Fotbal

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Da, clar...la penalty-ul alora sincer am avut ceva emotii ( pe langa nervi ), desi nu m-am lamurit nici acum pentru ce s-a dat...ca la reluari se vede cu Lato da cu piciorul, nu cu mana...ma rog. Intr-un fel e mai bine ca au ratat si ca s-a dat...ca probabil se termina 0-0, nah...acum daca si cu parca :D
 

DeletedUser43325

Ce ziceti,avem sanse in EL ? eu zic ca misiunea cea mai grea o au Pandurii,chiar daca Vitese,advesara Petrolului,a terminat pe locul 4 in olanda,au vandut o mare parte din jucatorii de baza.Astra ar trebui sa nu aibe emotii cu slovacii.
 

DeletedUser

ce ziceti de transferul lui Cristea la Steaua .. :| adica p.m ala e Javra , ce mm cauta la Steaua ? .. Cum a zis un coleg , cred ca avea Prodanca vise umede cu el si nu stia cum sa-l aduca mai aproape :))
 

DeletedUser

:D . Mai vreti fotbal mah?! Uitati-va la alte campionate,faceti-va fani ai unor echipe titrate din europa, dar uitati dreacu de campionatul romanesc,de fotbalul romanesc si de tot ce vine dintre Carpati si Mare. Nu e vorba doar de Steaua,e vorba de tot fotbalul romanesc,de la nivelul selectionatei nationale si pana in Divizia Onoare. Un antrenor barbugiu, condamnat cu suspendare si cu un fiu nelegitim pe care acum vrea sa-l recunoasca?!! O rusine nationala.
Un patron de club care da bani ca sa nu piarda echipa lui campionatul?!Indiferent cui vroia sa dea banii aia din valiza. Un antrenor(de fapt mai multi )care au ajuns slugile unui patron puscarias,un manager pupincurist si lingau care acum face vizite la noul domiciliu al patronului.Un alt patron care si-a batut joc de o echipa (Copos,cu Rapidul lui), o alte echipa care se vede ca joaca in Groapa cu cizme de cauciuc(chiar daca sufletul meu inca mai poarta pe undeva prin adancul lui culorile alb rosii).Ce sa mai?! O emblema desfiintata(cazul Stiinta) 2 presedinti de rahat,Mitica si Sandu. Si etc . Suntem o rusine de nationala, dar numai voi va mai mandriti cu ei.Imi caut si eu o echipa cum are Raducu si Gaby ,din afara ,ca astia de la noi imi provoaca jena.Si ca sa fiu mai al dreacu ca ei, o sa tin cu AL Hilal ....hahaha



http://www.rtv.net/patronul-la-pusc...efuiau-cand-becali-primea-sentinta_80819.html
 

DeletedUser42349

Frumos merg echipele romanesti

chiar daca au cu vitesse petrolul cred ca o sa ii bata , nu a aratat cine stie ce vitesse
pandurii mhmm
astra calificata
steaua calificata

cristea **** ! caineeeeeeee
am inteles ca e posibil sa vina si smartean? :D
Chiriches cine`l mai ia ? Totenham?

Europa :
Garret Bail 120 mil !!!!!
Neymar i-a rupt paia , vedem ce mai joaca asta seara cu Santos


Hai ca am dat eu subiecte de discutii
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Decizie TAS !
Incredibil ce se poate intampla in Liga1, cu alte cuvinte Rapid a jucat 2 meciuri degeaba, Chiajna urmand sa ii ia locul in L1 si sa se rejoace cele 2 meciuri ale Rapidului...sunt tare curios pe unde va scoate Mitica camasa pentru prostia asta ?

Citat Mitica Dragomir :

Dacă primim hîrtia pînă la meciul Steaua – Rapid, acesta nu se mai joacă. Aşa am crezut noi de cuviinţă, să joace cea fără licenţă cu cea repetentă şi am făcut un kitsch şi TAS-ul ne-a dat peste mînă...
:eek::eek:

Cum sa declari asa ceva din postura de presedinte al ligii ?
 
Scor reacție
209
Fanii rapidisti sa-i "multumeasca" lui George Copos ca a reusit performanta sa ingroape clubul dupa ce a scos milioane bune de euro din fotbal. Prin iarna am vazut piesa de teatru Hagi Tudose (na ca e si pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=AWD1mtUwYxI) si sa fiu al naibii de ala nu seamana leit cu Copos :)). El niciodata n-avea bani, dar la transferuri nu erau niciodata declarate sumele adevarate pe care se vindeau jucatorii. Si mai e un parazit demn de tot dispretul in fotbalul romanesc, in persoana lui Vasile Siman.

Iar decizia e cea corecta, care trebuia luata de la inceput, raka. Nu trebuia sa se dispute acel baraj, ci Rapid sa fie retrogradata si Chiajna sa ramana in Liga I. A zis bine ce a zis Ionut Chirila atunci, la conferinta de dinaintea meciului.

Aseara am vazut si eu ultima jumatate de ora din meciul Pandurilor. I-au calarit pe israelieni dar nu s-a lipit golul de ei. Poate se califica toate 3.
Si Tromso a castigat :)). Saptamana viitoare cand o sa fiu acasa sa pot baga la pariuri, iar ma scot aia.
Steaua ce cota o fi avut marti?

Asta e cel mai tare articol :)) http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/chiriches-nu-mai-pleaca-la-tottenham-prosport-va-prezinta-in-detaliu-de-ce-a-picat-transferul-11188176. Cum "plecau" Radoi sau Banel in fiecare an, asa o sa pateasca si asta pana n-o sa mai joace nimic.
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Nu am zis ca nu ar fi corecta decizia, incorect este modul in care federatia si liga au tratat acest subiect, corect meciul acela nu ar fi trebuit sa existe, s-a dorit ca Rapidul sa ramana in liga 1 ( interese financiare, tv, morale...dracu stie ) si s-a facut un kitch ( asa cum a zis Mitica ) dar aia s-au prins si au zis :
Stop, ce faceti voi aici ? Sunteti de capul vostru ? :)

Pentru asta liga si federatia trebuie sa raspunda ( chiar si penal ), dar asta ramane de vazut.
 
Scor reacție
209
Am editat acum ca pusesem alt link. Transferul ratat al lui Chiriches la Tottenham e cel mai tare articol. Am ras cu lacrimi aseara :)). Astia nu-s impresari, ci bisnitari.

Nu stiu daca ai vazut bre raka, da Mitica si Sandu nici nu stiu regulamentul. Ce pretentii poti sa ai de la FRF si LPF?!
 

DeletedUser

:D . Mai vreti fotbal mah?! Uitati-va la alte campionate,faceti-va fani ai unor echipe titrate din europa, dar uitati dreacu de campionatul romanesc,de fotbalul romanesc si de tot ce vine dintre Carpati si Mare. Nu e vorba doar de Steaua,e vorba de tot fotbalul romanesc,de la nivelul selectionatei nationale si pana in Divizia Onoare. Un antrenor barbugiu, condamnat cu suspendare si cu un fiu nelegitim pe care acum vrea sa-l recunoasca?!! O rusine nationala.
Un patron de club care da bani ca sa nu piarda echipa lui campionatul?!Indiferent cui vroia sa dea banii aia din valiza. Un antrenor(de fapt mai multi )care au ajuns slugile unui patron puscarias,un manager pupincurist si lingau care acum face vizite la noul domiciliu al patronului.Un alt patron care si-a batut joc de o echipa (Copos,cu Rapidul lui), o alte echipa care se vede ca joaca in Groapa cu cizme de cauciuc(chiar daca sufletul meu inca mai poarta pe undeva prin adancul lui culorile alb rosii).Ce sa mai?! O emblema desfiintata(cazul Stiinta) 2 presedinti de rahat,Mitica si Sandu. Si etc . Suntem o rusine de nationala, dar numai voi va mai mandriti cu ei.Imi caut si eu o echipa cum are Raducu si Gaby ,din afara ,ca astia de la noi imi provoaca jena.Si ca sa fiu mai al dreacu ca ei, o sa tin cu AL Hilal ....hahaha

Ce spui tu se stie inca din 90, au tocat astia in presa mizeria din fotbalul romanesc in anii 90 si in anii 2000 ,cine isi mai aminteste ca au fost proteste ale suporterilor de la multe echipe in STRADA impotriva lui Mitica si lui Sandu nu numai pe stadioane ,probabil trebuia organizat mai bine protestele de genul sa fie masive 20.000 ,30.000 de oameni si in al doilea rand un boicot al tuturor suporterilor din tara de la toate echipele din prima liga de a nu mai participa la nici un meci din campionat pana nu este schimbat Dragomir de la liga ,si la fel boicot al suporterilor sa nu participe la nici un meci al nationalei pana Sandu nu isi da demisia ,dupa ce s-a intamplat acum cu Rapidul ar fi momentul ideal sa se coalizeze masiv suporterii din tara impotriva lui Dragomir si a lui Sandu .

2. Nu trebuie sa uitam ca un aport foarte important la mizeria din fotbal si din societatea romaneasca o au "minunatele" noastre organe ale legii ,politie ,procuratura ,servicii secrete care nu si-au facut datoria de a lua la intrebari toata fauna care a misunat in acest fotbal .
 
Sus