Discutii libere L76

Scor reacție
1
Din ce citesc mi se pare logic si bine gandit din partea DK :/
Pana la urma e o strategie sa-ti lesi oponentii sa se oboseasca intre ei.
De aici si proverbul "Doi se bat, al treilea castiga" :)

Iar cineva a zis ca daca faci PNA cu un trib, e imoral sa faci PNA cu tribul inamic fata de tribul cu care ai facut deja PNA.
De ce ? PNA e doar pact de neatacare? Nu inseamna ca trebuie sa-ti urmareasca interesele tale.


Cum zice si centorag :) Nu se iau de mana dupa, ii un scop comun :)

Eu tin cu Green ca e fratele @vlasitchii xD

Sporuri.
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
Iesim sifonati ca ne vedem binele tribului. Cum ati zis o si voi, nu aveam vreo alianta sau ceva de final, asa ca ce atata scandal ca am facut un PNA cu green? Acum harta e putin mai echilibrata, nu aveti 2 granite macar sa fiti cum am fost noi..singura parte amuzamta e ca voi aveti razboi cu green si rs are pna cu green, acum daca noi picam, pe cine alege RS? Mesagerul a zis clar ca n a promis nimic la nimeni.. Tic tac tic tac

Nu ai inteles nimic. V-ati batut cu pumnii in piept pe extern de la inceputul lumii si acum va plangeti de 2 granite cu 2 triburi pe care le-ati considerat sau inca le considerati slabe sau foarte slabe. Au fost triburi care au castigat si cu mai multe granite, si cu 2-3 K-uri impotriva lor si nici nu si-au desconsiderat adversarii. Exista triburi puternice si cu traditie care pot sa lupte si sa castige lumi si exista triburi cunoscute mai mult pentru manevre si alte aspecte care nu au nici o tangenta cu lupta. Daca tot vreti sa lasati impresia ca sunteti responsabili ar trebui sa va asumati si acest statut.
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
Pai nu poti compara munca si echipa Mnk de pe 73 cu HY :]

Exceptie cativa jucatori cu care am jucat si chiar sunt jucatori ( diehard & cotzanul )

Corect. Tocmai de aceea mi se pare jalnic dar in acelasi timp foarte amuzant modul in care un trib (sau mai corect spus anumiti jucatori), care de la inceputul lumii promit ca fac multe si ca dusmanii lor sunt "palete", se plang ca au 2 granite, Un trib puternic ar trebui sa se bucure de dusmani multi si slabi pentru ca are oportunitatea de a se dezvolta frumos. Acum care sa fie varianta adevarata? Nu mai sunt hienele atat de buni sau nu mai sunt dusmanii atat de slabi? Sau ambele variante?
 
Scor reacție
0
Corect. Tocmai de aceea mi se pare jalnic dar in acelasi timp foarte amuzant modul in care un trib (sau mai corect spus anumiti jucatori), care de la inceputul lumii promit ca fac multe si ca dusmanii lor sunt "palete", se plang ca au 2 granite, Un trib puternic ar trebui sa se bucure de dusmani multi si slabi pentru ca are oportunitatea de a se dezvolta frumos. Acum care sa fie varianta adevarata? Nu mai sunt hienele atat de buni sau nu mai sunt dusmanii atat de slabi? Sau ambele variante?
Esti amuzant tare, daca intram de la inceput 1 k vs 3 stiam o treaba, dar cand altii ne joaca pe la spate e o diferenta.. Rabdare, se rezolva
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Nici nu mi fac griji daca iau backstab..vedem cum va decurge lumea, ceva imi zice ca o sa va rugati de noi sa dam backstab la green sau invers.

Tocmai ,Green are toate motivele sa va dea backstab tot azi ( poate voi ati uitat deja 72-ul dar stiu sigur ca ei NU).... in locul tau m-as interesa de setarile lumii 78 ...tic tac tic tac
 
Scor reacție
0
Tocmai ,Green are toate motivele sa va dea backstab tot azi ( poate voi ati uitat deja 72-ul dar stiu sigur ca ei NU).... in locul tau m-as interesa de setarile lumii 78 ...tic tac tic tac
Nu au la ce sa dea backstab.. E doar un PNA.. Definitia mi ati dat o voi acu vreo 2 pagini..
 

killchamp

member
Scor reacție
0
nu tin cu nici un trib si nici nu joc aici dar am o intrebare pt dk

dc va deranjeaza asa mult ca hy a dat pna la green ..? acum e dk vs green si hy vs rs, nu e mai simplu ?
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Tocmai ,Green are toate motivele sa va dea backstab tot azi ( poate voi ati uitat deja 72-ul dar stiu sigur ca ei NU).... in locul tau m-as interesa de setarile lumii 78 ...tic tac tic tac
Green nu a dat si nu va da vreodata backstab. Astfel de afirmatii n-ai decat ti le bagi undeva.

In plus, tribul lui watcher a fost mereu in tabara opusa, noi am luat backstab de la NWO, nu de la ei, deci nici aici n-ai nimerit-o ;) Inteleg ca te roade pierderea avantajului.
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
Esti amuzant tare, daca intram de la inceput 1 k vs 3 stiam o treaba, dar cand altii ne joaca pe la spate e o diferenta.. Rabdare, se rezolva

De la inceput ati zis ca rupeti green-ul. de RS ziceti ca sunt slabi. Te lauzi ca ai pierdut 2k trupe la un organizat de-al lor dar te plangi ca ai 2 granite. Daca erati la fel de buni cum se lauda ursuletul v-ati fi bucurat ca aveti 2 granite si puteti sa va dezvoltati in voie, si ati fi considerat triburile cu cate o granita limitate din acest punct de vedere. In schimb tot plangi ca te-au jucat altii si tu ai 2 granite. Asta va fi mereu diferenta dintre voi si triburile puternice.

Pana la urma care e varianta corecta? nu sunteti voi asa buni pe cum ati crezut sau dusmanii nu mai sunt atat de slabi? Sau ambele?
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Ksi , vorbesti sa te afli in treaba?

Intreaba-l pe prietenu' NoobInfect ce are , dupa ce-l deblocheaza astia .



Cat de frustrati puteti fi cu platforma voastra, voi va uitati cum lansati voi si cum se lanseaza in DK? Voi sunteti bolnavi ma de cap?
Calmeaza-te. Am intrebat jucatorul despre ce e vorba si nu e nicio platforma. Are el alte pacate, dar nu lansatoare, asa ca usor cu cantatul de prostii pe-aici
 
Scor reacție
0
Green nu a dat si nu va da vreodata backstab. Astfel de afirmatii n-ai decat ti le bagi undeva.

In plus, tribul lui watcher a fost mereu in tabara opusa, noi am luat backstab de la NWO, nu de la ei, deci nici aici n-ai nimerit-o ;) Inteleg ca te roade pierderea avantajului.
Scz ca intervin aici dar tin neaparat sa mentionez ca nu era nici un avantaj pt DK ci singura voastra sursa de dezvoltare.Bine..ei si barbarele deci considera un dezavantaj pentru voi.Avantaj pentru ei cu siguranta.
 
Scor reacție
0
In fine, discutiile nu au rost oricum n o sa cadem la nici un consens.. Singura mea nelamurire era de ce s a rupt pna, doar pt ca si noi la randu nostru am tinut pna ala chiar daca exista diplomatie si intre voi si rs.. Mi s a parut ca v ati cam agitat degeaba, dar vad ca mai mult de atat. Bafta tuturor, maine are organizat rs, vedem ce rezultat va fi.. Sper ca nu la fel ca al dk azi pe green, pare ca se cunoaste ca s au schimbat putin granitele.
 

DoNo

member
Scor reacție
0
.
4aib7u.jpg
 
Scor reacție
0
In fine, discutiile nu au rost oricum n o sa cadem la nici un consens.. Singura mea nelamurire era de ce s a rupt pna, doar pt ca si noi la randu nostru am tinut pna ala chiar daca exista diplomatie si intre voi si rs.. Mi s a parut ca v ati cam agitat degeaba, dar vad ca mai mult de atat. Bafta tuturor, maine are organizat rs, vedem ce rezultat va fi.. Sper ca nu la fel ca al dk azi pe green, pare ca se cunoaste ca s au schimbat putin granitele.
Nelamurirea ta o pot lamuri acum aici daca aici ai si scris.Am decis sa nu mai continuam PNA-ul pt simplul motiv ca un trib care intra si spune ca vor sa bata Green doar,ca pt ei au intrat si ai terfelesc pe extern cu acuze in toate modurile posibile,dupa care fac PNA si aspira la alianta nu e un trib de incredere si nu poti avea o relatie diplomatica cu ei pentru ca peste noapte te poti astepta la atacuri in diplomatie de aceea nu am asteptat sa fim surprinsi si am decis sa alegem RS deoarece a dat dovada de trib care merita respect deoarece cuvantul lor e demn de incredere.Noi puteam avea PNA si cu voi si cu ei dar ce folos.Aveam de ales intre voi si ei la viitoare alianta.Miscarea voastra a luat decizia pentru noi si am ales RS.Lamurit?Daca vrei iti mai pot scrie si privat dar sa inveti ceva de pe lumea asta macar pentru viitor.
 
Ultima editare:
Sus