Epistola amorezata

  • Autor subiect DeletedUser37
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

siguuurr si tu esti more brainless than me....tare rau poza ta de pe triburi;) as face eu niste comentarii da mi-e mila de tine...eh asta e ..... sa vedem la final cine castiga LR(bleaaah
31.gif
) or InSaNE
8.gif
 

DeletedUser

Nu o sa continui discutia in contradictoriu cu tine.Esti un tip ok ,stiu de cand am vorbit prima data.Fiecare vede situatia in felul sau.

Un singur lucru iti mai spun.Daca ai fi vazut cam ce fel de atacuri am primit eu...nu ai mai vorbii asa:).
Multa bafta in razboi.May it be a good fight.

Sunt de acord sa incheiem polemica si te stiu de cand a inceput Lumea I deci ai respectul meu pt capacitatile tale de jucator si conducator(desi nimeni nu e perfect si totul e interpretabil)

Cat despre Domnisoara Nienna care are impresia ca daca palaria sta deasupra capului e mai importanta si ea conduce restul corpului( doar capul si palaria sunt nedespartite, nu?) si care ridica la rang de ADEVAR absolut ceea ce crede ea sau i se pare, sau ca e mai senioara decat cel in dreptul caruia ii scrie junior o invit sa se mai maturizeze si sa invete sa traga concluziile dupa ce are informatii complete(asta in caz ca le obtine), pt ca nu tot ce zboara se mananca...
 

DeletedUser

Cat despre Domnisoara Nienna care are impresia ca daca palaria sta deasupra capului e mai importanta si ea conduce restul corpului( doar capul si palaria sunt nedespartite, nu?) si care ridica la rang de ADEVAR absolut ceea ce crede ea sau i se pare, sau ca e mai senioara decat cel in dreptul caruia ii scrie junior o invit sa se mai maturizeze si sa invete sa traga concluziile dupa ce are informatii complete(asta in caz ca le obtine), pt ca nu tot ce zboara se mananca...

Ce usor este sa faci o afirmatie generala de genul celei de mai sus. Cand vei invata sa porti o discutie frumoasa, cu argumente si cu subiect triburile si nu persoana mea, te astept cu cea mai mare placere pe acest forum.
Pana acum v-am adus ce dovezi am avut eu...dumneata n-ai binevoit sa vii decat cu expresii ca "nu tot ce zboara se manaca", sau "are impresia ca daca palaria sta deasupra capului e mai importanta" care in opinia mea nu valoreaza doi lei in cadrul unei discutii in contradictoriu. N-am venit aici sa ma cert sau sa-mi dau mai multa importanta decat merit... Nu am venit decat in calitate de lidera a unui tribuletz cu care voi va razboiti. :)
 

DeletedUser

O sa incerc sa ma apropii de nivelul tau de intelegere si sa port o discutie "frumoasa" in acceptiunea ta, desi referirea ta la obrazul meu nu stiu daca se incadreaza in ceea ce susti cu tarie:
1. asocierea intre infiintarea de catre tine a tribului Insane si PNA-ul nu implica faptul ca tu ai initiat PNA-ul in discutie si nici ca ai un merit in incheierea lui (poate acum o referire la relatia palarie cap nu iti mai pare atat de deplasata:) )
exista evident o legatura intre "incalcarea" PNA-ului si alianta cu Die dar nu in sensul descris si inteles de tine
2 referirea la Die si bulanhiu nu face decat sa dovedeasca o necunoastere a istoriei jucatorilor si zonei(poate te ajuta aici si altii decat spionii din LR si Die pe care pui atata baza si care iti descriu in amanuntime haosul de pe forumul nostru
3 poate faptul ca nu ai reusit sa citesti si sa intelegi tot ce am scris este in mare parte vina mea (propozitiile prea lungi si poate greu de urmarit de la cap la coada), deci incerc sa te atentionez ca "dezorganizarea si lipsa .." nu era inceputul propozitiei, era inainte "sigur defectele lui nu sunt " astfel incat ceea ce pare sa fie o aprobare din partea ta a celor expuse de mine("da, tribul este .." )nu este decat o incercare de a aduce "argumente" pe baza celor transmise de lichelele tribuluii, denumiti de tine spioni( si nu am negat niciodata ca nu exista asa ceva in LR), de pe un "forum haotic"(pe care il iei in considerare)

Ar mai fi multe de spus, poate chiar despre jocul in sine care ar trebui sa se termine in momentul in care toata harta este albastra, adica atunci cand membrii tribului castigator vor fi 100% "sufocati"::D( ceea ce nu cred ca se va intampla in 29 jucatori.. ); dar o sa parasesc si aceasta polemica ( cu parere de rau), urandu-ti totusi La Multi Ani! pt ca tot ce am scris aici nu e nimic personal, si am sa ma apuc sa mai citesc cate ceva poate reusesc si eu sa dobandesc un IQ suficient pt a intra in Insane, pt ca minuni s-au mai intamplat.. cine stie:confused:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

O sa incerc sa ma apropii de nivelul tau de intelegere si sa port o discutie "frumoasa" in acceptiunea ta...

Uite, chestia asta ar fi putut sa ma supere daca eram o persoana mai crispata. Din fericire am invatat sa privesc cu detasare jocul si mai ales forumul extern...
Te asigur ca am reusit sa citesc ce ai scris dumneata in respectivul post, desi trebuie sa recunosc ca n-ar strica sa renunti la frazele lungi si incalcite. :) Si da, am sesizat negatia dinaintea portiunilor citate. Nu am facut decat sa contest ce incercai sa transmiti acolo si am facut-o cu argumente, asteptandu-ma sa procedezi la fel. Din pacate ai preferat alta abordare, mai putin demna si mai putin placuta. Cinste tie.
Imi pare rau daca faptul ca orice trib poate avea acces la forumul LR te supara intr-asa un hal... Asta este, vina nu este a mea, nu trebuie sa-ti versi amarul pe mine. Cat despre treaba cu palaria...tu chiar ai impresia ca eu si Valiusha nu discutam deloc deciziile ce privesc politica tribului? Faptul ca Vali a discutat cu kiiii nu inseamna ca eu am fost pe dinafara. In fine, daca te face sa te simti mai bine n-ai decat sa crezi ca fabulez, ca sunt dezinformata si-asa mai departe.
Cat despre bulanhiu stiu foarte bine care e istoria lui si a lui Kiko, insa aceasta nu schimba cu nimic faptul ca l-ati atacat cand era in Die. si beneficia de protectia acelui trib.
Un ultim lucru: daca scopul LR este sa inchida lumea 3 prin recrutarea tuturor jucatorilor de pe harta, cum reiese din postul tau si din politica de recrutari (jucatori cu 2000 de puncte au invitatie la voi in trib chiar in acest moment) nu pot decat sa va urez mult succes. Scopul membrilor Insane este sa se bucure de placerea jocului, ceea ce presupune existenta unor tinte in zona. Din moment ce ati binevoit sa recrutati absolut tot ce misca in nordul hartii, ma tem ca singura noastra optiune este sa va dam batai de cap. Macar o facem pe fata, fara sa ne prezentam cu un repertoriu de scuze patetice pentru simplul fapt ca vrem sa va innobilam satele. Cel putin acum stim cu cine avem de-a face. A fost de la bun inceput o prostie sa avem incredere in voi...cand ma gandesc ca v-am dat inapoi si sate:eek: Rusinica, Nienna, ai fost o naiva. Macar mi-am invatat lectia. :)
Sa aveti cu totii parte de un razboi cat mai interesant!

PS: Multumesc pentru "La multi ani!". IQ-ul il ai suficient de mare...pacat ca nu inteligenta e totul, e nevoie si de putin curaj.;)
 

DeletedUser

Nu o sa continui discutia in contradictoriu cu tine.Esti un tip ok ,stiu de cand am vorbit prima data.Fiecare vede situatia in felul sau.

Un singur lucru iti mai spun.Daca ai fi vazut cam ce fel de atacuri am primit eu...nu ai mai vorbii asa:).
Multa bafta in razboi.May it be a good fight.

Asa o fi D-le Valiusha. Numai ca noi nu putem vedea ce a ajuns in ograda ta de la atatia membri LR care au atacat in dimineata aceea. In schimb am putut vedea ce a ajuns in ograda mea de la numai 5 jucatori cica sincronizati din Insane. Si culmea este, ca fiind putini si totusi sincronizati dupa cum va inchipuiti voi, explica-mi si mie, cum de ce nu ati reusit sa luati nici un sat din cele 3 (putine de altfel) pe care le-ati atacat desi la un moment dat ati atacat si cu apararea? Bine ati atacat cu apararea, nu din cauza ca nu stiti sa atacati, dar probabil nu mai aveati atac in zona si ati riscat pana la max. doar doar luati un sat.


Crezi cumva va un atac masiv dat de multi atacatori poate fi coordonat mai bine decat unul combinat numai cu 3-4 ? Bineinteles ca nu, asa ca nu te mai mira de atacul din dimineata aceea a LR-ului.
Din cate observ eu in fiecare zi dispar sate de-ale voastre luate de numai cate un jucator LR. Asta nu mai spui ca nu trebe sa stie nimeni.

Sa-ti mai spun ceva ce nu sti, sau poate sti dar nu vrei sa crezi. Kiii nu a atacat si nu te-a anuntat de incheierea PNA-ului fiindca in seara aceea a avut probleme cu Routerul , de fapt nici nu s-a organizat vre-un atac asa cum ar fi trebuit din acest motiv. La un moment dat nici eu nu stiam daca sa mai atac, fiindca nu puteam lua legatura cu kiii.

De o chestie nu sunt sigur, daca ai facut sau nu armata, si atunci trebe sa afli ca generalul nu se subordoneaza capitanului ci invers. Asa ca nu mai tot da inainte ca kiii a incalcat PNA-ul, fiindca a fost decizia conducerii de a ataca Insane. Sau probabil trebuia sa ne uitam pasivi cum luati sate din K24 de la LR?
Stiu ca au fost prea multe intrebari si probabil nu o sa raspunzi la ele fiindca daca esti un lider bun asemenea politicienilor, poti sa te eschivezi ca sa nu pierzi din popularitate,
In concluzie iti spun ca desi am vrut sa renunt la joc , fiindca se instalase monotonia in zona acuma am un motiv sa ma distrez.
 

DeletedUser

Femeile nu ar trebiu sa se certe ca e ziua lor astazi , de aia m-am adresat lu Valiusha :)
 

DeletedUser37

Domnule nouintrat:).

1.Cate fulluri am pierdut eu pe tine?0?Ei bine d-aia nu ti-am luat niciun sat.Nu-ti face griji.Iti voi lua.Si nu unul:)

2.Nu stiai?Pe cuvantul tau de cercetas?Kiii nu numai ca stia dar chiar ea a organizat toata operatiunea.Asa ca...abtine-te:confused:
 

DeletedUser

D-le Valiusha, se pare ca si tie iti trebuiesc expilcate afirmatiile facute de mine anterior, precum ia explicat renume lu nienna, dar nu o sa pierd timpul cu asta, aveam pretentii de la tine ca poti intelege un mesaj.
Te asigur ca am reusit sa citesc ce ai scris dumneata in respectivul post, desi trebuie sa recunosc ca n-ar strica sa renunti la frazele lungi si incalcite
Poate o sa-l inteleaga mai bine cei care te venereaza ca e chiar simplu, nu am folosit fraze incalcite ci in cel mai rau caz lungi.
Promit ca data viitoare o sa scriu fara virgule si cu prescurtari in speranta ca o sa pricepi.
Ce as vrea sa stiu, oare le faceti un test de inteligenta inainte sa-i primiti in trib pe eventualii candidati, avand in vedere ce este postat la profilul tribului:
PS: Nu primim inactivi, ferme, refugiati, nubi, jucatori mici, jucatori ingamfati, jucatori enervanti, jucatori cu putine sate, jucatori fara simtul umorului, jucatori cu IQ negativ.
Sau ii alegeti in functie de pozitia lor strategica si alte motive?
Iti recomand sa te faci in continuare ca nu intelegi ce esti intrebat altfel iti va scadea popularitatea .
 

DeletedUser

Ce as vrea sa stiu, oare le faceti un test de inteligenta inainte sa-i primiti in trib pe eventualii candidati, avand in vedere ce este postat la profilul tribului:
PS: Nu primim inactivi, ferme, refugiati, nubi, jucatori mici, jucatori ingamfati, jucatori enervanti, jucatori cu putine sate, jucatori fara simtul umorului, jucatori cu IQ negativ.
Sau ii alegeti in functie de pozitia lor strategica si alte motive?
Iti recomand sa te faci in continuare ca nu intelegi ce esti intrebat altfel iti va scadea popularitatea .

Am incercat sa nu ma bag in discutii cu dumneata, insa vad ca nu te lasi. Pe langa ca nu esti deloc amuzant, mai pui si intrebari retorice la care ai pretentia sa primesti un raspuns, iar cand acesta nu vine vii cu tot soiul de replici penibile. Recomandarea mea este sa-l lasi pe renume sa va faca propaganda, dumneata nu faci decat sa plictisesti cititorii...ne strici ratingul la minunatele noastre threaduri.
Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji in privinta testului de inteligenta...nu ai ajunge pana acolo pentru ca n-ai trece la niciuna dintre categoriile "nubi, jucatori ingamfati, jucatori enervanti, jucatori fara simtul umorului".:D
 

DeletedUser37

Si inca putin si nu va trece nici de categoria "ferme"=))))))))))))

trist...trist..foarte trist:)
 

DeletedUser

Poate o sa-l inteleaga mai bine cei care te venereaza ca e chiar simplu, nu am folosit fraze incalcite ci in cel mai rau caz lungi.
Ce as vrea sa stiu, oare le faceti un test de inteligenta inainte sa-i primiti in trib pe eventualii candidati, avand in vedere ce este postat la profilul tribului:
.

Domnule x, nouintrat in aceasta lume plina de persoane ,,inferioare,,tie:confused: Nu are absolut nici o relevanta afirmatia ta referitoare la veneratia adusa ,,marelui Vali ,,de cele 28 de primate din Insane.Prieteni,in adevaratul sens al cuvantului, si multa distractie o sa gasesti in Insane :rolleyes:Pana la urma e un joc si in cazul in care acest game e primul din your life...crede-ma...jocurile trebuie sa fie :cool: !!!

P.S.Pentru a gasi un raspuns la ultima intrebare care te chinuie,o sa fac un compromis si o sa-ti trimit raspunsurile la chestionarul de aderare la Insane :D
 

DeletedUser

Ce ai ma ca te tot lauzi ca ai avut atacuri pe tine?

Ce ai ma ca te tot lauzi ca ai avut atacuri pe tine?
Ai noroc ca teau prins la calculator.Eu am lipsit 2 (doua) zile si nu am avut sitter si mati atacat mai multi si nu ati fost in stare sa luati numai 4 sate????? (din alea mult laudate 11)in conditiile in care nu era nimeni la calculator sa riposteze la atacurile voastre.
Bravo ma sunteti tari!!!
Cat despre ca toti il sprijinim pe Vali......da!!! daca va fii nevoie il voi sprijinii dar deocamdata nu a cerut sprijin .Si este valabil pt orice membru INSANE ca toti sunt pt mine niste membrii marcanti chiar de nu se numesc Nienna sau Valiusha.Ma-ntreb tu poti afirma acelas lucru despre ai tai?

P.S:- pt cultura ta generala stii ce inseamna INSANE pt noi?iti voi spune acuma sper sa intelegi ce trebuie Mai bine o zii vultur decat 100 de ani cioara
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hmmmm... da... valiusha donati vreun sat pe la voi prin zona? ca parca imi vine sa ma bag iar la razbeluri :) mai ales... ca tot va "sustin" Scitii cu trupe de aparare... ;)

Bafta la razbel... fie ca cel mai bun sa castige (adica noobi astia de Insane)
 

DeletedUser

Nu ma laudam draga Hell Pirates ii dadeam replica lui Valiusha care a inceput sa se laude.
E ceva normal sa va stea in gat unele adevaruri asa ca nu va condamn ca reactionati asa.
Orice vietete riposteaza in felul ei cand e incoltita.
 

DeletedUser

Nu ma laudam draga Hell Pirates ii dadeam replica lui Valiusha care a inceput sa se laude.
E ceva normal sa va stea in gat unele adevaruri asa ca nu va condamn ca reactionati asa.
Orice vietete riposteaza in felul ei cand e incoltita.

Acum te-am inteles, Mr nouintrat...pai spune asa, de unde sa ne gandim noi ca te simti incoltit. Si nu stiam ce e cu tirada asta de posturi si threaduri ce te au ca autor. Panica, asta era explicatia.:D
Imi pare rau ca te stresam...relax, take it easy, ce mare scofala, mai pierzi un sat mai castigi unul (ma rog, asta ceva mai rar), nu trebuie sa te simti incoltit:rolleyes: E doar un joc, in care cei mai buni vor castiga...sau vor fi coplesiti de nr dusmanilor :eek:
Important e ca nebunii se distreaza pe cinste...tribul nostru si-a atins scopul.:cool:
Woo hooo! Warrrr! Fun, fun, fun!:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pentru Nienna.
Oare de ce nu ma mir ca ai inteles pe dos. Sau poate te faci ca nu intelegi ca sa ti se explice iarasi.
 

DeletedUser

raspuns...

ai luat satul ala din care am trimis si eu sprijin la bunul meu prieten valiusha si dupaia nu sti ce te astepta....RECUPERAREA....deci fi atent:)
noi suntem nebuni toti nu numai eu .....conducerea e si mai nebuna
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus