere sa joc acolo) si unii din RS, cu care am avut cele mai multe contre. Faptul ca sunt aliat acum cu RS e irelevant pentru mine, evit persoanele cu care chiar n-as putea sa joc, cum fac si in Roma, nu eu fac diplomatia, si daca am putut sa ajut, am ajutat.
3. Cand am renuntat sa mai joc cu Roma pe 71 impreuna cu theripper si riona, am avut o tentativa de a ma intoarce dupa niste discutii cu florut, dar in urma a unor discutii cu enyx, si theripper, si la anumite mesaje vazute dupa cata munca am depus pe 64 eu si theripper , am zis ca e mai bine sa pastram ca si amintire doar lumile castigate, ne strangem palma si ne vedem de joc, fiecare pe drumul lui.
4. Mnk joaca asa cum imi place si mie sa joc, fara inactivi, si nu prea agreaza prostia pe joc in general, de exemplu, nu am putut juca cu tribul lui ursu pe 72, dar aici probabil e problema mea de adaptare si nimic altceva. Am jucat pe speciala cu ei, si chiar poti sa stai nopti intregi la taclale pe skype, mai ales cand este organizat pe tine.
5. M-au chemat sa joc pe lumea asta. N-am facut eu mare performanta pe speciala, timpul nu-mi permitea asa mult, desi in general vad orice atac caci mna, avem "smartfoane" si imediat vezi.

Fiecare trib sau jucator are partile lui bune si rele, mutarile pe harta se fac de mult timp, singura diferenta, este ca fiecare trib face mutari dupa posibilitati.

Legat de punctul 2, tinand cont de modul in care ne-am "strans mana" la final si de contributia ta in tribul nostru in mod special pe lumea 64 pastram oricand loc de buna ziua si ai respectul meu.

Legat de punctul 3, a fost momentul oportun pt a ne strange mana si de a juca in echipe diferite pt ca viziunea noastra despre joc si trib numai coincideau.
Multa bafta in noua echipa.
 

Disconnected

member
Scor reacție
0
Total de acord cu tine Dicsie, mult succes in continuare. Ți-ai spus punctul de vedere si nu ai mințiți cu nimic in ceea ce ai spus mai sus.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Total de acord cu tine Dicsie, mult succes in continuare. Ți-ai spus punctul de vedere si nu ai mințiți cu nimic in ceea ce ai spus mai sus.
Minciunile in general apar din cauza frustarilor, si in 99% se exagereaza cu orice doar ca sa para real ceea ce vrea sa spuna despre oponent, cum am auzit de exemplu ca jucam pe nu stiu ce cont in NG pe 71 :]]]

Ba chiar m-am oferit la un moment dat, si l-am intrebat pe enyx daca pot sa intru pe un cont in Roma sa ma bat cu NG ( m-am ofticat sincer ca le-au dat backstab dupa ce pe 56 au stat la mana lor si au primit in PNA nemeritat ). A zis ca e ok, se descurca si atat, mna, puteam sa intru si fara sa stie careva, nu duceam lipsa de oferte acolo.

Acum, intr-un razboi direct cum e asta, cine ma acuza ca o sa-i atac e problema lui, daca le dau sprijin sigur nu iau sate :]]
 

Zone

member
Scor reacție
15
Minciunile in general apar din cauza frustarilor, si in 99% se exagereaza cu orice doar ca sa para real ceea ce vrea sa spuna despre oponent, cum am auzit de exemplu ca jucam pe nu stiu ce cont in NG pe 71 :]]]

Ba chiar m-am oferit la un moment dat, si l-am intrebat pe enyx daca pot sa intru pe un cont in Roma sa ma bat cu NG ( m-am ofticat sincer ca le-au dat backstab dupa ce pe 56 au stat la mana lor si au primit in PNA nemeritat ). A zis ca e ok, se descurca si atat, mna, puteam sa intru si fara sa stie careva, nu duceam lipsa de oferte acolo.

Acum, intr-un razboi direct cum e asta, cine ma acuza ca o sa-i atac e problema lui, daca le dau sprijin sigur nu iau sate :]]

Tu iar vorbesti mult si prost despre noi (NG) in necunostinta de cauza. Nu a existat niciun backstab pe 71, cu Enyx am facut doar PNA pe perioada determinata, fara vreun plan de continuitate. Acel PNA a cazut din varii motive, cu mult dupa perioada stabilita de comun acord. Iar pe 56 a fost alta discutie la care tu nu ai participat dar iti dai cu parerea.
Mai bine te-ai uita in curtea ta, vezi ce nu faci bine de schimbi echipele de la o lume la alta, uneori chiar pe aceeasi lume. Imi amintesti de Mihaita Plesan.
Sanatate si spor la joc.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Pe 56 nu am participat dar stiu discutiile, nu e nevoie sa fiu prezent ca sa stiu.

Iar pe 71, las-o moale. Ca esti mai simpatic asa.
 

DeletedUser48627

Ehee... Shit happens again!

James, ți-am zis atât pe whatsapp, cât ingame ca nu trebuie sa mai încerci sa recruteze jucători din RS, ca nu trebuie sa mai încerci sa mai cumperi jucători din RS, ca nu trebuie sa mai "ceri" sate sa avansezi și tu puțin în granița.

Te simți prea mândru ca ai făcut rost de 2 conturi, Alex. H și ander, cu care ai "destabilizat zona"? Te simți prea mândru de ți-ai pus nume la sate cu expresii "motivaționale"? Fii happy, lumea pe triburile e prea scurta ca să nu ți-o trăiești din plin!

Ești dezamăgit ca numai pe "câțiva" ai convins sa îți lase conturile sau sa schimbe tabăra? Dacă da atunci vezi ce a zis Dicsie în mesajul anterior, punctul 1. Garantez ca ai acolo răspunsul. Shit happens

Ah, sa nu uit... iar ați început cu mesaje în RS de recrutare? Nu ma refer numai la WoC, ma refer aici și la Shock. Noroc ca am bun simt și nu începe și RS-ul cu recrutarile.

O scurta actualizare pe care voi cu siguranță nu o știți sau, poate, o s-o aflați în câteva zile : vedeți ca va dau jucători "ștergere", unii o sa va treziți cam cu multe interne de luat sau cu sittere de preluat(poate voi nu va încurcați în interacțiuni asa cum ma încurc eu).

Vreți sa înjurați? Va simțiți trădați? Nu știți la cine sa mai oferiți "vina"? Înjurați RS-ul, poate o sa va simțiți mai bine. Ah, îmi pare rău că nu mi-am anunțat oamenii pe la începutul lui decembrie ca renunțăm la l73, ca nu am dat relocare în margine, îmi pare rău că s-a făcut fuziunea cu DREAM din "diferite motive", îmi pare rău că nu mai găsiți jucători buni, mari, "crescuți" sa ne recrutați.

Veniți toți sa va plângeți pe extern pentru 3 conturi care s-au mutat... Shit happens. Sa încep sa ma plâng pentru câte conturi ați cumpărat, ați încercat sa cumpărați, câți jucători ați recrutat și câți jucători mai încercați sa recrutati? Hai, veniți cu afirmații pe extern ca voi nu faceți asta. I'm so excited!

Ai, capitan! Ce ți-am spus acum câteva zile? Nu mai da mesaje de recrutare ca sunt penibile deja, au început sa ma amuze când le citesc.

Acum mai vin cu o problemă micuță : nu mai spuneți prin privat ca Mnk.s o sa ne dea un mare backstabb la final... nu merge cu d'astea dă bine
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
Cum a spus si Enyx mai sus, eu chiar sunt curios care va fi acel "40".Celor din wind cred ca li s au propus cel putin 2 locuri, rămâne de văzut.

Nu conteaza doar cei "40". Invingatori vor fi si ceilalti care au participat in razboaie si au contribuit mai mult sau mai putin la castigarea unei lumi. Pentru mine cel putin 500 pp sau o castigare a unei lumi la profil sunt prea putin importante. Joc de placere si conteaza doar sa stiu ca am contribuit la victorie.
 

DeletedUser48814

Nu conteaza doar cei "40". Invingatori vor fi si ceilalti care au participat in razboaie si au contribuit mai mult sau mai putin la castigarea unei lumi. Pentru mine cel putin 500 pp sau o castigare a unei lumi la profil sunt prea putin importante. Joc de placere si conteaza doar sa stiu ca am contribuit la victorie.
BIG LIKE
 
Sus